Po budowie Idealny stolik kawowy – poradnik zakupowy

Idealny stolik kawowy – poradnik zakupowy

MG Projekt Pracownia Architektoniczna / Aktualizacja 27 kwietnia 2020

Idealny stolik kawowy
Idealny stolik kawowy | Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Niezależnie od tego, w jaki sposób planujesz urządzić salon, pamiętaj, że jest to nie tylko pomieszczenie wykorzystywane przez wszystkich członków rodziny, ale też miejsce, w którym będziesz gościł znajomych i członków rodziny. Warto więc stworzyć przytulne, a zarazem praktyczne wnętrze.

  1. Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?
  2. Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny
  3. Stolik kawowy – z jakiego materiału?
  4. Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?
  5. Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

Jednym z uniwersalnych dodatków do salonu są stoliki kawowe, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Wynika ona z tego, że odpowiednio dopasowany stolik stanie się ozdobą wnętrza, a jednocześnie spełnia praktyczne funkcje. Nic więc dziwnego, że część klientów kupuje go jako element dekoracyjny również do innych pomieszczeń.

Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Kupując stolik kawowy do salonu, zwróć uwagę na to, ile miejsca możesz na niego przeznaczyć. Błędem jest kupowanie dużego mebla, jeżeli dysponuje się tylko niewielkim kawałkiem wolnego miejsca. Stolik nie może być również za mały, bo wówczas korzystanie z niego stanie się niewygodne. Co się natomiast tyczy umiejscowienia stolika, to świetnie sprawdzi się w pobliżu kanapy lub fotela. Dzięki temu będziesz mógł sięgnąć po kawę lub herbatę podczas lektury książki czy też oglądania ulubionego filmu. Jeżeli dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, wybierz stolik, który pomieści kilka filiżanek oraz miskę z przekąskami. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na wstawienie większego mebla, mogą wybrać nowoczesny stolik na kawę, który pomimo niewielkich rozmiarów został zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoki poziom komfortu.

Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny

Jeżeli nie potrzebujesz stolika kawowego, aby trzymać na nim napoje, zawsze możesz wykorzystać go jako świetny dodatek aranżacyjny. W takim przypadku stolik możesz postawić w dowolnym pomieszczeniu i postawić na nim lampkę. Takie rozwiązanie sprawdzi się między innymi w sypialni oraz pokoju dziecięcym. Wykorzystanie stolika kawowego jako oryginalnej szafki nocnej to świetna alternatywa dla standardowych mebli, szczególnie że ich design zazwyczaj nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Stolik kawowy – z jakiego materiału?

W sklepie internetowym z artykułami dla domu znajdziesz stoliki kawowe w wielu wariantach. Dostępne są między innymi stoliki różniące się kształtem (okrągłe, prostokątne, rozkładane), rozmiarem i materiałem. Zdecydowana większość stolików wykonana jest z drewna z różnymi dodatkami. Przykładem mogą być drewniane stoliki z metalowymi nogami lub przeszkleniami. Popularne materiały wykorzystywane do produkcji blatu w stolikach to między innymi MDF, szkło, metal, stal, marmur, aluminium oraz tworzywa sztuczne. Dzięki temu każdy klient może znaleźć taki stolik, który najlepiej będzie pasował do jego mieszkania lub domu. Materiał, z którego wykonany jest stolik (a w szczególności blat), powinien również odpowiadać twoim potrzebom. Jeżeli posiadasz małe dzieci i planujesz często korzystać ze stolika, warto rozważyć wariant z drewnianym blatem zamiast szklanego. Jeśli natomiast zależy ci na stworzeniu eleganckiego wnętrza, stolik z elementami szklanymi i marmurowymi stanie się wyjątkową dekoracją.

Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?

Rozmiar stolika warto dobrać do tego, ile miejsca możesz przeznaczyć na dodatkowy mebel. W większości przypadków spokojnie sprawdzi się stolik o średnicy 50 centymetrów (w przypadku kwadratowego kształtu). Sklep https://www.sfmeble.pl/pomieszczenia/salon/stoliki.html ma w stałej ofercie stoliki mniejsze oraz większe, jak również warianty okrągłe i prostokątne. Ten ostatni może się sprawdzić w miejscach, gdzie jest więcej miejsca, ale jednocześnie konieczne jest wstawienie węższego mebla. Standardowa wysokość stolików to około 50 centymetrów. Zanim jednak zamówisz stolik do kawy, zmierz, czy będzie odpowiednia i pasująca do wysokości twojej kanapy. W celu szybkiego znalezienia idealnego modelu skorzystaj z możliwości filtrowania produktów. Możesz wybrać między innymi średnicę i wysokość mebla. Dzięki temu nie będziesz musiał przeglądać propozycji, które nie sprawdzą się w twoim salonie.

Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

Największą popularnością wśród klientów zdecydowanie cieszy się stolik kawowy z kwadratowym blatem, ale nie musisz inspirować się takimi rozwiązaniami. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie meble masz w salonie. Do nowoczesnych wnętrz bardziej będą pasowały stoliki okrągłe, natomiast jeżeli chodzi o salony urządzone w tradycyjnym stylu, to meble kwadratowe lub prostokątne będą najbezpieczniejszym wyborem. Sklep internetowy oferuje również wymyślne kształty, a więc stoliki owalne, meble składające się z kilku okrągłych blatów zamocowanych na różnych wysokościach oraz wiele innych rozwiązań. Przy każdym z nich znajdziesz zdjęcie pokazujące, jak stolik prezentuje się w całej okazałości. Zwróć również uwagę na opisy, gdzie znajdziesz szczegółowe wymiary.

Tylko do 11.05 wszystkie projekty domów -20%

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze