Aktualności

Dokumentacja projektowa

Dokumentacja projektowa

Co zawiera komplet dokumentacji projektowej? Staramy się odpowiedzieć Państwu na pytanie!

Czytaj więcej
Dodatki do projektu domu GRATIS

Dodatki do projektu domu GRATIS

Zamów Teraz projekt domu i zgarnij Paczkę Dodatków o wartości 1640 zł!

Czytaj więcej
MG Projekt Pracownia Architektoniczna

MG Projekt Pracownia Architektoniczna

Już ponad 20 lat projektujemy Wasze domy! Zobaczcie jak to wygląda "od kuchni" :)

Czytaj więcej
Wiązary dachowe MG Dachy

Wiązary dachowe MG Dachy

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że prócz tego, że jesteśmy biurem projektowym jesteśmy też producentem więźb z wiązarów dachowych. Oferujemy kompleksową obsługę: projektowanie, produkcję i montaż wiązarów drewnianych na budowie Inwestora. Jest to rozwiązanie, które zapewnia dużą oszczędność, przyspiesza budowę i podnosi jakość budynku.

Czytaj więcej
Wirtualny spacer po domu

Wirtualny spacer po domu

Prezentujemy Państwu Wirtualny Spacer po wnętrzu jednego z naszych najnowszych projektów - Parterowy 4

Czytaj więcej
Opinie o MG Projekt

Opinie o MG Projekt

Zobacz najnowsze opinie Klientów o naszej pracowni, zamieszczone w serwisie Opineo.

Czytaj więcej

Zdjęcia z budowy domu

Zdjęcia domów zrealizowanych na podstawie projektów MG Projekt. Fotografie z każdego etapu budowy oraz zdjęcia gotowych budynków.

Zobacz zdjęcia z budowy

Konkurs fotograficzny MG Projekt

Oficjalnie zakończyliśmy Konkurs fotograficzny, wkrótce podamy listę laureatów, dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy na nasze kolejne edycje konkursu.

Zobacz nagrody

MG Projekt poleca

Projekty domów

Projekty domów jednorodzinnych z autorskiej Pracowni Architektonicznej MGProjekt to gwarancja udanej budowy - od początku działalności, czyli od 1998 roku zaufało nam już kilkadziesiąt tysięcy rodzin! Opracowujemy projekty na potrzeby budownictwa jednorodzinnego - zarówno gotowe projekty domów, jak i projekty na indywidualne zamówienie. 

dom z MGProjekt

Dom jednorodzinny jest nie tylko dachem nad głową dającym schronienie domownikom, lecz przede wszystkim miejscem, w którym żyją osoby darzące się wzajemnie miłością i troską. Bez wypełnienia domostwa rodzinną atmosferą i przytulnością staje się ono jedynie konstrukcją czterech ścian. Funkcjonalność domu oraz napełnienie go swojego rodzaju magią to klucz do tego, aby dom stał się ciepłym gniazdkiem, w którym życie będzie czystą przyjemnością. Pomagamy w realizacji tego celu - naszym zadaniem jest urzeczywistnianie marzeń o posiadaniu własnych czterech ścian wypełnionych niesamowitym klimatem i zapewniających komfortowe użytkowanie.

mg projekt pracownia architektoniczna

MG Projekt jest autorskim biurem projektowym, które zostało założone w 1998 roku. Nie jesteśmy sklepem internetowym, gdzie można tylko kupić projekt domu, a wszystkie projekty domów jednorodzinnych znajdujące się w ofercie to projekty stworzone przez nasz zespół architektów. Podstawowym priorytetem jest dla nas jak najlepsze zaspokajanie oczekiwań nawet najbardziej wymagających Klientów, czego nauczyliśmy się dzięki wieloletniemu doświadczeniu. Przez te wszystkie lata poznawaliśmy potrzeby Inwestorów odnośnie do funkcjonalności projektów oraz tego, jak powinny wyglądać projekty domów i czym się wyróżniać. Dzięki temu oferujemy zarówno projekty domów jednorodzinnych, w których można wprowadzać zmiany, jak i dokumentację stworzoną od podstaw i skrojoną pod potrzeby Inwestora.

Doskonale wiemy, jak ważną i trudną decyzją jest wybór odpowiedniego domu, który będzie najlepiej spełniał konkretne oczekiwania przyszłych domowników. Właśnie dlatego posiadamy w swojej ofercie tak różnorodne projekty domów jednorodzinnych i projekty garaży:

 • - gotowe projekty domów parterowych, piętrowych, projekty domów z poddaszem użytkowym zarówno z garażem, jak i bez garażu,

 • - małe domki o powierzchni użytkowej 100-130m2, średnie domy powyżej 140m2 i duże domy parterowe i piętrowe powyżej 200m2,

 • - dworki i pałacyki w stylu tradycyjnym oraz nowoczesne i ultranowoczesne wille z płaskim dachem,

 • - domki drewniane, szkieletowe i chatki letniskowe z kosztorysem, dzięki któremu łatwo można sprawdzić koszty budowy,

 • - plany bliźniaków domów tanich w budowie,

 • - projekty domów z garażem jednostanowiskowym i wielostanowiskowym,
 • - projekty luksusowych rezydencji,

 • projekty garaży.

Ciągle rozwijana oferta sprawia, że każdy znajdzie u nas optymalny, dopasowany do swoich potrzeb gotowy projekt domu jednorodzinny. Nawet jeśli tak się nie stanie, dzięki doświadczeniu architektów MGProjekt pomożemy opracować idealny projekt domu na indywidualne zamówienie Inwestora.

Dlaczego MG Projekt?

Od chwili założenia pracowni w domach na podstawie naszych projektów domów jednorodzinnych mieszka już kilkadziesiąt tysięcy osób, a MGProjekt jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych biur projektowych w Polsce. Od początku działalności pracowni zostało przez nas wypracowanych i sprawdzonych mnóstwo rozwiązań projektowych, konstrukcyjnych i funkcjonalnych, które znaleźć można wyłącznie w domach MG Projekt dostosowanych do indywidualnych potrzeb Inwestorów.

Oprócz samej dokumentacji budowlanej zespół projektantów MGProjekt oferuje profesjonalne doradztwo i pomoże rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości co do projektu. Na wsparcie naszych architektów można liczyć nie tylko przy wyborze odpowiedniego projektu domku, załatwianiu pozwolenia na budowę, ale również podczas wszystkich etapów budowy domu.

Dzięki Klientom, którzy już nam zaufali, kolejne zainteresowane osoby mogą zapoznać się z galerią zdjęć z budowy domu oraz wykończonych domów mieszkalnych autorstwa MG Projekt. Do każdego zainteresowanego podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu bardzo szybko reagujemy zarówno na sugestie Inwestorów, jak i najnowsze trendy w budownictwie jednorodzinnym. To umożliwia nam modyfikowanie rysunków w taki sposób, aby projekty domów były zawsze aktualne pod względem technologicznym i stylistycznym.

Projekty domów

zmiany w projektach MGProjekt

Wybierając idealny projekt domu mieszkalnego, czy to piętrowego, parterowego, czy domu z poddaszem użytkowym z oferty pracowni architektonicznej MGProjekt nie trzeba się martwić o wprowadzenie zmian w dokumentacji budowlanej. Do każdego gotowego projektu domu jednorodzinnego dołączana jest darmowa, uniwersalna i wielopunktowa zgoda na najczęściej wykonywane zmiany (jak na przykład często zmieniany kąt nachylenia dachu, wysokość budynku, czy poprzez poszerzenie budynku zwiększana powierzchnia użytkowa). Dzięki niej projektant adaptujący otrzymuje wolną rękę w swojej pracy i może dostosować gotowy projekt domu do oczekiwań i potrzeb Inwestora, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czy warunków zabudowy. W przypadku natomiast, gdy modyfikacje projektu wykraczają poza zakres dołączanej zgody, bez najmniejszego problemu można się z nami skontaktować telefonicznie bądź mailowo w dowolnym momencie w celu bezpłatnego wydania dodatkowego pozwolenia. Wszelkie zmiany muszą być oczywiście wykonywane przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia. Aby ułatwić Państwu znalezienie lokalnego projektanta, rozwijamy sieć regionalnych przedstawicieli - zaufanych partnerów, którzy zajmują się wprowadzaniem zmian, a także sprzedażą projektów domów jednorodzinnych MGProjekt i wykonywaniem adaptacji domu do działki Inwestora (aktualnie współpracujemy z ponad 1500 firmami w całej Polsce).

JEDNORODZINNY Projekt domu na każdą działkę

Czasami bywa tak, że najbardziej atrakcyjne działki charakteryzują się niestandardowym wyglądem. Nie zawsze musi to oznaczać konieczność zaprojektowania domu na indywidualne zamówienie. Jesteśmy elastyczni i dbamy o zadowolenie naszych Klientów, więc wychodzimy naprzeciw Państwa potrzebom - tworzymy również projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem dostosowane do nietypowych działek. Nasze projekty można dostosować bez względu na to jakie są wymiary, powierzchnia zabudowy działki, zalecany kąt nachylenia dachu, czy wytyczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dzięki kreatywnym rozwiązaniom nasi Klienci nie muszą rezygnować z funkcjonalności domu, czy na przykład niepotrzebnie zmniejszać i tak już ograniczoną w pewien sposób powierzchnię mieszkalną budynku. W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne i klasyczne projekty domów tanich w budowie przeznaczone na płytką działkę, a także takie, w których nie ma możliwości stworzenia najbardziej funkcjonalnego wjazdu od strony północnej. Wbrew pozorom budowa domu jednorodzinnego, czy wielopokoleniowego na tego typu gruntach nie musi oznaczać dużych problemów ze znalezieniem odpowiedniego projektu oraz nastręczać trudności przy budowie domu. Najnowsze projekty domów na wąską i długą działkę są najlepszym dowodem na to, że nawet węższy i dłuższy budynek może doskonale nadawać się dla kilkuosobowej rodziny, bez utraty metrażu i funkcjonalności. Plany domów na wąską działkę są równie wygodne co plany domów na parcele gdzie powierzchnia zabudowy i wymiary działki są większe. Niejeden projekt domu, oprócz użytkowego poddasza czy piętra, wykorzystuje również powierzchnię piwnicy. Poprzez maksymalną rozbudowę domu w pionie, zwiększając wysokość budynku, umożliwia się oszczędniejsze wykorzystanie powierzchni parceli, jednocześnie zwiększając powierzchnię użytkową budynku. Gotowe projekty domów jednorodzinnych na płytką działkę uwzględniają natomiast jej specyficzne uwarunkowania - nasi projektanci opracowali niezwykle funkcjonalne propozycje na krótkie działki, wyróżniające się ponadprzeciętnymi walorami estetycznymi. Mała głębokość parceli nie musi oznaczać rezygnacji z budowy wymarzonego domu o wyjątkowej ergonomii. Jednorodzinny projekt domu z wejściem od południa jest doskonałym przykładem na to, że nawet niezbyt korzystne uwarunkowania terenu nie są w stanie zniszczyć marzeń o pięknym, stylowym i praktycznym w codziennym użytkowaniu domu. Wśród tych propozycji znaleźć można gotowe projekty domów nowoczesnych piętrowych z płaskim dachem i antresolą, oraz bardzo ciekawym podziałem na strefę dzienną oraz nocną, które uwzględniają optymalne posadowienie budynku na działce Inwestora uwzględniające stron świata.

projektowanie domku jednorodzinnego

Nasi architekci rozpoczynają projektowanie od wnętrza domu w taki sposób, aby było ono jak najbardziej przemyślane i komfortowe dla przyszłych Domowników. Dopiero w drugiej kolejności opracowywany jest wygląd zewnętrzny domku, który jest podporządkowany funkcjonalności, jednak traktowany tak samo poważnie. W MGProjekt nie ma miejsca na architektoniczne eksperymenty. Znajdziecie tu Państwo jedynie takie projekty domów parterowych, projekty domów piętrowych i domy z poddaszem do adaptacji, w których mieszka się wygodnie i przyjemnie. Każdy Klient znajdzie u nas wymarzony projekt domu najbardziej odpowiedni dla siebie, bez względu na preferencje stylistyczne. W ofercie MGProjekt można znaleźć zarówno gotowy projekt domu nowoczesnego, ultranowoczesnej willi z antresolą, domu typu stodoła, szkieletowego, czy plan murowanego dworku tradycyjnego.

Szczegółowo opracowana dokumentacja domu

Gotowe projekty domów jednorodzinnych MG Projekt wyróżniają się szczegółowym opracowaniem dokumentacji projektowej. W przeciwieństwie do większości pracowni architektonicznych, zarówno w przypadku gotowych projektów domów jednorodzinnych drewnianych, szkieletowych, jak i murowanych, dla architektury przygotowujemy rysunki projektu domu w skali 1:50, dzięki czemu zawierają one więcej szczegółów. Rozwiązania konstrukcyjne projektu również są opracowane w skali 1:50, natomiast schematy instalacji gotowego projektu domu - 1:100. Tak przygotowana dokumentacja projektowa z pewnością zostanie doceniona przez firmy wykonawcze oraz fachowców zajmujących się budową Państwa domu na podstawie projektu MGProjekt. Wszelkie rysunki opatrzone są licznymi opisami, uwagami, objaśnieniami oraz rysunkami detali w szczegółowym opracowaniu. Część opisowa projektu zawiera natomiast obszerne wyjaśnienia odnośnie do zastosowanych rozwiązań, wybranej technologii, czy materiałów budowlanych, a ponadto informacje określające funkcję i uproszczoną aranżację wnętrz z rozkładem poszczególnych stref domu jednorodzinnego. W opracowanych w MG Projekt projektach domów mieszkalnych znajdziecie Państwo także obliczenia dla konstrukcji budynku oraz dla poszczególnych instalacji. Jest to kompletna dokumentacja na podstawie której można budować domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym.

Dodatki do projektów

Do każdego projektu MGProjekt przygotowaliśmy zestawy dedykowanej dokumentacji, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania czy energooszczędność. Dodatki te nie są niezbędne do tego, żeby wybudować dom, ale większość naszych Klientów chętnie je zamawia, gdyż znacznie ułatwiają budowę domu i wdrożenie niektórych rozwiązań, a cena dodatkowych rysunków jest niska.

Przykładem takiego pakietu jest między innymi "pakiet energooszczędny", który umożliwia uzyskanie lepszej energooszczędności domu poprzez podniesienie parametrów energetycznych domu, zmniejszających zapotrzebowanie na ciepło i energię. Zastosowanie tych rozwiązań może obniżyć rachunki za ogrzewanie domu.

Kolejnym popularnym dodatkiem do projektu z tej kategorii jest pakiet "pompa ciepła", czyli zestaw dotyczący rozwiązania instalacji wspomagającej główne źródło ogrzewania domostwa za pomocą odnawialnych źródeł energii.

Dla Klientów żyjących w zgodzie z naturą proponujemy zestaw rysunków "instalacja solarna", czy "instalacja fotowoltaiczna", które są proekologicznymi systemami, wykorzystującymi energię słoneczną. Można ją w pełni spożytkować na przykład do podgrzewania ciepłej wody w sezonie letnim, w okresie grzewczym idealnie sprawdza się jako wspomaganie pracy głównego źródła ogrzewania budynku. Montaż instalacji solarnej jest dofinansowywany przez środki unijne, a dzięki niej można uzyskać duże oszczędności podczas eksploatacji domu.

Jednym z najczęściej wybieranych dodatków do projektu domu jest "projekt ogrzewania podłogowego", który można łączyć z tradycyjnym ogrzewaniem grzejnikowym bądź nowoczesnymi rozwiązaniami energooszczędnymi. Zastosowanie go w domu znacząco podwyższa komfort i wygodę jego użytkowania.

W przypadku, gdy Inwestor nie ma możliwości ogrzewania domu za pomocą gazu, ponieważ brakuje sieci w najbliższej okolicy, może skorzystać z alternatywy w postaci dodatku do projektu domu "kotłownia na paliwo stałe". To rozwiązanie wymaga nieco większych nakładów pracy ze strony domowników, ale koszt ogrzewania domu za pomocą pieca na paliwo stałe jest jednym z najniższych - paliwa w postaci ekogroszku, drewna, biomasy czy pelletu są stosunkowo tanim źródłem energii.

Dla szczególnie wymagających Klientów, ceniących komfort i wygodę, dedykowany jest "pakiet klimatyzacja". To bardzo ciekawe, aczkolwiek kosztowne rozwiązanie, które może być stosowane zarówno latem do chłodzenia, jak i zimą do efektywnego ogrzewania domu jednorodzinnego.

ceny GOTOWYCH projektów domów

W katalogu biura architektonicznego MGProjekt można znaleźć projekty domów na każdą kieszeń. Nieustannie optymalizujemy dokumentację, tak że nasze gotowe projekty domów jednorodzinnych są tanie w budowie i późniejszej eksploatacji. Ile kosztują projekty domów MGProjekt? Jako autorska pracownia architektoniczna możemy zaproponować projekty gotowe w najniższej cenie, a każdy Inwestor, który zdecyduje się na zakup projektu willi jednorodzinnej, może liczyć na wsparcie architekta na każdym etapie budowy wymarzonego domu.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem projektów domów jednorodzinnych pracowni architektury MG Projekt - bezpłatny katalog można zamówić telefonicznie, lub przez naszą stronę internetową. Jesteśmy przekonani, że nasze domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym przypadną Państwu do gustu.

Forum budowlane

Zobacz najnowsze wpisy na forum i wymieniaj się doświadczeniami z innymi budującymi.

Porady budowlane Sylwiap1
18 lip 2019, 09:33
.
Dachy Adek
29 cze 2019, 08:22
.
Ściany MG Projekt
18 lip 2019, 21:17
.

Blog budowlany

Zobacz najnowsze artykuły na blogu - źródle wiedzy, informacji związanych z budową domu i instalacji.

Woda na działce budowlanej: jak budować na podmokłej parceli?
MG Projekt
23 cze 2020, 18:50
.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków: ile kosztuje i jak działa?
MG Projekt
23 paź 2020, 09:48
.
Altana ogrodowa: projekt, koszt i budowa altany
MG Projekt
13 lis 2020, 16:02
.

Komentarze

Zobacz najnowsze komentarze do projektów. Sprawdź co piszą o projektach MG PROJEKT inni inwestorzy.

foto Witam, Czy jest możliwość obniżenia dachu?? dom do mojego planu z... Beata
15 kwi 2021, 15:48
foto Dzień dobry, Czy jest możliwość postawienia tego domku na szeroko... Magda Kielce
13 kwi 2021, 16:08
foto Dzień dobry, czy istnieje możliwość zmniejszenia powierzchni budyn... Artur
12 kwi 2021, 07:29
foto Czy jest mozliwośc adaptacji projektu do wymogów max wysokości 9m i... Anna Kuc
11 kwi 2021, 16:54

Projekty domów

Projekty domów jednorodzinnych z autorskiej Pracowni Architektonicznej MGProjekt to gwarancja udanej budowy - od początku działalności, czyli od 1998 roku zaufało nam już kilkadziesiąt tysięcy rodzin! Opracowujemy projekty na potrzeby budownictwa jednorodzinnego - zarówno gotowe projekty domów, jak i projekty na indywidualne zamówienie. 

dom z MGProjekt

Dom jednorodzinny jest nie tylko dachem nad głową dającym schronienie domownikom, lecz przede wszystkim miejscem, w którym żyją osoby darzące się wzajemnie miłością i troską. Bez wypełnienia domostwa rodzinną atmosferą i przytulnością staje się ono jedynie konstrukcją czterech ścian. Funkcjonalność domu oraz napełnienie go swojego rodzaju magią to klucz do tego, aby dom stał się ciepłym gniazdkiem, w którym życie będzie czystą przyjemnością. Pomagamy w realizacji tego celu - naszym zadaniem jest urzeczywistnianie marzeń o posiadaniu własnych czterech ścian wypełnionych niesamowitym klimatem i zapewniających komfortowe użytkowanie.

mg projekt pracownia architektoniczna

MG Projekt jest autorskim biurem projektowym, które zostało założone w 1998 roku. Nie jesteśmy sklepem internetowym, gdzie można tylko kupić projekt domu, a wszystkie projekty domów jednorodzinnych znajdujące się w ofercie to projekty stworzone przez nasz zespół architektów. Podstawowym priorytetem jest dla nas jak najlepsze zaspokajanie oczekiwań nawet najbardziej wymagających Klientów, czego nauczyliśmy się dzięki wieloletniemu doświadczeniu. Przez te wszystkie lata poznawaliśmy potrzeby Inwestorów odnośnie do funkcjonalności projektów oraz tego, jak powinny wyglądać projekty domów i czym się wyróżniać. Dzięki temu oferujemy zarówno projekty domów jednorodzinnych, w których można wprowadzać zmiany, jak i dokumentację stworzoną od podstaw i skrojoną pod potrzeby Inwestora.

Doskonale wiemy, jak ważną i trudną decyzją jest wybór odpowiedniego domu, który będzie najlepiej spełniał konkretne oczekiwania przyszłych domowników. Właśnie dlatego posiadamy w swojej ofercie tak różnorodne projekty domów jednorodzinnych i projekty garaży:

 • - gotowe projekty domów parterowych, piętrowych, projekty domów z poddaszem użytkowym zarówno z garażem, jak i bez garażu,

 • - małe domki o powierzchni użytkowej 100-130m2, średnie domy powyżej 140m2 i duże domy parterowe i piętrowe powyżej 200m2,

 • - dworki i pałacyki w stylu tradycyjnym oraz nowoczesne i ultranowoczesne wille z płaskim dachem,

 • - domki drewniane, szkieletowe i chatki letniskowe z kosztorysem, dzięki któremu łatwo można sprawdzić koszty budowy,

 • - plany bliźniaków domów tanich w budowie,

 • - projekty domów z garażem jednostanowiskowym i wielostanowiskowym,
 • - projekty luksusowych rezydencji,

 • projekty garaży.

Ciągle rozwijana oferta sprawia, że każdy znajdzie u nas optymalny, dopasowany do swoich potrzeb gotowy projekt domu jednorodzinny. Nawet jeśli tak się nie stanie, dzięki doświadczeniu architektów MGProjekt pomożemy opracować idealny projekt domu na indywidualne zamówienie Inwestora.

Dlaczego MG Projekt?

Od chwili założenia pracowni w domach na podstawie naszych projektów domów jednorodzinnych mieszka już kilkadziesiąt tysięcy osób, a MGProjekt jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych biur projektowych w Polsce. Od początku działalności pracowni zostało przez nas wypracowanych i sprawdzonych mnóstwo rozwiązań projektowych, konstrukcyjnych i funkcjonalnych, które znaleźć można wyłącznie w domach MG Projekt dostosowanych do indywidualnych potrzeb Inwestorów.

Oprócz samej dokumentacji budowlanej zespół projektantów MGProjekt oferuje profesjonalne doradztwo i pomoże rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości co do projektu. Na wsparcie naszych architektów można liczyć nie tylko przy wyborze odpowiedniego projektu domku, załatwianiu pozwolenia na budowę, ale również podczas wszystkich etapów budowy domu.

Dzięki Klientom, którzy już nam zaufali, kolejne zainteresowane osoby mogą zapoznać się z galerią zdjęć z budowy domu oraz wykończonych domów mieszkalnych autorstwa MG Projekt. Do każdego zainteresowanego podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu bardzo szybko reagujemy zarówno na sugestie Inwestorów, jak i najnowsze trendy w budownictwie jednorodzinnym. To umożliwia nam modyfikowanie rysunków w taki sposób, aby projekty domów były zawsze aktualne pod względem technologicznym i stylistycznym.

Projekty domów

zmiany w projektach MGProjekt

Wybierając idealny projekt domu mieszkalnego, czy to piętrowego, parterowego, czy domu z poddaszem użytkowym z oferty pracowni architektonicznej MGProjekt nie trzeba się martwić o wprowadzenie zmian w dokumentacji budowlanej. Do każdego gotowego projektu domu jednorodzinnego dołączana jest darmowa, uniwersalna i wielopunktowa zgoda na najczęściej wykonywane zmiany (jak na przykład często zmieniany kąt nachylenia dachu, wysokość budynku, czy poprzez poszerzenie budynku zwiększana powierzchnia użytkowa). Dzięki niej projektant adaptujący otrzymuje wolną rękę w swojej pracy i może dostosować gotowy projekt domu do oczekiwań i potrzeb Inwestora, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czy warunków zabudowy. W przypadku natomiast, gdy modyfikacje projektu wykraczają poza zakres dołączanej zgody, bez najmniejszego problemu można się z nami skontaktować telefonicznie bądź mailowo w dowolnym momencie w celu bezpłatnego wydania dodatkowego pozwolenia. Wszelkie zmiany muszą być oczywiście wykonywane przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia. Aby ułatwić Państwu znalezienie lokalnego projektanta, rozwijamy sieć regionalnych przedstawicieli - zaufanych partnerów, którzy zajmują się wprowadzaniem zmian, a także sprzedażą projektów domów jednorodzinnych MGProjekt i wykonywaniem adaptacji domu do działki Inwestora (aktualnie współpracujemy z ponad 1500 firmami w całej Polsce).

JEDNORODZINNY Projekt domu na każdą działkę

Czasami bywa tak, że najbardziej atrakcyjne działki charakteryzują się niestandardowym wyglądem. Nie zawsze musi to oznaczać konieczność zaprojektowania domu na indywidualne zamówienie. Jesteśmy elastyczni i dbamy o zadowolenie naszych Klientów, więc wychodzimy naprzeciw Państwa potrzebom - tworzymy również projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem dostosowane do nietypowych działek. Nasze projekty można dostosować bez względu na to jakie są wymiary, powierzchnia zabudowy działki, zalecany kąt nachylenia dachu, czy wytyczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dzięki kreatywnym rozwiązaniom nasi Klienci nie muszą rezygnować z funkcjonalności domu, czy na przykład niepotrzebnie zmniejszać i tak już ograniczoną w pewien sposób powierzchnię mieszkalną budynku. W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne i klasyczne projekty domów tanich w budowie przeznaczone na płytką działkę, a także takie, w których nie ma możliwości stworzenia najbardziej funkcjonalnego wjazdu od strony północnej. Wbrew pozorom budowa domu jednorodzinnego, czy wielopokoleniowego na tego typu gruntach nie musi oznaczać dużych problemów ze znalezieniem odpowiedniego projektu oraz nastręczać trudności przy budowie domu. Najnowsze projekty domów na wąską i długą działkę są najlepszym dowodem na to, że nawet węższy i dłuższy budynek może doskonale nadawać się dla kilkuosobowej rodziny, bez utraty metrażu i funkcjonalności. Plany domów na wąską działkę są równie wygodne co plany domów na parcele gdzie powierzchnia zabudowy i wymiary działki są większe. Niejeden projekt domu, oprócz użytkowego poddasza czy piętra, wykorzystuje również powierzchnię piwnicy. Poprzez maksymalną rozbudowę domu w pionie, zwiększając wysokość budynku, umożliwia się oszczędniejsze wykorzystanie powierzchni parceli, jednocześnie zwiększając powierzchnię użytkową budynku. Gotowe projekty domów jednorodzinnych na płytką działkę uwzględniają natomiast jej specyficzne uwarunkowania - nasi projektanci opracowali niezwykle funkcjonalne propozycje na krótkie działki, wyróżniające się ponadprzeciętnymi walorami estetycznymi. Mała głębokość parceli nie musi oznaczać rezygnacji z budowy wymarzonego domu o wyjątkowej ergonomii. Jednorodzinny projekt domu z wejściem od południa jest doskonałym przykładem na to, że nawet niezbyt korzystne uwarunkowania terenu nie są w stanie zniszczyć marzeń o pięknym, stylowym i praktycznym w codziennym użytkowaniu domu. Wśród tych propozycji znaleźć można gotowe projekty domów nowoczesnych piętrowych z płaskim dachem i antresolą, oraz bardzo ciekawym podziałem na strefę dzienną oraz nocną, które uwzględniają optymalne posadowienie budynku na działce Inwestora uwzględniające stron świata.

projektowanie domku jednorodzinnego

Nasi architekci rozpoczynają projektowanie od wnętrza domu w taki sposób, aby było ono jak najbardziej przemyślane i komfortowe dla przyszłych Domowników. Dopiero w drugiej kolejności opracowywany jest wygląd zewnętrzny domku, który jest podporządkowany funkcjonalności, jednak traktowany tak samo poważnie. W MGProjekt nie ma miejsca na architektoniczne eksperymenty. Znajdziecie tu Państwo jedynie takie projekty domów parterowych, projekty domów piętrowych i domy z poddaszem do adaptacji, w których mieszka się wygodnie i przyjemnie. Każdy Klient znajdzie u nas wymarzony projekt domu najbardziej odpowiedni dla siebie, bez względu na preferencje stylistyczne. W ofercie MGProjekt można znaleźć zarówno gotowy projekt domu nowoczesnego, ultranowoczesnej willi z antresolą, domu typu stodoła, szkieletowego, czy plan murowanego dworku tradycyjnego.

Szczegółowo opracowana dokumentacja domu

Gotowe projekty domów jednorodzinnych MG Projekt wyróżniają się szczegółowym opracowaniem dokumentacji projektowej. W przeciwieństwie do większości pracowni architektonicznych, zarówno w przypadku gotowych projektów domów jednorodzinnych drewnianych, szkieletowych, jak i murowanych, dla architektury przygotowujemy rysunki projektu domu w skali 1:50, dzięki czemu zawierają one więcej szczegółów. Rozwiązania konstrukcyjne projektu również są opracowane w skali 1:50, natomiast schematy instalacji gotowego projektu domu - 1:100. Tak przygotowana dokumentacja projektowa z pewnością zostanie doceniona przez firmy wykonawcze oraz fachowców zajmujących się budową Państwa domu na podstawie projektu MGProjekt. Wszelkie rysunki opatrzone są licznymi opisami, uwagami, objaśnieniami oraz rysunkami detali w szczegółowym opracowaniu. Część opisowa projektu zawiera natomiast obszerne wyjaśnienia odnośnie do zastosowanych rozwiązań, wybranej technologii, czy materiałów budowlanych, a ponadto informacje określające funkcję i uproszczoną aranżację wnętrz z rozkładem poszczególnych stref domu jednorodzinnego. W opracowanych w MG Projekt projektach domów mieszkalnych znajdziecie Państwo także obliczenia dla konstrukcji budynku oraz dla poszczególnych instalacji. Jest to kompletna dokumentacja na podstawie której można budować domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym.

Dodatki do projektów

Do każdego projektu MGProjekt przygotowaliśmy zestawy dedykowanej dokumentacji, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania czy energooszczędność. Dodatki te nie są niezbędne do tego, żeby wybudować dom, ale większość naszych Klientów chętnie je zamawia, gdyż znacznie ułatwiają budowę domu i wdrożenie niektórych rozwiązań, a cena dodatkowych rysunków jest niska.

Przykładem takiego pakietu jest między innymi "pakiet energooszczędny", który umożliwia uzyskanie lepszej energooszczędności domu poprzez podniesienie parametrów energetycznych domu, zmniejszających zapotrzebowanie na ciepło i energię. Zastosowanie tych rozwiązań może obniżyć rachunki za ogrzewanie domu.

Kolejnym popularnym dodatkiem do projektu z tej kategorii jest pakiet "pompa ciepła", czyli zestaw dotyczący rozwiązania instalacji wspomagającej główne źródło ogrzewania domostwa za pomocą odnawialnych źródeł energii.

Dla Klientów żyjących w zgodzie z naturą proponujemy zestaw rysunków "instalacja solarna", czy "instalacja fotowoltaiczna", które są proekologicznymi systemami, wykorzystującymi energię słoneczną. Można ją w pełni spożytkować na przykład do podgrzewania ciepłej wody w sezonie letnim, w okresie grzewczym idealnie sprawdza się jako wspomaganie pracy głównego źródła ogrzewania budynku. Montaż instalacji solarnej jest dofinansowywany przez środki unijne, a dzięki niej można uzyskać duże oszczędności podczas eksploatacji domu.

Jednym z najczęściej wybieranych dodatków do projektu domu jest "projekt ogrzewania podłogowego", który można łączyć z tradycyjnym ogrzewaniem grzejnikowym bądź nowoczesnymi rozwiązaniami energooszczędnymi. Zastosowanie go w domu znacząco podwyższa komfort i wygodę jego użytkowania.

W przypadku, gdy Inwestor nie ma możliwości ogrzewania domu za pomocą gazu, ponieważ brakuje sieci w najbliższej okolicy, może skorzystać z alternatywy w postaci dodatku do projektu domu "kotłownia na paliwo stałe". To rozwiązanie wymaga nieco większych nakładów pracy ze strony domowników, ale koszt ogrzewania domu za pomocą pieca na paliwo stałe jest jednym z najniższych - paliwa w postaci ekogroszku, drewna, biomasy czy pelletu są stosunkowo tanim źródłem energii.

Dla szczególnie wymagających Klientów, ceniących komfort i wygodę, dedykowany jest "pakiet klimatyzacja". To bardzo ciekawe, aczkolwiek kosztowne rozwiązanie, które może być stosowane zarówno latem do chłodzenia, jak i zimą do efektywnego ogrzewania domu jednorodzinnego.

ceny GOTOWYCH projektów domów

W katalogu biura architektonicznego MGProjekt można znaleźć projekty domów na każdą kieszeń. Nieustannie optymalizujemy dokumentację, tak że nasze gotowe projekty domów jednorodzinnych są tanie w budowie i późniejszej eksploatacji. Ile kosztują projekty domów MGProjekt? Jako autorska pracownia architektoniczna możemy zaproponować projekty gotowe w najniższej cenie, a każdy Inwestor, który zdecyduje się na zakup projektu willi jednorodzinnej, może liczyć na wsparcie architekta na każdym etapie budowy wymarzonego domu.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem projektów domów jednorodzinnych pracowni architektury MG Projekt - bezpłatny katalog można zamówić telefonicznie, lub przez naszą stronę internetową. Jesteśmy przekonani, że nasze domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym przypadną Państwu do gustu.