Projekty domów parterowych

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 204 projekty

   

loader

Projekty domów parterowych

Projekty domów parterowych

Nasze projekty domów parterowych, zarówno te z dachem wielospadowym, jak i dachem dwuspadowym ładnie komponują się z każdym otoczeniem.

Budynki parterowe z garażem i bez garażu najlepiej prezentują się na dużych działkach, ze względu na większą w stosunku do domów z poddaszem, czy piętrowych powierzchnię zabudowy.

Zalety i komfort użytkowania projektów domów parterowych są niepodważalne: całe życie rodzinne odbywa się na jednej kondygnacji, projekty domów parterowych nie mają sztucznych podziałów na piętra.

W projekcie domu parterowego część dzienna i nocna domu znajdują się na parterze, zazwyczaj oddzielone od siebie pomieszczeniami gospodarczymi i komunikacją. Wszystkie pokoje są łatwo dostępne i unika się biegania po schodach.

Brak schodów w projektach domów parterowych to szczególnie ważna zaleta dla osób, które nie lubią, bądź nie mogą po nich wchodzić - rodzin z małymi dziećmi, osób starszych, czy osób niepełnosprawnych.

Projekt domu parterowego ma też zazwyczaj lepszą od budynków piętrowych akustykę, ponieważ dźwięki nie są przenoszone przez strop, ani z części dziennej na górne kondygnacje.

Dodatkowo zaletą rozplanowania wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji projekty domów parterowych jest łatwiejszy kontakt z otaczającym dom ogrodem z każdego miejsca w domu. Gotowe projekty domów parterowych MGProjekt mają duże okna i przeszklenia, co w jeszcze większym stopniu pozwala wizualnie połączyć wnętrze z ogrodem i lepiej je doświetlić.

Projekty domów parterowych MG Projekt mają często zaplanowany strych, na którym niekiedy można wygospodarować dodatkowe pokoje, adaptując powierzchnię na poddasze mieszkalne. W ofercie pracowni dostaępne są także domy parterowe poddaszem do adaptacji.

Gotowe projekty domów parterowych na małą i dużą działkę

W kategorii projektów domków parterowych znaleźć można zarówno małe projekty domów parterowych bez garażu o powierzchni użytkowej od 60 do 100m2 z prostokątnym rzutem i dwuspadowym dachem, oraz opcjonalnie poddaszem do adaptacji, jak i duże kilkusetmetrowe, rozłożyste projekty domów parterowych i parterowe bungalowy, przeznaczone na większą działkę, dla Inwestorów potrzebujących większej przestrzeni.

Oferujemy nowoczesne domy parterowe z garażem oraz tradycyjne plany domów jednorodzinnych parterowych w kształcie litery "L" z kosztorysem, dzięki któremu w naszych domach parterowych łatwo można rozplanować koszty budowy domu.

W tej kategorii znajdują się także projekty parterówek bez garażu, gotowe projekty domów parterowych z płaskim dachem oraz wiele projektów domów parterowych na wąską działkę.

Małe projekty domów parterowych mają prostą konstrukcję której koszty budowy są niskie, a dzięki temu, że powierzchnia użytkowa domu jest niewielka pasują nawet na niewielką, wąską działkę. Dobrze przemyślany projekt domu parterowego ma optymalny układ funkcjonalny i zapewnia wygodne mieszkanie na jednym poziomie wszystkim domownikom. Nasze projekty małych domów parterowych są dobrze ocieplone, przez co energooszczędne i tanie w późniejszym utrzymaniu

Duże projekty domów parterowych z garażem (jedno, dwustanowiskowym lub wielostanowiskowym) o większej powierzchni użytkowej charakteryzują się rozłożystą bryłą i wymagają większej parceli. Duzy, reprezentacyjny projekt domu parterowego nie wygląda atrakcyjnie na małej działce.

Prosimy o sprawdzenie jaka jest dopuszczalna powierzchnia zabudowy na działce przed zakupem projektu domu parterowego, ponieważ nie każde wymiary działki pozwalają na budowę domu parterowego. Jeśli okaże się, że projekt domu parterowego jest za duży na działkę, dom można oczywiście pomniejszyć.

Zachęcamy do zapoznania się z projektami domów parterowych MGProjekt oraz zdjęciami z realizacji projektów domów, które otrzymujemy od naszych Klientów. Do każdego projektu domu parterowego można również zamówić dodatkowe pakiety rysunków rozszerzające funkcjonalność domu parterowego, takie jak instalacja fotowoltaiczna, kotłownia na paliwo stałe, czy ogrzewanie podłogowe

Zamawiając projekt domu parterowego MGProjekt macie Państwo pewność, że dokumentacja spełnia wszystkie zalecenia polskiego prawa budowlanego odnośnie domów jednorodzinnych (każdy projektu domu jest dostosowany do norm WT 2021).