Projekt domu Hiacynt to projekt parterowego domu z poddaszem użytkowym i wielospadowym dachem. Projekt hiacynt przeznaczony jest dla 4-6 osobowej rodziny. Architektura projektu budynku Hiacynt jest nowoczesna: łączy w sobie tradycyjną bryłę, elastyczny program funkcjonalny i ciekawy detal architektoniczny.
210,18 m2 wg PN-70/B-02365
217,24 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
mechaniczna nawiewno-wywiewna
ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.
Ep | 68,2 kWh/(m2) | |
Ek | 61,6 kWh/(m2 rok) | |
EUCO | 27,7 kWh/(m2 rok) |
(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)
Projekt domu Hiacynt to projekt parterowego domu jednorodzinnego z poddaszem o powierzchni użytkowej 210,18 m2 (kubatura 1128,00 m³).
Projekt Hiacynt to budynek przeznaczony dla 4-6 domowników. Dom Hiacynt zwieńczony jest wielospadowym dachem z możliwością zastosowania wiązarów kratownicowych. Kąt nachylenia dachu wynosi 35 stopni.
Architektura projektu Hiacynt jest nowoczesna i łączy w sobie tradycyjną bryłę ze spadzistym dachem z atrakcyjnym detalem architektonicznym. Projekt domu Hiacynt można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach 24,19 m x 26,46 m.
Projekt domu Hiacynt bryła budynku
Tradycyjną bryłę ze spadzistym dachu projektu Hiacynt zaplanowano na planie litery "T" - poddasze przekryte jest dachem w literę "L", a fragmenty zadaszenia nad garażem, podestem wejściowym i tarasem przykryto dodatkowymi płaskimi dachami.
Pokrycie dachu stanowi dachówka ceramiczna. W elewacjach budynku zastosowano poziome pasowe podziały o zróżnicowanej kolorystyce i materiale.
Od dołu budynek ma przeszklenia łączące dom i ogród, nastepnie nadproża wieńczące kondygnację parteru i wreszcie pas poddasza ze ścianami kolankowymi i dachem.
Ten projekt parterowego domu jednorodzinnego ma duże przeszklenia, które otwierają wnętrze na ogród.
Okładziny ścian z betonu architektonicznego i drewna są niewątpliwie ozdobami budynku i podkreślają jego nowoczesny charakter i styl życia domowników. Projekt domu Hiacynt przykuwa uwagę współczesną bryłą budynku.
Projekt domu Hiacynt wnętrze
Wnętrze projektu domku jednorodzinnego Hiacynt podzielono na część dzienną z otwartą przestrzenią salonu z otwarciem — pustką z antresolą na poddaszu, na część gospodarczą budynku — z garażem i pomieszczeniami gospodarczymi, oraz na dwie części sypialniane: na parterze, z sypialnią rodziców i dodatkowym pokojem, z dwiema lub trzema sypialniami na poddaszu.
Gotowy projekt domu Hiacynt 1 ma bardzo elastyczny program funkcjonalny — dopuszczamy zmianę funkcji pomieszczeń, a budynek może być wykorzystany w różny sposób.
Można mieszkać tylko na parterze albo zagospodarować całe wnętrze budynku. Dom może "rosnąć" i zmieniać się wraz z potrzebami domowników. Powierzchnia użytkowa 210 m2 w zupełności wystarczy dla 4-6 osobowej rodziny.
W Hiacyncie na parterze program funkcjonalny wnętrza zakłada piękną otwartą przestrzenią salonu z jadalnią.
Centralnie ustawione w pokoju dziennym meble wypoczynkowe zorientowane są na ścianę telewizyjną oraz na będący ozdobą wnętrza kominek, będący wraz ze schodami ozdobą wnętrza budynku.
Z salonu projektu Hiacynt wychodzimy na częściowo osłonięty pergolą taras z dużym podcieniem.
Od frontu przechodzimy do kuchni ze spiżarnią, otwartej na salon i ulicę. Na lewo od reprezentacyjnego przedsionka projektu Hiacynt, gdzie znajdziemy także szatnię, przechodzimy do garażu, kotłowni i pralni. W części projektu Hiacynt za schodami mamy apartament rodziców z otwartą na taras sypialnią.
Apartament rodziców jest połączony z garderobami i łazienką. W projekcie domu hiacynt znajdziemy też dodatkowy pokój-gabinet lub sypialnię. Na poddaszu budynku mieszczą jeszcze dodatkowe pokoje sypialne - kilka bardzo ustawnych pomieszczeń.
Koszty budowy domu Hiacynt
Gotowy projekt domu jednorodzinnego Hiacynt jest energooszczędny — zastosowane materiały budowlane oraz nowoczesne izolacje i instalacje pozwolą na rozsądne koszty eksploatacji budynku.
Dzięki zoptymalizowanej bryle koszty budowy projektu budynku Hiacynt są niskie; zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu hiacynt wynosi 279607 zł za stan surowy zamknięty, a całkowite koszty budowy domu Hiacynt pod klucz to 565 tys zł.
Niewątpliwie projekt domu jednorodzinnego Hiacynt to willa dla osób lubiących nowoczesną architekturę, wyróżniającą się spośród otaczających budowli bez wyrazu.
Dom Hiacynt swoją formą, sylwetką i detalem budynku stara się oddać nowoczesny i bezkompromisowy charakter i styl życia inwestorów ceniących nowoczesną architekturę.
Projekt domu Hiacynt w standardzie ma zaprojektowaną wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, a do ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej służy kocioł gazowy c.o. Przy bardzo dobrym ociepleniu, zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych i instalacji pozwala to na tanie utrzymanie domostwa.
W gotowym projekcie domu Hiacynt można wprowadzać zmiany. Wszystkie domy z pracowni MGProjekt zawierają projekt techniczny oraz dołączane bezpłatnie do dokumentacji pozwolenie "Zgoda na zmiany", dzięki któremu modyfikacje do projektu budynku Hiacynt może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.
Do projektu Hiacynt można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, ułatwiają budowę, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu Hiacynt.
Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, dziennik budowy, tablica budowy czy instalacja fotowoltaiczna. Wszystkie wersje projektu Hiacynt dostępne są również w odbiciu lustrzanym.
Zamówienia na projekty domów można składać przez naszą stronę internetową, email, telefonicznie, lub bezpośrednio w pracowni architektonicznej MGProjekt.
Zapraszamy do zapoznania się z innymi projektami: projekt domu Hiacynt, projekt domu Hiacynt 2, projekt domu Hiacynt 3, projekt domu Hiacynt 4, projekt domu Hiacynt 5, projekt domu Hiacynt 6., projekt domu Hiacynt 7, projekt domu Hiacynt 7 B, projekt domu Hiacynt 8.
Projekty domów Hiacynt z pracowni MGProjekt dostępne są w odbiciu lustrzanym.
Komentarze: