Projekty bliźniaków

Strona:
  1. 1
  2. 2

Znaleziono 16 projektów

   

loader

Projekty bliźniaków

Projekty bliźniaków

Proejkty bliźniaków to wyjątkowo atrakcyjna propozycja zarówno dla Inwestorów prywatnych, jak i dla deweloperów. Dom bliźniak świetnie się sprawdzi zarówno na wąską, jak również na szeroką działkę. 

Projekty domów bliźniaków wyróżniają się dość specyficzną sylwetką tworzącą bardzo spójny i zwarty układ bryły ze swoim odbiciem lustrzanym. Taka symetryczność sprawia, że projekty domów do zabudowy bliźniaczej charakteryzują się niezwykle wysokimi walorami estetycznymi, a jednocześnie wysokim stopniem funkcjonalności. 

Warto także podkreślić, że projekty bliźniaków nadają się do odpowiednich zmian adaptacyjnych, w celu dostosowania koncepcji do wymogów zabudowy szeregowej, często realizowanej przez deweloperów. To w dużym stopniu poszerza możliwości funkcjonalnego wykorzystania projektu bliźniaka

Projekty bliźniaków MGProjekt to budynki piętrowe, bądź z poddaszem użytkowym – dom parterowy nie byłby zbyt praktyczny ze względu na wymóg bardzo szerokiej działki. Budowa bliźniaka parterowego zazwyczaj wiąże się z wysokimi kosztami inwestycyjnymi już na etapie zakupu parceli, co w znacznym stopniu ogranicza możliwości wyboru własnego kawałka ziemi, szczególnie na tych najbardziej atrakcyjnych terenach przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną.

Dom bliźniak – razem i osobno

W przypadku domów bliźniaczych można samodzielnie zdecydować, kto zamieszka pod wspólnym dachem, ale w osobnym wejściu. Często będą to rodziny wielopokoleniowe – w takiej sytuacji jedna część będzie zajęta przez pokolenie dziadków albo dorosłe dziecko ze swoją rodziną. 

Można również zaproponować takie rozwiązanie przyjaciołom. Budynki w zabudowie bliźniaczej pozwalają na spełnienie marzenia o własnym domu przy jednoczesnym zapewnieniu sobie sąsiadów za ścianą. To na pewno podnosi poziom bezpieczeństwa domowników, ale zarazem jest w wielu przypadkach bardzo wygodne. Dziadkowie mogą przecież pomagać w wychowaniu wnuków, a jeżeli sami wymagają opieki, to nie ma potrzeby jechania na drugi koniec miasta (lub nawet organizowania specjalistycznej pomocy, kiedy seniorzy mieszkaliby w innym mieście). Odpada też problem zapewnienia opieki nad domem podczas wyjazdów wakacyjnych. 

Projekty domów bliźniaczych niewątpliwie umacniają więzy rodzinne bądź przyjacielskie, ale jednocześnie gwarantują zachowanie prywatności. Chociaż mieszka się pod wspólnym dachem, to każda rodzina ma tak naprawdę swój własny kąt – swoją kuchnię, salon i część nocną. W ten sposób można swobodnie żyć w bliźniaku po swojemu, również urządzić swoje wnętrza i zagospodarować powierzchnię użytkową zgodnie z indywidualnym gustem. 

Terenem wspólnym jest w projektach domów w zabudowie bliźniaczej zazwyczaj taras z ogrodem, gdzie domownicy z obu części bliźniaka mogą się spotykać na wspólnym relaksie i spotkaniach towarzyskich. Ważne, aby jedynie dogadać się w kwestii wyglądu zewnętrznego bryły. 

Dom bliźniak jednorodzinny pozwala na wiele możliwości. Projekt domu bliźniak bardzo chętnie realizowany jest przez Inwestorów myślących ekonomicznie, a także przyszłościowo. Jedna z części bliźniaka może być potraktowana jako zwrot inwestycji poprzez wynajem bądź sprzedaż połowy domu. Szczególnie opcja wynajmu często jest wybierana jako opcja tymczasowa – w przyszłości zaś wynajmowana część zabudowy bliźniaczej może zostać wykorzystana do zamieszkania przez dla dzieci albo seniorów.

Funkcjonalne projekty bliźniaków

Wszystkie projekty domów z kategorii projekty bliźniaków charakteryzują się w pełni funkcjonalnym układem wewnętrznym, który bardzo łatwo dopasować do konkretnych potrzeb danej rodziny. Do wyboru jest zaś kilka wariantów i kompozycji stylu, zarówno klasyczny, jak i nowoczesny bliźniak

Domy bliźniacze mają postać brył kondygnacyjnych lub z poddaszem użytkowym. W dużym stopniu ułatwia funkcjonalną aranżację pokoi, kiedy cała część parterowa zostaje przeznaczona na bardzo komfortową i wygodną w użytkowaniu strefę dzienną, a górna na strefę nocną. Można również rozważyć urządzenie gabinetu na piętrze. 

Rozwiązania estetyczne

Efektownym powiększeniem części wypoczynkowej domu będzie duży taras, który jednocześnie może stanowić łącznik pomiędzy dwoma lustrzanymi bryłami. Na parterze projektów domów do zabudowy bliźniaczej jest oczywiście też miejsce na strefę gospodarczą wraz z kotłownią i garażem. 

Niektóre projekty domów bliźniaczych wzbogacono o niezwykle eleganckie, dość duże i szerokie lukarny od strony frontowej i ogrodowej, które wzmacniają wrażenie przestronności, a zarazem wpuszczają do pomieszczenia więcej światła naturalnego. Ciekawym rozwiązaniem jest również wysunięty garaż, który pozwala stworzyć bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu zadaszenie nad wejściami głównymi. Niebanalnie też prezentują się fragmenty ścian z boniowaniem oraz podcieniami. Wszystkie elementy dekoracyjne brył mają na celu podkreślenie elegancji projektów bliźniaków.

Architekci MG Projekt zadbali także o interesujące i efektowne barwy elewacji i dachów. Wszystkie propozycje domów bliźniaczych z kosztorysem Pracowni MG Projekt stanowią wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla Inwestorów szukających naprawdę funkcjonalnych i tanich w budowie bliźniaków, które jednocześnie zachwycają przestronnością pomieszczeń wewnętrznych, ergonomicznym planem wnętrz oraz troską o estetyczne wykończenia. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z katalogiem domów bliźniaczych MGProjekt, jesteśmy przekonani, że znajdąś Państwo optymalny dla siebie projekt bliźniaka. Warto też zwrócić uwagę na inne proejkty, ponieważ dużą część naszych pozostałych domów można po niewielkich modyfikacjach zbliźniaczyć.