• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (65)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Salsa

6,540 zł 5,232 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 232 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
572 600 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
158,62 m2
Min szerokość działki:
16,94 m
Min długość działki:
26,53 m
Projekt domu Salsa to jeden z bardzo popularnych projektów z serii domów wywodzących się z projektu „Party”. Salsa to dom jednorodzinny przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny.

Zobacz całą serię projektów: Salsa

Rzuty:

Salsa - rzut parteru

Salsa - rzut parteru

Salsa - rzut poddasza

Salsa - rzut poddasza

Sytuacja:

Salsa - sytuacja

Salsa - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje

Salsa - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
726,00 m3
33,63 m2
158,62 m2
N/D
150,59 m2
162,78 m2 + garaż 33,63 m2
N/D
165,66 m2
265,58
N/D

158,62 m² wg PN-70/B-02365

162,78 m² wg PN-ISO 9836:1997

N/D
40 stopni
8,35 m (8,55 z podmurówką)
2,7
8,94 m
18,53 m
16,94 m
26,53 m
jednorodzinny
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
dwustanowiskowy
dwuspadowy
murowany
nowoczesny
poddasze użytkowe
3
5
6

grawitacyjna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop żelbetowy monolityczny
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy na styropianie
  • Pokrycie dachu dachówka ceramiczna
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
207 381 zł
279 812 zł
292 789 zł
572 600 zł
85 000 zł
31 695 zł
40 737 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 67,4 kWh/(m2)
Ek 55,5 kWh/(m2 rok)
EUCO 44,8 kWh/(m2 rok)
Opis projektu:

Projekt domu Salsa to dom jednorodzinny z poddaszem o powierzchni użytkowej 158,62 m2 ( kubatura 726 m3), Projekt Salsa przeznaczony jest dla 4-6 domowników. Dom jest zwieńczony dwuspadowym dachem. Kąt nachylenia dachu wynosi 40 stopni. Projekt przeznaczony jest na wąską działkę, która nie pozwala na budowę budynku o szerokiej elewacji frontowej. Można go zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 16,94 x 26,53 m.

Projekt domu Salsa bryła budynku

 Dom parterowy z poddaszem użytkowym, o prostej bryle przykrytej dwuspadowym dachem, z wystającą nieco poza główną bryłę parterową częścią garażu. Projekt przeznaczony jest na wąską działkę, która nie pozwala na budowę budynku o szerokiej elewacji frontowej. Minimalna szerokość działki to 16,9 metrów, ale zamieniając w jednej z bocznych elewacji okna na luksfery możemy posadowić dom na działce o szerokości poniżej 16-tu metrów (nawet na działce o szerokości 14,6 m - jeśli jest zgoda na zbliżenie się ścianą bez okien na 1,5 m od granicy). Prosta spokojna bryła domu połączona z nowoczesną formą i zastosowanymi materiałami daje atrakcyjną sylwetkę „Salsy”. Front domu ozdabia duży podcień wejściowy, z reprezentacyjnymi drzwiami. Od strony ogrodu mamy z kolei częściowo zadaszony taras, piękne przeszklone otwarcie przestrzeni dziennej na ogród, oraz taras –balkon poddasza. Nowoczesna stonowana kolorystyka domu pozwoli „Salsie” właściwie wkomponować się w dowolne sąsiedztwo.

Projekt domu Salsa wnętrze

Wnętrze domu zaprojektowano sytuując garaż od frontu tuż obok wejścia. Z sieni przechodzimy szerokimi szklanymi drzwiami do holu. Hol ma bardzo poręczną wnękę z dużą szafą przy przedsionku. Z holu rozpościera się piękny widok na salon z pustką nad częścią jego powierzchni i nad schodami. W tym projekcie schody są bardzo dużą ozdobą wnętrza. W pobliżu znajduje się kuchnia (typ wagon) oraz przestronny aneks jadalny. Salon i jadalnia łączą się przeszklonymi drzwiami z tarasem i ogrodem. Z holu można dostać się jeszcze do WC oraz dodatkowego pokoju, w którym można urządzić gabinet lub pracownię.

Na poddaszu mamy piękny hol - antresolę widoczną z salonu na dole. Antresola stanowi most łączący pomieszczenia. Na poddaszu znajduje się apartament rodziców, z którego jest bezpośrednie połączenie z balkonem, łazienką i garderobą. Poza tym są jeszcze: 2 sypialnie, pralnia i łazienka. Sypialnie dziecięce również mają wyjście na drugi balkon-taras.

Koszt budowy domu Salsa

Koszty budowy projektu domu jednorodzinnego Salsa są niskie i zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów do stanu surowego wynoszą 231 542 zł, a całkowite koszty pod klucz to 483 773 zł netto.

W gotowym projekcie można wprowadzać zmiany. Pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany” dzięki której modyfikacje może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do tego projektu można zamówić dodatkowe pakiety rozszerzające funkcjonalność domu, wygodę i energooszczędność. Wśród udogodnień można znaleźć pakiet instalacji fotowoltaicznej czy ogrzewania podłogowego. Projekt dostępny jest również w odbiciu lustrzanym.

Projekt domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem Salsa to dobry pomysł dla osób ceniących współczesny design połączony z praktycznością rozwiązań. Jest to doskonały projekt na wąską działkę. Dzięki prostej konstrukcji będzie niedrogi w budowie i późniejszej eksploatacji. Wśród zalet projektu, wyróżniamy: nowoczesną architekturę, piękne wnętrze z pustką nad salonem, prostą bryłę. Warto mieć na uwadze, że wąska działka nie musi być wadą – wystarczy zdecydować się na właściwy projekt. My rekomendujemy projekt Salsa.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą serią domów wywodzących się z projektu Party:

 

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa
Realizacja domu Salsa

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna