Projekty domów na wąską działkę

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 115 projektów

   

loader

Projekty domów na wąską działkę

Projekty domów na wąską działkę

Projekty domów na wąską działkę są dedykowane tym Inwestorom, którzy dysponują parcelą o stosunkowo niewielkiej szerokości. Nasi architekci zadbali o dobrze przemyślane rozwiązania, dzięki którym wszyscy domownicy będą mogli czuć się w przestrzeni domu bardzo wygodnie.

Projekt domu na wąskiej działce

W przypadku projektów domów na wąską działkę szczególnie istotna okazuje się długość elewacji frontowej, a zwłaszcza perfekcyjnie opracowany układ funkcjonalny domu dopasowany zarówno do wszelkich potrzeb domowników, jak i specyficznych wymagań wąskiej działki, na której powierzchnia zabudowy jest ograniczona.

Projekty domów na wąską działkę obejmują przede wszystkim domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym, ale można również skorzystać z niezwykle atrakcyjnych architektonicznie budynków piętrowych, a nawet wąskich domów parterowych mających kalenicę prostopadłą do linii zabudowy. 

Wszystkie propozycje w kategorii projektów domków na wąską dzaiłkę charakteryzują się wysokim poziomem rozwiązań praktycznych, a jednocześnie estetyką i energooszczędnością. Tym samym spełniają najbardziej wygórowane standardy nowoczesnej architektury, a dzięki temu budowa domu może przebiegać bardzo sprawnie i bezproblemowo. 

Na pewno każdy mieszkaniec domu na wąskiej działce będzie w stanie poczuć się w nim komfortowo, przytulnie oraz swobodnie. Kolekcja domów na wąską działkę jest tak zróżnicowana, że bez wątpienia wszyscy Inwestorzy znajdą dom idealny dla siebie, w którym wszystkie pomieszczenia są ustawne!

Ograniczenia wąskiej działki

Projekty domów na wąską i długą działkę umożliwiają postawienie domu praktycznie na każdej parceli. Wbrew pozorom konieczność budowy domu na wąskiej działce nie będzie oznaczać wyjątkowych trudności w wyborze określonego projektu bądź już w trakcie jego realizacji. 

Oferowane przez Pracownię Architektoniczną MG Projekt projekty domów na wąską i długą działkę perfekcyjnie spełniają dość wyjątkowe wymagania parceli i mieszczą się nawet kiedy wymiary działki nie przekraczają16m, 18m, czy nawet 13 metrów szerokości. Stanowią także dowód na to, że nawet dłuższy i węższy budynek może okazać się w pełni komfortowy dla domowników. 

Co więcej, odpowiednio dobrany projekt domu na wąską działkę nadaje się dla kilkuosobowej rodziny bez ryzyka utraty wygodnego, słonecznego i przestronnego salonu czy też garażu. 

Niektóre projekty domów na wąskie długie działki wykorzystują nie tylko użytkowe poddasze bądź piętro, ale także powierzchnię piwnic. Domy na wąską działkę, dzięki maksymalnej rozbudowie bryły w pionie pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię działki, a w ten sposób zwiększa się powierzchnia użytkowa domu

Katalog domów na wąską działkę obejmuje zarówno projekty małych domów przeznaczonych dla par lub trojga domowników, jak i projekty domów o całkiem sporym metrażu nadające się dla większych rodzin. Wąska działka nie musi przecież oznaczać konieczności ograniczenia metrażu. Oprócz rozbudowania bryły w pionie można ją także wydłużyć. 

Niektóre projekty domów na wąską działkę nadają się również do zbliźniaczenia, co jest niewątpliwie interesującą propozycją na sąsiadujące bezpośrednio ze sobą dwie wąskie działki. W ten sposób bardzo łatwo można uzyskać cenne miejsce na atrakcyjną przestrzeń ogrodową. 

Wygodny dom na wąskiej działce

Projekty domów na wąską działkę wymuszają niezwykle wręcz uporządkowaną organizację całego planu. Aby powierzchnia użytkowa domu jednorodzinnego została maksymalnie wykorzystana w zdecydowanej większości oznaczają specyficzne ułożenie pokoi w ciągu sąsiadującym z komunikacją, którego zwieńczeniem będzie bardzo słoneczny salon. 

Jednocześnie cechą charakterystyczną projektu domku na wąską działkę jest usytuowanie krótszego boku od strony ulicy. To właśnie swoista kompaktowość bryły sprawia, że wszystkie pokoje domostwa stają się bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. 

Warto podkreślić, że na wąską i długą działkę nadają się projekty domów tradycyjne, nowoczesne, domy parterowe, piętrowe oraz budynki z poddaszem do adaptacji. Dom jednorodzinny może mieć różną konstrukcję, zwieńczenia, a do jego budowy można zastosować bardzo różnorodne materiały. Nie ma więc żadnych ograniczeń w zakresie technologii budowy domu jednorodzinnego na wąską działkę.

Niektóre propozycje dotyczą projektów domów na wąską działkę bez garażu, ale oddajemy też Inwestorom  do dyspozycji ciekawe konstrukcyjnie projekty domów na wąską działkę z garażem jednostanowiskowym, czy dwustanowiskowym, który zazwyczaj będzie częściowo albo nawet całkowicie wysunięty przed bryłę. W ten prosty sposób unika się zajmowania przez garaż powierzchni użytkowej na parterze domu. 

Wszystkie projekty domów na wąską działkę autorstwa MGProjekt wyróżniają się dobrze przemyślanymi proporcjami, a jednocześnie są bardzo estetyczne – w zasadzie niczym nie odbiegają od wysokiego poziomu projektów standardowych na działki pełnowymiarowe.

Koszty budowy

Bardzo istotnym walorem projektów domków na wąską działkę okazuje się ich ekonomiczność w trakcie budowy. Koszty budowy domu na wąskiej działce w zasadzie nie odbiegają od kosztów wybudowania gotowego projektu o podobnej wielkości. 

Na pewno warto sobie uświadomić, że najczęstszym powodem decydowania się na wąskie parcele będzie ich stosunkowo niska cena, więc oszczędności można już poczynić na etapie wstępnym, czyli zakupie działek.

Oczywiście ostateczny kosztorys budowy projektu domku na wąskiej działce jest uzależniony od wyboru konkretnej technologii oraz zastosowanych w budynku materiałów. Koncepcje standardowe są zawsze trochę tańsze w porównaniu z propozycjami energooszczędnymi, aczkolwiek pragniemy podkreślić, że wszystkie nasze projekty uwzględniają zaostrzone normy w zakresie termoizolacyjności budynku. 

Zapraszamy do zapoznania się z projektami domów parterowych na wąską i długą działkę, opracowanymi przez architektów Pracowni MG Projekt, wszystkich Inwestorów, którzy posiadają wąską parcelę, a zarazem chcą wybudować dom jednorodzinny nie rezygnując przy okazji z komfortowych warunków życia.