Projekty domów z poddaszem

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 280 projekty

   

loader

Projekty domów z poddaszem

Projekty domów z poddaszem użytkowym

Funkcjonalne i komfortowe projekty domów z poddaszem do adaptacji. Kolekcja jednorodzinnych projektów domów z poddaszem użytkowym ma bardzo szeroki zakres, ponieważ obejmuje małe projekty domów z poddaszem uzytkowym o metrażu od 70m2 do 100m2, jak i reprezentacyjne, luksusowe wille z poddaszem mieszkalnym o powierzchni ponad 260m2. 

Znajdą Państwo ciekawe i różnorodne projekty domów z poddaszem użytkowym przeznaczone na każdy rodzaj działki, także te o nietypowych kształtach bądź o niewielkiej powierzchni do zabudowy. W kategorii projekty domów jednorodzinnych z poddaszem do adaptacji mieszczą się nie tylko typowe domy jednorodzinne wolnostojące, ale również projekty domów z poddaszem do zabudowy bliźniaczej, domy w stylu klasycznym i projekty nowoczesnych domów z poddaszem użytkowym.

Oddajemy do Państwa dyspozycji plany domów podpiwniczonych lub gotowe projekty domów z poddaszem bez piwnicy, domy z dachem dwuspadowym, czterospadowym, jak i wielospadowym, a także z oknami dachowymi bądź lukarnami. Oczywiście projekty domów z poddaszem użytkowym uwzględniają też potrzebę posiadania garażu albo wiaty garażowej. Do wyboru mają Państwo projekty domów z poddaszem użytkowym w różnych technologiach:

  • tradycyjne projekty domów z poddaszem użytkowym murowane,
  • jednorodzinne projekty domów z poddaszem użytkowym z drewnianych bali,
  • szkieletowe projekty domów z poddaszem użytkowym,
  • wyjątkowo szybkie w realizacji prefabrykowane projekty domów z poddaszem użytkowym.

Wszystkie oferowane przez nas projekty domów z poddaszem użytkowym charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacyjnymi, a także funkcjonalnymi i estetycznymi rozwiązaniami. Proponowana przez nas różnorodność pomysłów stylistycznych i rozwiązań architektonicznych sprawia, że z pewnością każdy Klient znajdzie wśród projektów domów z poddaszem użytkowym take projekty domów jednorodzinnych z poddaszem, które idealnie spełnią wszelkie oczekiwania i zapewnią komfortowe życie wszystkim domownikom.

Najpopularniejsze projekty domów z poddaszem mieszkalnym

Popularność projektów domków z poddaszem nie powinna dziwić. Projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym czy dwustanowiskowym lub projekty domów z poddaszem bez garażu są zazwyczaj uwzględniane w planach zagospodarowania przestrzennego, a to istotna kwestia przy wyborze planu. Dom z poddaszem użytkowym nie sprawia też większych problemów w budowie.

Gotowe projekty domów z poddaszem tanie w budowie

Warto wspomnieć, że wielu Inwestorów decyduje się na projekty domów z poddaszem użytkowym ze względów ekonomicznych - projekt domu z poddaszem użytkowym jest tani w budowie. Porównując koszty budowy domu piętrowego z domem, który posiada poddasze użytkowe, okazuje się, że taniej wychodzi inwestycja w projekt domu z poddaszem użytkowym

Co więcej, wybierając projekty domów z poddaszem użytkowym mogą Państwo pozwolić sobie na budowę domu etapami, a tym samym na rozłożenie wydatków na lata, ponieważ poddasze użytkowe można zaadaptować w późniejszym okresie. W ten sposób inwestycja staje się jeszcze bardziej ekonomiczna. Projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym nie wymagają w realizacji tak dużej działki, jak rozłożyste budynki parterowe. Dom z poddaszem użytkowym można optymalnie dopasować do małej i wąskiej działki. 

Gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem na wąską działkę są szczególnie doceniane przez Inwestorów planujących budowę domu na terenie miejskim. Działki w miastach są znacznie droższe niż te zlokalizowane na terenach wiejskich, więc możliwość zakupu mniejszej parceli pod budowę domu z poddaszem użytkowym oznacza spore oszczędności. Poza tym budując dom z poddaszem użytkowym na miejskiej działce trzeba zwrócić uwagę na wysokość budynku, kąt nachylenia dachu, a powierzchnia zabudowy może być odgórnie organiczona.

Dla właścicieli małych działek ważne też będzie, że dom parterowy z poddaszem użytkowym zdecydowanie mniej zacienia ogród niż dom piętrowy. Projekty domów z poddaszem użytkowym to również idealne rozwiązanie dla Inwestorów ceniących sobie czytelny podział stref w domu. Parter w domu z poddaszem użytkowym pełni funkcję strefy dziennej, gdzie gromadzą się domownicy na wspólnych posiłkach i wypoczynku. 

Na parterze mieści się przestronny salon z jadalnią oraz część kuchenna. Ta strefa ma najczęściej charakter otwartej przestrzeni. Parter w projektach domów z poddaszem obejmuje również pomieszczenia gospodarcze. Można zdecydować się na projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym, projekt domu z poddaszem użytkowym i piwnicą, powiększoną kotłownią, garderobą, pralnią, czy spiżarnią. Na parterze często udaje się też wygospodarować miejsce na gabinet lub dodatkowe mały apartament, które w razie potrzeby mogą służyć jako sypialnia dla gości, lub mieszkanie dla seniorów. 

Z kolei poddasze aranżuje się na strefę nocną z przytulnymi sypialniami, łazienkami oraz garderobami. Niektóre gotowe projekty domów z poddaszem do adaptacji przewidują aranżację sypialni jako osobnego apartamentu z własną łazienką i garderobą, czasami też z wyjściem na taras, który będzie powiększał strefę wypoczynkową. Poddasze można też zaaranżować w bardziej kreatywny sposób i urządzić na nim salę kinową bądź domową siłownię. To rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku projektów domów z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem

Projekty domów z poddaszem użytkowym pozwalają na dość zróżnicowane koncepcje urządzania wnętrz, aby tym samym uwzględnić wszystkie potrzeby domowników. Warto jednocześnie pamiętać, że w projektach domków z poddaszem użytkowym do powierzchni użytkowej na poddaszu nie wlicza się miejsc mających mniejszą wysokość niż przyjęta w aktualnie obowiązującej normie. Te obszary projektów domów z poddaszem użytkowym można bardzo funkcjonalnie zagospodarować, wykorzystując je jako schowki, których w domu nigdy nie jest zbyt dużo.

Ciekawe projekty domów z poddaszem  użytkowym

Gotowy projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym  lub projekt domu z poddaszem użytkowym bez garażu polecamy singlom i młodym parom, które dopiero planują powiększenie rodziny. Poddasze będzie można urządzić w przyszłości, kiedy pojawi się potomstwo. Projekty domów z poddaszem użytkowym MGProjekt sprawdzą się też w przypadku Inwestorów szukających spokojnego miejsca do pracy w warunkach domowych. 

Projekt domu z poddaszem do adaptacji nadaje się również dla rodziny wielopokoleniowej, ponieważ część parteru projektów domów można wydzielić na strefę mieszkalną dla seniorów. Ofertę kierujemy do wszystkich Inwestorów szukających komfortowych i zarazem eleganckich projektów domów z poddaszem użytkowym, wyróżniającego się funkcjonalnym rozplanowaniem pomieszczeń oraz stylową aranżacją. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami domów z poddaszem użytkowym pracowni architektonicznej MGProjekt. Projekty domów z poddaszem użytkowym dostepne są także w wersji odbicie lustrzanego.