Czy można sprzedać w internecie produkt, który wydawałoby się, nie jest przeznaczony do zakupów online? Jak najbardziej tak! Serwis eBeton.pl jest przykładem na to, że chcieć to móc! Zmieniające się trendy rynkowe i rosnąca popularność zakupów online były podwaliną powstania tej unikatowej platformy.
eBeton.pl to pierwsza i jedyna w Polsce platforma umożliwiająca zakup betonu online z dostawą pod wskazany adres bez wychodzenia z domu. To niezwykłe rozwiązanie skierowane jest do zróżnicowanej grupy odbiorczej. Klientami serwisu są m.in. klienci indywidualni oraz firmy wykonawcze budujące domy jednorodzinne.
Tomasz Rułka – dyrektor generalny RMX i Budynków, Lafarge w Polsce (firmy będącej partnerem strategicznym platformy) w kilku słowach trafnie opisuje cały system – „eBeton.pl to rozwiązanie dla odbiorców, którzy cenią sobie wygodę zakupów przez Internet, dzięki czemu oszczędzają czas i pieniądze”.
Jak zamówić beton online?
Jakość i bezpieczeństwo
eBeton.pl oferuje wszystkim klientom produkt o najwyższej jakości, który do tej pory był trudno dostępny na mniejszych budowach. Wynika to ze ścisłej współpracy z wyselekcjonowanym gronem producentów budowlanych, którzy charakteryzują się najwyższym standardem produkcji popartym normą ISO 9001.
Niezaprzeczalnymi zaletami platformy są miedzy innymi przejrzystość ceny (cena uwzględnia koszt transportu i dodatkowe opłaty) oraz bezpieczeństwo transakcji.
Andrzej Koton – dyrektor zarządzający eBeton.pl dodaje – „Nasza platforma zapewnia podwójne bezpieczeństwo – klient ma gwarancję najwyższej jakości produktu, ponieważ współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami, a dodatkowo zyskuje pewność, że po złożeniu zamówienia nie pojawią się dodatkowe koszty związane z jego realizacją”.
Wszyscy klienci zamawiający beton online mają do dyspozycji nie tylko bardzo intuicyjną i łatwą w użytkowaniu platformę, ale także pełną opiekę i ochronę posprzedażową.
5 prostych kroków
Podstawowym zadaniem serwisu jest maksymalne uproszczenie procesu zakupu betonu. W pięciu prostych krokach sfinalizujemy swoje zamówienie.
- Po pierwsze należy określić lokalizację dostarczenia betonu.
- Po drugie, wybrać rodzaj i ilość betonu. Dzięki rozwijanym listom w łatwy sposób wytypujemy rodzaj lub klasę betonu (np. beton architektoniczny, beton posadzkowy, podsypka, beton B10 (C8/10) czy beton b30 (C25/30), oraz jego przeznaczenie (np. taras, schody, fundamenty).
- Kolejnym krokiem jest wybór terminu dostawy i ceny. Ceny różnią się w zależności od terminu i przedziału czasowego. Podana cena uwzględnia koszt transportu.
- W czwartym kroku wypełniamy swoje dane do faktury.
- Następnie ostatecznie finalizujemy zamówienie dokonując płatności.
eBeton.pl to rozwiązanie, jakiego do tej pory na naszym rynku nie było. Nawet największy budowlany laik w pięć minut jest w stanie złożyć zamówienie. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia eBeton.pl, by przekonać się, że proste rozwiązania przynoszą największe korzyści.
Popularne klasy betonu dostępne na ebeton.pl
Zamawiając beton spotykamy się z określeniem jego klasy.
Klasa betonu to wyrażenie jego jakości i typu opisane symbolem Cxx/yy, gdzie xx oznacza wytrzymałość charakterystyczną w MPa przy ściskaniu walcowej próbki o średnicy 15 cm i wysokości 30 cm określonej po 28 dniach, a yy to także wytrzymałość charakterystyczna w MPa, ale przy ściskaniu próbki sześciennej o wymiarze bloków 15x15x15 cm określonej po 28 dniach.
Najczęściej w zamówieniach spotyka się beton w klasach od C8/10 do C30/37.
Beton o klasie C8/10 (zbliżony do dawnej klasy B10) posiada gwarantowaną wytrzymałość na ściskanie 10 MPa, czyli beton nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem siły 10 Newtonów działającej na 1 mm2. Beton C8/10 stosuje się w budownictwie mieszkaniowym i niemieszkaniowym. Najczęściej używany w tzw. chudym betonie, czyli warstwie wyrównawczo-podkładowej, np. pod fundamenty lub jako podbudowa w budownictwie drogowym.
Beton o klasie C12/15 najczęściej wykorzystywany jest na fundamenty (stropy, ławy, płyty fundamentowe), ściany, słupy, posadzki, stropy, schody oraz jako podbudowa.
Betony o klasie C16/20, C20/25 i C25/30 oprócz zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, niemieszkaniowym mają zastosowanie także inżynieryjne. Klasy te używane są m.in. na fundamenty, nadproża, schody, słupy, posadzki, wieńce.
Beton C30/37 najczęściej stosuje się na płyty fundamentowe, stropy, ściany, mosty, przepusty i wiadukty.
Określenie odpowiedniej klasy betonu do odpowiedniego zastosowania przeprowadza konstruktor.
A czym jest beton mrozoodporny? Beton można wykorzystać na dziesiątki sposobów. Niestety w naszym klimacie jest on narażony na rozmaite uszkodzenia, takie jak spękania i inne uszkodzenia będące wynikiem powtarzającego się zamarzania i rozmrażania wody zawartej w strukturze betonu. Aby temu zapobiec można nadać betonowi stosowną odporność przez zastosowanie odpowiedniej domieszki napowietrzającej.
Kolejna popularną grupą są podsypki cementowo-piaskowe. Ten typ podsypki to materiał wyrównujący i wzmacniający, na którym układa się m.in. płyty chodnikowe, krawężniki, kostkę brukową, korytka ściekowe i elementy małej architektury ogrodów i ulic.
Zastosowanie podsypek produkowanych na wytwórniach betonu pozwala na znaczne ograniczenie kosztów i oszczędność czasu w porównaniu do produkcji na budowie.
Więcej informacji na temat betonu na eBeton.pl