MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Domy szeregowe

1 2
Pokaż: Nowości| Polecane
Pokazuj: 12| 24| 48| wszystkie
Tylko miniaturki Szczegółowa lista
Znaleziono 13 projektów.
Ametyst 2
Dom na medal - bliźniak
Dom z piętrem
Julka 4
Kasjopea 2
Miranda
Neptun
Nieduży
Pogodny 4
Szkwał
Szmaragd 2
Zgrabny

Domy szeregowe

Projekty domów szeregowych

Projekty domów w zabudowie szeregowej są doskonałym rozwiązaniem w przypadku działek o niewielkiej powierzchni, a także przy dużych ograniczeniach budżetowych.

W tej kategorii proponujemy zarówno typowe domy szeregowe, jak i projekty domów nadające się do zaadaptowania na szeregówki.

Domy szeregowe stanowią fantastyczne połączenie zalet typowego domu jednorodzinnego z mieszkaniem w budynku wielorodzinnym.

Z jednej strony zostaje zagwarantowana potrzeba intymności i dość rozległej przestrzeni, aby można było mieszkać w pełni komfortowo.

Każdy Inwestor posiada swój własny fragment działki z mniejszym lub większym terenem ogrodu oraz garażem.

Jednocześnie można poczuć się częścią wspólnoty, ponieważ przez jedną bądź przez dwie ściany mamy sąsiadów – wszystko w zależności od tego, który segment szeregu jest własnością.

Projekty domów szeregowych i tego typu zwarta jednorodzinna zabudowa szeregowa sprawdzają się w przypadku budowy na jednej działce, czy małych lub wąskich działek, kiedy zachodzi konieczność wygospodarowania jak największej powierzchni zabudowy w stosunku do wolnej przestrzeni.

Ma to z pewnością miejsce przy wysokich cenach gruntów albo dość ograniczonej powierzchni np. w miastach.

 

Projekty domów szeregowych – dla kogo?

Projekty domów szeregowych pozwalają na spore oszczędności w stosunku do zabudowy wolnostojącej, ponieważ są tanie w budowie.

Mimo że domy wolnostojące mają wiele zalet, to jednak okazują się stosunkowo dużą inwestycją, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Dom szeregowy jest interesującym i bardzo wygodnym rozwiązaniem tej sytuacji.

Projekty szeregówek z kosztorysem to komfortowe mieszkanie we własnym domu przy stosunkowo niskiej cenie realizacji, a zarazem poczucie bycia we wspólnocie.

Wielu Inwestorów podkreśla także zdecydowanie większy poziom bezpieczeństwa zabudowy szeregowej, w stosunku do domu wolnostojącego.

Szeregówka to przede wszystkim wygoda osobnego wejścia do domu, własny ogródek i garaż, a także możliwość indywidualnej aranżacji wszystkich pomieszczeń wewnętrznych.

To również zaspokojenie potrzeb bezpiecznego mieszkania w bliskości z innymi.

Zabudowa tego typu składa się z segmentów, które oddziela ściana ogniowa.

Segmenty środkowe oznaczają sąsiadów z dwóch stron.

Jeżeli Inwestorowi zależy na większej prywatności, może zdecydować się na segmenty skrajne, co wiąże się z sąsiedztwem  tylko z jednej strony.

Warto przy tym podkreślić, że te zewnętrzne części zazwyczaj mają nieco większe gabaryty. 

Domy szeregowe bardzo często lokalizuje się w miastach bądź na ich obrzeżach, więc będzie to doskonała propozycja dla Inwestorów, którzy nie chcą rezygnować z ducha wielkomiejskiego i lubią żyć rytmem miasta.

Dom szeregowy sprawdzi się też w przypadku osób, które nie przepadają za budownictwem wielorodzinnym, kiedy to praktycznie z każdej strony ma się sąsiadów i trudno o zachowanie odpowiedniego poziomu prywatności.

Bliskość centrum miasta oznacza naprawdę wysoki standard infrastruktury.

Unika się problemów z podłączeniami mediów, najczęściej jest już dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, szeroki dostęp do żłóbków, przedszkoli i szkół, a także placów zabaw i obiektów sportowych.

Zakup domu szeregowego w aglomeracji miejskiej umożliwia mniej kłopotliwe dojazdy do centrum miasta, również korzystanie z komunikacji miejskiej.

Może się to okazać ogromną zaletą w przypadku braku samochodu, przy trudnościach ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego w okolicy miejsca pracy albo ze względów ekonomicznych.

Jedynym ograniczeniem będzie brak możliwości wprowadzenia znaczących zmian w projekcie, ponieważ musi zostać zachowana pewna jedność architektoniczna całego szeregu.

Dotyczy to oczywiście części zewnętrznej, natomiast aranżacja pomieszczeń wewnętrznych leży już w gestii każdego Inwestora.

 

Domy szeregowe i projekty gotowe do adaptacji na szeregowe

Wśród naszych propozycji można znaleźć bardzo różnorodne projekty szeregówek, w tym także plany domów nadające się do adaptacji na budynki szeregowe.

To wyjątkowo atrakcyjnie prezentujące się bryły, niezwykle wygodne w mieszkaniu, samodzielne i tańsze w stosunku do domów wolnostojących.

Wyróżniają się specyficzną koncepcją architektoniczną umożliwiającą współistnienie budynków mających niezależne konstrukcje.

Projekty domów szeregowych z garażem, lub bez garażu pozwalają na stworzenie wyjątkowo kameralnych osiedli.

Projekty domów szeregowych na wąską działkę świetnie się sprawdzą w przypadku parceli zlokalizowanych wzdłuż drogi dojazdowej.

W takiej sytuacji bardzo łatwo i bezpiecznie można wjeżdżać na każde miejsce parkingowe bądź do garażu.

Wszystkie projekty z tej kategorii komfortem i niezależnością mają przypominać budynki wolnostojące, dlatego też architekci MG Projekt zadbali o stworzenie prywatnych ogródków umożliwiających swobodny relaks na łonie natury.

Proponujemy funkcjonalne projekty domów szeregowych z poddaszem użytkowym oraz piętrowych, dzięki czemu wyjątkowo łatwo rozplanować komfortowe strefy bryły.

W takich domach szeregowych część dolna ma zazwyczaj charakter przestrzeni dziennej i zostaje przeznaczona na wypoczynek oraz wygodne przygotowywanie i spożywanie posiłków.

Z kolei poddasze lub piętro pozostaje strefą nocnego wypoczynku.

Mogą Państwo do wyboru tradycyjne koncepcje z ozdobnymi lukarnami i innymi detalami dekoracyjnymi, oraz projekty domów szeregowych nowoczesnych o prostych, wręcz minimalistycznych kształtach.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi propozycjami na domy w zabudowie szeregowej.

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.