Projekty domów drewnianych

Strona:
  1. 1
  2. 2

Znaleziono 20 projekty

   

loader

Projekty domów drewnianych

Projekty domów drewnianych

Projekty domów drewnianych zyskują coraz więcej zwolenników. Domy z drewna to wyjątkowo interesująca alternatywa dla tradycyjnej technologii murowanej. 

Domy drewniane przez długi czas były kojarzone z domkami letniskowymi bądź bryłami charakterystycznymi dla obszarów górskich, jednak nowoczesne projekty domów drewnianych w zasadzie w niczym nie muszą się kojarzyć z typowo góralską chatą. To sprawia, że budynki drewniane pojawiają się również na terenach typowo nizinnych, także na obszarach miejskich. 

Prezentowane w tej kategorii projekty domów drewnianych mogą służyć jako domy letniskowe lub sezonowe, dostępne są także ciekawe projekty całorocznych domów drewnianych zarówno szkieletowych, jak i projekty domów z bali

To bardzo wytrzymałe i solidne konstrukcje. Dość powiedzieć, że domy szkieletowe zostały spopularyzowane na kontynencie amerykańskim i często nazywane są szkieletowymi kanadyjskimi. Z kolei domy z bali wyjątkowo chętnie stawiane są na obszarze Skandynawii. Taka lokalizacja sprawia, że trudno byłoby uznać domy drewniane za konstrukcje niskiej jakości. Klimat w Kanadzie czy Skandynawii jest przecież dużo ostrzejszy w porównaniu z naszym.

Projekty domów drewnianych warte zainteresowania

Inwestorzy, którzy decydują się na projekt drewnianego domu podkreślają jego doskonałe parametry eksploatacyjne. Projekty domów drewnianych wyróżniają się unikatowym klimatem i designem, natomiast ich największą zaletą zdecydowanie będą energooszczędne i prozdrowotne właściwości drewna. 

Domki z drewna są wprost idealne dla alergików ze względu na wyjątkowo korzystny mikroklimat, jaki wytwarza się w pomieszczeniach. Warto jednocześnie podkreślić niesamowite zdolności drewna do samoregulacji wilgotności – dzięki tej właściwości w domach drewnianych latem będzie panował przyjemny i zdrowy chłód, natomiast w okresie zimowym drewno zapewnia odpowiedni poziom ciepła. 

Domy drewniane są bardzo cenione nie tylko przez miłośników ekologii, ale także tych, dla których szczególnie liczy się szybkość stawiania domu. W tym aspekcie technologie tradycyjne w ogóle nie mogą konkurować z technologią drewnianą, która nie wymaga stosowania tak długich przerw technologicznych na wyschnięcie lub uzyskanie określonej wytrzymałości elementów. To zdecydowanie najszybszy sposób na wybudowanie solidnego i bardzo eleganckiego domu. 

Gotowy dom z drewna można mieć już w 3 miesiące, jeżeli skorzysta się z technologii domów szkieletowych prefabrykowanych. W takiej sytuacji prace mokre na placu budowy ograniczają się do wykonania fundamentów. Domy drewniane szkieletowe stawia się na płycie fundamentowej, a na jej wykonanie oraz wyschnięcie trzeba przeznaczyć 2-4 tygodnie. 

Budynek drewniany można wznosić nawet w okresie zimowym – większość elementów wykonuje się w fabryce i na plac budowy dostarcza gotowe ściany z już zamontowaną izolacją. W ten sposób eliminuje się również mostki termiczne, o które tak łatwo przy budowie domu na placu budowy od podstaw. 

Warto też podkreślić, że szczególnie projekty domów drewnianych szkieletowych okazują się bardzo ekonomiczną opcją na etapie realizacji. Jednocześnie domy drewniane gwarantują spore oszczędności w eksploatacji budynku, są łatwe i tanie w codziennym użytkowaniu. Wystarczy zastosować solidną warstwę izolacyjną, aby zapewnić domownikom optymalne warunki do mieszkania.

Ciekawe propozycje na domy z drewna

Katalog domów drewnianych MG Projekt obejmuje interesujące projekty budynków parterowych, a także z poddaszem użytkowym o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Niewielkie projekty domów drewnianych w których powierzchnia użytkowa oscyluje w granicach 80 m2 - 100 m2 idealnie nadają się na małą, wąską działkę gdzie warunki zabudowy są ograniczone i wyróżniają się ciekawą, elegancką bryłą. Projekt domu drewnianego w technologii szkieletowej może mieć charakter rekreacyjny letniskowy, jak i całoroczny. 

Należy zaznaczyć, że budynki tego typu niekoniecznie muszą mieć tradycyjny wygląd. Technologia kanadyjska pozwala na wykończenie ścian identyczne, jak ma to miejsce w przypadku domów murowanych. Dotyczy to nie tylko elewacji, ale również części wewnętrznej, przez co jednorodzinny dom drewniany nie różni się wizualnie od domu zrealizowanego w technologii murowanej.

Oczywiście można pozostawić wewnątrz domu drewno i takie rozwiązanie ma swoich zwolenników, którzy preferują tradycyjny, nieco sielski styl. Niektórzy Inwestorzy decydują się też na wzbogacenie drewna elementami z kamienia, aby podkreślić elegancję domu. 

Jednak nawet miłośnicy koncepcji nowoczesnych mogą skorzystać z projektu domu drewnianego i przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych zaaranżować pomieszczenia wewnętrzne zgodnie z minimalistycznymi trendami i własnym upodobaniem. 

Projekty domów w technologii drewnianej łatwo wkomponować w miejską, raczej nowoczesną zabudowę. Wystarczy wykończyć ściany jak w tradycyjnej technologii murowanej. Fantastycznie będzie się prezentować elewacja z tynku cienkowarstwowego pomalowana na biało z zachowanymi elementami naturalnego drewna. 

To z pewnością ciekawa alternatywa dla tych Inwestorów, którzy nie chcą rezygnować z zalet domów drewnianych, a zarazem niezbyt ich zachwyca strona wizualna typowej bryły drewnianego budynku. 

Gotowe projekty domów drewnianych z kosztorysem są warte polecenia — to zdrowe, ekologiczne i przyjazne ludziom oraz naturze budynki jednorodzinne, w których po prostu świetnie się mieszka. Projekty domów drewnianych mają dobre parametry izolacyjne, a koszty budowy okazują się niejednokrotnie niższe w porównaniu z technologią murowaną. Do domu drewnianego szybciej też można się wprowadzić. 

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami projektów domów drewnianych autorstwa MGProjekt, które często można wybudować na zgłoszenie bez pozwolenia na budowę.