• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (29)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Doskonały

6,540 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 232 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
648 008 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
137,95 m2
Min szerokość działki:
23,99 m
Min długość działki:
25,09 m

Projekt domu Doskonały to budynek jednorodzinny parterowy. Projekt przeznaczony jest dla 4-5 domowników. Rzut projektu został oparty na planie litery T, bryła przekryta jest łagodnym, wielospadowym dachem.

Zobacz całą serię projektów: Doskonały

Rzuty:

Doskonały - rzut parteru

Doskonały - rzut parteru

Doskonały - rzut strychu

Doskonały - rzut strychu

Sytuacja:

Doskonały - sytuacja

Doskonały - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Doskonały - elewacje

Doskonały - elewacje

Doskonały - elewacje

Doskonały - elewacje

Doskonały - elewacje

Doskonały - elewacje

Doskonały - elewacje

Doskonały - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
796,00 m3
33,34 m2
137,95 m2
N/D
220,01 m2
143,39 m2 + garaż 33,34 m2
N/D
238,17 m2
220,01 m2
37,59 m2

137,95 m² wg PN-70/B-02365

143.39 m² wg PN-ISO 9836:1997

323,50 m2
25 stopni
6,13 m (6,33 z podmurówką)
2,8
15,99 m
17,09 m
23,99 m
25,09 m
jednorodzinny
parterowy
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
miejski, tradycyjny
strych
2
5
5

grawitacyjna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
  • Strop Teriva
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy na styropianie
  • Pokrycie dachu dachówka ceramiczna
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
266 937 zł
356 802 zł
291 205 zł
648 008 zł
84 115 zł
49 324 zł
40 541 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 69,7 kWh/(m2)
Ek 73,8 kWh/(m2 rok)
EUCO 52,4 kWh/(m2 rok)
Opis projektu:

Projekt domu Doskonały to budynek jednorodzinny parterowy, Projekt domu zaplanowany jest dla cztero-pięcioosobowej rodzinyRzut tego domu jednorodzinnego ma rozłożystą parterową bryłę zbudowaną na planie litery TBryła projektu domu Doskonały przykryta jest łagodnym wielospadowym dachem. Powierzchnia użytkowa domu to 137,95 m kąt nachylenia dachu to 25 stopni. Minimalne wymiary działki na jakiej może być zrealizowany to: szerokość działki 23,99 m, długość działki 25,09 m.

Projekt domu Doskonały architektura

W projekcie domu Doskonały nowoczesna architektura domu koresponduje z funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzemFragmenty elewacji projektu Doskonały zostały przedzielone na wysokości nadproży okien poziomym pasem otaczającym cały dom. Ładne, szerokie przeszklenia projektu Doskonały uzupełniają fragmenty ścian wyłożonych drewnianą okładziną. Całość zestawiona jest z jasną podbitką pod okapami dachów. Na połaciach dachowych elegancko prezentuje się szara dachówka ceramiczna. Bryła w projekcie Doskonały została urozmaicona frontowym podcieniem wejściowym z reprezentacyjnymi drzwiami z naświetlem oraz od strony ogrodowej - podcieniem zadaszającym fragment tarasu i narożnymi przeszkleniami salonu i sypialni rodziców. Projekt Doskonały wygląda zgrabnie i proporcjonalnie z każdej strony. Od frontu projekt Doskonały prezentuje się dostojnie, a od strony ogrodowej jest przytulny. Dom Doskonały idealnie łączy się z okalającymi tarasami i zielenią.

Projekt domu Doskonały wnętrze

Wnętrze projektu Doskonały zaprojektowano dzieląc go na trzy części: dzienną, gospodarczą i sypialnianą. Do domu Doskonałego wchodzimy przez obszerną sień z której przechodzimy na wprost przeszklonymi szerokimi drzwiami do holu i części dziennej lub w bok - do części gospodarczej. Część gospodarcza to kotłownia, duży garaż dwustanowiskowy i strych gospodarczy dostępny z garażu.

Część dzienna w projekcie Doskonały to powierzchnia użytkowa połączonych pomieszczeń salonu, kuchni i holu. Kuchnia ozdobiona jest wielkim narożnym oknem. Projekt uwzględnia ścianę w pełnej zabudowie AGD, pomieszczenie z przeznaczeniem na spiżarnię. Półwysep z blatów kuchennych stanowi ozdobę przestrzeni dziennej. W salonie znajduje się ściana kominkowo – telewizyjna oraz duży stół jadalny z krzesłami. Bezpośrednio z salonu przez narożne przeszklenie rozpościera się widok na taras i ogród.

Po drugiej stronie holu korytarzem przechodzimy do części prywatnej domowników. Na końcu znajduje się urocza sypialnia rodziców z dwiema garderobami i bezpośrednim wyjściem do ogrodu. Obok sypialni zaplanowany jest dodatkowy pokój (np. gabinet), dwie sypialnie dziecięce, duża łazienka i WC. Dostęp do tych pomieszczeń jest z holu. Pomimo tego, że powierzchnia użytkowa jest niewielka, projekt doskonały mieści w sobie bogaty program funkcjonalny dla pełnej rodziny. Układ pomieszczeń zapewnia wygodne mieszkanie wszystkim domownikom. Nad parterem projektu domku Doskonały znajduje się dodatkowy strych, który na etapie adaptacji można wykorzystać dodatkowo na cele użytkowe albo może pozostać pomieszczeniem gospodarczym - jakże zawsze przydatnym w każdym domostwie.

Projekt domu Doskonały koszty budowy

Projekt Doskonały ma stosunkowo prostą konstrukcję, która nie sprawi trudności wykonawcy i pozwala ograniczyć koszty budowy domu. Projekt doskonały jest parterowy - będzie tani w budowie i późniejszym utrzymaniu. Zastosowanie nowoczesnej technologii i materiałów o najlepszych parametrach pomoże w obniżeniu kosztów eksploatacyjnych. Zgodnie z obliczeniami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu doskonały za stan zamknięty surowy wynosi 270 133 zł netto, a całkowite koszty budowy domu pod klucz to 481 294 zł netto.

W gotowym projekcie domu Doskonały można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie Zgodę na zmiany. Rekomendujemy aby do projektu Doskonały zamówić dodatkowe pakiety, które wpływają na wygodę użytkowania domu czy energooszczędność budynku. Projekt domku Doskonały dostępny jest również w odbiciu lustrzanym. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi projektami domów Doskonały: Projekt domu Doskonały 2, projekt domu Doskonały 2 B, projekt Doskonały 2C. 

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja domu Doskonały
Realizacja domu Doskonały
Realizacja domu Doskonały
Realizacja domu Doskonały
Realizacja domu Doskonały
Realizacja domu Doskonały

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna