Projekty domów ze strychem do adaptacji

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 147 projektów

   

loader

Projekty domów ze strychem do adaptacji

Projekty domów ze strychem do adaptacji

Projekty domów ze strychem do adaptacji to idealna propozycja dla Inwestorów szukających pomysłu na rozłożenie kosztów budowy w czasie. Możliwość dwuetapowej realizacji projektu pozwala na zagospodarowanie początkowo części parterowej i przystąpienie do wykończenia strychu, kiedy dostępne będą dodatkowe środki finansowe. 

Projekt domu ze strychem do adaptacji to również świetna propozycja dla tych Inwestorów, którzy nie są pewni, jaka powierzchnia użytkowa oraz ilość pokoi i pomieszczeń okaże się optymalna na wygodne i komfortowe życie. Czasami zdarza się, że na bieżące potrzeby spokojnie wystarczy parter, a w miarę rozrastania się rodziny oraz odpowiedniego budżetu będzie można zaadaptować strych. 

Parterowe projekty domów ze strychem do adaptacji wyjątkowo chętnie są wybierane też przez młode rodziny, które dopiero w planach mają potomstwo. W takiej sytuacji dodatkowa przestrzeń, którą można zagospodarować stanowi często swoiste zabezpieczenie na przyszłość. 

Mały dom parterowy ze strychem to również częsty wybór par, które nie mają dzieci. Strych w domu jednorodzinnym mogą wówczas wykorzystać na inne cele w dowolnym momencie i urządzić nowoczesną salę kinową albo domową siłownię.

Funkcjonalny parter w domach ze strychem do adaptacji

Podstawowym wyróżnikiem projektów domów ze strychem do adaptacji jest dobrze zaplanowany i niezwykle funkcjonalny parter. To właśnie dzięki temu można podzielić budowę domu na etapy i odbywa się to bez ograniczenia komfortu mieszkania. 

W przypadku domków ze strychem do adaptach nasi architekci zaprojektowali bardzo ergonomiczny, wygodny i praktyczny rozkład wszystkich pomieszczeń na pierwszej kondygnacji. Spokojnie może na nim zamieszkać 3-4 osobowa rodzina i każdy znajdzie przytulny kącik dla siebie. 

Przestrzeń parteru charakteryzuje się dogodnym podziałem na części pełniące funkcję dzienną, nocną i gospodarczo-techniczną. W prezentowanych projektach domów ze strychem do adaptacji są zazwyczaj 2-3 sypialnie, często połączone z niezwykle wygodnymi w użytkowaniu garderobami i łazienkami, przestronny salon zazwyczaj połączony z otwartą kuchnią oraz holem. Na parterze nie może także zabraknąć kotłowni bądź pomieszczenia gospodarczego oraz garażu. Osoby niezmotoryzowane mogą również zdecydować się na parterowy projekt domu ze strychem do adaptacji bez garażu, ewentualnie wybrać osobny projekt garażu wolnostojącego.

Adaptacja strychu w domu jednorodzinnym ciekawą opcją na przyszłość

Powierzchnia użytkowa strychu w prezentowanych przez naszą pracownię projektach jest przemyślana jako przestrzeń do funkcjonalnej adaptacji, zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Pozwala na dość dużą dowolność aranżacji. 

Nasi architekci opracowali projekty domów, które już na etapie wstępnej realizacji są przystosowane do późniejszego zagospodarowania przestrzeni strychu. Przede wszystkim chodzi tutaj o odpowiednio wzmocniony strop oraz doskonałą termoizolację dachu, dzięki czemu dom plasuje się w wysokiej klasie energetycznej zgodnej z najnowszymi wymaganiami w tym zakresie. 

W projektach domów ze strychem do adaptacji przewidziano ponadto odpowiednie miejsce na schody i wygodną wysokość kondygnacji. W ten sposób unikają Państwo kosztownych i pracochłonnych remontów w momencie, kiedy rozpoczną adaptację poddasza domu jednorodzinnego. 

Na strych można poprowadzić bardzo komfortowe w użytkowaniu schody tradycyjne albo zdecydować się na tańsze schody opuszczane. To drugie rozwiązanie zaleca się w przypadku rzadkiego użytkowania strychu, kiedy jego przestrzeń wykorzystuje się w celach magazynowo — gospodarczych. 

Strych pozwala na efektywne uzupełnienie powierzchni użytkowej domu, a adaptacja strychu w domu jednorodzinnym umożliwia wyraźne rozdzielenie poszczególnych stref związanych z funkcjonalnością pomieszczeń. 

Jednak strych nie tylko sprawdzi się w roli magazynu domowego - warto też rozważyć bardzo funkcjonalny rodzaj adaptacji na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Można zorganizować wygodne pokoje dla dorastających dzieci bądź dla gości czy też zaciszną pracownię. 

Ciekawym pomysłem będzie również zorganizowanie na strychu domowego spa z siłownią, a dla miłośników filmu domowego kina z dużym ekranem i odpowiednim nagłośnieniem.

Różnorodne projekty domków ze strychem do adaptacji

Pracownia architektoniczna MGProjek przygotowała dla Państwa wiele interesujących propozycji gotowych projektów w kategorii domów ze strychem do adaptacji. 

Oferujemy nie tylko tradycyjne projekty domów o klasycznej bryle, które wyróżniają się ponadczasową stylistyką i dużą funkcjonalnością. Wśród naszych projektów znajdą Państwo także nowoczesne projekty domków ze strychem da adaptacji zachwycające innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, przestrzenią i dużymi przeszkleniami pięknie doświetlającymi wnętrza.

Wszystkie projekty domów zostały stworzone z myślą o jak największym komforcie mieszkania, a jednocześnie mają przykuwać uwagę estetycznymi detalami wykończeniowymi. Mały proejkt domu ze strychem do adaptacji to interesująca alternatywa dla projektów domów z poddaszem użytkowym. 

Zapraszamy serdecznie Państwa do zapoznania się z naszymi propozycjami projektów z tej kategorii. Jesteśmy pewni, że każdy Inwestor znajdzie projekt domu ze strychem do adaptacji, który spełni wszelkie oczekiwania.