Jaki kolor zlewozmywaka granitowego pasuje do drewnianego blatu w kuchni?

Jaki kolor zlewozmywaka granitowego pasuje do drewnianego blatu w kuchni?

Drewniane lub drewnopodobne blaty w kuchni to częsty wybór – są praktyczne, stylowe i wprowadzają do wnętrza przytulny charakter. Jaki kolor zlewozmywaka granitowego wybrać, aby pasował do drewnianego blatu w kuchni? Wiele zależy do stylu zabudowy i koloru innych elementów. Przeanalizujmy, jaki zlew granitowy pasuje do kuchni w stylu loftowym, skandynawskim i angielskim.

Drewniany blat i czarny zlewozmywak – kuchnia w stylu loftowym

Do kuchni w stylu loftowym idealnym wyborem będzie czarny zlewozmywak granitowy. Do wyboru masz głęboką lub nakrapianą czerń – obie wersje będą korespondować z czarnymi uchwytami szafkowymi z galwanizowanej stali, stylizowanymi na dawne bateriami kuchennymi i innymi elementami w czarnym kolorze, np. płytą grzewczą. Granitowy zlewozmywak w czarnej kolorystyce pasuje zwłaszcza do blatu w głębokim odcieniu naturalnego drewna z wyraźnym rysunkiem.

Jasny, drewniany blat i biały zlewozmywak  – kuchnia w stylu skandynawskim

Skandynawskie wnętrza charakteryzuje jasność, prostota i przestronność. Do białych szafek kuchennych i blatu w kolorze jasnego drewna, świetnym wyborem będzie elegancki zlewozmywak granitowy w kolorze białym. Można do niego dopasować baterię w metalicznym lub białym kolorze. Pięknie prezentują się w tym zestawieniu również złote krany kuchenne – złoto to jeden z najciekawszych trendów aranżacyjnych.

Drewniany blat i beżowy zlewozmywak farmerski – przepis na kuchnię w stylu angielskim

Angielska kuchnia to przede wszystkim szafki z frezowanymi frontami, eleganckie uchwyty i zlewozmywak w stylu farmerskim. Taki model charakteryzuje się widocznym frontem – „wywiniętym fartuchem”, który nadaje kuchni swojski charakter. Do drewnianego blatu pasują zlewozmywaki w kolorze szarym lub beżowym, które tworzą z nim jednolitą powierzchnię. Dobierz kolor zlewu do tonacji drewnianego blatu. Szary może pasować na przykład do dębu syberyjskiego czy szarego, natomiast beżowy zlewozmywak do buku czy dębu sonoma. 

Właściwie każdy kolor zlewozmywaka granitowego będzie pasował do drewnianego blatu. Sukces aranżacji kuchennej zależy też od doboru innych elementów, czyli frontów szafek, armatury i dodatków. 

0 komentarz(e/y)
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze