MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekty domów ze strychem do adaptacji

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Pokaż: Nowości| Polecane
Pokazuj: 12| 24| 48| wszystkie
Tylko miniaturki Szczegółowa lista
Znaleziono 100 projektów.
Afrodyta
Ambrozja
Anatol
Anatol 2
Bambi
Biedronka
Biedronka 2
Bonifacy
Bukszpan
Bursztyn 2
Cypisek
Cypisek 2

Projekty domów ze strychem do adaptacji

Projekty domów ze strychem do adaptacjiProjekty domów ze strychem do adaptacji to ciekawa kategoria obejmująca projekty domów parterowych, ale z zaplanowaną dodatkową powierzchnią, którą można zagospodarować w przyszłości.

 

Projekty domów ze strychem do adaptacji

Projekt domu parterowego ze strychem do adaptacji to idealna propozycja dla Inwestorów szukających pomysłu na rozłożenie kosztów budowy w czasie.

Możliwość dwuetapowej realizacji projektu pozwala na zagospodarowanie początkowo części parterowej i przystąpienie do wykończenia strychu, kiedy dostępne będą dodatkowe środki finansowe.

To również świetna propozycja dla tych Inwestorów, którzy nie są pewni, jaka powierzchnia użytkowa oraz ilość pomieszczeń okaże się optymalna na wygodne i komfortowe życie.

Czasami zdarza się, że na bieżące potrzeby spokojnie wystarczy parter, a w miarę rozrastania się rodziny oraz odpowiedniego budżetu będzie można zaadaptować strych.

Domy parterowe ze strychem do adaptacji wyjątkowo chętnie są wybierane też przez młode rodziny, które dopiero w planach mają potomstwo.

W takiej sytuacji dodatkowa przestrzeń, którą można zagospodarować stanowi często swoiste zabezpieczenie na przyszłość.

Mały dom parterowy ze strychem to również częsty wybór par bezdzietnych, które nie mogą bądź z różnych powodów nie chcą mieć dzieci.

Strych w domu jednorodzinnym mogą wówczas wykorzystać na inne cele i urządzić nowoczesną salę kinową albo domową siłownię.

 

Funkcjonalny parter w domach ze strychem do adaptacji

Podstawowym wyróżnikiem projektów z tej kategorii jest dobrze zaplanowany i niezwykle funkcjonalny parter.

To właśnie dzięki temu można podzielić budowę domu na etapy i odbywa się to bez ograniczenia komfortu mieszkania.

Nasi architekci zaprojektowali bardzo ergonomiczny, wygodny i praktyczny rozkład wszystkich pomieszczeń na pierwszej kondygnacji.

Spokojnie może na nim zamieszkać trzy- czteroosobowa rodzina i każdy znajdzie przytulny kącik dla siebie.

Przestrzeń parteru charakteryzuje się dogodnym podziałem na części pełniące funkcję dzienną, nocną i gospodarczo-techniczną.

W prezentowanych projektach są zazwyczaj 2-3 sypialnie, często połączone z niezwykle wygodnymi w użytkowaniu garderobami i łazienkami, przestronny salon zazwyczaj połączony z otwartą kuchnią oraz holem.

Na parterze nie może także zabraknąć kotłowni bądź pomieszczenia gospodarczego oraz garażu.

Osoby niezmotoryzowane mogą również zdecydować się na mały dom parterowe ze strychem bez garażu, ewentualnie wybrać osobny projekt garażu wolnostojącego.

 

Adaptacja strychu w domu jednorodzinnym ciekawą opcją na przyszłość

Powierzchnia strychu w prezentowanych przez naszą pracownię projektach jest przemyślana jako przestrzeń do funkcjonalnej adaptacji, zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Pozwala na dość dużą dowolność aranżacji.

Nasi architekci opracowali projekty, które już na etapie wstępnej realizacji są przystosowane do późniejszego zagospodarowania przestrzeni strychu.

Przede wszystkim chodzi tutaj o odpowiednio wzmocniony strop oraz doskonałą termoizolację dachu, dzięki czemu dom plasuje się w wysokiej klasie energetycznej zgodnej z najnowszymi wymaganiami w tym zakresie.

W projektach przewidziano ponadto odpowiednie miejsce na schody i wygodną wysokość kondygnacji.

W ten sposób unikają Państwo kosztownych i pracochłonnych remontów w momencie, kiedy rozpoczną adaptację poddasza domu jednorodzinnego.

Na strych można poprowadzić bardzo komfortowe w użytkowaniu schody tradycyjne albo zdecydować się na tańsze schody opuszczane.

To drugie rozwiązanie zaleca się w przypadku rzadkiego użytkowania strychu, kiedy jego przestrzeń wykorzystuje się w celach magazynowo — gospodarczych.

Strych pozwala na efektywne uzupełnienie powierzchni użytkowej domu, a adaptacja strychu w domu jednorodzinnym umożliwia wyraźne rozdzielenie poszczególnych stref związanych z funkcjonalnością pomieszczeń.

Jednak strych nie tylko sprawdzi się w roli magazynu domowego - warto też rozważyć bardzo funkcjonalny rodzaj adaptacji na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne.

Można zorganizować wygodne pokoje dla dorastających dzieci bądź dla gości czy też zaciszną pracownię.

Ciekawym pomysłem będzie również zorganizowanie na strychu domowego spa z siłownią, a dla miłośników filmów kina domowego z dużym ekranem i odpowiednim nagłośnieniem.

 

Różnorodne projekty domów ze strychem do adaptacji

Nasza pracownia architektoniczna przygotowała dla Państwa wiele interesujących propozycji gotowych projektów w tej kategorii.

Oferujemy nie tylko tradycyjne domy o klasycznej bryle, które wyróżniają się ponadczasową stylistyką i dużą funkcjonalnością.

Wśród naszych projektów znajdą Państwo także nowoczesne bryły zachwycające innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, przestrzenią i dużymi przeszkleniami pięknie doświetlającymi wnętrza.

Wszystkie projekty zostały stworzone z myślą o jak największym komforcie mieszkania, a jednocześnie mają przykuwać uwagę estetycznymi detalami wykończeniowymi.

Małe domy parterowe ze strychem do adaptacji to interesująca alternatywa dla projektów domów z poddaszem użytkowym.

Zapraszamy serdecznie Państwa do zapoznania się z naszymi propozycjami projektów z tej kategorii.

Jesteśmy pewni, że każdy Inwestor znajdzie projekt domu ze strychem do adaptacji, który spełni wszelkie oczekiwania.

 

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.