Projekty garaży

Strona:
  1. 1
  2. 2

Znaleziono 18 projektów

   

loader

Projekty garaży

Projekty garaży

Gotowe projekty garaży murowanych stanowią interesującą propozycję dla wielu Inwestorów ceniących sobie bardzo funkcjonalne rozwiązania. 

Projekty garaży można wykorzystać nie tylko w przypadku uzupełnienia projektu domu bez wbudowanego garażu w bryłę budynku. To również doskonała opcja na dodatkowe pomieszczenie garażowe, które jednocześnie funkcjonuje jako pomieszczenie gospodarcze

Projekty garaży wyjątkowo łatwo dopasować stylistycznie i to nawet do wcześniej postawionego już domu jednorodzinnego. Oznacza to, że projekt garażu można zamówić praktycznie w każdym momencie. 

Czasami dopiero po kilku latach okazuje się konieczne posiadanie garażu i jeżeli tylko powierzchnia działki jest odpowiednio duża, to można zdecydować się na projekt garażu w późniejszym czasie. W ten sposób udaje się rozłożyć w czasie wszystkie koszty inwestycyjne.

Funkcjonalne projekty garaży murowanych

Warto podkreślić, że niektóre proponowane przez MGProjekt projekty garaży nadają się do realizacji bezpośrednio przy granicy działki. Jest to możliwe, kiedy budynek ma długość mniejszą niż 5,5 m, wysokość mniejszą niż 3 m, a także ścianę zwróconą w stronę granicy bez okien i drzwi. 

Technologia murowana garażu zapewnia wręcz nieograniczone możliwości architektoniczne – na pewno daje znacznie więcej opcji w porównaniu z budową garażu w technologii drewnianej. Ponadto garaż murowany to naprawdę duża trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji. 

Garaż murowany doskonale chroni samochody przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. W okresie zimowym nie trzeba się martwić o uruchomienie pojazdu ani też tracić czasu na odśnieżanie bądź usuwanie warstwy lodu z szyb. W okresie letnim dzięki garażowi samochód nie nagrzewa się, a przede wszystkim nie jest narażony na działanie promieniowania UV. 

Dużą zaletą projektów garaży murowanych jest możliwość wykorzystania przestrzeni wewnętrznej jako miejsca gospodarczego. 

Projekty garaży z pomieszczeniem gospodarczym mają wydzieloną część gospodarczą, często nawet z osobnym wejściem. Pomieszczenie gospodarcze w garażu można ją wykorzystać na przechowanie różnego rodzaju sprzętów i urządzeń np. kosiarki ogrodowej, ale także nart, quada, rowerów czy motocykla. 

Inwestorzy z żyłką majsterkowicza mogą zdecydować się na projekt garażu z pomieszczeniem gospodarczym z myślą o domowym warsztacie. Strefa gospodarcza zlokalizowana w garażu murowanym oznacza automatycznie większą strefę dzienną w domu, w której można urządzić np. na pokój gościnny, gabinet, czy osobne mieszkanie dla seniorów. 

Garaż w formie osobnego budynku oznacza również mniejszą uciążliwość dla domowników, którzy nie będą narażeni na hałasy dochodzące z pomieszczenia ani też na zapachy i zanieczyszczenia z garażu. Poza tym to większe możliwości aranżacyjne przestrzeni na zewnątrz domu. Jedynym ograniczeniem będzie zaś powierzchnia zabudowy bądź kształt działki – zawsze należy te aspekty uwzględniać wybierając konkretnego projekt garażu. 

Warto ponadto zastanowić się nad lokalizacją garażu wolnostojącego przy domu

Jeżeli garaż murowany będzie zlokalizowany z przodu domu, to łatwiej do niego wjechać i zyskuje się więcej przestrzeni ogrodowej. 

Z kolei garaż wolnostojący umieszczony z tyłu domu zostanie dyskretnie ukryty, ale trzeba pamiętać o ewentualnej konieczności odśnieżania dłuższego dojazdu. Ponadto w przypadku garażu na tyłach domu niezbędne jest utwardzenie większej powierzchni i zarazem zmniejszenie strefy ogrodowej. 

Budynek garażu wolnostojącego może pozostać nieogrzewany, ale warto przynajmniej dobrze ocieplić jego ściany - wtedy warunki użytkowania będą optymalne.

Różnorodne projekty garaży

W kategorii "Gotowe projekty garaży" oddajemy do Państwa dyspozycji szeroką gamę projektów garaży

W ofercie znajdują się nie tylko garaże jednostanowiskowe, ale również takie w których liczba stanowisk jest większa - projekty garaży dwustanowiskowych i wielostanowiskowych

Co więcej, proponujemy też gotowe projekty garaży z wiatą, która pełni funkcję dodatkowego stanowiska parkingowego na przykład dla zmotoryzowanych gości. Dzięki temu naprawdę łatwo wybrać projekt garażu idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego Inwestora. 

Gotowe projekty garaży murowanych zostały wyjątkowo starannie zaprojektowane przez naszych Architektów pod względem stylistycznym. Znajdą więc Państwo różnorodne projekty garaży, które harmonijnie wkomponują się w każdą koncepcję architektoniczną domu. Do Państwa dyspozycji oddajemy projekty garaży zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej

Proponujemy projekty garaży z dachem jednospadowym, dwuspadowym i wielospadowym. Z kolei miłośnicy trendów minimalistycznych mogą skorzystać z propozycji projektu garażu z płaskim dachem, który idealnie będzie uzupełniał projekt domu jednorodzinnego o nowoczesnej bryle. 

Wszystkie projekty garaży MGProjekt charakteryzują się dobrze przemyślanymi proporcjami i ciekawymi formami. Wyjątkowo łatwo można też zmieniać charakter garażu wolnostojącego, wykorzystując proste zabiegi, jak wybór innej kolorystyki tynku bądź bramy wjazdowej. 

W naszych gotowych projektach garaży proponujemy naturalne materiały wykończeniowe, dzięki którym garaż wolnostojący niezwykle płynnie będzie wpisywać się w otoczenie. Jednocześnie dopasowany do bryły domu i jego otoczenia garaż stanowi ciekawy element ozdobny na działce. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z propozycjami projektów garaży wolnostojących MG Projekt. Gotowe projekty garaży dostępne są także w odbiciu lustrzanym. Do projektów garaży z naszej pracowni dołączamy bezpłatnie pakiet energooszczędny.