Projekty domów szkieletowych

Strona:
  1. 1
  2. 2

Znaleziono 17 projektów

   

loader

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów szkieletowych proponujemy szczególnie tym Inwestorom, którym zależy na szybkiej budowie bez zagrożenia dla jakości budynku. 

Lekki charakter tego typu obiektów oraz ich stosunkowo niewielkie ich rozmiary sprawiają, że jeszcze niedawno gotowe projekty domów szkieletowych kanadyjskich wykorzystywano głównie przy stawianiu jednorodzinnych domków letniskowych. Coraz więcej jednak osób zaczyna dostrzegać niebywały potencjał szkieletu drewnianego do stworzenie lekkiej i bardzo zgrabnej konstrukcji domu całorocznego. 

Obecnie coraz częściej można zauważyć szkieletowe domy całoroczne w przestrzeni miast i wsi. Ma to również związek ze stopniowym odchodzeniem od budowania domów z myślą o następnych pokoleniach. Warto jednocześnie podkreślić, że odpowiednio konserwowany dom drewniany szkieletowy posłuży w dobrym stanie nawet około 100 lat.

Projekty domów szkieletowych z kosztorysem

Gotowe projekty domów szkieletowych drewnianych umożliwiają doprowadzenie budowy do stanu deweloperskiego w zaledwie 2-3 miesiące od wylania fundamentów! Dla osób, którym wyjątkowo zależy na czasie, projekty domów szkieletowych są idealnym rozwiązaniem, nie ma w zasadzie lepszej opcji. Tak szybkie tempo wynika z zastosowania w konstrukcji gotowych elementów prefabrykowanych, ale również braku konieczności wykonania tak mocnych fundamentów, jak ma to miejsce w przypadku domów murowanych. 

Ponadto w projektach domków szkieletowych więźbę buduje się z gotowych wiązarów drewnianych i w zasadzie prawie nie ma prac mokrych, wiec nie robi się długich przerw technologicznych. Stropy z belek drewnianych nie wymagają sezonowania jak beton. Stopień prefabrykacji może być zaś różny, czasami montuje się wstępnie ściany, ale także mogą to być ściany od razu z ociepleniem z wełny mineralnej, oknami, drzwiami oraz warstwami wykończeniowymi. W ten sposób skraca się czas budowy domu na podstawie projektu domu szkieletowego, ale również eliminuje wiele ewentualnych błędów przy budowie domu. 

Wielu Inwestorów kusi nie tylko szybkość budowy, ale również możliwość realizacji całej inwestycji w okresie zimowym. Jednocześnie nie trzeba się obawiać, że szybkość budowania wpłynie negatywne na jakość budowy. Technologia jest przecież znana i stosowana od lat w wielu krajach, zwłaszcza w Kanadzie, Stanach Zjednmoczonych, czy państwach skandynawskich.

Konieczne są do spełnienia trzy warunki.

  1. Po pierwsze, należy zdecydować się na ekipę budowlaną, która perfekcyjnie zna technologię domów szkieletowych i prawidłowo zrealizuje całą inwestycję. Pracownia MG Projekt służy pomocą w tym aspekcie – współpracujemy z solidnymi wykonawcami, którzy ścisłe przestrzegają rygorystycznych zasad stawiania domów szkieletowych.
  2. Po drugie, dom drewniany szkieletowy trzeba prawidłowo eksploatować i zgodnie z zaleceniami tej technologii systematycznie go konserwować, a wtedy w doskonałym stanie posłuży przez wiele lat.
  3. Po trzecie, nie wolno oszczędzać na drewnie. Konstrukcje szkieletowe wymagają najwyższej jakości drewna suszonego przemysłowo, o gładkiej powierzchni, zaokrąglonych krawędziach, a przede wszystkim o maksymalnej wilgotności wynoszącej 18%.

Drewno przetarte o zbyt wysokiej wilgotności nie zapewni odpowiednich parametrów domu.

Ekologiczne projekty domów szkieletowych tanich w budowie

Dla wielu Inwestorów znaczenie ma fakt, że w budowie jednorodzinnych domów szkieletowych wykorzystuje się naturalne materiały, jak drewno. Co więcej, plac budowy pozostaje dość czysty i nie ma na nim zwałów piachu i betonu, więc dom drewniany szkieletowy jest idealną opcją na działki zalesione albo z roślinami, które wymagają ochrony. 

Drewno wytwarza też specyficzny mikroklimat, bardzo korzystny dla przebywających w domu osób. Tradycyjne projekty domów szkieletowych dotyczą budynków małych i o średniej powierzchni użytkowej, jednak należy podkreślić, że konstrukcja w technologii szkieletowej idealnie nadaje się do modernizacji i przebudowy domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w miarę powiększania się rodziny szkieletowy dom jednorodzinny rozbudować. To doskonała opcja dla tych Inwestorów, którym zależy na oszczędnościach realizacyjnych. 

W związku z tym, że budowa jest szybka, środki finansowe należy mieć zgromadzone od razu. Budowa małego budynku na podstawie projektu domu szkieletowego pozwala jednak ograniczyć wydatki na materiały. W późniejszym czasie budynek szkieletowy można łatwo rozbudować, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Proste i funkcjonalne projekty domów szkieletowych z wyceną

Wszystkie propozycje z kategorii projekty domów szkieletowych wyróżniają się niezwykle zrównoważonymi i prostymi formami bryły, a także odpowiednio przemyślanymi aranżacjami wnętrz. Nasi architekci dołożyli wszelkich starań, aby domy szkieletowe MGProjekt były wygodne w codziennym użytkowaniu, pokoje ustawne, budynki ekonomiczne w eksploatacji i bardzo funkcjonalne. 

Warto podkreślić, że projekty domów szkieletowych wewnątrz łatwo można wykończyć np. płytami gipsowo-kartonowymi. Co ważne, domy szkieletowe zarówno parterowe, jak i z poddaszem użytkowym mają większą powierzchnię użytkową w porównaniu z tradycyjnymi budynkami – tak się dzieje, ponieważ projekt domu szkieletowego ma mniejszą w porównaniu do budynku murowanego grubość ścian zewnętrznych.

Budując dom na podstawie projektu domu w technologii szkieletowej bezproblemowo rozprowadza się też instalacje pod poszyciem ścian i nie ma konieczności kucia bruzd w ścianach. Projekty domów szkieletowych realizowane zgodnie ze sztuką budowlaną i normami technologicznymi są szczelne, drewno nie jest narażone na atak grzybów, pleśni czy korników. Ściany w projektach domków szkieletowych wypełnione są wełną mineralną i zapewniają dobrą termoizolację oraz odporność na ognień. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z propozycjami projektów domów szkieletowych MGProjekt. W ofercie pracowni znajdziecie Państwo między innymi projekty domów szkieletowych parterowych, z poddaszem użytkowym, garażem, czy bliźniaki w technologii szkieletowej.