Projekty domów szeregowych

Strona:
  1. 1
  2. 2

Znaleziono 14 projekty

   

loader

Projekty domów szeregowych

Projekty domów szeregowych

Projekty domów w zabudowie szeregowej są doskonałym rozwiązaniem w przypadku działek o niewielkiej powierzchni, a także przy dużych ograniczeniach budżetowych. 

W kategorii projektów domów szeregowych proponujemy zarówno typowe domy szeregowe, jak i projekty domów nadające się do zaadaptowania na szeregowce. 

Projekt domów szeregowych stanowią fantastyczne połączenie zalet typowego domu jednorodzinnego z mieszkaniem w budynku wielorodzinnym. Projekty domów szeregowych gwarantują zachowanie potrzeby intymności i dość rozległej przestrzeni, aby można było mieszkać w pełni komfortowo. 

Każdy Inwestor posiada swój własny fragment działki z mniejszym lub większym terenem ogrodu oraz garażem. Jednocześnie wybierając domy w zabudowie szeregowej można poczuć się częścią wspólnoty, ponieważ przez jedną bądź przez dwie ściany mamy sąsiadów – wszystko w zależności od tego, który segment szeregu jest własnością. 

Projekty domów szeregowych i tego typu zwarta jednorodzinna zabudowa szeregowa sprawdzają się w przypadku budowy na jednej działce.

Dom w zabudowie szeregowej dostosowany jest do małych lub wąskich działek, kiedy zachodzi konieczność wygospodarowania jak największej powierzchni zabudowy w stosunku do wolnej przestrzeni. Ma to z pewnością miejsce przy wysokich cenach gruntów albo powierzchni zabudowy ograniczonej przez szerokość działki np. w miastach.

Dla kogo domy szeregowe?

Projekty domów szeregowych pozwalają na spore oszczędności w stosunku do zabudowy wolnostojącej, ponieważ są wyjątkowo tanie w budowie. Mimo że domy wolnostojące mają wiele zalet, to jednak okazują się dużą inwestycją, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Projekty domów szeregowych są interesującym i bardzo wygodnym rozwiązaniem tej sytuacji. 

Projekty domów szeregowych z kosztorysem to komfortowe mieszkanie we własnym domu przy stosunkowo niskiej cenie budowy, a zarazem poczucie bycia we wspólnocie. Wielu Inwestorów podkreśla także zdecydowanie większy poziom bezpieczeństwa domów w zabudowie szeregowej, w stosunku do domu wolnostojącego. 

Projekt domu szeregowego to przede wszystkim wygoda osobnego wejścia do domu, własny ogródek i garaż, a także możliwość indywidualnej aranżacji wszystkich pomieszczeń wewnętrznych. To również zaspokojenie potrzeb bezpiecznego mieszkania w bliskości z innymi. 

Zabudowa szeregowa składa się z segmentów, które oddziela ściana ogniowa. W projekcie domu szeregowego segmenty środkowe oznaczają sąsiadów z dwóch stron. Jeżeli Inwestorowi zależy na większej prywatności, może zdecydować się na segmenty skrajne, co wiąże się z sąsiedztwem tylko z jednej strony. Warto przy tym podkreślić, że w przypadku domów w zabudowie szeregowej te zewnętrzne części zazwyczaj mają nieco większe gabaryty.

Domy szeregowe bardzo często lokalizuje się w miastach bądź na ich obrzeżach, więc będzie to doskonała propozycja dla Inwestorów, którzy nie chcą rezygnować z ducha wielkomiejskiego i lubią żyć rytmem miasta. 

Projekty domów w zabudowie szeregowej sprawdzą się też w przypadku osób, które nie przepadają za budownictwem wielorodzinnym, kiedy to praktycznie z każdej strony ma się sąsiadów i trudno o zachowanie odpowiedniego poziomu prywatności. 

Bliskość centrum miasta oznacza naprawdę wysoki standard infrastruktury. Unika się też problemów z podłączeniami domów w zabudowie szeregowej do mediów. Najczęściej jest już dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, szeroki dostęp do żłóbków, przedszkoli i szkół, a także placów zabaw i obiektów sportowych. 

Zakup domu szeregowego w aglomeracji miejskiej umożliwia mniej kłopotliwe dojazdy do centrum miasta, również korzystanie z komunikacji miejskiej. Może się to okazać ogromną zaletą w przypadku braku samochodu, przy trudnościach ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego w okolicy miejsca pracy, albo ze względów ekonomicznych. 

Jedynym ograniczeniem będzie brak możliwości wprowadzenia znaczących zmian w projekcie, ponieważ projekty domów w zabudowie szeregowej powinny mieć zachowaną pewną jedność architektoniczną całego szeregu. Dotyczy to oczywiście części zewnętrznej, natomiast aranżacja pomieszczeń wewnętrznych leży już w gestii każdego Inwestora.

Projekty domów jednorodzinnych możliwe do adaptacji na szeregowce

Wśród jednorodzinnych projektów domów szeregowych MGProjekt można znaleźć bardzo różnorodne projekty szeregówek, w tym także plany domów nadające się do adaptacji na budynki szeregowe. W niektórych przypadkach trzeba tylko nieznacznie zmodyfikować gotowy projekt domu jednorodzinnego, aby nadawał się do zabudowy szeregowej.

Projekty domów do zabudowy szeregowej to wyjątkowo atrakcyjnie prezentujące się bryły, niezwykle wygodne w mieszkaniu, samodzielne i tańsze w budowie w stosunku do domów wolnostojących.

Dom w zabudowie szeregowej wyróżnia się specyficzną koncepcją architektoniczną umożliwiającą współistnienie budynków mających niezależne konstrukcje. 

Gotowe projekty domów szeregowych z garażem, lub bez garażu pozwalają na stworzenie wyjątkowo kameralnych osiedli. 

Projekty domów szeregowych dwulokalowych

Projekty domów szeregowych na wąską działkę świetnie się sprawdzą w przypadku parceli zlokalizowanych wzdłuż drogi dojazdowej. W takiej sytuacji bardzo łatwo i bezpiecznie można wjeżdżać na każde miejsce parkingowe bądź do garażu. 

Wszystkie projekty z kategorii projektów domków szeregowych komfortem i niezależnością mają przypominać projekty domów wolnostojących, dlatego też architekci MG Projekt zadbali o stworzenie prywatnych ogródków umożliwiających swobodny relaks na łonie natury. 

Proponujemy funkcjonalne projekty domów szeregowych z poddaszem użytkowym oraz piętrowych, dzięki czemu wyjątkowo łatwo rozplanować komfortowe strefy bryły. 

W takich domach szeregowych część dolna ma zazwyczaj charakter przestrzeni dziennej i zostaje przeznaczona na wypoczynek oraz wygodne przygotowywanie i spożywanie posiłków. Z kolei poddasze lub piętro projektu domu szeregowego pozostaje strefą nocnego wypoczynku

Mają Państwo do wyboru tradycyjne domy szeregowe z ozdobnymi lukarnami i innymi detalami dekoracyjnymi, oraz projekty domów szeregowych nowoczesnych o prostych, wręcz minimalistycznych kształtach. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi propozycjami na jednorodzinne domy w zabudowie szeregowej. Jesteśmy przekonani, że w ofercie pracowni architektonicznej MG Projekt znajdą Państwo swój wymarzony dom w zabudowie szeregowej.

Wszystkie projekty domów w zabudowie szeregowej można dostosować do potrzeb przyszłych domowników oraz zamówić w wersji odbicia lustrzanego.