Projekt ogrodu dla domu Zosia

MG Projekt Pracownia Architektoniczna / Aktualizacja 12 marca 2021

projekt domu zosia mgprojekt

Zastanawiasz się nad projektem domu Zosia, lub jesteś już jego właścicielem? Mamy dobrą wiadomość – we współpracy z firmą Zaprojektuj-Ogrod.pl została przygotowana seria koncepcji projektu ogrodu do tego domku.

Pierwsza z nich wraz z gotowym opracowaniem do pobrania (pobierz projekt ogrodu), wyszczególnieniem nasadzeń, małej architektury i przykładowym rozplanowaniem działki zakłada realizację ogrodu w klasycznym, naturalistycznym stylu. Urozmaicają ją szczegółowe wizualizacje.

W Zaprojektuj-Ogrod.pl wierzymy, że ogród jest jak dobrze skrojony dla Twojego domu garnitur. Nie tylko podkreśla charakter budynku, ale stanowi również wizytówkę nieruchomości i zapewnia relaks domownikom.

Firma Zaprojektuj-Ogrod.pl promuje młodych, polskich profesjonalistów.

Współpracujemy z ludźmi, którzy stawiają na rozwój, obserwują aktualne trendy w architekturze krajobrazu i nie boją się nowych wyzwań.

Projekt ogrodu naturalistycznego

Architekci przygotowali przykładowe projektów ogrodu dla niezagospodarowanej działki o wymiarach 18m x 35m (630m2), na której został posadowiony dom według projektu Zosia, autorstwa MGProjekt.

Projekt ogrodu - dom Zosia MGProjekt

Zosia to niewielki domek o prostej, klasycznej bryle z dwuspadowym dachem. Budynek architektonicznie nawiązuje do tradycyjnych wiejskich domów.

Dzięki prostej konstrukcji i dobrym dociepleniom jest tani w budowie i późniejszej eksploatacji. Funkcjonalne wnętrze zaprojektowano z myślą o 4-5 osobowej rodzinie.

W tym przypadku architekt Zaprojektuj-Ogrod.pl, Beata Puła przygotowała projekt ogrodu korespondujący z charakterem Zosi.

Projekt ogrodu

Projekt ogrodu - Zaprojektuj-Ogrod.pl Projekt domu Zosia - MGProjekt

Projekt ogrodu o naturalistycznym charakterze powstał z myślą o osobach lubiących barwy i ceniących funkcjonalność.

Kompozycja została oparta na miękkich, falistych liniach. Zakwitające kolejno gatunki od czerwca do października ożywiają przestrzeń wokół domu i dodają jej uroku.

Rabaty kwiatowe w ogrodzie

Projekt ogrodu - Zaprojektuj-Ogrod.pl Projekt domu Zosia - MGProjekt

Całość kompozycji ogrodu głównego, znajdującego się za domem, dopełniają rabaty – dwie wyspy – o swobodnym kształcie.

Położona bliżej tarasu rabata biało-niebieska, z gatunkami kwitnącymi od lipca do września, została uzupełniona o trawę ozdobnąśmiałka darniowego.

Jego wiechowate, delikatne kwiatostany wprowadzają do kompozycji lekkość i ruch. Druga rabata została utrzymana w tonacjach różu.

Wysypy docenią także najmłodsi użytkownicy ogrodu odnajdując pomiędzy nimi idealną przestrzeń do zabaw w berka czy chowanego.

Mała architektura i nasadzenia

Projekt ogrodu - Zaprojektuj-Ogrod.pl Projekt domu Zosia - MGProjekt

W ogrodzie zaprojektowano placykidealne miejsce spotkań, wspólnych posiłków czy popołudniowego wypoczynku, gdzie aromatyczne zioła rosną na wyciągniecie ręki.

Przestrzeń na planie koła otaczają wzniesione rabaty, obramowane kamiennym murkiem, z szałwią, miętą czy bazylią. Z tarasu domu na placyk prowadzi ścieżka z porozsuwanych płyt.

Ścieżkę podkreśla pergola, którą od lipca do października zdobią kwiaty powojnika. Dodatkowo w drodze można delektować się borówkami z krzewów, rosnących tuż przy ogrodzeniu.

Projekt ogrodu - Zaprojektuj-Ogrod.pl Projekt domu Zosia - MGProjekt

Nic nie sprawia w ogrodzie takiej satysfakcji jak samodzielnie wyhodowane smakołyki. W zachodniej części założenia pojawił się więc kącik owocowy z krzewami malin i pigwowca.

Będzie on nie tylko zdobić ogród dużymi kwiatami (IV-V), ale i dostarczać owoców bogatych w witaminy, wymarzonego dodatku do herbaty, składnika przetworów czy nalewek.

Aby ułatwić dostęp do krzewów wytyczono ścieżkę po łuku.

Projekt ogrodu - Zaprojektuj-Ogrod.pl Projekt domu Zosia - MGProjekt

Szpaler brzóz o kolumnowym pokroju przy zachodniej granicy działki wprowadza do ogrodu rytm, a jego dodatkową funkcją jest oddzielnie posesji od sąsiadującej działki.

Pergola z zakwitającym pnączem na podjeździe nie tylko ozdabia, ale i osłania zaparkowany pojazd przed nagrzewaniem w upalne dni.

Ogród zimą

Projekt ogrodu - Zaprojektuj-Ogrod.pl Projekt domu Zosia - MGProjekt

Ogród także podczas zimowej pory jest pełen uroku, dzięki zimozielonym gatunkom okrywowej irgi czy jałowca, krzewom różanecznika drobnokwiatowego oraz kalmii.

Dodatkowym atutem kompozycji są efektowne czerwone pędy dereni, utrzymujące się kwiatostany traw czy wyrazista kora brzóz.

Projekt ogrodu - Zaprojektuj-Ogrod.pl Projekt domu Zosia - MGProjekt

W kolejnym artykule zaprezentujemy inną koncepcję zagospodarowania ogrodu, przygotowaną przez architekta krajobrazu, współpracującego z Zaprojektuj-Ogrod.pl.

W międzyczasie zapraszamy do wypróbowania aplikacji do projektowania ogrodów, dostępnej na www.zaprojektuj-ogrod.pl.

pobierz projekt ogrodu

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze