Projekty domów z wejściem od południa

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 52 projekty

   

loader

Projekty domów z wejściem od południa

Projekty domów z wejściem od południa

Projekty domów z wejściem od południa są dedykowane tym Inwestorom, którzy nie dysponują działką z najbardziej funkcjonalnym wjazdem od strony północnej, a posiadają działkę z wjazdem od południa. 

Taka sytuacja nie jest rzadka i przede wszystkim nie oznacza, że należy rezygnować z marzeń o domu pięknym, stylowym oraz praktycznym w codziennym użytkowaniu. 

Odpowiednio dopasowany projekt domu z wejściem od południa pozwoli wykorzystać naturalne uwarunkowania terenu. Jednocześnie zagwarantuje niezwykle sprawną i bezproblemową budowę komfortowego domu z wjazdem od południa.

Projekty domu jednorodzinnego z wjazdem od południa

Projekty domów z wejściem od połudnaia to wyjątkowo ciekawy, a zarazem optymalny podział domu na strefę dzienną i nocną z uwzględnieniem określonego położenia budynku względem stron świata. Część dzienna budynku będzie w takiej sytuacji znajdować się od strony południowej, co umożliwi bardzo dobre oświetlenie salonu czy jadalni. Z tej strony będzie również kuchnia. 

W razie nadmiernego nasłonecznienia można sobie poradzić stosując eleganckie rolety bądź markizy zewnętrzne, którymi można osłaniać wnętrza domu przed zbyt mocno świecącymi promieniami słonecznymi w godzinach południowych. 

Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest zaś pokój dzienny obok wejścia, natomiast kuchni z jadalnią na ścianie południowo-zachodniej bądź południowo-wschodniej. 

Z kolei część nocna domu zlokalizowana od strony północnej zapewni domownikom niezwykłą intymność, a przede wszystkim spokojny wypoczynek. Brak bezpośredniego nasłonecznienia w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Lekki półmrok w sypialni stworzy wprost idealne warunki do spania. Pomieszczenie nie będzie się też nagrzewać zbyt mocno w ciągu dnia, a jak wiadomo najlepiej się śpi w lekkim chłodzie. Jednocześnie nie ma ryzyka, że domowników szybko obudzą poranne promienie słońca. Każdy Inwestor powinien dobrze rozważyć swoje potrzeby i preferencje. 

Znaczenie ma również kształt i rozmiar działki - dopiero wtedy należy podejmować decyzję, na jaki układ się zdecydować. Tradycyjne rozwiązanie z ogrodem zlokalizowanym na tyłach domu wymaga dużej ilości przeszkleń, aby zapewnić odpowiednią ilość światła we wnętrzach. Natomiast usytuowanie strefy relaksu od południa wiąże się z koniecznością maksymalnego przesunięcia budynku w głąb działki, aby jak najmocniej zniwelować wpływ ulicy na codzienny relaks domowników.

Funkcjonalny projekt domu z wejściem od południa

Strona południowa charakteryzuje się szczególnie dużym nasłonecznieniem, które można dobrze wykorzystać przy posadowieniu domu. Działki z wjazdem od południa umożliwiają niezwykle estetyczne wyeksponowanie nie tylko elewacji frontowej, ale także ogrodu bezpośrednio przylegającego do ulicy. 

Proponowane przez naszych architektów projekty domów parterowych z wejściem od południa perfekcyjnie wykorzystują wszelkie atuty parceli z wjazdem zlokalizowanym od południowej strony. Konkretne rozwiązania architektoniczne zastosowane zarówno w części zewnętrznej, jak i wewnętrznej sprawiają, że Inwestor będzie w stanie wyjątkowo komfortowo i elegancko zagospodarować całą powierzchnię zabudowy działki oraz funkcjonalnie zaaranżować powierzchnię użytkową budynku. Dom  jednorodzinny z wejściem od południa będzie wygodny w mieszkaniu, a zarazem bardzo energooszczędny – optymalnie nasłonecznione zostają wszystkie wnętrza, a dużo słońca będzie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Pomieszczenia gospodarcze, które nie wymagają dobrego nasłonecznienia w projektach domów z wejściem od południa zostają zaś przesunięte w głąb budynku. Taras stanowi nie tylko przedłużenie strefy dziennej i części wypoczynkowej projektu domu, ale również ma charakter bardzo reprezentacyjny. 

Inwestorzy, którzy pragną więcej intymności, powinni rozważyć projekt małego domu parterowego z wejściem od południa i zlokalizowanie tarasu wzdłuż elewacji zachodniej. W przypadku umieszczenia tarasu domu od strony południowej można go odpowiednio osłonić przed spojrzeniami przechodniów. Wystarczy odpowiednia konstrukcja płotu albo nawet solidny żywopłot, aby całkowicie odizolować się od ulicy i zapewnić domownikom intymność. 

Trochę problemów może sprawić optymalna lokalizacja garażu, ale i z tym łatwo sobie poradzić realizując pomysły naszych architektów. Umiejętne oddzielenie garażu od części rekreacyjno-wypoczynkowej ogrodu zagwarantuje brak kolidowania ze sobą części wypoczynkowej i gospodarczej. Jednocześnie pozwoli na bardzo sprawną komunikację oraz wygodne i łatwe przenoszenie zakupów z bagażnika pojazdu do spiżarni lub kuchni.

Projekty małych domów parterowych z wejściem od południa

W kategorii projektów domów z wejściem od południa mogą Państwo wybierać spośród bardzo różnorodnych koncepcji pod względem wielkości bryły budynku, jej stylu oraz układu funkcjonalnego. Projekt domu z wjazdem od południa może być zarówno parterowy, jak również piętrowy. Proponujemy także cieszące się w ostatnich latach wyjątkową popularnością domy z poddaszem użytkowym. 

Popoularnym rozwiązaniem jest także projekt domu na wąską działkę z wejściem od południa. Specyficzna konstrukcja budynku z wjazdem od strony południowej na pewno nie sprawi kłopotów związanych z funkcjonalnością domu, ponieważ w każdym projekcie wyjątkowo dobrze został przemyślany układ funkcjonalny pomieszczeń, dzięki czemu cała powierzchnia użytkowa może zostać optymalnie wykorzystana. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami z kategorii projekty domów jednorodzinnych z wejściem od południa.