Projekty domów z piwnicą

Strona:
  1. 1
  2. 2

Znaleziono 18 projektów

   

loader

Projekty domów z piwnicą

Projekty domów z piwnicą

Projekty domów z piwnicą nie są obecnie tak chętnie wybierane, jak niegdyś. Jednak kategoria projektów domów z piwnicą wciąż ma swoich zwolenników, którzy doceniają walory posiadania domu z piwnicą, a zarazem nie muszą szukać na każdym kroku oszczędności. 

Piwnica w domu jednorodzinnym nie jest tania w realizacji, ale niekiedy bardzo potrzebna. Projekt domu podpiwniczony sprawdza się zwłaszcza w przypadku małych parceli.

Chętnie wybierane są również gotowe projekty domów z piwnicą na wąską działkę

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie wyobrażał sobie porządnego murowanego domu jednorodzinnego bez piwnicy, która stanowiła ważną przestrzeń gospodarczą, a także warstwę izolującą budynek od podłoża.

Projekty domów z piwnicą nie tylko na małą, wąską działkę

Projekty domów podpiwniczonych z poddaszem i garażem są interesującą propozycją dla tych Inwestorów, którzy szukają ciekawych propozycji na dom z piwnicą.

Architekci MGProjekt stworzyli różnorodne propozycje brył z całkowitym podpiwniczeniem domu, oraz budynków częściowo podpiwniczonych

Projekty domów z piwnicą to niewątpliwie świetne rozwiązanie w przypadku niewielkich albo wąskich działek, szczególnie gdy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego bądź warunki zabudowy nie przewidują możliwości budowy wysokich piętrowych domów jednorodzinnych. W takiej sytuacji piwnica w domu może się okazać wyjątkowo przydatna, a na pewno znacznie powiększy powierzchnię użytkową, kiedy nie ma możliwości aby rozbudować bryłę domu jednorodzinnego w poziomie. 

Budowa domu z piwnicą wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kosztownych robót ziemnych, z dużą ilością zbrojeń i betonu oraz niezwykle precyzyjnym wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, czasami nawet przeciwwodnej. 

Dom z piwnicą ma swoje uzasadnienie ekonomiczne na działkach z lekkim spadkiem, kiedy naturalne warunki ukształtowania terenu wręcz nakazują realizację projektu domu z piwnicą. W każdym razie piwnica może się w takiej sytuacji okazać bardziej opłacalna niż wyrównywanie terenu działki - warto przejrzeć oferowane przez MGProjekt gotowe projekty domów z piwnicą i kosztorysem

W naszej ofercie znajdą Państwo jednorodzinne projekty domów podpiwniczonych parterowych, które uwzględniają wykorzystanie naturalnych warunków ukształtowania terenu. Niektóre z gotowych projektów domów z piwnicą MGProjekt nadają się również na działkę na stoku.

Funkcjonalne projekty domów z piwnicą

Pracownia Architektoniczna MG Projekt proponuje różnorodne rozwiązania aranżacyjne powierzchni użytkowej piwnicy, aby każdy Inwestor miał możliwość idealnego dopasowania projektu domu z piwnicą do swoich potrzeb

Wariant niedużego domu z piwnicą usytuowanego na małej bądź wąskiej parceli zakłada wykorzystanie piwnicy jako typowej strefy gospodarczej, w której jest zaplanowane miejsce na pomieszczenia gospodarcze: kotłownię na paliwo stałe, pralnię i suszarnię, ewentualnie na dodatkowe pomieszczenie do przechowywania narzędzi i sprzętu użytkowanego sezonowo. 

W wielu przypadkach w domu z piwnicą udaje się też wygospodarować odpowiednią przestrzeń na tradycyjną domową spiżarnię, w której można przechowywać zapasy na zimę, przetwory, marynaty czy suszone owoce. Możliwość utrzymywania stałej temperatury oraz określonego poziomu wilgotności sprawia, że piwnica w domu jednorodzinnym jest fantastycznym miejscem na leżakowanie wina.

Projekty domów z piwnicą będą wyjątkowo atrakcyjną propozycją dla coraz większej grupy zwolenników ekologicznego stylu życia, a więc w zgodzie z naturą. 

Warto jednak podkreślić, że piwnica może mieć zupełnie inny charakter, stąd ciekawe projekty domów z podpiwniczeniem, w którym przewidziano stworzenie pomieszczenia wypoczynkowo – rekreacyjnego, co w dużym stopniu podnosi komfort mieszkania. Specyfika piwnicy w domu sprawia, że można zaaranżować w niej wygodne domowe SPA z jacuzzi i sauną albo siłownię ze sprzętami do ćwiczeń i stołem bilardowym. 

Piwnica może nawet pełnić funkcję intymnej strefy towarzyskiej z klimatycznym kinem domowym, a melomanom umożliwi słuchanie muzyki w idealnych warunkach, bez narażania innych domowników na głośne dźwięki. 

Piwnicę można również zaprojektować jako pokój gościnny bądź wydzieloną część do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

W katalogu projektów domów z piwnicą MGProjekt znajdą Państwo również interesujące projekty domów podpiwniczonych z garażem dwustanowiskowym w piwnicy – to z pewnością doskonałe rozwiązanie w przypadku małych działek, aby w ten sposób wykreować strefę rekreacyjną na świeżym powietrzu oraz przynajmniej niewielki ogród. 

Tak różnorodne, często bardzo nowoczesne możliwości aranżacji podpiwniczenia sprawiają, że projekty domów z piwnicą bez garażu stanowią niezwykle ciekawą alternatywę dla tak popularnych w ostatnich latach domów jednorodzinnych bez podpiwniczenia

Dodatkowym walorem, jaki z pewnością mają projekty domów z piwnicą jest naturalna regulacja temperatury domu - piwnica w domu w okresie zimowym będzie go lekko ogrzewać, natomiast latem chłodzić. Jednocześnie dom z piwnicą charakteryzuje się znacznie lepszą efektywnością systemu wentylacyjnego.

Domy z piwnicą warunki zabudowy

Mając na względzie zalety domów z piwnicą, zwracamy też Państwa uwagę na konieczność sprawdzenia przed zakupem projektu domu z piwnicą zarówno rodzaju gleby, jak i poziomu wód gruntowych na działce. Zbyt wysoki poziom może uniemożliwić budowę domów z piwnicą albo zmusić do przeprowadzenia bardzo trudnej technologicznie i kosztownej izolacji przeciwwodnej. 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą gotowych projektów domów z piwnicą, która jest różnorodna pod względem proponowanej wielkości powierzchni użytkowej budynku, stylu elewacji zewnętrznej, technologii budowy, ilości pięter, a przede wszystkim możliwości zagospodarowania domu z piwnicą.

Do wyboru mają Państwo różne propozycje, jak: gotowe projekty domów podpiwniczonych z płaskim dachemprojekty domów z piwnicą bez garażuprojekty domów z piwnicą i tarasem, projekty domów z piwnicą i dwoma garażami, projekty domów z piwnicą i garażem dwustanowiskowym, projekty domów jednorodzinnych parterowych z piwnicą, czy projekty domów z piwnicą i poddaszem. Wszystkie projekty domów z piwnicą autorstwa MG Projekt można dowolnie modyfikować oraz zamówić w wersji odbicia lustrzanego.