Projekty domów na wąską działkę

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 119 projektów

   

loader

Projekty domów na wąską działkę

Projekty domów na wąską działkę

Projekty domów na wąską działkę są dedykowane tym Inwestorom, którzy dysponują parcelą o stosunkowo niewielkiej szerokości. 

Projektując domy na wąską działkę nasi architekci zadbali o funkcjonalne, dobrze przemyślane rozwiązania, dzięki którym wszyscy Inwestorzy, którzy zdecydują się na projekt domu na wąskie działki będą mogli czuć się w domu komfortowo. Wąska działka nie musi oznaczać rezygnacji z liczby pokoi.

Projekt domu na wąską działkę

W przypadku projektów domków na wąską działkę szczególnie istotna okazuje się długość elewacji frontowej, a zwłaszcza perfekcyjnie opracowany układ funkcjonalny domu dopasowany zarówno do wszelkich potrzeb domowników, jak i specyficznych wymagań wąskiej działki, na której szerokość działki i powierzchnia zabudowy jest ograniczona.

Projekty domów na wąską działkę obejmują domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym, ale można również skorzystać z niezwykle atrakcyjnych architektonicznie budynków piętrowych, a nawet wąskich domów parterowych mających kalenicę prostopadłą do linii zabudowy. 

Wszystkie propozycje w kategorii projektów domów na wąską dzaiłkę charakteryzują się wysokim poziomem rozwiązań praktycznych, a jednocześnie estetyką i energooszczędnością. Tym samym opracowane w MGProjekt gotowe projekty domów na wąską działkę spełniają standardy nowoczesnej architektury, a dzięki temu budowa domu zaprojektowanego do wąskich działek może przebiegać sprawnie i bezproblemowo. 

Gwarantujemy, że każdy mieszkaniec domu na wąskiej działce będzie mógł poczuć się w nim wygodnie, przytulnie oraz swobodnie. Kolekcja projektów domków na wąską działkę jest tak zróżnicowana, że bez wątpienia wszyscy Inwestorzy znajdą dom idealny dla siebie - dom, w którym wszystkie pomieszczenia są ustawne.

Ograniczenia wąskich działek

Projekty domów na wąską i długą działkę umożliwiają postawienie domu praktycznie na każdej parceli. Wbrew pozorom konieczność budowy domu na wąskiej działce nie będzie oznaczać wyjątkowych trudności w wyborze określonego projektu bądź już w trakcie jego realizacji. 

Oferowane przez Pracownię Architektoniczną MG Projekt projekty domów na wąską i długą działkę perfekcyjnie spełniają dość wyjątkowe wymagania parceli i mieszczą się nawet kiedy wymiary działki nie przekraczają 16m, 18m, czy nawet 13 metrów szerokości. Stanowią także dowód na to, że nawet dłuższy i węższy projekt domu na wąskie działki może okazać się komfortowy dla domowników. 

Co więcej, odpowiednio dobrany projekt domu na wąską działkę nadaje się dla kilkuosobowej rodziny bez ryzyka utraty wygodnego, słonecznego i przestronnego salonu czy też garażu, bez względu na wymiary działki. 

Niektóre projekty domów na wąskie długie działki wykorzystują nie tylko użytkowe poddasze bądź piętro, ale także powierzchnię piwnic. Domy na wąską działkę, dzięki maksymalnej rozbudowie bryły w pionie pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną szerokość działki, a w ten sposób zwiększa się powierzchnia użytkowa domu

Katalog projektów domków na wąską działkę obejmuje zarówno projekty małych domów na wąskie działki przeznaczonych dla par lub trojga domowników, jak i projekty domów na wąską działkę o całkiem sporym metrażu nadające się dla większych rodzin. Wąska działka nie musi przecież oznaczać konieczności ograniczenia metrażu. Oprócz rozbudowania bryły w pionie projekt domu można także wydłużyć. 

Niektóre projekty domów na wąską działkę nadają się również do zbliźniaczenia, co jest niewątpliwie interesującą propozycją na sąsiadujące bezpośrednio ze sobą dwie wąskie działki. W ten sposób bardzo łatwo można połączyć dwa domy na wąską działkę aby uzyskać cenne miejsce na atrakcyjną przestrzeń ogrodową. 

Wygodne projekty domów na wąską działkę

Gotowe projekty domów na wąską działkę wymuszają niezwykle wręcz uporządkowaną organizację całego planu. Aby powierzchnia użytkowa domu jednorodzinnego została maksymalnie wykorzystana w zdecydowanej większości oznaczają specyficzne ułożenie pokoi w ciągu sąsiadującym z komunikacją, którego zwieńczeniem będzie bardzo słoneczny salon. 

Jednocześnie cechą charakterystyczną projektu domku na wąską działkę jest usytuowanie krótszego boku od strony ulicy. To właśnie swoista kompaktowość bryły sprawia, że domy na wąską działkę stają się bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. 

Warto podkreślić, że na wąską i długą działkę nadają się projekty domów tradycyjne, nowoczesne, domy parterowe, piętrowe oraz budynki z poddaszem do adaptacji. Projekt domu jednorodzinnego przystosowany do wąskiej działki może mieć różną konstrukcję, zwieńczenia. Do jego budowy można zastosować bardzo różnorodne materiały. Nie ma więc żadnych ograniczeń w zakresie technologii budowy domu jednorodzinnego na wąską działkę.

Niektóre propozycje dotyczą jednorodzinnych projektów domków na wąską działkę bez garażu, ale oddajemy też Inwestorom  do dyspozycji ciekawe konstrukcyjnie projekty domów na wąską działkę z garażem jednostanowiskowym, czy dwustanowiskowym, który zazwyczaj będzie częściowo albo nawet całkowicie wysunięty przed bryłę. W ten prosty sposób unika się zajmowania przez garaż powierzchni użytkowej na parterze domu. 

Wszystkie projekty domów na wąską działkę autorstwa MGProjekt wyróżniają się dobrze przemyślanymi proporcjami, a jednocześnie są bardzo estetyczne – niczym nie odbiegają od wysokiego poziomu projektów standardowych na działki pełnowymiarowe.

Koszty budowy domu na wąską działkę

Bardzo istotnym walorem projektów domków na wąską działkę okazuje się ich ekonomiczność w trakcie budowy. Koszty budowy domu na wąskiej działce nie odbiegają od kosztów wybudowania gotowego projektu o podobnej wielkości. 

Na pewno warto sobie uświadomić, że najczęstszym powodem wyboru wąskich działek będzie ich stosunkowo niska cena, więc budując domy na wąską działkę oszczędności można już poczynić na etapie wstępnym, czyli zakupie działek.

Oczywiście ostateczny kosztorys budowy projektu domku na wąskiej działce jest uzależniony od wyboru konkretnej technologii oraz zastosowanych w budynku materiałów. 

"Standardowe" domy na wąską działkę są zawsze trochę tańsze w porównaniu z budynkami energooszczędnymi, aczkolwiek pragniemy podkreślić, że wszystkie nasze projekty pasujące do wąskich działek uwzględniają zaostrzone normy w zakresie termoizolacyjności budynku. 

Zapraszamy do zapoznania się z projektami domów parterowych na wąską i długą działkę, opracowanymi przez architektów pracowni MG Projekt, wszystkich Inwestorów, którzy posiadają wąską parcelę, a zarazem chcą wybudować dom jednorodzinny nie rezygnując przy okazji z komfortowych warunków życia. Gotowy projekt domu jednorodzinnego zaprojketowanego dla wąskich działek można dowolnie modyfikować i zamówić drogą elektroniczną w odbiciu lustrzanym.