• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Sielanka 2 B

5,650 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 520 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
462 095 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
135,58 m2
Min szerokość działki:
22,03 m
Min długość działki:
26,18 m

Projekt domu Sielanka 2 B jest kolejną wersją projektu z popularnej serii „Sielanek” z MG Projekt. Jest to projekt parterowego budynku, z bryłą w kształcie litery T, przykrytą dwuspadowymi dachami, z tworzącym długi frontowy podjazd cofniętym garażem z przedsionkiem wejściowym, oraz z elewacją ogrodową z przestronnym zadaszonym tarasem będącym przesłużeniem salonu.

Zobacz całą serię projektów: Sielanka

Rzuty:

Projekt domu Sielanka 2 B - rzut parteru

Projekt domu Sielanka 2 B - rzut parteru

Sytuacja:

Projekt domu Sielanka 2 B - sytuacja

Projekt domu Sielanka 2 B - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Sielanka 2 B - elewacja

Projekt domu Sielanka 2 B - elewacja

Projekt domu Sielanka 2 B - elewacja

Projekt domu Sielanka 2 B - elewacja

Projekt domu Sielanka 2 B - elewacja

Projekt domu Sielanka 2 B - elewacja

Projekt domu Sielanka 2 B - elewacja

Projekt domu Sielanka 2 B - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
855,00 m3
21,76 m2
135,58 m2
N/D
201,44 m2
141,50 m2 + garaż 21,76 m2
N/D
228,97 m2
201,44 m2
N/D

135,58 m2 wg PN-70/B-02365

141,50 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

282,75 m2
25 stopni
5,50 m (5,70 m z podmurówką)
2,8 m
15,03 m
19,18 m
22,03 m
26,18 m
jednorodzinny
parterowy
nie
jednostanowiskowy
dwuspadowy
murowany
miejski, tradycyjny
N/D
2
5
5

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane drewniane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
132 244 zł
219 743 zł
242 609 zł
462 095 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 69,2 kWh/(m2)
Ek 62,6 kWh/(m2 rok)
EUCO 34,3 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Sielanka 2 B to parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem, Powierzchnia użytkowa domu wynosi 135,58 m2 (kubatura 855m3) i jest komfortową propozycją dla 3-5 osobowej rodziny.  Dom nadaje się na działkę z ogrodem z tyłu lub z boku budynku - zależnie od jego posadowienia i orientacji względem stron świata. Projekt Sielanka 2 B można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 22,03 x 26,18m.

Architektura projektu domu Sielanka 2 B

Jest to projekt parterowego budynku, z bryłą w kształcie litery T, przykrytą dwuspadowymi dachami z tworzącym długi frontowy podjazd cofniętym garażem z przedsionkiem wejściowym. Elewacja ogrodowa z przestronnym, zadaszonym tarasem jest przedłużeniem salonu.

Architektura jest nowoczesna i prosta, przypominająca skandynawskie czy północnoeuropejskie bungalowy. Ściany zewnętrzne budynku urozmaicono narożnym oknem pokoju i reprezentacyjnymi drzwiami wejściowymi z naświetlem bocznym pod zadaszeniem podestu wejściowego. Zastosowane materiały i kolorystyka są udanym połączeniem nowoczesności z tradycją. Połączenie białych ścian z szarą lub grafitową dachówką oraz kontrastowymi elementami wykończenia dają intersujący i wyróżniający dom efekt. Od strony ogrodu główną rolę odgrywają piękne przeszklenia pokoi, zadaszenie tarasu oraz same tarasy w kształcie litery L. Dom ma minimalistyczną architekturę, ale to właśnie go wyróżnia i czyni wyjątkowym.

Wnętrze projektu Sielanka 2 B

Wnętrze budynku podzielono na strefy: w części środkowej mamy ogólną przestrzeń dzienną do życia, po lewej stronie część garażowo-gospodarczą, a z prawej strony - pokoje sypialne z zapleczem. Do domu wchodzimy z zadaszonego podestu wejściowego szerokimi doświetlonymi drzwiami do obszernego przedsionka z szatnią i następnie do holu połączonego przestrzennie z salonem i kuchnią. Kuchnia jest otwarta na salon oraz na ogród. Salon z pustką nad sufitem aż do kalenicy dachu jest bardzo ładnym pomieszczeniem o dużej kubaturze. Z holu, korytarzem przechodzimy do części prywatnej, gdzie znajdziemy 4 pokoje, wśród nich sypialnię master z podwójną garderobą. Całość tej części dopełnia duża łazienka, wc i pomieszczenie na pralkę, suszarkę i kosze do prania. W części gospodarczej znajdziemy duży jednostanowiskowy garaż z magazynem oraz kotłownię. Nad przeważającą częścią parteru zaprojektowano przestrzeń strychową - magazyn domowych rzeczy „nadprogramowych”, dostępną ze schodków drabinkowych z holu.

Koszty budowy domu Sielanka 2 B

Konstrukcyjne dom jest zaprojektowany w przemyślany sposób. Prace murarskie i betoniarskie kończą się na wieńcach nad ścianami parteru. Następnie pozostała konstrukcja to układ drewnianych wiązarów prefabrykowanych, tworzących strop nad parterem oraz więźbę dachową. Takie rozwiązanie znakomicie upraszcza budowę, przyspiesza ją - i przede wszystkim obniża koszty. Dom zaprojektowano jako energooszczędny, z dobrymi izolacjami i nowoczesnymi instalacjami. Budynek jest łatwy i szybki w budowie i będzie niedrogi w późniejszej eksploatacji. 

Do projektu domu Sielanka 2 B można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność. Warto zwrócić uwagę na: dziennik i tablicę budowy, instalację fotowoltaiczną czy instalację solarną.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

W gotowym projekcie domu Sielanka 2 B można wprowadzać zmiany. Projekt techniczny zawiera dołączany bezpłatnie do dokumentacji dokument "Zgodę na zmiany", dzięki któremu modyfikacje do projektu budynku może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Projekt nowoczesnego domu można zamówić w odbiciu lustrzanym.

To świetna propozycja dla Inwestorów szukających domu parterowego, wygodnego i ekonomicznego.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna