• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (125)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Hiacynt

8,190 zł 6,552 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6 552 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
787 619 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
210,18 m2
Min szerokość działki:
24,19 m
Min długość działki:
26,46 m

Projekt domu Hiacynt to projekt parterowego domu z poddaszem użytkowym i wielospadowym dachem. Projekt hiacynt przeznaczony jest dla 4-6 osobowej rodziny. Architektura projektu budynku Hiacynt jest nowoczesna: łączy w sobie tradycyjną bryłę, elastyczny program funkcjonalny i ciekawy detal architektoniczny.

Zobacz całą serię projektów: Hiacynt

Rzuty:

Projekt domu Hiacynt - rzut parteru

Projekt domu Hiacynt - rzut parteru

Projekt domu Hiacynt - rzut poddasza

Projekt domu Hiacynt - rzut poddasza

Sytuacja:

Projekt domu Hiacynt - sytuacja

Projekt domu Hiacynt - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Hiacynt - elewacja

Projekt domu Hiacynt - elewacja

Projekt domu Hiacynt - elewacja

Projekt domu Hiacynt - elewacja

Projekt domu Hiacynt - elewacja

Projekt domu Hiacynt - elewacja

Projekt domu Hiacynt - elewacja

Projekt domu Hiacynt - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
1128,00 m3
34,8 m2
210,18 m2
N/D
215,80 m2
217,24 m2 + garaż 34,80 m2
N/D
246,08 m2
300,45 m2
12,06 m2

210,18 m2 wg PN-70/B-02365

217,24 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

267,10 m2 + dach płaski 49,60 m2
35 stopni
7,61 m (7,81 m z podmurówką)
2,80
17,39 m
18,46 m
24,19 m
26,46 m
jednorodzinny
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
nowoczesny
poddasze użytkowe
3
6
6

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe betonowe
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop monolityczny betonowy
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
305 414 zł
414 833 zł
372 786 zł
787 619 zł
110 565 zł
52 666 zł
56 754 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 68,2 kWh/(m2)
Ek 61,6 kWh/(m2 rok)
EUCO 27,7 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Hiacynt to projekt parterowego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 210,18 m2 (kubatura 1128,00 m³), Projekt Hiacynt to budynek przeznaczony dla 4-6 domowników. Dom Hiacynt zwieńczony jest wielospadowym dachem z możliwością zastosowania wiązarów kratownicowych. Kąt nachylenia dachu wynosi 35 stopni. Architektura projektu Hiacynt jest nowoczesna i łączy w sobie tradycyjną bryłę ze spadzistym dachem z atrakcyjnym detalem architektonicznym. Projekt domu Hiacynt można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach 24,19 m x 26,46 m.

Projekt domu Hiacynt bryła budynku

Tradycyjną bryłę ze spadzistym dachu projektu Hiacynt zaplanowano na planie litery "T" - poddasze przekryte jest dachem w literę "L", a fragmenty zadaszenia nad garażem, podestem wejściowym i tarasem przykryto dodatkowymi płaskimi dachami. Pokrycie dachu  stanowi dachówka ceramiczna. W elewacjach budynku zastosowano poziome pasowe podziały o zróżnicowanej kolorystyce i materiale. Od dołu budynek ma przeszklenia łączące dom i ogród, nastepnie nadproża wieńczące kondygnację parteru i wreszcie pas poddasza ze ścianami kolankowymi i dachem. Ten projekt parterowego domu jednorodzinnego ma duże przeszklenia, które otwierają wnętrze na ogród. Okładziny ścian z betonu architektonicznego i drewna są niewątpliwie ozdobami budynku i podkreślają jego nowoczesny charakter i styl życia domowników. Projekt domu Hiacynt przykuwa uwagę współczesną bryłą budynku. 

Projekt domu Hiacynt wnętrze

Wnętrze projektu domku jednorodzinnego Hiacynt podzielono na część dzienną z otwartą przestrzenią salonu z otwarciem — pustką z antresolą na poddaszu, na część gospodarczą budynku — z garażem i pomieszczeniami gospodarczymi, oraz na dwie części sypialniane: na parterze, z sypialnią rodziców i dodatkowym pokojem, z dwiema lub trzema sypialniami na poddaszu.

Gotowy projekt domu Hiacynt 1 ma bardzo elastyczny program funkcjonalny — dopuszczamy zmianę funkcji pomieszczeń, a budynek może być wykorzystany w różny sposób. Można mieszkać tylko na parterze albo zagospodarować całe wnętrze budynku. Dom może "rosnąć" i zmieniać się wraz z potrzebami domowników. Powierzchnia użytkowa 210 m2 w zupełności wystarczy dla 4-6 osobowej rodziny.

W Hiacyncie na parterze program funkcjonalny wnętrza zakłada piękną otwartą przestrzenią salonu z jadalnią. Centralnie ustawione w pokoju dziennym meble wypoczynkowe zorientowane są na ścianę telewizyjną oraz na będący ozdobą wnętrza kominek, będący wraz ze schodami ozdobą wnętrza budynku. Z salonu projektu Hiacynt wychodzimy na częściowo osłonięty pergolą taras z dużym podcieniem. Od frontu przechodzimy do kuchni ze spiżarnią, otwartej na salon i ulicę. Na lewo od reprezentacyjnego przedsionka projektu Hiacynt, gdzie znajdziemy także szatnię, przechodzimy do garażu, kotłowni i pralni. W części projektu Hiacynt za schodami mamy apartament rodziców z otwartą na taras sypialnią. Apartament rodziców jest połączony z garderobami i łazienką. W projekcie domu hiacynt znajdziemy też dodatkowy pokój-gabinet lub sypialnię. Na poddaszu budynku mieszczą jeszcze dodatkowe pokoje sypialne - kilka bardzo ustawnych pomieszczeń.

Koszty budowy domu Hiacynt

Gotowy projekt domu jednorodzinnego Hiacynt jest energooszczędny — zastosowane materiały budowlane oraz nowoczesne izolacje i instalacje pozwolą na rozsądne koszty eksploatacji budynku. Dzięki zoptymalizowanej bryle koszty budowy projektu budynku Hiacynt są niskie; zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu hiacynt wynosi 279607 zł za stan surowy zamknięty, a całkowite koszty budowy domu Hiacynt pod klucz to 565 tys zł.

Niewątpliwie projekt domu jednorodzinnego Hiacynt to willa dla osób lubiących nowoczesną architekturę, wyróżniającą się spośród otaczających budowli bez wyrazu. Dom Hiacynt swoją formą, sylwetką i detalem budynku stara się oddać nowoczesny i bezkompromisowy charakter i styl życia inwestorów ceniących nowoczesną architekturę.

Projekt domu Hiacynt w standardzie ma zaprojektowaną wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, a do ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej służy kocioł gazowy c.o. Przy bardzo dobrym ociepleniu, zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych i instalacji pozwala to na tanie utrzymanie domostwa.

W gotowym projekcie domu Hiacynt można wprowadzać zmiany. Wszystkie domy z pracowni MGProjekt zawierają projekt techniczny oraz dołączane bezpłatnie do dokumentacji pozwolenie "Zgoda na zmiany", dzięki któremu modyfikacje do projektu budynku Hiacynt może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do projektu Hiacynt można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, ułatwiają budowę, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu Hiacynt. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, dziennik budowy, tablica budowy czy instalacja fotowoltaiczna. Wszystkie wersje projektu Hiacynt dostępne są również w odbiciu lustrzanym. Zamówienia na domy można składać przez naszą stronę internetową, email, telefonicznie, lub bezpośrednio w pracowni architektonicznej MGProjekt. 

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi wersjami projektu:

projekt domu Hiacynt 2, projekt domu Hiacynt 3, projekt domu Hiacynt 4, projekt domu Hiacynt 5, projekt domu Hiacynt 6, projekt domu Hiacynt 7, projekt domu Hiacynt 7 B, projekt domu Hiacynt 8.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja domu Hiacynt
Realizacja domu Hiacynt
Realizacja domu Hiacynt
Realizacja domu Hiacynt
Realizacja domu Hiacynt
Realizacja domu Hiacynt

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna