Projekty domów z wiązarami

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 100 projekty

   

loader

Projekty domów z wiązarami

Projekty domów z wiązarami

Projekty domów z wiązarami stanowią wyjątkowo interesującą alternatywę dla tradycyjnej więźby dachowej. Nasze propozycje w tej kategorii dotyczą ofert, które mają uwzględnione wiązary kratownicowe już w projekcie podstawowym bądź projekt zakłada zastosowanie wiązarów, jako wersji wariantowej. 

Pragniemy podkreślić, że projekty więźby z wiązarów kratownicowych zostały przygotowane przez lidera technologii prefabrykacji więźby dachowej w Polsce – firmę Mitek. Dlatego mogą mieć Państwo pewność, że dach wykonany w tej technologii spełni wszelkie oczekiwania zarówno jakościowe jak i estetyczne.

Domy z wiązarami kratowymi

Wiązary kratowe nadal nie są tak popularne, jak tradycyjna więźba dachowa, ale to rozwiązanie nieustannie zyskuje nowych zwolenników, którzy doceniają lekkość konstrukcji, a także prostotę i łatwość wykonania. 

Co więcej, wiązary dachowe nadają się do wszystkich rodzajów dachu. Szczególne zastosowanie mają w domach z poddaszem nieużytkowym i to zarówno parterowych, jak i piętrowych, przy dachu dwuspadowym. W takim przypadku nawet przy przenikaniu się dachów nie będzie problemów z ich wykonaniem, ponieważ wystarczy zastosować prostą konstrukcję kosza farmerskiego. 

Chociaż do niedawna wiązary kratownicowe stosowano wyłącznie w domach z poddaszem nieużytkowym, to obecnie jest możliwość wykorzystania takiej konstrukcji w budynkach z poddaszem użytkowym - najczęściej będą to dachy mansardowe. Zwracamy Państwa uwagę na fakt, iż przy dachu czterospadowym lub wielopołaciowym znacznie wyższe byłyby koszty robocizny, a wykonanie trochę bardziej skomplikowane z powodu konieczności zastosowania różnego rodzaju wiązarów. 

Jednocześnie część elementów konstrukcyjnych wymagałaby metod tradycyjnych, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej więźby dachowej. Dlatego właśnie zalecamy ten rodzaj więźby zwłaszcza do domów z dachem dwuspadowym i jednospadowym. Technologia ta świetnie się sprawdza również przy dachu płaskim. W takiej sytuacji potrzeba tylko jeden rodzaj wiązarów na całą powierzchnię dachu.

Prosta i lekka konstrukcja więźby z wiązarów kratowych

Wiązary kratownicowe stanowią rodzaj drewnianej konstrukcji, która jest złożona z pasa dolnego, czyli podstawy oraz pasa górnego, który można uznać za odpowiednik tradycyjnej krokwi. Elementy usztywniające całość będą zaś wypełnieniem. 

Projekty domów z więźbą z wiązarów kratownicowych pozwalają nie tylko na wygodę budowania, ale przede wszystkim ogromne oszczędności czasu. Dach z wiązarów w technologii MiTek jest gotowy w ciągu jednego-dwóch dni.  Dzieje się tak, ponieważ całą konstrukcję dachu składa się poza bryłą domu – prace montażowe przy kratownicy prowadzi się na płaskiej powierzchni, a nie na wysokości. Dopiero gotową konstrukcję montuje się na dachu. 

To również bardzo wygodny i stosunkowo niedrogi sposób budowania dachu. Nie ma potrzeby robienia stropów betonowych, co znacznie podwyższałoby koszty. Po prostu pasy dolne zamontowanych wiązarów tworzą konstrukcję stropu nad ostatnią kondygnacją budynku. Dachy z wiązarów kratowych są lekkie i nie powodują nadmiernego obciążenia konstrukcji domu. 

Otrzymują Państwo jednocześnie produkt charakteryzujący się wyjątkowo wysoką jakością – zostaje wykorzystane w produkcji drewno wysokogatunkowe, a sam sposób przygotowania eliminuje ewentualne błędy popełniane przez cieśli przy technologii tradycyjnej. Można więc liczyć na idealną geometrię dachu oraz perfekcyjnie wykonane łączenia poszczególnych elementów. 

Warto podkreślić, że dom z zewnątrz niczym nie różni się od budynku o konstrukcji dachu z więźbą tradycyjną. Jest to jednak bardzo nowoczesne rozwiązanie dla Inwestorów szukających ciekawych technologii, oszczędności czasu i stosunkowo niedrogich pomysłów.

Różnorodne projekty domów z wiązarami drewnianymi

Prezentujemy Państwu bardzo różne projekty domów z więźbą z wiązarów dachowych drewnianych. W tej kategorii dostępne są projekty domów parterowych, w których konstrukcja dachu została oparta na ścianach zewnętrznych, natomiast wewnątrz znajdują się wyłącznie ścianki dzielone nadające się do dowolnego przestawienia. 

Warto podkreślić, że technologia budowy więźb dachowych z prefabrykowanych wiązarów kratownicowych pozwala na budowanie dachów o większej rozpiętości niż ma to miejsce w przypadku więźb tradycyjnych. Dlatego w tej kategorii dostępne są nie tylko małe domy parterowe, ale też takie o większej powierzchni użytkowej. 

Proponujemy również projekty domów z poddaszem oraz projekty domów ze strychem z więźbą z wiązarów kratownicowych, w których podstawą są wiązary ramowe z belkami tworzącymi nie tylko krokwie dachu, ale i belki stropowe poddasza oraz wiązary jętkowe. Podobne są one w swojej formie do tradycyjnej więźby krokwiowo-jętkowej. Do Państwa dyspozycji oddajemy również ciekawe projekty domów piętrowych z więźbą z kratownic, które wyróżniają się niezwykłą estetyką architektoniczną. Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z wszystkimi propozycjami w tej kategorii.

Projekty domów z więźbą z wiązarów dostępne są w wielu wariantach i odbiciu lustrzanym. Projekty są połączone z bezpłatnym pakietem Prefabrykowana więźba dachowa.