• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (65)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Salsa

6,540 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 232 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
687 119 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
158,62 m2
Min szerokość działki:
16,94 m
Min długość działki:
26,53 m
Projekt domu Salsa to jeden z bardzo popularnych projektów z serii domów wywodzących się z projektu „Party”. Salsa to dom jednorodzinny przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny.

Zobacz całą serię projektów: Salsa

Rzuty:

Salsa - rzut parteru

Salsa - rzut parteru

Salsa - rzut poddasza

Salsa - rzut poddasza

Sytuacja:

Salsa - sytuacja

Salsa - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
726,00 m3
33,63 m2
158,62 m2
N/D
150,59 m2
162,78 m2 + garaż 33,63 m2
N/D
165,66 m2
265,58
N/D

158,62 m² wg PN-70/B-02365

162,78 m² wg PN-ISO 9836:1997

219,57 m2
40 stopni
8,35 m (8,55 z podmurówką)
2,7
8,94 m
18,53 m
16,94 m
26,53 m
jednorodzinny
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
dwustanowiskowy
dwuspadowy
murowany
nowoczesny
poddasze użytkowe
3
5
6

grawitacyjna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop żelbetowy monolityczny
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy na styropianie
  • Pokrycie dachu dachówka ceramiczna
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
248 856 zł
335 773 zł
351 346 zł
687 119 zł
101 999 zł
38 033 zł
48 883 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 67,4 kWh/(m2)
Ek 55,5 kWh/(m2 rok)
EUCO 44,8 kWh/(m2 rok)
Opis projektu:

Projekt domu Salsa to dom jednorodzinny z poddaszem o powierzchni użytkowej 158,62 m2 ( kubatura 726 m3), Projekt Salsa przeznaczony jest dla 4-6 domowników. Dom jest zwieńczony dwuspadowym dachem. Kąt nachylenia dachu wynosi 40 stopni. Projekt przeznaczony jest na wąską działkę, która nie pozwala na budowę budynku o szerokiej elewacji frontowej. Można go zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 16,94 x 26,53 m.

Projekt domu Salsa bryła budynku

Dom parterowy a poddaszem użytkowym, o prostej bryle przykrytej dwuspadowym dachem, z wystającą nieco poza główną bryłę parterową częścią garażu. Projekt przeznaczony jest na wąską działkę, która nie pozwala na budowę budynku o szerokiej elewacji frontowej. Minimalna szerokość działki to 16,9 metrów, ale zamieniając w jednej z bocznych elewacji okna na luksfery możemy posadowić dom na działce o szerokości poniżej 16-tu metrów (nawet na działce o szerokości 14,6 m - jeśli jest zgoda na zbliżenie się ścianą bez okien na 1,5 m od granicy). Prosta spokojna bryła domu połączona z nowoczesną formą i zastosowanymi materiałami daje atrakcyjną sylwetkę „Salsy”. Front domu ozdabia duży podcień wejściowy, z reprezentacyjnymi drzwiami. Od strony ogrodu mamy z kolei częściowo zadaszony taras, piękne przeszklone otwarcie przestrzeni dziennej na ogród, oraz taras –balkon poddasza. Nowoczesna stonowana kolorystyka domu pozwoli „Salsie” właściwie wkomponować się w dowolne sąsiedztwo.

Projekt domu Salsa wnętrze

Wnętrze domu zaprojektowano sytuując garaż od frontu tuż obok wejścia. Z sieni przechodzimy szerokimi szklanymi drzwiami do holu. Hol ma bardzo poręczną wnękę z dużą szafą przy przedsionku. Z holu rozpościera się piękny widok na salon z pustką nad częścią jego powierzchni i nad schodami. W tym projekcie schody są bardzo dużą ozdobą wnętrza. W pobliżu znajduje się kuchnia (typ wagon) oraz przestronny aneks jadalny. Salon i jadalnia łączą się przeszklonymi drzwiami z tarasem i ogrodem. Z holu można dostać się jeszcze do WC oraz dodatkowego pokoju, w którym można urządzić gabinet lub pracownię.

Na poddaszu mamy piękny hol - antresolę widoczną z salonu na dole. Antresola stanowi most łączący pomieszczenia. Na poddaszu znajduje się apartament rodziców, z którego jest bezpośrednie połączenie z balkonem, łazienką i garderobą. Poza tym są jeszcze: 2 sypialnie, pralnia i łazienka. Sypialnie dziecięce również mają wyjście na drugi balkon-taras.

Koszt budowy domu Salsa

Koszty budowy projektu domu jednorodzinnego Salsa są niskie i zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów do stanu surowego wynoszą 231 542 zł, a całkowite koszty pod klucz to 483 773 zł netto.

W gotowym projekcie można wprowadzać zmiany. Pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany” dzięki której modyfikacje może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do tego projektu można zamówić dodatkowe pakiety rozszerzające funkcjonalność domu, wygodę i energooszczędność. Wśród udogodnień można znaleźć pakiet instalacji fotowoltaicznej czy ogrzewania podłogowego. Projekt dostępny jest również w odbiciu lustrzanym.

Projekt domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem Salsa to dobry pomysł dla osób ceniących współczesny design połączony z praktycznością rozwiązań. Jest to doskonały projekt na wąską działkę. Dzięki prostej konstrukcji będzie niedrogi w budowie i późniejszej eksploatacji. Wśród zalet projektu, wyróżniamy: nowoczesną architekturę, piękne wnętrze z pustką nad salonem, prostą bryłę. Warto mieć na uwadze, że wąska działka nie musi być wadą – wystarczy zdecydować się na właściwy projekt. My rekomendujemy projekt Salsa.

Zapraszamy do zapoznania się z całą serią "roztańczonych domów": projekt domu Makarena, projekt domu Bolero, projekt domu Lambada, projekt domu Party, projekt domu Party 2, projekt domu Biba, projekt domu Tango, projekt domu Salsa, projekt domu Rumba, projekt domu Mambo, projekt domu Mambo, projekt domu Fokstrot, projekt domu Samba.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna