Projekty domów piętrowych

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 168 projektów

   

loader

Projekty domów piętrowych

Projekty domów piętrowych

Projekty domów piętrowych MGProjekt to różnorodne propozycje, odpowiadające na potrzeby wielu wymagających Inwestorów. W ofercie MG Projekt znajdą Państwo zarówno projekty domów piętrowych, jak i domy tradycyjne zazwyczaj wykorzystywane jako budynki dwu lub wielopokoleniowe. 

Jednocześnie oferując nowoczesne projekty domów piętrowych nie zapominamy o zwolennikach współczesnych trendów architektonicznych. Geometryczne, minimalistyczne projekty domów piętrowych, takie jak domy piętrowe kostka cieszą się coraz większą popularnością. 

Projekty domów piętrowych idealnie wpisują się w krajobraz miejski i podmiejski, a zarazem, dzięki stosunkowo niewielkiej powierzchni ścian zewnętrznych mają charakter budynków piętrowych energooszczędnych. Kategoria ta obejmuje nowoczesne domy piętrowe z płaskim dachem oraz domy piętrowe z dachem kopertowym i dwuspadowym, co często jest wymogiem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego bądź warunków zabudowy działki.

Projekty piętrowe

W katalogu projektów domów piętrowych MGProjekt można znaleźć propozycje nadające się dla Inwestorów szukających funkcjonalnych i komfortowych układów przestrzennych, dużej ilości pokoi, a także dość zróżnicowanych rozwiązań architektonicznych. Oferta MG Projekt daje Państwu wręcz nieograniczone możliwości dopasowania projektu domu piętrowego nie tylko do konkretnych upodobań, ale przede wszystkim do:

  • potrzeb pod kątem optymalnej powierzchni projektu domu piętrowego,
  • możliwości podpiwniczenia projektu,
  • wyboru stylu domu piętrowego,
  • określenia potrzebnej ilości miejsc parkingowych w garażu. 

Wszystkie projekty domów piętrowych można modyfikować, aby jeszcze lepiej dopasować domostwo do wymagań przyszłych domowników. Projekt domu piętrowego można realizować w różnych technologiach — od projektu domu piętrowego drewnianego, poprzez domy piętrowe murowane, do prefabrykowanych. 

Oferujemy projekty domów piętrowych z dachem kopertowym oraz dwuspadowym. Projekt domku piętrowego jest najrozsądniejszym wyborem przy chęci posiadania dużej powierzchni użytkowej i jednoczesnym ograniczeniu wielkości działki pod budowę domu. Tego typu projekty domów piętrowych doskonale sprawdzą się w realizacji na działkach, na których powierzchnia zabudowy jest ograniczona, parcelach o nieregularnych kształtach, z wjazdem od strony południowej czy też do budowy na pochyłym terenie. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się projekty domów piętrowych z płaskim dachem na wąską działkę. W przypadku wąskiej działki optymalne będą  nowoczesne projekty domów piętrowych bez garażu. 

Projekt domu piętrowego to zarazem dobra alternatywa dla budynku z poddaszem użytkowym, ponieważ nie ma ograniczenia przestrzeni najwyższej kondygnacji skosami. Nowoczesny projekt domu piętrowego bez poddasza to maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni użytkowej. W ten sposób łatwiej o funkcjonalną aranżację wnętrz. 

Dobudowana kondygnacja umożliwia również wygospodarowanie więcej wolnego miejsca na ogród, garaż, bądź różnego typu pomieszczenia gospodarcze.

Klasyczne i nowoczesne projekty domów piętrowych

Warto podkreślić, że rozbudowanie domu w pionie niekoniecznie oznacza jego dużą wysokość. Oferujemy projekty domów piętrowych wyjątkowo zgrabnie się prezentujących, które nie przytłaczają swoim wyglądem i nie sprawiają wrażenia ogromnych, pomimo swojej niewątpliwej reprezentacyjności. Dom piętrowy tego typu charakteryzuje się często dość zwartą bryłą, a przede wszystkim doskonałymi proporcjami. Dzięki temu okazuje się znacznie bardziej ekonomiczny i energooszczędny, w porównaniu do budynków parterowych o rozległej, rozczłonkowanej bryle. 

W projektach piętrówek z MG Projekt znajdziecie Państwo dopracowane detale architektoniczne, w tym interesująco skomponowane elewacje domów piętrowych. Mają Państwo do wyboru projekty domów piętrowych w ponadczasowej stylistyce, zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej. Proponujemy urocze wille miejskie, projekty domów piętrowych z antresolą, tanie w realizacji projekty małych domów piętrowych od 100 do 130 m2, domy o charakterze dworkowym czy też wyjątkowo eleganckie i wystawne projekty piętrowych rezydencji z interesująco zaaranżowaną strefą relaksu, które idealnie sprawdzą się na dużych działkach w otoczeniu zieleni ogrodu lub parku. 

Inwestorom szukającym propozycji w stylu nowoczesnym również mamy do zaoferowania wiele ciekawych projektów. Innowacyjne projekty domów piętrowych z płaskim dachem i przeszkloną elewacją ogrodową nie tylko będą się pięknie prezentować, ale jednocześnie pozwolą maksymalnie wykorzystać naturalne nasłonecznienie i tym samym podwyższą poziom energooszczędności budynku piętrowego.

Ekonomiczne i wygodne w użytkowaniu domy piętrowe

Podstawową zaletą domków piętrowych jest niezwykle korzystny stosunek kosztów realizacji projektu do komfortu użytkowania. Budowa domu piętrowego mającego identyczną powierzchnię użytkową co dom z poddaszem użytkowym oznacza często niewiele wyższe nakłady finansowe, o czym często się zapomina. Jednocześnie otrzymuje się co najmniej dwie pełnowymiarowe kondygnacje, które nie mają żadnego ograniczenia skosami, a dzięki temu zyskuje się znacznie większe możliwości wykorzystania określonej przestrzeni oraz aranżacji wnętrz na piętrze

Pokoje na górnej kondygnacji są nie tylko przestronne, ale przede wszystkim zdecydowanie bardziej ustawne - cała powierzchnia użytkowan jest wykorzyatana. Nie ma potrzeby wykonywania mebli na indywidualne zlecenie. Ponadto pełnowymiarowe okna zapewniają lepsze doświetlenie wnętrza, w porównaniu do lukarn, czy okien dachowych, które dodatkowo komplikują konstrukcję dachu. 

Projekty domów piętrowych pozwalają na niezwykle naturalny i przejrzysty podział stref użytkowych na poszczególnych poziomach. W zasadzie nie istnieje problem kolidowania części dziennej z nocną, co zdarza się w przypadku innych typów domów. Co więcej, niektóre nowoczesne projekty domów piętrowe można realizować w dwóch etapach. 

Wszystkie projekty domów piętrowych z pracowni MG Projekt charakteryzują się funkcjonalnym układem wnętrz. Wiele propozycji wyróżniają ciekawie zastosowane duże przeszklenia, które idealnie nasłoneczniają pomieszczenia i otwierają wnętrza na ogród, a zarazem nadają całej bryle budynku wyjątkowej lekkości. 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z całym katalogiem projektów domów piętrowych autorskiej Pracowni Architektonicznej MG Projekt, oraz ofertą dla deweloperów którym proponujemy między innymi projekty domów piętrowych bliźniaków

Nasi architekci służą swoją pomocą przy wyborze dokumentacji budowlanej oraz rozwieją wszelkie Państwa wątpliwości związane z konkretną technologią budowy na podstawie projektu domu piętrowego.