Projekty domów tradycyjnych

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 378 projektów

   

loader

Projekty domów tradycyjnych

Projekty domów tradycyjnych

Gotowe projekty domów tradycyjnych to wyjątkowo obszerna kategoria, która zawiera interesujące propozycje budynków o ponadczasowym charakterze, wysokiej estetyce rozwiązań architektonicznych i wyjątkowej elegancji. 

Wybierając projekt domu tradycyjnego mają Państwo gwarancję, że dom będzie idealnie komponował się praktycznie z każdym otoczeniem, a budowa domu nie sprawi żadnych problemów wykonawczych. 

Tym samym unika się szukania firmy budowlanej, która specjalizuje się w konkretnej technologii na przykład budynków szkieletowych. 

Wybierając projekt domu tradycyjnego wykonawcy mają zdecydowanie prostsze zadanie, więc każdy Inwestor może mieć pewność, że nie zostaną popełnione błędy na budowie, a budowlańcy nie bedą uczyć się sztuki budowlanej przy jego domu.

To jedna z głównych przyczyn wyjątkowej popularności projektów domów klasycznych, które tak często są wybierane.

Dobrze rozplanowany układ funkcjonalny tradycyjnego domu

Projekty domów tradycyjnych charakteryzują się ciekawą kompozycją bryły budynku, która jest stylowa i zarazem zapewnia wysoki komfort mieszkania. 

Gotowe projekty domów tradycyjnych, w których zastosdowano klasyczne rozwiązania architektoniczne nie są na pewno nudne. 

Nasi Architekci zadbali o detale budynku i dołożyli starań, aby projekty domów tradycyjnych dostosować do współczesnych norm i wymogów. 

Dzięki temu w projektach domów tradycyjnych mają Państwo do czynienia z doskonałym wyważeniem proporcji, ciekawym zastosowaniem elementów dekoracyjnych, a przede wszystkim niezwykle nowoczesnym spojrzeniem na tradycję.

W ten prosty sposób powstały projekty domów tradycyjnych, które mają swoich zwolenników nie tylko wśród Inwestorów ceniących sobie klasyczną architekturę, ale także amatorów innowacyjnych rozwiązań architektonicznych.

Projekty domów tradycyjnych perfekcyjnie zaspokajają indywidualne potrzeby, a zarazem łatwo je dostosować do konkretnych warunków oraz parametrów wybranej działki. 

Co więcej dom tradycyjny zapewnia domownikom wyjątkowo komfortowy układ funkcjonalny, w którym przewidziano wyraźny podział na strefę dzienną i nocną budynku

W ofercie MGProjekt znajdą Państwo projekty domów tradycyjnych z zamkniętą kuchnią, ale również, tak nowoczesne i nadające przestrzeni lekkości, kuchnie otwarte na salon. 

Ergonomia wnętrz w projektach domów tradycyjnych doskonale współgra z przytulnym i ciepłym klimatem z którego słyną domy tradycyjne.

W domu tradycyjnym chętnie więc zamieszkają rodziny wielopokoleniowe, rodziny z dziećmi czy emeryci. Każdy, dla kogo domostwo nie jest jedynie miejscem do spania, docenia walory projektów domów tradycyjnych.

Elegancka stylistyka domów w stylu klasycznym

Projekty domów tradycyjnych charakteryzują się wyjątkowo harmonijną i proporcjonalną kompozycją.

Dotyczy to nie tylko tych najprostszych projektów domków tradycyjnych o najmniejszej powierzchni użytkowej

Nawet najbardziej rozbudowane projekty domów tradycyjnych zachowują odpowiednie proporcje i przyciągają wzrok doskonałym ładem kompozycyjnym budynku

W ofercie pracowni architektonicznej MGProjekt dostępne są bardzo zróżnicowane projekty klasycznych domków jednorodzinnych, więc naprawdę łatwo wybrać dom tradycyjny spełniający nie tylko wszelkie wymagania Inwestora, ale również działki. 

Proponujemy tradycyjne projekty domów parterowych, które idealnie nadają się dla seniorów, bądź małych rodzin z dziećmi. 

Dostępne są również piętrowe projekty domów tradycyjnych z kosztorysem, a przede wszystkim tak cenione w ostatnich latach klasyczne projekty domów z poddaszem użytkowym

Projekty domów z poddaszem użytkowym umożliwiają bardzo ciekawe i mocno zindywidualizowane aranżacje oraz dopasowanie projektu domu do aktualnych potrzeb domowników. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poddasze projektu domu urządzić w późniejszym terminie np. kiedy podrosną dzieci, dzięki czemu ogranicza się koszty na początku budowy domu.

Zasadnicza bryła projektu tradycyjnego domu ma zazwyczaj formę prostopadłościanu zwieńczonego dachem dwuspadowym bądź czterospadowym. 

Równie ciekawie prezentują się projekty domów tradycyjnych z dachem kopertowym

Cechą charakterystyczną dachów tradycyjnych domów jest wysunięty okap, który oprócz waloru estetycznego pełni także funkcję stricte praktyczną, ponieważ tworzy zadaszenie zarówno nad strefą wejściową, jak i nad tarasem projektu domu

Co więcej, dach tradycyjnego domu powinien również mieć charakter dekoracyjny. 

W związku z tym w projektach domów tradycyjnych MGProjekt  jego płaszczyznę obowiązkowo wzbogacają atrakcyjne lukarny, w tym kreujące wyjątkowy styl lukarny – wole oka pokryte dachem tworzącym płynną, falistą linię. 

Lukarny jednocześnie dobrze doświetlają wnętrze poddasza budynku. 

Warto podkreślić, że strefa wejściowa tradycyjnego domu często prezentuje się wyjątkowo elegancko i reprezentacyjnie

Szczególnie projekty domów tradycyjnych nawiązujące do stylistyki klasycznego dworku polskiego wyróżniają się pięknie rozbudowaną strefą wejściową, która zdaje się zapraszać gości do wnętrza budynku.

Ten efekt udaje się osiągnąć dzięki charakterystycznym gankom w formie portyku kolumnowego. 

Jednocześnie wzrok przyciągają inne detale architektoniczne, jak cokoły, ryzality czy wykusze, które ozdabiają domy tradycyjne.

W projektach tradycyjnych domków nie mogłoby też zabraknąć klasycznych balkonów z balustradami

Kolejnym ciekawym elementem budynku są okiennice podkreślające wiejski charakter projektów albo paski ozdobne rozmieszczone wokół okien symetrycznie. 

Domy tradycyjne często mają okna podzielone eleganckimi szprosami.

Konstrukcja domów tradycyjnych

Konstrukcja domów tradycyjnych nie różni się znacznie od konstrukcji innych domów.

Chociaż dom tradycyjny często zdobią dodatkowe elementy nie są one trudne do wykonania na budowie.

Tradycyjne projekty domów na małą i dużą działkę

Domy tradycyjne bezproblemowo można dostosować do specyfiki wąskich i małych działek, ale także parceli zlokalizowanych na stoku czy też działek z wjazdem od południa.

Niektóre projekty domów tradycyjnych z pracowni MGProjekt nadają się także do zbliźniaczenia.

Domy tradycyjne dobrze prezentują się zarówno wśród zabudowy wiejskiej, jak i miejskiej. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wszystkimi propozycjami projektów domów tradycyjnych.

Oferta jest na tyle mocno zróżnicowana, że każdy Inwestor znajdzie projekt domu tradycyjnego spełniający wszelkie potrzeby w zakresie ergonomii i stylistyki.

Projekty domów tradycyjnych MGProjekt dostępne są w wielu wersjach wariantowych i odbiciu lustrzanym.

Kazdy gotowy projekt domu tradycyjnego z pracowni MGProjekt można dowolnie zmodyfikować dopasowując go do indywidualnych potrzeb Inwestora.