Tanie projekty domów

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Znaleziono 76 projektów

   

loader

Tanie projekty domów

Budowa domu jednorodzinnego to przedsięwzięcie, które z początku może sprawiać wrażenie onieśmielającego. Aby maksymalnie ułatwić cały proces oraz zmniejszyć wydatki warto zwrócić uwagę na gotowe projekty tanich domów jednorodzinnych, oferowane przez biuro architektoniczne MGProjekt.

Dobrze przygotowany projekt taniego w budowie domu znacznie skraca proces budowy, a także pozwala realistycznie ocenić potrzebne środki pieniężne potrzebne na zakończenie inwestycji.

Zakup gotowego projektu taniego w budowie domu to prosty sposób, aby za niewielką kwotę uzyskać dopasowany do rynkowych realiów i potrzeb wszystkich domowników plan domu jednorodzinnego. 

Rozmiar i bryła tanich w budowie domów

W pierwszej kolejności należy określić, czym są domy tanie w budowie. Większość projektów domów tanich można scharakteryzować w następujący sposób:

 • Stosunkowo niewielka powierzchnia domu jednorodzinnego – najczęściej spotkamy się z projektami domów tanich w budowie o powierzchni do 100 m2, co redukuje koszt budowy domu oraz wielkość potrzebnej działki. Należy jednak pamiętać, że wielkość nie jest najważniejszym wyznacznikiem taniego w budowie domu. Niewielki budynek o skomplikowanej bryle oraz dużej ilości detali architektonicznych będzie znacznie droższy od większego domu o minimalistycznym, oszczędnym w detale projekcie. Dlatego określenie "tani" jest pojęciem względnym.
 • Zwarty układ bryły – projekty domów tanich w budowie są budowane zwykle na rzucie prostokąta lub kwadratu, a wyróżnia je zwarta bryła i dwuspadowy dach o nachyleniu około 30 stopni. Tani w budowie projekt domu pozwala zminimalizować wydatki oraz skrócić czas potrzebny na budowę. Wielospadowy, przełamany dach z lukarnami wymaga konstrukcji dopasowanej specjalnie do konkretnego budynku, co znacznie zwiększa wydatki na planowanie, materiały oraz wykonanie.
 • Piętro i dwuspadowy dach – ze względu na oszczędność, projekty domów tanich w budowie zwykle posiadają użytkowe poddasze. Projekty domów tanich z poddaszem użytkowym dają możliwość adaptacji pomieszczń na poddaszu jako strych lub pomieszczenia mieszkalne. Naturalnie należy liczyć się, że skosy będą wymagały kreatywności podczas urządzania wnętrza, jednakże taka konstrukcja pozwala sporo zaoszczędzić. Dom piętrowy z dwuspadowym dachem jest prosty w wykonaniu, ociepleniu, a także zapewnia dodatkową przestrzeń w domu. Kolejną zaletą jest możliwość prowadzenia budowy dwuetapowej, w której najpierw wykańczamy parter, a następnie przystępujemy do prac na piętrze.
 • Brak balkonów w budynku – projekty domów tanich w budowie zwykle eliminują obecność balkonów z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest oszczędność pieniędzy oraz czasu potrzebnego na wykonanie balkonu, drugim natomiast ograniczenie problemów z ocieplaniem. Połączony ze ścianami balkon tworzy mostek termiczny, przez który z wnętrza domu ucieka ciepło. Aby zapewnić jak najlepsze utrzymywanie temperatury w budynku, projektanci zastępują balkony portfenetrami. To rozwiązanie pozwala na znakomite doświetlenie wnętrza za pośrednictwem wysokich drzwi, zapewnia dostęp świeżego powietrza oraz nadaje domowi eleganckiego wyglądu.
 • Obecność okien połaciowych – lukarna to popularny element, który pozwala doświetlić poddasze. Zwiększa też przestrzeń pomieszczenia poprzez przełamanie połaci dachu. Niestety jest to kosztowne rozwiązanie, które wymaga dużych zmian w projekcie oraz modyfikacji konstrukcji dachowej. Z tych powodów projekty tanich domów uwzględnaiją zazwyczaj okna dachowe. W przeciwieństwie do lukarny, montaż okien dachowych nie wymaga ingerencji w zasadniczą konstrukcję dachu, można je łatwo osadzić oraz zapewniają znakomite doświetlenie pomieszczenia. Okna dachowe nie są tak kłopotliwe w wykończeniu, jak lukarny, a zapewniają równie dużo zalet oraz wspaniały widok na niebo lub okolicę.
 • Brak podpiwniczenia domu – pomimo niepodważalnych korzyści płynących z piwnicy, prace podziemne należą do jednych z najdroższych etapów budowy domu jednorodzinnego. Wykonanie podpiwniczenia wiąże się z ingerencją w fundamenty, montażem dodatkowych elementów instalacji gazowej lub wodnej i zabezpieczeniem konstrukcji przed wodami gruntowymi. Chociaż posiadanie dodatkowego metrażu w domu – zwłaszcza niewielkim – wydaje się kuszącą opcją, należy pamiętać, że koszt stawiania budynku z piwnicą może wygenerować wydatki wyższe nawet o 30%.
 • Zwarty i funkcjonalny układ pomieszczeń projektów domów jednorodzinnych – ze względu na stosunkowo niewielki metraż, projekty domów tanich w budowie zakładają maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Z tego powodu nie powinna dziwić nas obecność wnęk szafowych, połączenie kotłowni z pralnią lub schowki pod schodami. Priorytetem w przypadku projektów domów tanich w budowie jest zapewnienie maksymalnej użyteczności oraz komfortu bez dodatkowych pomieszczeń.
 • Starannie zaprojektowana elewacja – oczywiście ostatnie słowo w kwestii aranżacji powierzchni zewnętrznych ma Inwestor, jednakże projekty domów tanich w budowie są opracowane w taki sposób, aby bryła budynku prezentowała się elegancko niezależnie od wykończenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, projekty tanich domów często zakładają obecność pergoli oraz innych elementów małej architektury, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność nieruchomości.
 • Wydajne ocieplenie budynku – zwarta budowa domu, brak balkonów, obecność ocieplonego poddasza oraz wykorzystanie nowoczesnych materiałów sprawia, że projekty tanich domów są nie tylko atrakcyjne ze względu na cenę, budynek jest również łatwy w utrzymaniu. Podczas zimnych miesięcy dom znakomicie utrzymuje ciepło, podczas gdy w lecie wewnątrz utrzymuje się przyjemny chłód.
 • Użyte do budowy projektów domów materiały – aby przyśpieszyć budowę, projekty tanich domów często zakładają użycie prefabrykatów, czy kermazytu. Takie rozwiązanie skraca czas budowy, przez co domy z prefabrykatów mogą powstać w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Co więcej koszty budowy takiego domu nie są znacząco wyższe w porównaniu z tradycyjną technologią. 

Ile kosztuje projekt taniego domu?

Wybór gotowego projektu domku jednorodzinnego z katalogu to znacząca oszczędność w stosunku do zlecenia indywidualnego.

Projekty domów wykonywane na życzenie Iinwestora to koszt od około 6000 do 25000 zł w przypadku domu o powierzchni do 150 m2, natomiast w przypadku większych projektów domów jednorodzinnych zaplanowanie budynku może pochłonąć nawet 33000 zł.

Gotowy projekt taniego domu z katalogu to znacznie mniejszy koszt, którego cena rozpoczyna się od kilkuset złotych, ale najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych kosztują w przedziale od około 2000 do 4000 zł. 

Dlaczego projekty tanich domów to dobre rozwiązanie?

Na pierwszym miejscu należy wymienić wielokrotnie podkreślaną już cenę.

Zakup gotowego projektu taniego domu daje możliwość wyboru odpowiadającego nam domu z katalogu, co już samo w sobie ułatwia wybór, gdyż możemy praktycznie od razu możemy zobaczyć wizualizacje wraz z rozkładem pomieszczeń oraz orientacyjnym kosztem budowy.

Inwestycja we własny dom to wydatek porównywalny z zakupem mieszkania w centrum miasta, co sprawia, że wiele osób decyduje się na ucieczkę w kierunku obrzeży metropolii.

Dla wielu osób posiadanie kawałka ziemi stanowi znacznie bardziej pociągającą perspektywę niż mieszkanie w bloku.

Atrakcyjność takiego rozwiązania podkreśla możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni wokół domu jednorodzinnego, prywatność, świadomość mieszkania "na swoim" oraz brak formalności związanych z prowadzeniem remontu w mieszkaniu.

Mieszkając we własnym domu jednorodzinnym, zachowujemy pełną kontrolę nad wydatkami.

Tanie w budowie i utrzymaniu domy wykorzystują nowoczesne materiały, dzięki czemu posiadają znakomitą charakterystykę energetyczną. Oznacza to, że będziemy płacić tylko za minimalną ilość energii, która zostanie w pełni wykorzystana, aby zapewnić nam niezbędny komfort.

Dodatkowo projekty domów tanich w budowie MGProjekt mogą zawierać zestawy rysunków rozszerzających ich funkcjonalność, takich jak instalacja paneli fotowoltaicznych czy alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, dzięki czemu jeszcze bardziej zredukujemy wysokość rachunków.

Kolejnym atutem projektów domów tanich w budowie jest fakt, że wybieramy rozwiązania sprawdzone przez innych Inwestorów. Rozwiązania tego typu są nazywane projektami powtarzalnymi, ponieważ mogą być wznoszone w różnych miejscach bez zauważalnych różnic – chyba że Inwestorzy wprowadzą indywidualne zmiany. Dzięki temu mamy okazję przeczytać w sieci opinię na temat danego rodzaju domu, a nawet zobaczyć zdjęcia z budowy lub stan po zakończeniu prac, czy porównać koszty budowy.

Zakup gotowego projektu domu to gwarancja dopracowanego planu, który można łatwo wprowadzić w życie. Wykonawcy pracujący przy powtarzalnych projektach domów jednorodzinnych posiadają duże doświadczenie i sprawnie wykonują znane sobie czynności. Przekłada się to na szybkość budowy domu oraz bezproblemowe rozwiązywanie wszelkich trudności, które mogą pojawić się podczas pracy.

Ogromną zaletą wypływającą z kupna gotowego projektu jest również oszczędność czasu. Plan domu, który jest tani w budowie otrzymujemy w ciągu kilku dni, co pozwala przystąpić bez opóźnień do planowania czynności adaptacyjnych oraz rozpocząć procedurę uzyskiwania pozwolenia na budowę. Obróbka dokumentów w porównaniu do indywidualnego projektu przebiega niezwykle sprawnie.

Dla porównania wykonanie projektu budynku mieszkalnego na zlecenie Inwestora zajmuje przynajmniej miesiąc, chociaż zmiany oraz negocjacje mogą rozciągnąć ten czas do 6 miesięcy.

Należy nadmienić, że zakup gotowego projektu domu nie oznacza, że nie mamy możliwości wprowadzania własnych zmian. Wręcz przeciwnie, już z poziomu witryny biura architektonicznego MGProjekt możemy zobaczyć zakres ingerencji w projekt domu, co pomoże nam w adaptacji budynku.

Dla kogo polecane są projekty tanich w budowie domów?

Ze względu na ogrom dostępnych na rynku ofert, praktycznie każdy Inwestor jest w stanie znaleźć tani w budowie projekt domu, który spełni stawiane wymagania.

Naturalnie Klient musi indywidualnie określić swój budżet oraz potrzeby, gdyż biuro architektoniczne MGProjekt dysponuje gotowymi projektami domów tanich w budowie o niemalże dowolnych rozmiarach.

Ze względu na wykorzystanie nowatorskich materiałów, projekty domów tanich w budowie charakteryzują się znakomitymi właściwościami termicznymi i akustycznymi. Te cechy są szczególnie ważne, gdyż decydują o utrzymywaniu ciepła wewnątrz domu oraz izolacji dźwięków, co wyraźnie wpływa na komfort użytkowania domu.

Czteroosobowa rodzina powinna dysponować przestrzenią pomiędzy 90 a 150 metrami kwadratowymi. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że projekt domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych znajduje się przy dolnej granicy tego przedziału. Propozycje ze strony biur architektonicznych do maksimum wykorzystują dostępne miejsce, aby zmaksymalizować przestrzeń użytkową – mniejszy dom tani w budowie o  dobrym rozplanowaniu pomieszczeń będzie sprawiał wrażenie większego i bardziej komfortowego, niż mówią liczby.

Należy pamiętać o tym, że współcześnie spędzamy w domu stosunkowo niewiele czasu, a obecność działki, na której stoi dom, daje możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu od wiosny do jesieni.

Wiele projektów domów tanich w budowie zakłada zbudowanie tarasu oraz pergoli, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność działki.

Nawet domy tanie w budowie o powierzchni 100 metrów kwadratowych zapewniają wystarczającą ilość miejsca, a jeżeli potrzebujemy więcej przestrzeni, różnice cenowe pomiędzy domami w przedziale 100-150 metrów kwadratowych są na tyle niewielkie, że można zawczasu zdecydować się na wybór większego projektu domu.

Mniejsze projekty domów tanich w budowie sprawdzą się znakomicie dla singli oraz par, które nie planują jeszcze powiększania rodziny, a także dla osób starszych. We wszystkich przypadkach ograniczony zostaje czas potrzebny na sprzątanie, a ergonomiczny rozkład pomieszczeń ułatwi codzienne czynności.

Niskie opłaty za ogrzewanie sprawiają, że utrzymanie domu przez pojedynczą osobę nie obciąży domowego budżetu lub emerytury.

Projekty domów tanich w budowie to również znakomity wybór dla Inwestorów, poszukujących sposobu na postawienie domku letniskowego. Szybkie otrzymanie projektu, sprawna obsługa dokumentów oraz bezproblemowa budowa sprawiają i niskie koszty budowy, że postawienie domku w górach lub nad jeziorem przestanie wiązać się z gigantycznymi wydatkami oraz wieloletnim oczekiwaniem na koniec budowy.

Kiedy warto zdecydować się na projekt domu taniego w budowie i utrzymaniu?

Budowa domów od zawsze była uzależniona od pory roku oraz warunków atmosferycznych.

Nawet przy zastosowaniu nowoczesnych, mrozoodpornych materiałów i prefabrykatów wykonawcy zalecają wstrzymanie się z budową do wiosny. Wiąże się to z koniecznością utrzymania określonej temperatury podczas niektórych prac wykończeniowych oraz utrudnionego wiązania betonu, z którego wykonywane są fundamenty.

W przypadku stawiania domu z gotowych elementów trzeba też wziąć pod uwagę, że ustawianie prefabrykowanych segmentów wymaga obecności dźwigu, ciężarówek oraz ciężkiego sprzętu.

Biorąc pod uwagę, że postawienie domu z prefabrykatów zajmuje od dwóch do czterech miesięcy – kilka razy mniej niż w przypadku tradycyjnej metody – prace nad budynkiem mogą zostać ukończone w ciągu jednego roku. To znakomity wynik, który sprawia, że warunki atmosferyczne nie grają aż tak dużej roli w przypadku stawiania takiego domu – zwłaszcza jeżeli porównamy czas wznoszenia murowanego budynku o podobnych wymiarach.

Należy jednak pamiętać, że szybkość wykonania projektu wiąże się z koniecznością zabezpieczenia finansowania z odpowiednim wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do stawiania domu tradycyjną metodą, gdy mamy czas na potencjalne zmiany, a czas wykonania poszczególnych etapów pozwala na gromadzenie funduszy na pokrycie kosztów budowy, wybór gotowego projektu domu wymaga zdecydowania. Po przekazaniu planów do wykonawcy nie będziemy mieli możliwości wprowadzenia większych zmian, gdyż wymagałoby to wyprodukowania konkretnych elementów od nowa – na przykład całych segmentów ścian z otworami okiennymi.

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie projektu, jest możliwy czas wykonania. Firmy budowlane specjalizujące się w realizacji projektów domów tanich w budowie cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem klientów – czas oczekiwania na rozpoczęcie prac może wynosić nawet kilka miesięcy. Z tego powodu decyzja o rozpoczęciu prac może być uzależniona nie tylko od naszych zasobów finansowych, ale również dostępności ekip realizujących domy tanie w budowie.

Zaletą zakupu gotowego projektu taniego w budowie jest możliwość znalezienia promocji na plany wymarzonego domu. Nabycie projektu samo w sobie jest znacznie tańsze od zlecenia wykonania indywidualnego planu, ale skorzystanie z promocji może pomóc nam zaoszczędzić nawet czterocyfrową sumę już na samym początku inwestycji.

Jak wybrać dobry projekt domu taniego w budowie?

Zakup projektu domu taniego w budowie to pierwszy krok na drodze do zbudowania własnego domu.

Jak głosi znane podróżnikom porzekadło "przygody spotykają tylko źle przygotowanych", dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę jak najwięcej czynników. To pomoże uniknąć przykrych niespodzianek, które mogą doprowadzić do zwiększonych wydatków, przedłużą proces budowy i przysporzą niepotrzebnego stresu.

 • Określenie swoich potrzeb – ten krok powinien poprzedzić wszystkie inne czynności, związane z wyborem projektu nowego domu. Różnorodność projektów domów może okazać się przeszkodą podczas wskazania projektu domu jednorodzinnego, który spełni wymagania Inwestora. Ilość sypialni, łazienek, rozkład pomieszczeń, schodów oraz dostępna przestrzeń użytkowa to kluczowe parametry, które wpłyną na komfort mieszkania. Z jednej strony warto zapewnić sobie jak najwięcej miejsca, aby uniknąć tłoku oraz swobodnie przyjmować gości; z drugiej strony nie warto płacić za przestrzeń, której nie będziemy w pełni wykorzystywać. Kolejnym ważnym aspektem jest obecność przestrzeni dla samochodu pod postacią wiaty lub garażu zamkniętego.
 • Reputacja biura architektonicznego – kupując tanie w budowie projekty domów, nie chcemy nabyć przysłowiowego kota w worku. Źle sporządzony i słabo dostosowany projekt domu będzie wymagał wielu zmian, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. W efekcie zakup taniego projektu może okazać się równie drogi, co indywidualne sporządzenie dokumentacji. Aby tego uniknąć, należy sprawdzić opinie na temat firmy oraz oferowanych przez nią projektów – pozytywne lub negatywne głosy dają nam wgląd w to, jak działa firma, jak rozwiązuje problemy i w jaki sposób podchodzi do obsługi klientów. Natura projektów powtarzalnych sprawia, że w sieci można znaleźć informacje dotyczące zrealizowanych inwestycji na podstawie interesującego nas projektu. Biuro lub firma nieraz udostępnia zdjęcia z budowy, dzięki czemu mamy okazję zobaczyć, jak dom prezentuje się w rzeczywistości.
 • Wizualizacja – osiągnięcia grafiki trójwymiarowej pozwalają zobaczyć wymarzony dom, zanim na placu budowy zostanie wbita pierwsza łopata. Dobra wizualizacja umożliwia łatwiejszą ocenę projektu, a także jest pomocna w określeniu skali ewentualnych zmian. 
 • Wielkość domu oraz rozmiary działki – przed wyborem projektu domu warto zwrócić uwagę na wymiary bryły w stosunku do dostępnej przestrzeni budowlanej. Projekty domów tanie w budowie zazwyczaj mają podane minimalne wymiary działki, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji. Możliwość lustrzanego odbicia lub obrócenia budynku na etapie planowania pozwala lepiej dopasować dom do posiadanej parceli. Co więcej, możemy wybierać spośród kategorii projektów domów tanich w budowie, które zostały specjalnie dostosowane do wąskich i długich działek.
 • Metraż oraz rozkład pomieszczeń – jedną z pierwszych rzeczy, na którą zwraca się uwagę podczas wyboru domu jednorodzinnego, jest powierzchnia użytkowa. Należy pamiętać, że ta wartość opisuje powierzchnię wszystkich pomieszczeń budynku liczoną w świetle ścian – zazwyczaj z wyłączeniem garażu oraz kotłowni. Liczby to jednak nie wszystko, a pokój pokojowi nierówny. Jeżeli nie kupujemy wszystkich sprzętów oraz mebli z myślą o nowym domu, będziemy musieli wziąć pod uwagę dopasowanie posiadanych ruchomości do wnętrza. Przykładowo kuchnie o porównywalnym rozmiarze mogą różnić się układem wnętrza, co daje różne możliwości ustawienia sprzętu AGD – czasami aneks zapewni większy komfort użytkowania niż osobne pomieszczenie.
 • Rozkład instalacji wodnej, gazowej oraz elektrycznej – kupowane projekty domów zazwyczaj będą posiadały przygotowaną dokumentację dotyczącą rozkładu niezbędnych przyłączy, jednakże rozsądnie będzie się upewnić, czy instalacje spełniają nasze oczekiwania. Dostęp do sieci wodnej determinuje łatwość, z jaką będziemy mogli przyłączyć pralki, zmywarki czy prysznice. Ilość i układ bezpieczników jest szczególnie istotny, jeżeli planujemy użytkowanie sprzętów o dużym poborze mocy – narzędzia w warsztacie, sprzęt muzyczny itp. Niektóre osoby korzystające z płyty indukcyjnej preferują podłączenie jej na osobnym przewodzie do dedykowanego bezpiecznika, co pozwala zmniejszyć obciążenie sieci w kuchni. Warto mieć na uwadze, że w przypadku domów z prefabrykatów elementy budynku są wykonywane w oparciu o gotowy projekt. Z tego powodu warto nanieść wszystkie zmiany przed rozpoczęciem budowy, aby oszczędzić sobie potrzeby kucia dodatkowych otworów, co wygeneruje dodatkowe wydatki i przedłuży czas montowania instalacji.
 • Zestawienia, kosztorys i spis materiałów dodatkowych – rozbudowana dokumentacja projektu domu przyśpiesza uzyskanie pozwoleń oraz uzyskanie kredytu w banku. Jeżeli potrzebujemy dodatkowych funduszy na budowę domu, szczegółowy kosztorys jest niezbędny, aby uzyskać zgodę ze strony banku. Zestawienia stolarki oraz więźby dachowej, plany elementów instalacji odgromowej, a także informacje na temat Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w czasie budowy domu (BIOZ) pozwalają na dalszą optymalizację kosztów budowy.
 • Charakterystyka energetyczna – ten wskaźnik jest niezwykle ważny z punktu widzenia kosztów utrzymania domu. Dane na temat prognozowanego zużycia energii potrzebnej do ogrzewania wnętrza i wody – podobnie jak informacje dotyczące klimatyzacji oraz wentylacji, pozwalają określić – z jakimi wydatkami będzie się wiązało użytkowanie budynku w ciągu roku. Charakterystyka energetyczna określa przewidywane zapotrzebowanie domu na energię, jak i różnice, które mogą wynikać z zastosowania alternatywnych systemów zaopatrzenia w energię.
 • Zakres zmian dopuszczalnych przez projekt – nawet jeżeli znajdziemy gotowy projekt domu taniego w budowie, który spełnia nasze oczekiwania, zapewne będziemy chcieli wprowadzić do planu kilka korekt. Dobrze jest sprawdzić, czy będziemy mieli możliwość uzyskania bezpłatnej zgody na zmiany ze strony biura architektonicznego oraz jaki jest zakres adaptacji. Przykładowe, możliwe modyfikacje, które obejmują tanie w budowie projekty domów:
  • zmianę, przesunięcie lub usunięcie otworów okiennych i drzwiowych oraz okien dachowych,
  • zmianę materiałów i rodzajów elementów konstrukcyjnych przy zachowaniu odpowiednich parametrów technicznych,
  • zmianę pokrycia dachowego bez ingerencji w skos dachu oraz dopuszczalny ciężar pokrycia,
  • zmianę układu ścianek działowych,
  • modyfikację instalacji wewnętrznych (ogrzewanie, instalacja elektryczna itp.) lub sposobu ogrzewania.
 • Dodatkowe pakiety projektowe – w zależności od oferty i naszych wymagań, biuro może zaproponować nam odpłatne wykonanie dodatkowej dokumentacji, która pomoże dopasować projekty domów tanich do naszych potrzeb. Projekty domów tanich w budowie z pracowni architektonicznej MGProjekt obejmują stworzenie planów wentylacji mechanicznej, szamba lub przydomowej oczyszczali ścieków, instalacji solarnej lub fotowoltaicznej, ogrzewania podłogowego lub kominkowego, projekt gruntowej pompy ciepła albo instalacji odkurzacza centralnego.