MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Doskonały

Pow. użytkowa: 137.95 m2   /   Koszt realizacji: 482 383 zł
projekt-domu-doskonaly-wizualizacja-frontowa
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3450 zł 2760 zł


Projekt domu Doskonały to projekt domu jednorodzinnego, parterowego, przeznaczonego dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Rzut budynku został oparty na planie litery T. Bryła przekryta jest łagodnym wielospadowym dachem. Nowoczesna architektura domu koresponduje z funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem. Elewacje zostały przedzielone na wysokości nadproży okien poziomym pasem otaczającym cały dom. Ładne szerokie przeszklenia uzupełniają fragmenty ścian wyłożonych drewnianą okładziną. Całość zestawiona jest z jasną podbitką pod okapami dachów i szarą płaską dachówką na połaciach dachowych. Bryła domu Doskonały została urozmaicona frontowym podcieniem wejściowym z reprezentacyjnymi drzwiami z naświetlem, oraz od strony ogrodowej - podcieniem zadaszającym fragment tarasu i narożnymi przeszkleniami salonu i sypialni rodziców. Dom wygląda zgrabnie i proporcjonalnie z każdej strony. Od frontu robi reprezentacyjne, dostojne wrażenie, a od strony ogrodowej jest przytulny, ciepły i idealnie łączy się z okalającymi tarasami i zielenią. Wnętrze domku zaprojektowano dzieląc go na trzy części : cześć dzienną, gospodarczą i sypialnianą. Do domu wchodzimy przez obszerną sień, z której przechodzimy się na wprost, przeszklonymi szerokimi drzwiami do holu i części dziennej, lub w bok - do części gospodarczej, z kotłownią, dwustanowiskowym garażem i strychem gospodarczym dostępnym z garażu. Część dzienna domu to połączone pomieszczenia salonu, kuchni i holu. Ładna kuchnia, z wielkim narożnym oknem, ścianą w pełnej zabudowie AGD, pomieszczeniem spiżarni i półwyspem z blatów kuchennych stanowić będzie ozdobę przestrzeni dziennej. Salon ze ścianę kominkowo-telewizyjną, dużym stołem jadalnym otwiera się na taras i ogród wielkim narożnym przeszkleniem. Po drugiej stronie holu korytarzem przechodzimy do części prywatnej domowników. Na końcu znajduje się urocza sypialnia rodziców z dwiema garderobami i bezpośrednim wyjściem do ogrodu, obok dodatkowy pokój - gabinet z oknem na ogród, dalej dwie sypialnie dzieci, duża łazienka i wc dostępna z holu. Wnętrze, choć niewielkie, mieści w sobie bogaty program funkcjonalny dla pełnej rodziny. Nad parterem znajduje się dodatkowy strych, który przy pewnej adaptacji można wykorzystać dodatkowo na cele użytkowe. Albo może pozostać domowym magazynem - zawsze przydatnym. Dom ma dość prostą konstrukcję, jest parterowy - będzie niedrogi w budowie i późniejszym utrzymaniu. Doskonały – to doskonała propozycja dla inwestorów planujących budowę nie za dużego, ale komfortowego parterowego domu dla swojej rodziny.

 

Dane techniczne:
 • Kubatura: 796 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez pocieni 220,01 m2
  • z podcieniami 238,17 m2
 • Powierzchnia całkowita: 220,01 m2
 • Powierzchnia netto: 143,39 m2 + garaż 33,34 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 137,95 m2 wg PN-70/B-02365
  • 143,39 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Wymiary domu: 15,99 x 17,09 m
 • Minimalne wymiary działki: 23,99 x 25,09 m
 • Wysokość do kalenicy: 6,13 m (6,33 z podmurówką)
 • Powierzchnia dachu: 323,5 m2
 • Kąt nachylenia dachu: 25 stopni
 • Wysokość pomieszczeń: 2,8 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane – pustaki porotherm 25 + styropian
 • Strop - Teriva
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 79,9 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 79,7 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 52,30 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2760 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 184 314,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 261 420,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 220 963,00 zł
Realizacja domu pod klucz 482 383,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Doskonały - plik szczegółowy

Projekt domu Doskonały - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Doskonały 8422 Iwona

2018.06.28 0

Czy istnieje możliwość zmiany dachu w projekcie ? na dach dwuspadowy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Iwono, na planie tego domu trudno będzie zrobić taki pojedynczy dach dwuspadowy bez istotnych zmian, ale te dwa dachy wielospadowe, które się ze sobą łączą można zmienić na dwuspadowe, każdy i wtedy na froncie, elewacji bocznej i tylnej nie będzie połaci, tylko ściany szczytowe. MG
Projekt domu Doskonały 8361 Gość

2018.04.20 3

My zaczynamy sierpień/wrzesień Postępy prac będę umieszczać tu: https://dom-przy-lesie.mojabudowa.pl/

Projekt domu Doskonały 8311 Kamil

2018.03.04 2

Witam serdecznie! Pani Agnieszko to jest nowy projekt więc nie widziałem jeszcze nigdzie zdjęć z realizacji. Myślę że jesteśmy jednymi z pierwszych osób które będą budować domek "doskonały". Wraz z małżonką pod koniec marca zaczynamy budowę tego pięknego domku. Nareszcie dopełniliśmy wszelkich formalności ;) Przebieg budowy będzie można śledzić na naszym blogu http://mg-doskonaly.mojabudowa.pl/ gdzie na bieżąco będziemy informować o naszych postępach w budowie.

Projekt domu Doskonały 8244 agnieszka pozywio

2018.01.12 16

Witam chciałabym zapytać zapytać czy ktoś wybudował już ten dom lub jest w trakcie budowy ponieważ jestem ciekawa jak on wygląda.jeśli jest ktoś mógłby wrzucić parę fotek była bym wdzięczna pozdrawiam

Projekt domu Doskonały 8120 Grzegorz N

2017.09.21 0

Witam Bardzo podoba mi się ten projekt. Tylko mam pytanie co do pom. gospodarczego/kotłowni. Chciałbym zapytać czy jest możliwość przerobienia żeby kotłownia była pod piec na pellet. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Grzegorzu, tak jest taka możliwość, a dodatkowo jest gotowy pakiet dla kotłowni na paliwo stałe: https://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-kotlownia-na-paliwo-stale. MG
Projekt domu Doskonały 7944 Marcin Tymicki

2017.04.26 0

Witam, Podoba mi się projekt tego domu jednak długość mojej działki to 25m. W dodatku w PZP mam obowiązującą linie zabudowy wynoszącą 6m. Czy istnieje możliwość zmian w projekcie tak aby ten dom zmieścił się na mojej działce zachowując zarówno wygląd zewnętrzny jak i walory użytkowe domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marcinie, Tutaj przy zmniejszaniu domu o 2.09m będzie już zbyt spora ingerencja w projekt, czyli w jego konstrukcje oraz w bryłę i niestety może już wyjść projekt indywidualny na bazie tego wybranego. MG
Projekt domu Doskonały 7744 Marzena

2017.02.06 0

Dzień dobry, mamy wjazd od strony południowej i dlatego zastanawiamy sie czy lepsza jest wersja podstawowa, czy moze jednak w odbiciu lustrzanym?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marzeno, w przypadku tego projektu i przy wjeździe od południa lepszym rozwiązaniem jest wersja odbicia lustrzanego. Wtedy salon, jadalnia, czyli część dzienna domu jest od strony zachodniej, zaś sypialnie, czy garaż od wschodu. MG
Projekt domu Doskonały 7734 Anna Zięba

2017.02.04 0

Bardzo ładny i funkcjonalny dom. Długo szukam projektu i ten mnie urzekł. Jednak szerokość mojej działki to 22,50 m. W związku z tym mam pytanie: czy jest możliwe aby zwęzić dom bez uszczerbku wizualnego, tak aby zmieścił się na moją działkę. Dodam jeszcze, że jestem zupełnym laikiem w tym temacie.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anno, tutaj Państwa działka jest o 1.49m za wąska, ale można ewentualnie część z kuchnią i salonem zwęzić o te brakujące metry i troszkę wydłużyć pomieszczenia, przy czym aby kuchnia nie była za mała to wtedy można także powiększyć ją kosztem spiżarki. MG :)
Projekt domu Doskonały 7743 Roman K

2017.02.04 0

Witam. Jakie Wasza firma dopuszcza zmiany w układzie pomieszczeń??? Czy przy zakupie projektu który tutaj widziałem można wprowadzać zmiany? Jakie są obostrzenia co do zmian i ile kosztują ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Romanie, ogólnie zmiany robi już miejscowy projektant przy adaptacji projektu na działkę i z nim trzeba ustalać koszty zmian, zaś my na zmiany wystawiamy bezpłatną zgodę. Można ewentualnie wysłać zapytanie na [email protected], bo to też można ustalić z szefem naszej pracowni. Tutaj podajemy zakres zmian: http://www.mgprojekt.com.pl/zmiany-i-adaptacja. Jeśli zmiany wychodzą poza zakres standardowej zgody, wówczas wystarczy w formularzu zamówienia, w uwagach wpisać przewidywane zmiany, a my do projektu dołączymy bezpłatnie stosowną zgodę. MG :)
Projekt domu Doskonały 7742 AP

2017.02.03 0

Witam.Czy możemy liczyć na rabat ?? kupiliśmy od Państwa inny projekt 3 lata temu i jesteśmy zadowoleni, a ten domek nam się podoba i rozmyślamy nad jego zakupem.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, w sprawie rabatu proszę ewentualnie do nas dzwonić od 9-17 http://www.mgprojekt.com.pl/kontakt lub wysłać zapytanie na [email protected] Proszę pamiętać, że sezonowo, w okolicach świąt przez kilka dni mamy zazwyczaj promocje świąteczne, z których warto skorzystać. MG :)
Ocena 4.9/5 na podstawie 10 opinii.

Podobne projekty


Doskonały 2
Doskonały 2 B
Jedyny
Parterowy
Parterowy 2
Sielanka
Uroczy
Willa parterowa 2
Wyjątkowy 2

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.