MGProjekt Praca z domu – czysta przyjemność

Praca z domu – czysta przyjemność

MG Projekt Pracownia Architektoniczna / Aktualizacja 13 kwietnia 2021

Praca z domu - czysta przyjemność
Praca z domu – czysta przyjemność

Praca biurowa, którą wykonujemy z własnego domu, ma swoje wady i zalety, o czym może się przekonać każdy człowiek, który choć raz w życiu doświadczył typowego „home office”. Dobrze znane otoczenie, przyjazne środowisko, to co lubimy na wyciągnięcie ręki, etc. Należy jednak pamiętać o tym, że długotrwałe siedzenie przy biurku jest niekorzystne dla naszego ciała. Stąd też bardzo istotną sprawą, są różne drobne aktywności, którym możemy się od czasu do czasu oddać. Nawet zwykła przechadzka do kuchni, celem zrobienia sobie kawy lub herbaty, będzie miała tu pozytywne znaczenie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, zwłaszcza gdy wiemy, że nasze biuro domowe będzie działało przez dłuższy czas, by zainwestować w różne udogodnienia. Może to być nowoczesne biurko z regulowanym blatem, piłka do ćwiczeń, bieżnia albo rower stacjonarny. Trzeba także zwrócić uwagę na to, na jakim fotelu czy też krześle siedzimy przy biurku. Ważna będzie także odpowiednia higiena dźwiękowa w pomieszczeniu, w którym zamierzamy pracować. Czynników, które mają wpływ na naszą pracę jest naprawdę sporo. Im więcej w naszym otoczeniu zmienimy na lepsze, tym przyjemniej i wydajniej będziemy pracować.

Szukajmy nietypowych mebli, które wpłyną na nasze zdrowie

Warto więc rozejrzeć się za różnymi ergonomicznymi oraz pożądanymi rozwiązaniami technicznymi, które możemy zastosować w naszym domowym biurze. Jeśli więc interesują nas takie pomysły, koniecznie powinniśmy zapoznać się w z ofertą firmy AJ Produkty. Ich witrynę sieciową bez trudu znajdziemy w Internecie. Będziemy mogli tam dokonać szeroko rozumianych zakupów rzeczy, dzięki którym nasze domowe biuro zmieni się nie do poznania. Z pewnością zyska na tym nasze ciało, a to będzie miało bezpośrednie przełożenie na nasz ogólny dobrostan. Każda inwestycja w odpowiednie biurko, czy też zaplecze relaksacyjne będzie inwestycją w naszą przyszłość. Interesującym rozwiązaniem, nad którym warto się zastanowić, są biurka z regulowanymi blatami, przy których można pracować, np. na stojąco. Interesującą sprawą jest np. to, że stojąc przy biurku spalamy więcej kalorii. Zmienna postawa przy biurku sprzyja także lepszemu krążeniu oraz pracy serca, zmniejsza także ryzyko potencjalnych urazów, bo organizm staje się silniejszy i mniej podatny na kontuzje. Zaletą takiego biurka jest także fakt, że jednym przyciskiem można je dostosować do potrzeb konkretnej osoby, która zamierza przy nim pracować. Zakup takiego mebla lub mebli, na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Kącik odnowy fizycznej w naszym domowym biurze – czemu nie?

Aktywność fizyczna podczas monotonnej pracy biurowej przyda się każdemu. Coraz częściej firmy inwestują więc w kąciki odnowy fizycznej, wyposażone w nietypowe siedziska, bieżnie, piłki do ćwiczeń, czy też rowery stacjonarne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by takie sprzęty mogły się pojawić w naszym domowym biurze. Dodatkową zaletą będzie z pewnością fakt, że np. rower stacjonarny, czy inne urządzenie, będą mogły być wykorzystywane przez innych domowników, poza godzinami pracy biurowej. Dobra kondycja fizyczna w pracy, jak i poza nią to lepsze zdrowie. Trzeba o tym zawsze pamiętać. Biurowy tryb pracy nie sprzyja ruchowi, ani zdrowemu odżywianiu. Najlepiej usunąć z zasięgu wzroku wszelkie rozpraszacze, czy też kaloryczne przekąski, gdyż sprzyjają one niezdrowemu trybowi życia, a co za tym idzie często poważnym schorzeniom. Dobrym rozwiązaniem może być także zjedzenie drugiego śniadania na balkonie, czy też krótki spacer w przerwie pomiędzy różnymi zadaniami. Biuro we własnym domu może więc sprzyjać prozdrowotnym pomysłom. Umysł, który otrzymuje dodatkowa dawkę świeżego powietrza, z pewnością będzie pracował wydajniej oraz lepiej. Warto w to zainwestować.

Proste działania – niebanalne efekty

W biurze mieszczącym się w zaciszu domowym można także wykonywać proste ćwiczenia, takie jak skłony, wymachy ramion, czy też przysiady, itp. Każda nawet najdrobniejsza aktywność usprawnia pracę całego organizmu. Zwykły spacer po pokoju z pewnością też nie zaszkodzi. Zwracajmy także uwagę na akustykę w pomieszczeniu, w którym prowadzimy, np. długie rozmowy telefoniczne, czy też wideokonferencje. Inwestycja w panele akustyczne, miękkie zasłony, tapicerowane meble, może się okazać bardzo pomocna w wytłumieniu danego pomieszczenia. Im więcej będziemy wiedzieć na temat wpływu różnych czynników na nasz organizm, tym lepsze decyzje podejmiemy. Sklep internetowy AJ Produkty ułatwi nam zakup takich rozwiązań, dzięki którym nasza praca nabierze zupełnie innych rumieńców. Zwłaszcza „home office” powinien być tym przyczynkiem, który zmusi nas do takiego urozmaicenia naszego otoczenia, że w pracy będziemy się czuli jak u siebie w domu. Warto o tym pomyśleć jak najszybciej. W przypadku zakupów, które przekroczą kwotę tysiąca złotych, możemy liczyć na darmową dostawę do domu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze