Jak wybrać łóżko do sypialni?

MG Projekt Pracownia Architektoniczna / Aktualizacja 12 marca 2021

Sypialnie w domach jednorodzinnych

Sypialnie nowoczesne i minimalistyczne, takie są obecnie najbardziej pożądane. Nie powinno to dziwić. Każdy chciałby, aby wnętrza jego alkowy były nowoczesne i pasowały do czasów, w których żyjemy. Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Serwis Beds.pl podpowiada, jak wybrać to, które będzie pasować do współczesnych wnętrz.

Łóżka o modernistycznym designie – to one wydają się stworzone do tego, aby stanąć w XXI-wiecznej sypialni. Pozostaje jednak zastanowić się nad tym, czego ta nowoczesność ma dotyczyć. Ponieważ oprócz tego, że chcemy mieć mebel solidny, którym będziemy mogli cieszyć się przez długie lata, to pragniemy także posiadać łóżko, które będzie zachwycać, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Połączenie tych dwóch elementów: trwałości z niesamowitym designem może wydawać się trudne, jednak konstruktorzy, projektanci oraz producenci mebli sypialnianych dowodzą, że jest to możliwe.

poddasze sypialni

W związku z tym, że najbardziej w życiu cenimy uniwersalne rozwiązania, warto zainwestować w meble, które będą wyglądać pięknie teraz oraz za dziesięć lat, a może nawet posłużą kolejnemu pokoleniu. Takimi meblami są bez wątpienia te, wykonane z drewna o interesującym i nowoczesnym designie. Dzięki materiałowi, z jakiego zostały zrobione posłużą nam znacznie dłużej niż te z tworzywa sztucznego, a ich tradycyjny, ale modernistyczny wygląd będzie idealnie pasować do sypialni z naszych czasów.

Łóżka do sypialni z twardego, litego drewna

Stylowe, buduarowe i rokokowe alkowy odchodzą w cień. W dzisiejszych czasach nie wybieramy mebli o ciężkich formach oraz mało atrakcyjnych złoceniach. W poszukiwaniu trwałości i wyjątkowego designu z pomocą przychodzą producenci, którzy oprócz tego, że dbają o komfort i wygodę naszego snu rozumieją naszą potrzebę posiadania pięknego, nowoczesnego i zachwycającego mebla. Jeśli chodzi o trwałość i solidność, to z całą pewnością tworzywa sztuczne nie dorównują tym naturalnym. Na pierwsze miejsce wysuwa się naturalne drewno. Meble z litego drewna to gwarancja wysokiej jakości oraz ponadprzeciętnej trwałości. Jednak większości z nas łóżka drewniane kojarzą się z topornymi, ciężkimi meblami, które nie mają w sobie nic nadzwyczajnego. Ta era minęła i to bezpowrotnie. Obecnie produkowane łóżka są piękne i nie przypominają tych pozbawionych wyjątkowości mebli.

arnzacja sypialni w domku jednorodzinnym

Producenci wymyślają coraz to nowe modele łóżek. Wszystko dlatego, że Klient przyzwyczajony jest, przez czasy, w których żyje do ciągłych innowacji i modyfikacji. Nie zachwycają go już proste nogi łóżek, czy zagłówki składające się z jednej płyciny. Dzisiaj liczy się pomysł oraz wywołanie zaskoczenia u potencjalnego zainteresowanego ich kupnem konsumenta.

Innowacja jest dobra na wszystko

Łóżko, wbrew pozorom nie musi być tylko prostym meblem do spania. Może być prawdziwą ozdobą wnętrz. Nogi łóżka o niestandardowych kształtach: trójkątnym, wyoblonym, wygiętym czy zagłówki z otworami przelotowymi o różnych kształtach czy z aluminiowymi listwami – te elementy sprawią, że drewno kojarzone z nowobogackimi wnętrzami, w których na pierwszy plan wysuwa się dębowa meblościanka od teraz na myśli będzie przywodzić nowoczesność. A połączenie modernistycznego designu z jakością to gwarancja zadowolenia.

aranzacja sypialni

Innowacyjne rozwiązania stosowane obecnie w konstrukcji łóżek sprawiają, że meble te nie są tak zwykłe, jak kiedyś. Nowoczesny design okraszony rozwiązaniami, które pozwolą nam na posiadanie kilku różnych łóżek, kupując zaledwie jedno – to coś, co cenią wszyscy, ponieważ XXI wiek przyzwyczaił nas do wielofunkcyjnych rozwiązań oraz produktów, które w nazwie mają 2, a nawet 3 w 1. Każdy, kto ceni sobie uniwersalne koncepcje, pozwalające na kupienie kilku produktów, przy zainwestowaniu tylko w jeden chce przenieść to na każdą ze sfer życia – również tę związaną z urządzaniem wnętrz.

Przearanżowanie na zawołanie

Miłośnikom innowacyjnych rozwiązań do gustu przypadną łóżka, które raz mogą być wysokie, innym razem niskie, raz mogą mieć szczyt z otworami przelotowymi, innym razem z aluminiową, dekoracyjną listwą, raz mogą mieć nogi ustawione z przodu, innym razem po bokach. Słysząc o takich rozwiązaniach po raz pierwszy, może wydawać się to dość niewyobrażalne i nieco magiczne, ale ważne jest to, że niewielkim nakładem kosztów możemy po pewnym czasie przearanżować zakupiony mebel i tym samym przeprowadzić metamorfozę nie tylko łóżka, ale całej sypialni, która będzie wyglądać jak ta, świeżo po remoncie.

Nie sposób nie zgubić się w gąszczu propozycji, jakie dają sklepy meblarskie, tym bardziej szukając mebla, który pozwoli nam cieszyć się komfortowym snem, będzie trwały, dzięki czemu posłuży przez wiele lat, a kiedy znudzi nam się jego pierwotny wygląd, w krótkim czasie zmienimy go w całkowicie nowe łóżko. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego, w każdym calu, łóżka.

Łóżko, którego wygląd po pewnym czasie można zmienić urozmaici nie tylko wnętrza sypialni, ale także relaks, jakiemu z niekłamaną przyjemnością oddajemy się w sypialnianych wnętrzach.

Komentarzy:

  1. Łóżka kontynentalne pasują jak najbardziej do nowoczesnej i eleganckiej sypialni.Mam i szczerze polecam. na każdym robi wrażenie 🙂 Kupiłam w sklepie z dostawą gratis, przyjechało w stanie idealnym. Też miałam złe doświadczenia z kurierami, a tutaj zamówienie dostarczane jest osobiście.

    Odpowiedz

Komentarz