Projekty dworków

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 96 projektów

   

loader

Projekty dworków

Projekty dworków

Projekty dworków, jakie znajdują się kategorii domów w stylu dworkowym, powinny wzbudzić zainteresowanie u tych Inwestorów, którzy poszukują optymalnego połączenia tradycji z nowoczesnością. 

Nawiązanie do tradycji polskiego domu dworkowego widać przede wszystkim w charakterze bryły projektu domu. 

Jednocześnie koncepcja wnętrza projektu domu w stylu dworku doskonale odpowiada na potrzeby współczesnych rodzin.

W projektach dworków MGProjekt względniono także zastosowanie nowoczesnych technologii w budownictwie, aby wymarzony dom w stylu dworkowym spełniał wszelkie normy w zakresie izolacji.

Nasza Pracownia Architektoniczna proponuje Państwu projekty dworków o różnej powierzchni użytkowej - to nie tylko okazałe szlacheckie rezydencje, w których mogą zamieszkać rodziny wieloosobowe bądź wielopokoleniowe, ale również interesujące gotowe małe projekty dworków jednorodzinnych.

Projekty dworków z nowoczesnym akcentem

Gotowe projekty domów w stylu dworku wyróżniają się wśród wielu innych pomysłów wyjątkowym wyglądem zewnętrznym. 

Nawet stosunkowo niewielkie projekty dworków cechuje pewna dostojność, a przede wszystkim bardzo regularna bryła prostokątna o idealnie wyważonych proporcjach, szerokim froncie, a także swoistej symetrii elewacji.

Inspirację dworami szlacheckimi i styl dworkowy widać szczególnie w bardzo charakterystycznym, eleganckim planie strefy wejściowej - projekty dworków mają  fasadę stanowiącą dłuższą ścianę budynku.

Projekty dworków charakteryzują się też swoistym akcentem architektonicznym w postaci centralnego wejścia z gankiem bądź werandą. 

Ciekawym elementem projektów dworku są również zdobienia kolumnowe stanowiące wsparcie dla zadaszenia, jakże charakterystycznego w stylu dworkowym.

Zwarta i symetryczna bryła domu w stylu dworkowym zazwyczaj będzie rozbudowana bardziej w poziomie niż w pionie, mimo że wśród projektów dworków jednorodzinnych pojawiają się też domy piętrowe oraz projekty dworków z poddaszem użytkowym, jednak i te projekty domów będą dość niskie.

Warto podkreślić, że piętrowe projekty dworków idealnie wpisują się w estetykę bliską architekturze międzywojennej z charakterystycznymi przysadzistymi lekko podmurówkami i przyporami w narożnikach ścian projektów dworków.

Specyfiką projektów domów w stylu dworkowym jest również spadzisty dach – bardzo często będzie to dach dwuspadowy, ale również pojawia się dach czterospadowy o najdłuższej kalenicy zlokalizowanej równolegle do drogi. 

Ciekawie prezentują się gotowe projekty dworków MGProjekt, które zostały zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi trendami w aranżacji, a więc oferują piękne salony połączone z otwartą kuchnią.

W gotowych projektach dworków jednorodzinnych zadbano również o przemyślany układ wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu powierzchnia użytkowa domu jest sensownie zagospodarowana.

Harmonia projektów domów dworkowych

Wszystkie projekty domów w kategorii Projekty Dworków wyróżniają się odpowiednimi proporcjami poszczególnych elementów architektonicznych, dzięki czemu całość prezentuje się wyjątkowo harmonijnie. 

To dlatego ściany domów w stylu dworkowym nie powinny być wysokie, dach zbyt płaski, okna za duże, a kolumny przy wejściu zbyt cienkie. 

Jednocześnie w każdym projekcie dworku jednorodzinnego widać ogromną dbałość o wszelkiego typu detale oraz wyjątkowo staranny dobór elementów wykończeniowych budynku.

Nowoczesnym akcentem w tradycyjnej bryle domu dworkowego jest oczywiście garaż – dawniej powozownia była osobnym budynkiem, często usytuowanym z dala od domu. 

Nasi architekci zadbali o to, aby bryła garażu została estetycznie wkomponowana w bryłę domu w stylu dworkowym i przede wszystkim nie przyciągała za mocno wzroku. 

Dlatego też projekty dworków mają garaż zazwyczaj lekko cofnięty względem bryły domu, bądź połączony łącznikiem.

Wyjątkowa dbałość o detale domów w stylu dworkowym

Styl dworkowy ma wiele specyficznych detali, które wyróżniają projekty domów w stylu dworkowym.

W projektach dworków i szklacheckich rezydencji pojawiają się okna ze szprosami, a czasami też z drewnianymi okiennicami. 

Ściany jednorodzinnych domów w stylu dworkowym wykończone są gzymsem, często pojawia się powtórzenie elementu we frontonie ganku. 

Dach domu w stylu dworkowym najczęściej nie ma wysuniętego okapu.

Pewnym elementem nowoczesności który zawierają projekty domów tradycyjnych będzie natomiast poddasze użytkowe

W związku z tym, że każdy jednorodzinny projekt domu musi mieć dobrze doświetlone pokoje na tej kondygnacji koniecznością stają się okna dachowe albo ozdobne lukarny, także w kształcie wolego oka. 

Bardzo ważne, aby te detale nie burzyły harmonii. 

W przypadku okien połaciowych na dachach domów w stylu dworkowym zwracają uwagę ich stosunkowo niewielkie rozmiary oraz symetryczne usytuowanie.

Takie elementy, jak gzymsy, kolumny czy opaski okienne kiedyś stanowiły część konstrukcyjną ściany - dzisiaj nie ma konieczności ich stosowania, ale w projektach dworków MGProjekt pojawiają się jako bezpośrednie odwołanie do polskiej tradycji.

Kolejnym detalem, jakże charakterystycznym dla projektów nowoczesnych, który jednak sprawdza się w projektach dworków, jest oczywiście taras. 

W dawnych czasach to właśnie ganek pełnił jego funkcję, jednak współcześnie większość Inwestorów preferuje większą prywatność i stąd potrzeba zagospodarowania elewacji ogrodowej znajdującej się zazwyczaj z tyłu domu. 

Jednym z kluczowych elementów budynku w stylu dworkowym jest więc wielofunkcyjny taras służący zarówno do wypoczynku dla domowników, jak i miejsce do spotkań towarzyskich – często przy suto zastawionym stole. 

W tej sytuacji ganek jest wyłącznie elegancką strefą wejścia.

Ciekawym zabiegiem będzie zaś powtórzenie specyficznego motywu frontu w części tarasowej. 

W nowoczesnych projektach dworków ganki najczęściej są wsparte na dwóch dość masywnych kolumnach, które wizualnie dźwigają fronton. 

Nasze projekty domów w stylu dworków jednorodzinnych uwzględniają odpowiednie proporcje kolumn oraz gustowne zadaszenie ganku, aby te projekty domów tradycyjnych w stylu dworkowym prezentowały się nad wyraz elegancko. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami z kategorii projektów dworków i willi w stylu dworkowym, jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo w niej swój wymarzony dworek.

Projekty domów w stylu dworkowym z pracowni MGProjekt można zamówić w wielu wersjach wariantowych i odbiciu lustrzanym. 

Wszystkie projekty dworków można dowolnie modyfikować, dopasowując funkcjonalność domu do potrzeb przyszłych mieszkańców domu w stylu dworkowym.