Projekty domów z dachem dwuspadowym

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 247 projektów

   

loader

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Projekty domów z dachem dwuspadowym są wyjątkowo chętnie wybierane przez Inwestorów nie tylko ze względów ekonomicznych. Bardzo często zdarza się, że warunki zabudowy działki nakazują realizację własnie domu z dachem dwuspadowym. 

Nowoczesne projekty domów parterowych jednorodzinnych z dachem dwuspadowym charakteryzują się prostą i zwartą bryłą. Z kolei nieskomplikowana konstrukcja dachu obniża koszty budowy i nie sprawia kłopotów przy późniejszej eksploatacji domu.

Ponadczasowy charakter projektów domów z dachem dwuspadowym

Gotowe projekty domów z dachem dwuspadowym mocno wpisują się w tradycyjną stylistykę budynków jednorodzinnych. Dom z dwuspadowym dachem idealnie komponuje się z klimatem miasta, ale również dobrze się prezentuje w przestrzeni podmiejskiej. 

Dachy dwuspadowe są tańsze w porównaniu z dachem wielospadowym, co wynika z ich mniejszej powierzchni. Jednocześnie dach dwuspadowy to znacznie prostsza konstrukcja w realizacji. 

Domy z dachem dwuspadowym w zasadzie nigdy nie wychodzą z mody. Dach dwuspadowy to bardzo klasyczny model architektury, który jednocześnie pozwala na szereg ciekawych modyfikacji. Istnieje opcja przełamania i obniżenia konstrukcji dachu. 

Gotowe projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym na wąską działkę fantastycznie sprawdzają się przy dość długich budynkach – obniżenie nad garażem nada całej bryle interesującego efektu wizualnego. Równie atrakcyjnie będzie się prezentować kombinacja dwóch dachów dwuspadowych z prostopadłymi kalenicami, kiedy jeden dach dwuspadowy opiera się na ścianach części mieszkalnej budynku, natomiast drugi dach dwuspadowy na garażu.

Niebanalny charakter domu z dachem dwuspadowym można także podkreślić dużymi oknami balkonowymi zlokalizowanymi na poddaszu oraz lukarnami. Co więcej, zastosowanie lukarn z płaskim dachem, poszyciem w kolorystyce szarości oraz elementami wykończeniowymi z metalu czy szkła nada budynkowi niezwykle nowoczesnego rysu. W ten sposób łatwo połączyć klasykę z innowacyjnymi trendami architektonicznymi. 

Z kolei miłośników tradycyjnej stylistyki na pewno zadowolą projekty naszej pracowni z lukarnami zwieńczonymi uroczymi daszkami dwuspadowymi oraz dachem pokrytym dachówką w kolorze ceglastym, zwłaszcza jeśli domowników oraz ich gości witać będą kolumienki zlokalizowane przy wejściu, a do tego zadba się o pięknie ukwiecone balkony.

Projekt domu z dachem dwuspadowym - funkcjonalne i wygodne rozwiązanie

Projekty małych domów z dachem dwuspadowym nie sprawiają praktycznie żadnych problemów w realizacji – mają proste i zwięzłe rzuty, natomiast w przypadku dachów najczęściej stosuje się więźbę drewnianą układaną w tradycyjny sposób, który w zasadzie nie zmienił się od lat. Można również zdecydować się na wykorzystanie elementów gotowych, czyli prefakrykowanych wiązarów kratowych, aby przyspieszyć proces budowy domu. 

Pokrycie dachu dwuspadowego jest dowolne. Świetnie na dach dwuspadowy sprawdzą się dachówki czy gonty, ale równie chętnie stosowana jest nowoczesna blachodachówka, szczególnie w koncepcjach łączących klasyczne klimaty z trendami nowoczesnymi. 

Odpowiedni kształt dachu dwupołaciowego umożliwia niezwykle łatwe odprowadzanie wód opadowych, a także śniegu. To duża zaleta dachu dwuspadowego, ponieważ w ten sposób unika się ewentualnych kłopotów z zalegającym śniegiem bądź nadmierną wilgocią. 

Bardzo interesująco prezentują się koncepcje rozbudowanych dwupołaciowych konstrukcji o lukarny, dzięki czemu powierzchnia użytkowa na poddaszu zostaje powiększona, a ponadto pomieszczenie staje się zdecydowanie prostsze do praktycznej i estetycznej aranżacji. 

Co ważne, na każdym poddaszu domów z dachem dwuspadowym spokojnie można zmieścić okna balkonowe w całkiem sporych rozmiarach. Umożliwiają to dwie ściany szczytowe zlokalizowane na krótszych krańcach domu. Duże okna balkonowe nie tylko podkreślają estetykę bryły, ale ładnie rozświetlają poddasze. 

Czasami też stosuje się dodatkowe opcje doświetlenia poddasza w postaci okien połaciowych zamiast lukarn. Taka koncepcja wyjątkowo pasuje do nowoczesnych projektów domów z dachem dwuspadowym

Dachy dwuspadowe umożliwiają praktyczne, a zarazem wygodne zagospodarowanie poddasza. W ten sposób tworzy się niezwykle przytulną część domu. To świetne rozwiązanie dla Inwestorów marzących o posiadaniu funkcjonalnego poddasza użytkowego, które wyraźnie oddzieli strefę dzienną od nocnej. 

Sypialnia na poddaszu razem z garderobą i komfortową łazienką jest tylko jedną z możliwych opcji. Niektórzy Inwestorzy decydują się na urządzenie eleganckiej pracowni, kina domowego czy też domowej siłowni właśnie na poddaszu. Jeśli nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni można zdecydować się na projekt domu z dachem dwuspadowym ze strychem bez poddasza.

Najpopularniejsze projekty domów z dachem dwuspadowym

Duża popularność projektów domów z dachem dwuspadowym wynika z nieskomplikowanej konstrukcji domów, typ dachu dwuspadowego to niższa cena realizacji na budowie i większa szybkość budowy. Dwuspadowe dachy projektu domu jednorodzinnego są prostsze w realizacji niż dachy wielospadowe, więc i ryzyko popełnienia błędów okazuje się niższe. Potrzeba również mniej materiałów. 

Gotowe projekty domów z dachem dwuspadowym są niezwykle funkcjonalne, ale przy tym zachowuje się dużą dbałość o estetykę całości.  

Mimo swojej prostoty projekty domów z dachem dwuspadowym można wzbogacić o ciekawe elementy, dzięki którym bryła nabiera wyjątkowego charakteru. Mogą to być dodatkowe zadaszenia nad tarasem, wykuszem czy wejściem do domu, kolumny oraz oczywiście lukarny. 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem domów z dachem dwuspadowym nie tylko w przypadku wymogów stawianych przez warunki zabudowy bądź ze względów ekonomicznych, ale także z powodu ciekawych koncepcji architektonicznych łączących klasykę z nowoczesnością. W ofercie MGProjekt znaleźć można zarówno projekty domków parterowych z dachem dwuspadowym oraz garażem jedno i dwustanowiskowym, jak i projekty domków z dachem dwuspadowym bez garażu.