Projekty domów tradycyjnych

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 354 projekty

   

loader

Projekty domów tradycyjnych

Projekty domów tradycyjnych

Projekty domów tradycyjnych to wyjątkowo obszerna kategoria, która zawiera interesujące propozycje budynków o ponadczasowym charakterze, wysokiej estetyce rozwiązań architektonicznych i wyjątkowej elegancji. 

Wybierając projekt domu tradycyjnego mają Państwo gwarancję, że dom będzie idealnie komponował się praktycznie z każdym otoczeniem, a budowa domu nie sprawi żadnych problemów wykonawczych. Tym samym unika się szukania ekipy, która specjalizuje się w konkretnej technologii na przykład budynków szkieletowych. Wybierając projekt domu tradycyjnego wykonawcy mają zdecydowanie prostsze zadanie, więc każdy Inwestor ma w zasadzie pewność, że nie zostaną popełnione błędy przy stawianiu domu. To jedna z głównych przyczyn wyjątkowej popularności projektów domów klasycznych, które tak często są wybierane.

Dobrze rozplanowany układ funkcjonalny tradycyjnego domu

Projekty domów tradycyjnych charakteryzują się ciekawą kompozycją bryły budynku, która jest stylowa i zarazem zapewnia wysoki komfort mieszkania. 

Projekty domów tradycyjnych, w których zastosdowano klasyczne rozwiązania architektoniczne nie są na pewno nudne. Nasi Architekci zadbali o wszystkie detale budynku i dołożyli wszelkich starań, aby projekty domów tradycyjnych dostosować do współczesnych norm i wymogów. Dzięki temu mają Państwo do czynienia z doskonałym wyważeniem proporcji, ciekawym zastosowaniem elementów dekoracyjnych, a przede wszystkim niezwykle nowoczesnym spojrzeniem na tradycję. W ten prosty sposób powstały projekty domów tradycyjnych, które mają swoich zwolenników nie tylko wśród Inwestorów ceniących sobie klasyczną architekturę, ale także amatorów innowacyjnych rozwiązań architektonicznych.

Projekty domów tradycyjnych perfekcyjnie zaspokajają indywidualne potrzeby, a zarazem łatwo je dostosować do konkretnych warunków oraz parametrów wybranej działki. Co więcej dom tradycyjny zapewnia domownikom wyjątkowo komfortowy układ funkcjonalny, w którym przewidziano wyraźny podział na strefę dzienną i nocną budynku

W ofercie MGProjekt znajdą Państwo projekty domów tradycyjnych z zamkniętą kuchnią, ale również, tak nowoczesne i nadające przestrzeni lekkości, kuchnie otwarte na salon. Ergonomia wnętrz doskonale współgra z przytulnym i ciepłym klimatem. W domu tradycyjnym chętnie więc zamieszkają rodziny wielopokoleniowe, rodziny z dziećmi czy emeryci. Każdy, dla kogo domostwo nie jest jedynie miejscem do spania, docenia walory projektów domów tradycyjnych.

Elegancka stylistyka domów w stylu klasycznym

Projekty domów tradycyjnych charakteryzują się wyjątkowo harmonijną i proporcjonalną kompozycją. Dotyczy to nie tylko tych najprostszych projektów domków tradycyjnych o najmniejszej powierzchni użytkowej. Nawet najbardziej rozbudowane projekty domów tradycyjnych zachowują odpowiednie proporcje i przyciągają wzrok doskonałym ładem kompozycyjnym budynku

W ofercie pracowni architektonicznej MGProjekt dostępne są bardzo zróżnicowane projekty klasycznych domków jednorodzinnych, więc naprawdę łatwo wybrać dom tradycyjny spełniający wszelkie wymagania Inwestora, ale również działki. 

Proponujemy projekty tradycyjnych domów parterowych, które idealnie nadają się dla seniorów, bądź małych rodzin z dziećmi. Dostępne są również piętrowe projekty domów tradycyjnych z kosztorysem, a przede wszystkim tak cenione w ostatnich latach klasyczne projekty domów z poddaszem użytkowym. Te ostatnie umożliwiają bardzo ciekawe i mocno zindywidualizowane aranżacje oraz dopasowanie projektu domu do aktualnych potrzeb domowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poddasze projektu domu urządzić w późniejszym terminie np. jak podrosną dzieci. 

Zasadnicza bryła projektu tradycyjnego domu ma zazwyczaj formę prostopadłościanu zwieńczonego dachem dwuspadowym bądź czterospadowym. Ciekawie się prezentują projekty domów tradycyjnych z dachem kopertowym. Cechą charakterystyczną dachów jest wysunięty okap, który oprócz waloru estetycznego pełni także funkcję stricte praktyczną, ponieważ tworzy zadaszenie zarówno nad strefą wejściową, jak i nad tarasem projektu domu. Co więcej, dach budynku powinien również mieć charakter dekoracyjny. W związku z tym w projektach domów tradycyjnych jego płaszczyznę obowiązkowo wzbogacają atrakcyjne lukarny, w tym kreujące wyjątkowy styl lukarny – wole oka pokryte dachem tworzącym płynną, falistą linię. Lukarny jednocześnie dobrze doświetlają wnętrze poddasza budynku

Warto podkreślić, że strefa wejściowa tradycyjnego domu często prezentuje się wyjątkowo elegancko i reprezentacyjnie. Szczególnie projekty domów tradycyjnych nawiązujące do stylistyki klasycznego dworku polskiego wyróżniają się pięknie rozbudowaną tą częścią, która zdaje się zapraszać gości do wnętrza budynku. Ten efekt udaje się osiągnąć dzięki charakterystycznym gankom w formie portyku kolumnowego. Jednocześnie wzrok przyciągają inne detale architektoniczne, jak cokoły, ryzality czy wykusze.

W projektach tradycyjnych domków nie mogłoby też zabraknąć klasycznych balkonów z balustradami. Kolejnym ciekawym elementem budynku są okiennice podkreślające wiejski charakter projektów albo paski ozdobne rozmieszczone wokół okien symetrycznie. Okna w klasycznych domach czasami podzielono eleganckimi szprosami.

Projekty domów tradycyjnych na małą i dużą działkę

Projekty domów tradycyjnych bezproblemowo można dostosować do specyfiki wąskich i małych działek, ale także parceli zlokalizowanych na stoku czy też działek z wjazdem od południa. Niektóre projekty domów tradycyjnych z pracowni MGProjekt nadają się także do zbliźniaczenia.

Domy tradycyjne dobrze się prezentują wśród zabudowy wiejskiej, jak i miejskiej. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wszystkimi propozycjami projektów domów tradycyjnych. Oferta jest na tyle mocno zróżnicowana, że każdy Inwestor znajdzie projekt tradycyjnego domku spełniający wszelkie potrzeby w zakresie ergonomii i stylistyki. Projekty domów tradycyjnych MGProjekt dostępne są w wielu wersjach wariantowych i odbiciu lustrzanym.