Projekty bliźniaków

Strona:
  1. 1
  2. 2

Znaleziono 19 projektów

   

loader

Projekty bliźniaków

Projekty bliźniaków

Plany bliźniaków to wyjątkowo atrakcyjna propozycja zarówno dla Inwestorów prywatnych, jak i dla deweloperów. 

Projekty domów bliźniaczych sprawdzą się świetnie zarówno na wąską, jak również na szeroką działkę

Plany bliźniaków wyróżniają się dość specyficzną sylwetką tworzącą bardzo spójny i zwarty układ bryły ze swoim odbiciem lustrzanym. 

Taka symetryczność sprawia, że projekty domków do zabudowy bliźniaczejcharakteryzują się niezwykle wysokimi walorami estetycznymi co podkreśla eleganckie wykończenia elewacji, a jednocześnie wysokim stopniem funkcjonalności

Warto także podkreślić, że projekty bliźniaków nadają się do odpowiednich zmian adaptacyjnych, w celu dostosowania koncepcji do wymogów zabudowy szeregowej, często realizowanej przez deweloperów. 

To w dużym stopniu poszerza możliwości funkcjonalnego wykorzystania projektu bliźniaka jednorodzinnego

Projekty domów bliźniaków MGProjekt to budynki piętrowe, bądź z poddaszem użytkowym – projekty domów parterowych nie byłyby zbyt praktyczne ze względu na wymóg bardzo szerokiej działki. 

Budowa bliźniaka parterowego zazwyczaj wiąże się z wysokimi kosztami inwestycyjnymi już na etapie zakupu parceli.

W znacznym stopniu ogranicza możliwości wyboru własnego kawałka ziemi, szczególnie na tych najbardziej atrakcyjnych terenach przeznaczonych pod projekty domów jednorodzinnych.

Projekty domów bliźniaczych – razem i osobno

Jednorodzinny projekt domu do zabudowy bliźniaczej pozwala na wiele możliwości. 

W przypadku projektów domów bliźniaczych można samodzielnie zdecydować, kto zamieszka pod wspólnym dachem, ale w osobnym wejściu. 

Często projekty domów dwulokalowych wybierają rodziny wielopokoleniowe – w takiej sytuacji jedna część budynku będzie zajęta przez pokolenie seniorów albo dorosłe dziecko ze swoją rodziną

Rozwiązanie jak projekt domu w zabudowie bliźniaczej można również zaproponować przyjaciołom

Domy wolnostojące w zabudowie bliźniaczej pozwalają na spełnienie marzenia o własnym domu przy jednoczesnym zapewnieniu sobie sąsiadów za ścianą. 

Projekty domów bliźniaczych na pewno podnoszą poziom bezpieczeństwa domowników, a zarazem są w wielu przypadkach bardzo wygodne. 

Dziadkowie mogą przecież pomagać w wychowaniu wnuków, a jeżeli sami wymagają opieki, to nie ma potrzeby jechania na drugi koniec miasta (lub nawet organizowania specjalistycznej pomocy, kiedy seniorzy mieszkaliby w innym mieście).

Wybierając ofertę budynków mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej MGProjekt odpada też problem zapewnienia opieki nad domem podczas wyjazdów wakacyjnych. 

Projekty domów bliźniaczych niewątpliwie umacniają więzy rodzinne bądź przyjacielskie, ale jednocześnie gwarantują zachowanie prywatności. 

Chociaż mieszkańcy domów do zabudowy bliźniaczej żyją pod wspólnym dachem, to każda z dwóch rodzin ma tak naprawdę swój własny kąt - swoją kuchnię, salon i część nocną. 

W ten sposób można swobodnie żyć w bliźniaku po swojemu, również urządzić swoje wnętrza i zagospodarować powierzchnię użytkową połówki bliźniaka zgodnie z indywidualnym gustem

Terenem wspólnym jest w projektach domów w zabudowie bliźniaczej zazwyczaj taras z ogrodem, gdzie domownicy z obu części bliźniaka mogą się spotykać na wspólnym relaksie i spotkaniach towarzyskich. 

Ważne, aby jedynie dogadać się w kwestii wyglądu zewnętrznego bryły domu w zabudowie bliźniaczej. 

Projekt domu bliźniak bardzo chętnie realizowany jest przez Inwestorów myślących ekonomicznie, a także przyszłościowo. 

Jedna z części bliźniaka może być potraktowana jako zwrot inwestycji poprzez wynajem bądź sprzedaż połowy domu w zabudowie bliźniaczej. 

Szczególnie opcja wynajmu często jest wybierana jako opcja tymczasowa - w przyszłości zaś wynajmowana część domu do zabudowy bliźniaczej może zostać wykorzystana do zamieszkania przez dzieci albo seniorów.

Funkcjonalne gotowe projekty bliźniaków

Wszystkie projekty domów z kategorii "Projekty bliźniaków" charakteryzują się w pełni funkcjonalnym układem wewnętrznym, który bardzo łatwo dopasować do konkretnych potrzeb danej rodziny. 

Do wyboru jest zaś kilka wariantów i kompozycji stylu - oferujemy zarówno klasyczne domy w zabudowie bliźniaczej, jak i nowoczesne projekty domów bliźniaczych.

Projekty do zabudowy bliźniaczej MGProjekt mają postać brył kondygnacyjnych lub z poddaszem użytkowym. 

W dużym stopniu ułatwia to aranżację funkcjonalnej przestrzeni wewnętrznej pokoi, kiedy cała parterowa powierzchnia użytkowa zostaje przeznaczona na bardzo komfortową i wygodną w użytkowaniu strefę dzienną, a górna powierzchnia użytkowa na strefę nocną. 

Wybierając projekty domów dwurodzinnych można również rozważyć urządzenie gabinetu na piętrze. 

Estetyczne projekty domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej

Efektownym powiększeniem części wypoczynkowej domu do zabudowy bliźniaczej będzie duży taras, który jednocześnie może stanowić łącznik pomiędzy dwoma lustrzanymi bryłami. 

Na parterze projektów domów do zabudowy bliźniaczej jest oczywiście też miejsce na strefę gospodarczą wraz z kotłownią i garażem. 

Niektóre gotowe projekty do zabudowy bliźniaczej wzbogacono o niezwykle eleganckie, dość duże i szerokie lukarny od strony frontowej i ogrodowej, które wzmacniają wrażenie przestronności, a zarazem wpuszczają do pomieszczenia więcej światła naturalnego

Ciekawym rozwiązaniem domów do zabudowy bliźniaczej jest również wysunięty garaż, który pozwala stworzyć bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu zadaszenie nad wejściami głównymi. 

Niebanalnie prezentują się gotowe projekty domów bliźniaczychfragmentami ścian z boniowaniem oraz podcieniami. 

Wszystkie elementy dekoracyjne brył mają na celu podkreślenie elegancji projektów bliźniaków.

Nasi architekci zadbali także, aby projekty zabudowy bliźniaczej MG Projekt wyróżniały się interesującymi i efektownymi barwami elewacji oraz dachów. 

Wszystkie propozycje domów bliźniaczych z kosztorysem Pracowni MG Projekt stanowią wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla Inwestorów szukających naprawdę funkcjonalnych bliźniaków. Koszty budowy domu w zabudowie bliźniaczej nie są wysokie.

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej z pracowni MGProjekt zachwycają przestronnością pomieszczeń wewnętrznych, ergonomicznym planem wnętrz oraz troską o estetyczne wykończenia. 

Projekty domów do zabudowy bliźniaczej dostepne są w wielu wersjach wariantowych i odbiciu lustrzanym.

Każdy projekt domu do zabudowy bliźniaczej można ulepszyć korzystając z dodatków rozszerzających jego funkcjonalność, czy zwiekszających energooszczędność domu.

Warto też zwrócić uwagę na inne projekty domów, ponieważ dużą część pozostałych projektów z oferty pracowni MGProjekt można po niewielkich modyfikacjach zbliźniaczyć, uzyskując w ten sposób dom bliźniak dopasowany pod względem stylu do oczekiwań Inwestora, jednocześnie zgodny z najnowszymi trendami architektonicznymi.

Projekty domów do zabudowy bliźniaczej można dowolnie modyfikować, a każdy projekt domu dla dwóch rodzin zawiera dokument "Zgoda na zmiany".

Dzięki temu projekt domu w zabudowie bliźniaczej może zmodyfikować każdy architekt z uprawnieniami w Polsce. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z katalogiem domów bliźniaczych MG Projekt, jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo optymalny dla siebie projekt bliźniaka