Projekty domów nowoczesnych

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 235 projektów

   

loader

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych to idealna propozycja dla Inwestorów szukających mniej tradycyjnych rozwiązań architektonicznych, innowacyjnej formy bryły oraz nowoczesnych materiałów i technologii. 

Prezentowana w tej kategorii kolekcja projektów domów nowoczesnych z kosztorysem jest bardzo zróżnicowana stylistycznie i obejmuje zarówno dość awangardowe projekty domów nowoczesnych z antresolą, dużymi przeszkleniami, czy płaskim dachem, jak i projekty domów nowoczesnych mające spokojniejszą formę z dachem dwuspadowym i klasycznymi oknami, które pasują na miejską działkę. 

Elementem łączącym oba pomysły będzie zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych materiałów, a także ciekawe aranżacje przestrzenne wnętrz i oryginalne detale architektoniczne.

Funkcjonalne projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych parterowych i piętrowych z płaskim dachem pozwalają uzyskać dodatkową przestrzeń relaksu poprzez urządzenie atrakcyjnego wizualnie dodatkowego tarasu na dachu domu. 

Płaski dach można również wykorzystać na ustawienie paneli fotowoltaicznych, aby zmniejszyć koszty użytkowania budynku. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w projektach domów nowoczesnych z płaskim dachem jest zielony dach.

Wszystkie proponowane projekty domów nowoczesnych bez względu na rodzaj dachu przykuwają uwagę swoją niebanalną bryłą, ciekawą elewacją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. 

Projekty domów nowoczesnych zdecydowanie wyróżniają się na tle innych budynków i łatwo je poznać po zwartych bryłach. Cechą charakterystyczną projektów domów nowoczesnych są często występujące duże przeszklenia czy też nadające lekkości okna narożne. Całość budynku prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie. 

Nasi architekci proponują zarówno projekty domów nowoczesnych parterowych, jak i budynki z poddaszem użytkowym oraz domy piętrowe. Dzięki temu każdy Inwestor może znaleźć projekt domu nowoczesnego perfekcyjnie dopasowany do gustu i potrzeb wszystkich domowników. 

Wszystkie gotowe projekty domów nowoczesnych MGProjekt, zarówno domy parterowe jak i domy piętrowe zachowują najlepsze cechy rozwiązań tradycyjnych, ale opracowane są w niezwykle nowoczesnym, dość minimalistycznym stylu. Jednocześnie dużą wagę przywiązuje się tutaj do kwestii ekonomii i funkcjonalności. 

Projekty domów nowoczesnych z katalogu MGProjekt wyróżniają się nowatorskimi, niezwykle ergonomicznymi rozwiązaniami, aby powierzchnia użytkowa nowoczesnego domu jednorodzinnego została jak najlepiej wykorzystana. Architekci MGProjekt zadbali o wszelkie detale, eleganckie wykończenia nowoczesnych elewacji i estetykę całości budynku.

Projekty domów nowoczesnych otwarte na ogród

Projekty domów nowoczesnych mają swoje charakterystyczne cechy i rozwiązania. W ostatnich latach coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych koncepcji na rzecz konstrukcji bardzo ekonomicznych i lekkich, które zazwyczaj wymagają zastosowania naturalnych materiałów wykończeniowych.

Projekty domów nowoczesnych wyróżniają się kompaktową, raczej dość zwartą bryłą pokrytą dachem płaskim bądź dwuspadowym. Takie rozwiązanie w dużym stopniu podnosi ergonomię domu, a jednocześnie pozwala zmniejszyć koszty utrzymania budynku. 

W pracowni MG Projekt ogromną wagę przykłada się do tworzenia funkcjonalnych i komfortowych koncepcji przestrzennych.

Jednym z ciekawszych pomysłów, często spotykanych w projektach domów nowoczesnych jest otwarcie nowoczesnego budynku na strefę zewnętrzną, co osiąga się poprzez duże przeszklenia i drzwi tarasowe. Dzięki temu w bardzo swobodny i płynny sposób łączy się nowoczesny dom jednorodzinny z otaczającym go ogrodem. 

W projektach domów nowoczesnych charakterystyczne są także rozległe tarasy, często z lekkim zadaszeniem, aby umożliwić domownikom relaks na świeżym powietrzu bez względu na warunki atmosferyczne. 

Taras w nowoczesnym domu jednorodzinnym jest jednocześnie eleganckim i naturalnym przedłużeniem strefy wypoczynkowej salonu. Sprawia też, że bryła domu nowoczesnego wyjątkowo estetycznie wpisuje się w przestrzeń ogrodu. Czasami w projektach domów nowoczesnych dodatkowo wykorzystuje się elementy podkreślające ten związek np. drewniane pergole obrośnięte roślinnością.

Panoramiczne przeszklenia stosowane są od najbardziej nasłonecznionej strony, a więc zwłaszcza od strony południowej. Dzięki temu wprowadza się do pomieszczeń sporo naturalnego światła. W ten prosty sposób projekty domów nowoczesnych stwarza się wrażenie większej przestronności.

Wnętrza w projektach nowoczesnych domów wypełnione promieniami słonecznymi są bardzo jasne, wzbudzają w domownikach niezwykle pozytywne emocje. Jednocześnie dzięki temu wszystkie pokoje łatwiej się nagrzewają.

Niektóre projekty domów nowoczesnych uwzględniają przeszklenia na wysokość dwóch kondygnacji, co jeszcze mocniej podkreśla estetykę i charakter dekoracyjny tego rozwiązania. Wyjątkowo dobrze koresponduje to z jednym z wyróżników projektów domów nowoczesnych, a mianowicie z minimalizmem. Widać to w wykorzystywanych elementach dekoracyjnych, które nie zachwycają stopniem skomplikowania, ale prostotą wprowadzającą do wnętrz harmonię i porządek.

Przestronne wnętrza w projektach domów nowoczesnych

Cechą wyróżniającą gotowe projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych jest wyjątkowo ergonomiczny i funkcjonalny styl układu przestrzennego pomieszczeń. 

Wnętrza nowoczesnych domów jednorodzinnych mają charakter otwarty - hol swobodnie łączy się z salonem, natomiast sam salon płynnie przenika się z kuchnią i jadalnią. Taka otwarta i jasna przestrzeń sprzyja codziennej integracji domowników, jest bardzo przyjazna i nastraja optymistycznie. 

Nawet projekty małych domów nowoczesnych do 100m2 tanich w budowie mają czytelnie rozdzielone poszczególne strefy, co zwiększa komfort domowników, ponieważ strefa nocna jest odseparowana od części dziennej, podobnie jak strefa gospodarcza.

Projekty domów nowoczesnych MG Projekt polecamy Inwestorom poszukującym koncepcji o niepowtarzalnej estetyce, wyjątkowym charakterze, ponadprzeciętnej funkcjonalności. W projektach domów nowoczesnych można znaleźć wiele energooszczędnych rozwiązań.

Wszystkie prezentowane projekty domów nowoczesnych charakteryzują się prostotą i niebanalnym designem.

Projekty domów nowoczesnych bez garażu i z garażem można zamówić zarówno w wersji podstawowej, jak i w wersji odbicia lustrzanego. 

Ponadto projekty domów nowoczesnych z pracowni MGProjekt można dowolnie modyfikować, aby dopasować bryłę i wnętrze budynku do potrzeb mieszkańców.

Zarówno parterowe budynki z poddaszem użytkowym, jak i piętrowe projekty domów nowoczesnych można dostosować do standardu energooszczędności NF40. 

W ofercie pracowni MG Projekt dostępne są także projekty domów nowoczesnych z piwnicą i basenem, oraz nowoczesne projekty domów jednorodzinnych przeznaczone na wąską działkę, której powierzchnia zabudowy i wymiary działki są poważnym ograniczeniam przy budowie domu. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wszystkimi projektami domów nowoczesnych, jesteśmy przekonani, że na stronie www.mgprojekt.com.pl znajdą Państwo najlepszy projekt swojego nowego domu.