Projekty domów letniskowych

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Znaleziono 38 projektów

   

loader

Projekty domów letniskowych

Projekty domków letniskowych

Projekty domów letniskowych z kolekcji pracowni architektonicznej MGProjekt mają bardzo różnorodny charakter. Idealnie nadają się do wykorzystania, jako plan budynku rekreacyjnego, ale można je również zastosować jako projekty domów letniskowych całorocznych

Niektórzy Inwestorzy nie planują budowy domu całorocznego, co może wynikać z ograniczonych możliwości budżetowych albo po prostu potrzeb. Warto pamiętać, że ceny działek rekreacyjnych pod domki letniskowe będą nawet kilka razy niższe w porównaniu z kwotami, jakie należy przeznaczyć na zakup typowej działki budowlanej. 

Projekty letniskowych domów jednorodzinnych gwarantują komfortowy wypoczynek. To szczególnie ceniona propozycja przez Inwestorów mieszkających na co dzień w mieście, którzy szukają możliwości zmiany otoczenia i zarazem pragną mieć większy kontakt z przyrodą. Dom letniskowy może stanowić doskonałą odskocznię od codziennych obowiązków, być cudowną enklawą wypoczynku, a jednocześnie stanowić miejsce wspaniałych spotkań wakacyjnych na działce w gronie przyjaciół.

Mały metraż – duża funkcjonalność

Wszystkie propozycje z kategorii projekty domów letniskowych wyróżniają się niezbyt dużą powierzchnią użytkową, aby można było z łatwością dopasować projekt domu do danej działki rekreacyjnej – to bardzo ważne, ponieważ parcele o charakterze letniskowym zazwyczaj mają dość małą powierzchnię. Prezentowane projekty domów letniskowych murowanych i drewnianych cechuje wyjątkowo przejrzysty plan pomieszczeń i dobrze przemyślany układ funkcjonalny. Pomimo stosunkowo niewielkich gabarytów, wszystkie domy rekreacyjne będą wyjątkowo wygodne w codziennym użytkowaniu. Architekci MGProjekt zadbali o każdy najmniejszy szczegół, aby uniknąć wrażenia ciasnoty lub braku określonego rodzaju pomieszczenia. Każdy z projektów domków letniskowych MG Projekt jest świetnym przykładem na to, jak kreatywnie i elegancko można zaprojektować budynek o nawet niewielkim wnętrzu i to bez naruszenia komfortu mieszkania. Wszystkie projekty domków letniskowych z naszej pracowni mają jednocześnie charakter całoroczny, co zwiększa walory użytkowe tych propozycji.

Projekty domów letniskowych całorocznych murowanych i drewnianych

Tradycyjny dom letniskowy kojarzy się oczywiście z domem drewnianym, stąd też wśród naszych propozycji tak wiele ofert domów stawianych w technologii szkieletowej, a także plany domów z bali. Technologia drewniana jest nie tylko lekka i naprawdę szybka w budowie. Szczególnie gotowe szkielety domów letniskowych umożliwiają wręcz błyskawiczne wprowadzenie się do domu. Działka zakupiona w okresie zimowym może być spokojnie użytkowana już późną wiosną – tym bardziej, że prace wykonuje się niezależnie od warunków atmosferycznych. W zasadzie trzy miesiące wystarczą, aby cieszyć się wypoczynkiem w swoim domu letniskowym. 

Jednak w tej kategorii projektów domków letniskowych proponujemy również interesujące projekty domów stawianych w technologii murowanej. To w znacznym stopniu poszerza możliwości wyboru wymarzonego projektu. Domy letniskowe nie są zbyt duże, stąd w katalogu budynków rekreacyjnych dominują projekty małych domów. Sporą różnorodność widać w stylistyce. Inwestorzy mają do wyboru zarówno letniskowe domy parterowe, jak i tak modne w ostatnich latach projekty domów z poddaszem użytkowym. Projekty domów letniskowych z poddaszem się sprawdzą szczególnie, kiedy zakupiona działka będzie miała niewielkie wymiary albo niekorzystny, trudny do zagospodarowania kształt.

Komfortowy projekt domu letniskowego

Propozycje projektów domków letniskowych MGProjekt wyróżniają się bardzo przejrzystym układem pomieszczeń. Każdy projekt domku letniskowego ma wygodny układ, który zapewni jak najbardziej przyjemne spędzenie weekendu bądź części wakacji na działce. Jest oczywiście salon i to często połączony z otwartą kuchnią, aby optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej niezwykle nowoczesnego charakteru. Projekty domów letniskowych obejmują również co najmniej jedną sypialnię i łazienkę. W przypadku projektów domów letniskowych z poddaszem użytkowym można bardzo łatwo oddzielić strefę dzienną od nocnej albo strefę domową od gościnnej. Przecież w domu letniskowym zazwyczaj pojawiają się przyjaciele oraz dalsza rodzina, aby w miłym gronie odetchnąć od gonitwy dnia codziennego. W związku z tym projekty domków letniskowych zawierają ciekawie zaaranżowane miejsca na wypoczynek na łonie natury. W zależności od koncepcji bądź od ilości miejsca budynek może posiadać rozległy taras albo uroczą werandę. W otoczeniu bujnie kwitnących roślin znacznie przyjemniej spotkać się przy wieczornym posiłku czy też poczytać książkę w ciągu dnia. Wszystkie projekty domów letniskowych z kosztorysem obejmują zarówno plan architektoniczny, jak i konstrukcyjny. Zawierają ponadto schematy instalacji elektrycznej oraz wodociągowej – domek letniskowy ma więc charakter kompleksowy i dlatego można go wykorzystać jako pomysł na dom całoroczny. Domki letniskowe rekreacji indywidualnej wyróżniają się bardzo estetycznym wyglądem, wyjątkowo funkcjonalnie zaaranżowanym wnętrzem oraz ciekawymi propozycjami na atrakcyjne wykorzystanie terenu wokół bryły domu. Projekty domów letniskowych na pewno zaskakują swoimi niebanalnymi pomysłami. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wszystkimi propozycjami domów letniskowych. Jesteśmy przekonani, że każdy Inwestor znajdzie projektu domu idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i gustu. Nasi Architekci służą również swoją pomocą przy wyborze optymalnych projekty domków letniskowych. Projekty domów letniskowych MMGProjekt są tanie w budowie i utrzymaniu.