Projekty domów z płaskim dachem

Znaleziono 10 projekty

   

loader

Projekty domów z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem są propozycją dla wszystkich Inwestorów doceniających współczesne trendy architektoniczne. 

Projekty domów parterowych i piętrowych z płaskim dachem wyznaczają nowe kierunki projektowania. Domy z płaskim dachem wyróżniają się wśród innych propozycji niezwykle oryginalnym wyglądem, nawiązującym do jakże modnych od kilku lat koncepcji minimalistycznych. 

Dach płaski jest wręcz idealny dla prostych domów, bez ozdobników typu kolumny, wykusze, dekoracyjne gzymsy bądź lukarny. To nie ozdobne detale decydują o pięknie domu z płaskim dachem, ale wyważone proporcje bryły budynku oraz harmonijna kompozycja elewacji charakterystyczna dla projektów domów z płaskim dachem.

Projekty domów z płaskim dachem cieszą się dużą popularnością w krajach o łagodnym klimacie, ale i w Polsce coraz większa grupa Inwestorów decyduje się na projekt domu z płaskim dachem, o ile płaski dach jest możliwy pod względem formalnym. 

Przed zakupem projektu domu koniecznie należy jednak sprawdzić, czy warunki zabudowy dla danej działki dopuszczają pozwolenie na budowę domu z płaskim dachem. W niektórych rejonach kraju dopuszcza się wyłącznie bryły z dachem spadzistym, domy z płaskim dachem nie mogą być budowane.

Nowoczesne domy z płaskim dachem – współczesne perły architektury

Płaski dach nadaje bryle budynku niezwykle atrakcyjny wizualnie, a przy tym bardzo nowoczesny wygląd. 

Projekty domów z płaskim dachem umożliwiają zachowanie najlepszych cech rozwiązań tradycyjnych, ale w minimalistycznym stylu. W efekcie powstają wyjątkowe i przykuwające uwagę projekty domów z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem zaskakują niebanalnymi pomysłami, interesującą optycznie bryłą, a także ciekawą elewacją. 

Cechą charakterystyczną projektów domków z płaskimi dachami jest dość zwarta bryła budynku z dużymi przeszkleniami, rozległymi tarasami oraz oknami narożnymi, co pozwala uzyskać wyjątkową lekkość całej konstrukcji. Jednocześnie tak zaplanowany projekt domku z płaskim dachem gwarantuje bardzo dobrze doświetlone wnętrza.

Należy również zwrócić uwagę na niezwykle oryginalne połączenia materiałów elewacyjnych, które podkreślają nowoczesny styl domu z płaskim dachem. Często będzie to kamień, detale drewniane czy też szkło. Widać zarazem dużą dbałość o detale projektów domów z płaskim dachem, aby cały budynek prezentował się nad wyraz elegancko. 

Wobec tak zaprojektowanej elewacji projektu domu z płaskim dachem trudno przejść obojętnie. Domy z płaskim dachem wyraźnie wyróżniają się stylem i podkreślają indywidualizm mieszkańców. Płaski dach w domu jednorodzinnym to z pewnością awangardowe spojrzenie na architekturę, jednak idealnie wpisujące się w zapotrzebowanie Inwestorów.

Domy z płaskim dachem to nie tylko oszczędna stylistyka i zaskakująca forma

W ofercie pracowni MG Projekt znaleźć można zarówno parterowe, jak i piętrowe domy z płaskim dachem. To oznacza, że praktycznie każdy Inwestor znajdzie domy z płaskim dachem adekwatne do swoich oczekiwań, ale również do wielkości działki i jej warunków zabudowy. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się gotowe projekty nowoczesnych domów z płaskim dachem na wąską działkę

Co więcej, wykorzystanie najnowszych technologii umożliwia postawienie ciepłych, bardzo trwałych domów z płaskim dachem, o świetnych parametrach termoizolacyjnych.

Warto zwrócić uwagę, że zastosowanie stropodachu nie tylko pozwala na oszczędności podczas budowy, ale także skraca czas potrzebny aby zrealizować projekt domu z płaskim dachem.

Nowoczesna architektura budynku z płaskim dachem może tutaj połączyć się z zamiłowaniem do trendów ekologicznych. Dużą zaletą płaskiego dachu jest możliwość jego urządzenia w formie zielonego dachu, czyli przeznaczenie tej przestrzeni na atrakcyjny taras, a jednocześnie bardzo funkcjonalną część ogrodowo-tarasową. Na płaskim dachu można urządzić zielnik, ciekawy ogródek przydomowy, a dodatkowo okazałą strefę wypoczynkową z pięknym widokiem na okolicę. 

Niektórzy Inwestorzy decydują się na dom z płaskim dachem i basenem na dachu

Zagospodarowanie dachu płaskiego jest kuszące nie tylko w przypadku małej działki czy interesującej lokalizacji domu na wzgórzu, ale z pewnością to bardzo ciekawa i nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych koncepcji tarasów przydomowych. 

Jednocześnie należy podkreślić, że 50% powierzchni tarasów i stropodachów zielonych zostaje wliczonych do powierzchni biologicznie czynnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych działek o ograniczonej powierzchni zabudowy, które oferowane są w atrakcyjnych lokalizacjach blisko centrów miast - na takie działki domy z płaskim dachem nadają się wręcz idealnie.

Gotowe projekty domów z płaskim dachem - funkcjonalne i oszczędne rozwiązanie

Gortowe projekty domów z płaskim dachem to też bezpieczniejsze rozwiązanie w kontekście coraz częściej zdarzających się w naszym klimacie gwałtownych burz z huraganowym wiatrem, który może zrywać dachówki z dachów spadzistych. 

Płaski dach oczywiście nie jest zupełnie płaski, domy z płaskim dachem wykonuje się z niewielkim spadkiem, który umożliwia bezproblemowe odprowadzanie wody opadowej. 

Niewątpliwą wadą trapiącą domy z płaskim dachem jest jednak konieczność odśnieżania - dotyczy to szczególnie ciężkiego i mokrego śniegu. 

Projekty nowoczesnych domów z płaskim dachem i kosztorysem mają charakter energooszczędny, ponieważ taki dach ma mniejszą powierzchnię w stosunku do dachu spadzistego, co w dużym stopniu ogranicza straty ciepła. W połączeniu z prostą, oszczędną w formie bryłą budynku sprzyja to zmniejszeniu kosztów ogrzewania. 

Wielu Inwestorów docenia również niezwykłą funkcjonalność domów z dachem płaskim i większą swobodę w aranżacji pokoi, co gwarantuje komfort mieszkania oraz zaspokojenie wszelkich potrzeb domowników. 

Największą zaletą w projektach domów jednorodzinnego z płaskim dachem jest oczywiście brak skosów, które zawsze utrudniają stworzenie w pełni funkcjonalnego wnętrza. Projekty domów z płaskim dachem umożliwiają wygodne zagospodarowanie całej przestrzeni znajdującej się bezpośrednio pod dachem. 

Jednocześnie duże przeszklenia ładnie doświetlają domy z płaskim dachem i nadają pomieszczeniom nowoczesnego, bardzo przestrzennego charakteru. 

W autorskiej pracowni architektonicznej MGProjekt dostępne są również projekty domów z płaskim dachem i piwnicą. Projekty domów z płaskim dachem przyciągają Inwestorów szukających projektów domów ergonomicznych, o bardzo intuicyjnym rozkładzie pomieszczeń, ale zarazem niepowtarzalnej estetyce w nowoczesnym stylu. 

Zapraszamy Państwa do przejrzenia propozycji z naszej kolekcji domów z dachem płaskim. Wiele projektów domów z płaskimi dachami ma kilka wersji wariantowych, a wszystkie mozna zamówić w wersji odbicia lustrzanego.