Gaz płynny dla domu – nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie grzewcze

Gaz płynny dla domu – nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie grzewcze

Czy gaz płynny to alternatywa, która może przynieść gospodarstwom domowym nową jakość ogrzewania budynków jednorodzinnych? Z całą pewnością tak. Sprawdźmy, jak działa system ogrzewania gazem LPG i czy jest to rozwiązanie atrakcyjne kosztowo.

Jak działa system ogrzewania gazem płynnym?

Gaz płynny, skroplony pod ciśnieniem stanowi bardzo ciekawe rozwiązanie dla gospodarstw domowych, które nie mogą pozwolić sobie na podpięcie do zewnętrznej instalacji rurociągowej, a chcą korzystać właśnie z gazu w celu ogrzania domu jedno- lub wielorodzinnego w sezonie grzewczym.

LPG dla domu to inwestycja, która w praktyce ogranicza się jedynie do zainstalowania na terenie działki odpowiedniego zbiornika z płynem i podpięcia go do instalacji domowej. W zależności od naszych preferencji oraz potrzeb, zbiornik na gaz LPG różni się pojemnością, a także sposobem instalacji (możliwość instalacji podziemnej i naziemnej). W praktyce jednak odpowiednio dobrany zbiornik na gaz pozwoli na zapewnienie optymalnych warunków cieplnych podczas całego sezonu grzewczego. Jak wygląda proces zakupu, instalacji zbiornika i napełnienia go gazem? Przez wszystkie etapy tego procesu przeprowadzi nas baltykgaz.pl – gaz lpg do domu.

Dlaczego warto wybrać gaz płynny do domu?

Dlaczego to właśnie LPG wydaje się najlepszym sposobem na zapewnienie ciepła w domu? Przede wszystkim jest to rozwiązanie niezwykle elastyczne, które może być zainstalowane wszędzie. W przypadku gazu ziemnego gospodarstwo domowe musi być przyłączone do sieci lub opłacić koszt wykonania takiego przyłącza. To wiąże się z dużymi wydatkami, które redukujemy w przypadku inwestycji w gaz płynny w zbiorniku.

Sam zbiornik i cała instalacja jest w praktyce bezobsługowa, a naszym zadaniem jest jedynie zadbać o to, by w odpowiednim momencie zgłosić potrzebę jego uzupełnienia, czym zajmuje się już dostawca. Gaz płynny to ponadto rozwiązanie przyjazne środowisku i oszczędne, o czym opowiemy już za chwilę. To jednak, co dla wielu dotychczasowych użytkowników pieca na węgiel jest największą korzyścią, to wygoda i komfort. Ogrzewanie gazem LPG nie wymaga samodzielnego uzupełniania paliwa, regulowania sterowników itp. – możemy po prostu cieszyć się ciepłem w domu i wolnym czasem, który spożytkujemy na to, co naprawdę ważne.

Koszty ogrzewania gazem płynnym – czy to się opłaca?

Jedną z istotnych zalet korzystania z gazu płynnego jest atrakcyjność kosztowa takiego rozwiązania. Jak wiadomo, ceny LPG wahają się w zależności od sezonu, jednak powinniśmy traktować to jako zaletę, a nie wadę. Dlaczego? Jako właściciele zbiornika z gazem, to my możemy decydować o tym, kiedy powinien zostać napełniony. Jeśli zatem poświęcimy kilka chwil na zapoznanie się z trendami cenowymi i ich sezonowością, z łatwością wybierzemy okres, w którym gaz płynny będzie najtańszy.

Dzięki takiemu zabiegowi, roczny koszt ogrzewania gazem płynnym może zamknąć się w kwocie nawet 3 tysięcy złotych, co w przypadku innych źródeł ciepła jest obecnie nieosiągalne. A zatem same koszty ogrzewania to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto zainwestować w zbiornik LPG. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia dzierżawy i instalacji zbiornika. To jednak jednorazowa inwestycja, która zwróci nam się w pierwszych latach korzystania z tej formy ogrzania budynku mieszkalnego.

Gaz płynny a ekologia – wpływ na środowisko

Czy gaz płynny może być uznany za ekologiczny sposób na ogrzewanie domu? Jak najbardziej tak i świadczą o tym badania emisji dwutlenku węgla. Porównując gaz płynny z olejem opałowym, możemy zauważyć redukcję emisji o nawet 20%, natomiast w porównaniu do węgla kamiennego, gaz płynny wytwarza o połowę mniej szkodliwych substancji, co w połączeniu z kalorycznością gazu płynnego daje nam doskonałe rozwiązanie, które zapewni efektywny sposób na ogrzanie domu jednorodzinnego.

Gaz płynny do domu nie generuje także dodatkowych szkodliwych substancji, które przyczyniają się do rozprzestrzeniania się smogu. Jeśli więc dotychczas mieliśmy dylemat związany z efektywnym, ekologicznym sposobem na zapewnienie ciepła w domu w sezonie grzewczym, LPG powinno rozwiązać nasze problemy.

Instalacja i bezpieczeństwo użytkowania gazu płynnego

Czy gaz płynny jest bezpieczny dla domowników? Oczywiście, że tak! Odpowiadają za to nie tylko przepisy prawa, ale także profesjonalna usługa transportu i montażu zbiornika LPG, która zapewnia niezawodność, bezobsługowość i pełną ochronę. Wracając do przepisów prawa – definiują one minimalną odległość montażu zbiornika od budynku mieszkalnego. W przypadku ograniczonej powierzchni działki, właściciel ma możliwość inwestycji w dedykowany zbiornik LPG podziemny, który umożliwia umiejscowienie go bliżej, a dodatkowo nie wpływa na estetykę posesji.

Sama instalacja zbiornika przeprowadzana jest przez profesjonalny zespół, dzięki cała instalacja będzie gotowa do użycia już kilka dni po złożeniu zamówienia. Oczywiście każda instalacja wymaga stosownych konserwacji i przeglądów, czym również zajmują się wyspecjalizowani serwisanci, dbający o to, by nasz zbiornik na gaz płynny służył nam możliwie jak najdłużej.

0 komentarz(e/y)
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze