MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekty domów z wejściem od południa

1 2 3 4
Pokaż: Nowości| Polecane
Pokazuj: 12| 24| 48| wszystkie
Tylko miniaturki Szczegółowa lista
Znaleziono 46 projektów.
Agnieszka
Ambasador
Ambasador 2
Ambasador 3
Bajkowy 2
Benedykt
Chatka
Chatka 2
Chatka drewniana
Czapla
D05
D05 z garażem

Projekty domów z wejściem od południa

Projekty domów z wejściem od południa

Projekty domów z wejściem od południa są dedykowane tym Inwestorom, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na zakup działki z najbardziej funkcjonalnym wjazdem od strony północnej.

Taka sytuacja nie jest rzadka i przede wszystkim nie oznacza, że należy rezygnować z marzeń o domu pięknym, stylowym oraz praktycznym w codziennym użytkowaniu.

Odpowiednio dopasowany projekt domu z wejściem od południa pozwoli wykorzystać takie naturalne, choć niezbyt korzystne uwarunkowania terenu.

Jednocześnie zagwarantuje niezwykle sprawną i bezproblemową budowę komfortowego domu.

 

Projekty domu jednorodzinnego z wjazdem od południa - możliwości

Kategoria tego typu domów obejmuje propozycje na wyjątkowo ciekawy, a zarazem optymalny podział domu na strefę dzienną i nocną z uwzględnieniem określonego położenia budynku względem stron świata.

Część dzienna budynku będzie w takiej sytuacji znajdować się od strony południowej, co umożliwi bardzo dobre oświetlenie salonu czy jadalni.

Z tej strony będzie również kuchnia.

W razie nadmiernego nasłonecznienia można sobie poradzić stosując eleganckie rolety bądź markizy zewnętrzne, którymi można osłaniać wnętrza domu przed zbyt mocno świecącymi promieniami słonecznymi w godzinach południowych.

Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest zaś usytuowanie salonu obok wejścia, natomiast kuchni z jadalnią na ścianie południowo-zachodniej bądź południowo-wschodniej.

Z kolei część nocna domu zlokalizowana od strony północnej zapewni domownikom niezwykłą intymność, a przede wszystkim spokojny wypoczynek.

Brak bezpośredniego nasłonecznienia w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie.

Lekki półmrok w sypialni stworzy wprost idealne warunki do spania.

Pomieszczenie nie będzie się też nagrzewać zbyt mocno w ciągu dnia, a jak wiadomo najlepiej się śpi w lekkim chłodzie.

Jednocześnie nie ma ryzyka, że domowników szybko obudzą poranne promienie słońca.

Każdy Inwestor powinien dobrze rozważyć swoje potrzeby i preferencje.

Znaczenie ma również kształt i rozmiar działki - dopiero wtedy należy podejmować decyzję, na jaki układ się zdecydować.

Tradycyjne rozwiązanie z ogrodem zlokalizowanym na tyłach domu wymaga dużej ilości przeszkleń, aby zapewnić odpowiednią ilość światła we wnętrzach.

Natomiast usytuowanie strefy relaksu od południa wiąże się z koniecznością maksymalnego przesunięcia budynku w głąb działki, aby jak najmocniej zniwelować wpływ ulicy na codzienny relaks domowników.

 

Elegancki i funkcjonalny projekt domu z wejściem od południa

Strona południowa charakteryzuje się szczególnie dużym nasłonecznieniem, które można dobrze wykorzystać przy posadowieniu domu.

Działki z wjazdem od południa umożliwiają niezwykle estetyczne wyeksponowanie nie tylko elewacji frontowej, ale także ogrodu bezpośrednio przylegającego do ulicy.

Proponowane przez naszych architektów projekty domów parterowych z wejściem od południa perfekcyjnie wykorzystują wszelkie atuty parceli z wjazdem zlokalizowanym od południowej strony.

Konkretne rozwiązania architektoniczne zastosowane zarówno w części zewnętrznej, jak i wewnętrznej sprawiają, że Inwestor będzie w stanie wyjątkowo komfortowo i elegancko zagospodarować całą powierzchnię działki oraz funkcjonalnie zaaranżować wnętrze budynku.

Dom  jednorodzinny z wejściem od południa będzie wygodny w mieszkaniu, a zarazem bardzo energooszczędny – optymalnie nasłonecznione zostają wszystkie wnętrza, a dużo słońca będzie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.  

Pomieszczenia gospodarcze, które nie wymagają dobrego nasłonecznienia zostają zaś przesunięte w głąb budynku.

Taras stanowi nie tylko przedłużenie salonu i części wypoczynkowej, ale również ma charakter bardzo reprezentacyjny.

Inwestorzy, którzy pragną więcej intymności, powinni rozważyć projekt małego domu parterowego z wejściem od południa i zlokalizowanie tarasu wzdłuż elewacji zachodniej.

W przypadku umieszczenia go od strony południowej można go odpowiednio osłonić przed spojrzeniami przechodniów.

Wystarczy odpowiednia konstrukcja płotu albo nawet solidny żywopłot, aby całkowicie odizolować się od ulicy i zapewnić domownikom intymność.

Trochę problemów może sprawić optymalna lokalizacja garażu, ale i z tym łatwo sobie poradzić realizując pomysły naszych architektów.

Umiejętne oddzielenie garażu od części rekreacyjno-wypoczynkowej ogrodu zagwarantuje absolutny brak kolidowania ze sobą części wypoczynkowej i gospodarczej.

Jednocześnie pozwoli na bardzo sprawną komunikację oraz wygodne i łatwe przenoszenie zakupów z bagażnika pojazdu do spiżarni lub kuchni.

 

Projekty małych domów parterowych z wejściem od południa ciekawą alternatywą dla tradycyjnych opcji

W tej kategorii mogą Państwo wybierać spośród bardzo różnorodnych koncepcji pod względem wielkości bryły budynku, jej stylu oraz układu funkcjonalnego.

Projekt domu z wjazdem od południa może być zarówno parterowy, jak również piętrowy.

Proponujemy także cieszące się w ostatnich latach wyjątkową popularnością domy z poddaszem użytkowym.

Popoularnym rozwiązaniem jest także projekt domu na wąską działkę z wejściem od południa.

Specyficzna konstrukcja budynku na pewno nie sprawi kłopotów związanych z funkcjonalnością domu, ponieważ w każdym projekcie wyjątkowo dobrze został przemyślany układ funkcjonalny pomieszczeń.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami z kategorii projekty domów jednorodzinnych z wejściem od południa.

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.