Projekty domów z garażem

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 201 projekty

   

loader

Projekty domów z garażem

Projekty domów z garażem

Projekty domów z garażem są idealnym wyborem dla Inwestorów zmotoryzowanych, którym zależy na bezpieczeństwie swojego samochodu. Trzymanie pojazdu w zamkniętym garażu pozwala ochronić auto przed kradzieżą, a także przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. 

Kategoria projekty domów z garażem obejmuje bardzo zróżnicowane stylistycznie i gabarytowo budynki, aby mogli Państwo łatwo dopasować projekt i garaż do swoich wymagań, gustu, oraz posiadanej działki.

Projekty domów parterowych z garażem - funkcjonalność

Gotowe projekty domów z garażem są wyjątkowo cenione przez Inwestorów. Coraz rzadziej zdarza się, aby rodzina nie miała co najmniej jednego samochodu, a garaż to po prostu duże udogodnienie.

Decydując się na projekt domu z garażem w okresie zimowym unika się uciążliwego skrobania szyb bądź odśnieżania. Nie ma też kłopotów z uruchomieniem pojazdu trzymanego w garażu. Z kolei w okresie letnim auto nie jest narażone na silną ekspozycję na słońce, a jak wiadomo, promieniowanie UV wykazuje dość niekorzystny wpływ na stan lakieru i z czasem dochodzi do nieestetycznych przebarwień. Garaż w domu także chroni przed zanieczyszczeniami oraz zniszczeniem auta podczas silnej ulewy i wichury. 

Pomieszczenie garażowe w budynku można wykorzystać nie tylko na trzymanie w nim samochodu. Odpowiednia aranżacja garażu umożliwia wydzielenie miejsca na przechowywanie nieużywanych bądź stosowanych sezonowo przedmiotów jak kosiarka do trawy czy rowery.

Projekty domów z garażem to idealne rozwiązanie w przypadku braku piwnicy albo strychu. Taką przestrzeń w domu z garażem można również zagospodarować jako kącik dla majsterkowicza.

Projekty domów z garażem w bryle budynku

Pracownia Architektoniczna MG Projekt proponuje dwa rodzaje projektów domów z garażem

Projekt domu z garażem w bryle budynku to bardzo często wybierane rozwiązanie, które doskonale sprawdza się na mniejszych parcelach, których powierzchnia zabudowy, lub wymiary działki nie pozwalają na realizację innego domu.

Oszczędność miejsca na działce ma niebagatelne znaczenie w kontekście ciągle rosnących cen parceli. Jednocześnie będą to oszczędności w aspekcie kosztów budowy, ponieważ wspólne są zarówno ściany, jak i instalacje. 

Budowa według projektu domu z garażem wbudowanym w brylu budynku wychodzi taniej w porównaniu do budowy na podstawie projektu domu z garażem wolnostojącym.

Dla wielu Inwestorów duże znaczenie ma też wygoda użytkowania garażu wbudowanego w bryle budynku. Nie trzeba wychodzić na zewnątrz domu, aby przejść do garażu, co doceni się nie tylko w okresie zimowym, ale także podczas letniej burzy. 

Projekty domów z garażem w piwnicy to gwarancja utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniu garażowym. Proponowane projekty domów z garażem uwzględniają strefę buforową pomiędzy strefą mieszkalną a pomieszczeniem garażowym, aby nie dopuścić do przedostawania się spalin z garażu do wnętrza budynku. Można ją zagospodarować jako pomieszczenie gospodarcze, kotłownię, pralnię bądź spiżarnię. 

Z kolei projekt domu z garażem dobudowanym pozwala uzyskać dodatkową powierzchnię użytkową, którą można wykorzystać np. na ogród zimowy. 

Największą zaletą projektów domów z garażem dobudowanym jest jednak zwiększenie przestrzeni mieszkalnej. To świetny pomysł w przypadku trochę większych działek, kiedy nie trzeba się zastanawiać nad tym, jak zmieścić całą bryłę budynku na określonej powierzchni, aby jeszcze zostało trochę miejsca na ogród. 

Garaż dobudowany daje również większy komfort akustyczny, ponieważ domownicy nie będą narażeni na hałas silnika. Jednocześnie tego typu układ sprawdza się w sezonie grzewczym, ponieważ minimalizuje straty ciepła i pozwala zmniejszyć powierzchnię do ogrzania. 

Dokumentacja budowlana projektów domów z garażem z pracowni MG Projekt uwzględnia różnorodne potrzeby Inwestorów.

Gotowe projekty domów z garażem wysuniętym do przodu domu polecamy zwłaszcza na działki wąskie. Wysunięcie garażu zapewni również krótszy dojazd do niego oraz powiększy przestrzeń rekreacyjną za domem.

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym, dwustanowiskowym i wielostanowiskowym

Proponujemy Państwu różne rozwiązania w zakresie gabarytów garażu. Projekty domów z garażem jednostanowiskowym są świetną opcją dla singli oraz rodzin posiadających jeden samochód. 

Nie zapominamy też o Inwestorach potrzebujących miejsca na więcej aut. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że coraz częściej każdy w rodzinie jeździ swoim pojazdem. 

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym bądź projekty domów z garażem trzystanowiskowym wymagają trochę większych inwestycji, a także wyjątkowo precyzyjnie dopracowanej koncepcji, aby zapewnić domownikom łatwy, funkcjonalny i komfortowy dostęp do wszystkich umieszczonych w garażu aut. 

Bez względu na to, czy zdecydują się Państwo na projekt domu z garażem jednostanowiskowym, czy też na projekt domu z garażem wielostanowiskowym, zadbaliśmy o bardzo różnorodne oferty zarówno pod względem wielkości powierzchni użytkowej, jak i stylu budynku. 

Mają Państwo do wyboru ciekawe propozycje małych projektów domów z garażem jednostanowiskowym, projektów dużych domów z garażem wielostanowiskowym, projektów domów z garażem dwustanowiskowym w piwnicy, czy projektów domów z garażem wolnostojącym. 

W ofercie MG Projekt nie mogło zabraknąć projektów domów z garażem podziemnym oraz tak popularnych w ostatnim czasie domów bez piwnicy. Mogą to być domy parterowe z garażem jak i domy z poddaszem użytkowym czy też domy piętrowe. 

Wszystkie koncepcje gotowych projektów domków jednorodzinnych z garażem łączy jedno – przemyślana bryła budynku i bezkolizyjne połączenie funkcji mieszkalnych i gospodarczych w sposób niezaburzający proporcji budynku. 

Pracownia Architektoniczna MG Projekt zaprasza Państwa do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami w kategorii projektów domów z garażem. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nasi architekci służą pomocą przy wyborze optymalnego projektu domu z garażem. Wszystkie gotowe projekty domów z garażem można zamówić w odbiciu lustrzanym.