Projekty domów z dachem dwuspadowym

Strona:
  1. 2
  2. 3
  3. 4
  4. 5
  5. 6

Znaleziono 251 projekty

   

loader

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Projekty domów z dachem dwuspadowym są wyjątkowo chętnie wybierane przez Inwestorów nie tylko ze względów ekonomicznych. Bardzo często zdarza się, że warunki zabudowy działki nakazują budowę właśnie domu z dachem dwuspadowym. 

Nowoczesne projekty domów parterowych jednorodzinnych z dachem dwuspadowym charakteryzują się prostą i zwartą bryłą. Z kolei nieskomplikowana konstrukcja dachu, którą charakteryzują się domy z dachem dwuspadowym obniża koszty budowy i nie sprawia kłopotów przy późniejszej eksploatacji domu.

Ponadczasowy charakter projektów domów z dachem dwuspadowym

Gotowe projekty domów z dachem dwuspadowym mocno wpisują się w tradycyjną stylistykę budynków jednorodzinnych. Dom z dwuspadowym dachem idealnie komponuje się z klimatem miasta, ale również dobrze się prezentuje w przestrzeni podmiejskiej. 

Dachy dwuspadowe są tańsze w porównaniu z dachem wielospadowym, co wynika z ich mniejszej powierzchni. Jednocześnie projekty domów z dachem dwuspadowym to znacznie prostsza konstrukcja w realizacji i niższe koszty budowy projektu domu.

Domy z dachem dwuspadowym w zasadzie nigdy nie wychodzą z mody. Dach dwuspadowy to bardzo klasyczny model architektury, który jednocześnie pozwala na szereg ciekawych modyfikacji. Istnieje opcja przełamania i obniżenia konstrukcji dachu. 

Gotowe projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym na wąską działkę fantastycznie sprawdzają się przy dość długich budynkach – obniżenie nad garażem nada całej bryle interesującego efektu wizualnego. Równie atrakcyjnie będzie się prezentować projektu domu z kombinacją dwóch dachów dwuspadowych z prostopadłymi kalenicami, kiedy jeden dach dwuspadowy opiera się na ścianach części mieszkalnej budynku, natomiast drugi dach dwuspadowy na garażu.

Niebanalny charakter domu z dachem dwuspadowym można także podkreślić dużymi oknami balkonowymi zlokalizowanymi na poddaszu oraz lukarnami. Co więcej, zastosowanie lukarn z płaskim dachem, poszyciem w kolorystyce szarości oraz elementami wykończeniowymi z metalu czy szkła nada budynkowi niezwykle nowoczesnego rysu. W ten sposób łączy się klasyczne projekty domów z dachem dwuspadowym z innowacyjnymi trendami architektonicznymi. 

Z kolei miłośników tradycyjnej stylistyki na pewno zadowolą projekty domów z dachem dwuspadowym z lukarnami zwieńczonymi uroczymi daszkami dwuspadowymi oraz dwuspadowym dachem pokrytym dachówką w kolorze ceglastym, zwłaszcza jeśli domowników oraz ich gości witać będą kolumienki zlokalizowane przy wejściu, a do tego zadba się o pięknie ukwiecone balkony.

Projekt domu z dachem dwuspadowym - funkcjonalne i wygodne rozwiązanie

Projekty małych domów z dachem dwuspadowym nie sprawiają praktycznie żadnych problemów w realizacji – mają proste i zwięzłe rzuty, natomiast w przypadku dachów najczęściej stosuje się więźbę drewnianą układaną w tradycyjny sposób, który w zasadzie nie zmienił się od lat. Można również zdecydować się na projekt domu z dachem dwuspadowym o konstrukcji z wiązarów, aby przyspieszyć proces budowy domu. Taki dach dwuspadowy jest niekiedy tańszy w realizacji.

Pokrycie dachu dwuspadowego jest dowolne. Świetnie na dach dwuspadowy sprawdzą się dachówki czy gonty, ale równie chętnie stosowana jest na dach dwuspadowy nowoczesna blachodachówka, szczególnie w koncepcjach łączących klasyczne wzorce z trendami nowoczesnymi. 

Odpowiedni kształt dachu dwupołaciowego umożliwia niezwykle łatwe odprowadzanie wód opadowych, a także śniegu. To duża zaleta dachu dwuspadowego, ponieważ w ten sposób unika się ewentualnych kłopotów z zalegającym śniegiem bądź nadmierną wilgocią. 

Bardzo interesująco prezentują się projekty domów dwupołaciowych rozbudowanych o lukarny, dzięki czemu powierzchnia użytkowa na poddaszu domu z dwuspadowym dachem zostaje powiększona, a ponadto pomieszczenie staje się zdecydowanie prostsze do praktycznej i estetycznej aranżacji. 

Co ważne, na każdym poddaszu domów z dachem dwuspadowym spokojnie można zmieścić okna balkonowe w całkiem sporych rozmiarach. Umożliwiają to dwie ściany szczytowe zlokalizowane na krótszych krańcach domu z dachem dwuspadowym. Duże okna balkonowe nie tylko podkreślają estetykę bryły, ale ładnie rozświetlają poddasze. 

Czasami też projekt domu z dachem dwuspadowym ma zaplanowane dodatkowe doświetlenia poddasza w postaci okien połaciowych zamiast lukarn. Taka koncepcja wyjątkowo pasuje do nowoczesnych projektów domów z dachem dwuspadowym

Dach dwuspadowy umożliwia praktyczne, a zarazem wygodne zagospodarowanie poddasza. W ten sposób tworzy się niezwykle przytulną część domu z dachem dwuspadowym. To świetne rozwiązanie dla Inwestorów marzących o posiadaniu funkcjonalnego poddasza użytkowego, które wyraźnie oddzieli strefę dzienną od nocnej. 

Sypialnia na poddaszu razem z garderobą i komfortową łazienką jest tylko jedną z możliwych opcji. Niektórzy Inwestorzy decydują się na urządzenie eleganckiej pracowni, kina domowego czy też domowej siłowni właśnie na poddaszu. Jeśli nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni można zdecydować się na projekt domu z dachem dwuspadowym ze strychem bez poddasza, co pozwoli ograniczyć koszty inwestycji.

Najpopularniejsze projekty domów z dachem dwuspadowym

Duża popularność projektów domów z dachem dwuspadowym wynika z nieskomplikowanej konstrukcji domów, typ dachu dwuspadowego to niższa cena realizacji na budowie i większa szybkość budowy. Projekty domów z dachem dwuspadowym są prostsze w realizacji niż projekty z dachem wielospadowym, więc i ryzyko popełnienia błędów okazuje się niższe. Na domy z dachem dwuspadowym potrzeba również mniej materiałów

Gotowe projekty domów z dachem dwuspadowym są niezwykle funkcjonalne, ale przy tym zachowuje się dużą dbałość o estetykę całości.  

Mimo swojej prostoty projekty domów z dachem dwuspadowym można wzbogacić o ciekawe elementy, dzięki którym bryła nabiera wyjątkowego charakteru. Mogą to być dodatkowe zadaszenia nad tarasem, wykuszem czy wejściem do domu, kolumny oraz oczywiście lukarny

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem domów z dachem dwuspadowym nie tylko w przypadku wymogów stawianych przez warunki zabudowy bądź ze względów ekonomicznych, ale także z powodu ciekawych koncepcji architektonicznych łączących klasykę z nowoczesnością. W ofercie pracowni architektonicznej MGProjekt znaleźć można zarówno parterowe projekty domków z dachem dwuspadowym oraz garażem jedno i dwustanowiskowym, jak i projekty domów z dachem dwuspadowym bez garażu.