Jak tanio ogrzać dom?

Jak tanio ogrzać dom?
Jak tanio ogrzać dom?

Problemy z zabezpieczeniem opału na zimę spędzają sen z powiek niejednego właściciela gospodarstwa domowego. Problemy z dostępem do węgla, galopujące ceny ogrzewania, niepewność co będzie działo się na rynku w ciągu najbliższych kilku miesięcy — to wszystko sprawia, że czujemy się niegotowi na nadchodzącą zimę. Możemy to jednak zmienić, sięgając po ekogroszek. 

Szukasz taniego ogrzewania? Postaw na polski ekogroszek

Ceny węgla w składzie, który w ogóle nim dysponuje (a takich nie ma w tej chwili wiele), potrafią bardzo nieprzyjemnie zaskoczyć. Dzisiaj właściwie każdy rodzaj paliwa wykorzystywany do ogrzewania jest po prostu drogi. Nie ma co ukrywać, że wpływ na to miało bardzo dużo różnych czynników, które zbiegły się w czasie, prowokując zaistnienie aktualnej sytuacji, niepokojącej bardzo wielu odbiorców indywidualnych. Każdy szuka dostępnego rozwiązania, w możliwie niskiej cenie, a jednocześnie nie chcemy przecież zapominać przez dłuższy czas o kwestii ekologii. Wszystkie te kryteria — cena, dostępność, niska zawartość zanieczyszczeń sprawiają, że uwaga coraz większej grupy odbiorców kieruje się w stronę ekogroszku. Ten opał możesz kupić w sklepie internetowym, nie musisz stresować się jego dostępnością, a ponadto masz szansę porównać ceny u dostawców i wybrać najbardziej atrakcyjną i dostępną w tej chwili ofertę. 

Ekogroszek workowany — oszczędność i bezpieczeństwo 

Ekogroszek w sklepie Allemen jest przede wszystkim dostępny, a to w świetle wszystkiego, co dzieje się z paliwami opałowymi, jest już bardzo dużą zaletą. Pamiętaj, że jeśli jesteś odbiorcą indywidualnym, zwolniony jesteś z podatku akcyzowego, więc koszt zakupu ekogroszku w twoim przypadku będzie niższy. Nie kieruj się jednak wyłącznie kryterium ceny, lecz postaraj się porównać dostępne na rynku oferty pod kątem jakości sprzedawanego przez dostawców ekogroszku. Kluczowym kryterium powinna być wartość opałowa konkretnego produktu. Im będzie ona wyższa, tym lepiej. Paliwo powinno ci bowiem zapewniać możliwie jak najbardziej efektywne ogrzewanie. Optymalna wartość opałowa powinna wahać się w granicach od 24Mj/kg do aż 29Mj/kg. Tego typu produkt jest w stanie zapewnić wymierną ilość ciepła, a tym samym odpowiedni poziom ogrzewania za atrakcyjną (jak na obecnie panujące na rynku warunki) cenę. Tradycyjny węgiel jest nie tylko dzisiaj trudno dostępny, ale i bardzo drogi, a część z oferowanych przez składy rodzajów węgla jest naprawdę słabej jakości i z tego niestety również trzeba zdawać sobie sprawę. 

Wysokie ciepło spalania

Jednym z ważniejszych parametrów wypływających na jakość produktu do ogrzewania nieruchomości jest ciepło spalania. Warto zawsze zwracać uwagę na ten parametr. Im większe ciepło spalania ma węgiel, tym lepszej jest jakości, a tym samym zapewnia bardziej efektywne ogrzewanie. Mówiąc najprościej, potrzebujesz mniejsze ilości do zapewnienia tej samej temperatury przez ten sam czas. Plusem jest także w takim przypadku niska zawartość popiołu, co ułatwia utrzymanie pieca w  odpowiedniej czystości. Warto także przypomnieć, że ekogroszek zawiera znikome ilości siarki, poniżej jednego procenta. W składzie ma także jedynie niewielką ilość wody. Te dwie właściwości sprawiają, że podczas procesu spalania wytwarzane ilości tlenków siarki są znacznie niższe niż w przypadku innych rodzajów węgla. Ekogroszek jest więc nie tylko bardziej wydajny, lecz także bardziej ekologiczny, mniej szkodliwy dla środowiska. W świetle jego znacznie lepszej dostępności niż tradycyjnego węgla — wybór zdaje się coraz bardziej oczywisty.

0 komentarz(e/y)
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze