Projekty domów z bali

Znaleziono 6 projektów

   

loader

Projekty domów z bali

Projekty domów z bali

Projekty domów z bali drewnianych stanowią interesującą propozycję dla Inwestorów z podejściem proekologicznym do budowy wymarzonego domu jednorodzinnego. 

Drewno, jako naturalny materiał to budulec na ciepłe i jednocześnie wyjątkowe domy drewniane niezwykle przyjazne dla wszystkich mieszkańców, także tych z problemami alergicznymi. 

Odpowiednio zakonserwowane domy z bali w niczym nie ustępują jakości i wytrzymałości tradycyjnych domów murowanych.

Gotowe projekty domów z bali okrągłych można wykorzystać nie tylko do postawienia budynku użytkowanego całorocznie, ale także jako ciekawe rozwiązanie na dom drewniany letniskowy

Warto wiedzieć, że wielką zaletą gotowych projektów domów z bali drewnianych jest duża szybkość oraz łatwość budowy

Nowoczesne projekty domów z bali drewnianych można wykończyć w nowoczesnym stylu i zabudowie suchej, bądź pozostawić odsłonięte drewno, aby maksymalnie wyeksponować naturalny charakter projektu domu z bali w stylu rustykalnym.

Projekty domów z bali nie tylko w górach

Gotowe projekty domów z bala drewnianego to z pewnością idealna propozycja dla Inwestorów spragnionych ścisłego kontaktu z naturą i odseparowania od gwaru i zgiełku miejskiego. 

Trzeba podkreślić, że projekty domów z bali drewnianych wyjątkowo pięknie prezentują się na tle zieleni, a zwłaszcza drzew iglastych - na działkach podmiejskich i wiejskich, częściowo zalesionych albo znajdujących tuż pod lasem. 

Jednocześnie można zdecydować się na rozpoczęcie budowy domu z bali na terenie typowo miejskim, o ile taki dom ładnie wkomponuje się w charakter otoczenia. 

Realizując taki projekt domu warto jednak zachować ostrożność – prosty i trochę surowy w swoim pięknie projekt domu z bali niekoniecznie będzie się korzystnie prezentował wśród nowoczesnych konstrukcji o charakterze minimalistycznym. 

Naturalne materiały domu z bali drewnianych, przyjazność środowisku naturalnemu, a ponadto wyjątkowy klimat, jakim charakteryzują się domy drewniane – to wszystko sprawia, że jednorodzinne domy z bali drewnianych coraz częściej można zobaczyć nie tylko na terenach górskich i podgórskich. 

Specyficzny mikroklimat panujący we wnętrzu domów z bali jest szczególnie atrakcyjny dla rodzin z dziećmi oraz osób cierpiących z powodu alergii wziewnych. 

Domy z bali drewnianych są nie tylko zdrowe, ale również ciepłe

Zastosowane nowoczesne technologie budowy domu sprawiają, że projekt domu z bali drewnianych można często zakwalifikować jako budynek energooszczędny, co stanowi dodatkowy walor tego typu propozycji. 

Jednocześnie drewniane domy idealnie regulują poziom wilgotności we wnętrzach - w jednorodzinnym domu z bali drewnianych po prostu dobrze się mieszka.

Proste i naturalne projekty domów z bali

W ofercie pracowni MG Projekt mają Państwo do wyboru proste projekty domów z bali, które urzekają swoim naturalnym pięknem.

Wśród naszych propozycji są klasyczne drewniane domy wieńcowe zbudowane z grubych elementów drewnianych i ułożonych jednym balem na drugim, które mają dodatkową warstwę termoizolacyjną. 

Mogą Państwo też zdecydować się na inną odmianę domów z bali, czyli ścianę z cieńszych, ale podwójnych bali drewnianych z izolacją termiczną pomiędzy nimi.

W ofercie MGProjekt są także gotowe projekty domów z bali o układzie sumikowo-łątkowym, który również wymaga ocieplenia. 

W tym przypadku domów z bali stosuje się cieńsze bale rozlokowane pomiędzy słupami pionowymi rozstawionymi w poszczególnych narożnikach, przy otworach drzwiowych i okiennych, a także w ścianach. 

Ciekawą propozycją są też mieszane konstrukcje domów z bali, zbudowane na bazie solidnego szkieletu drewnianego, który stanowi swoistą ramę konstrukcyjną. 

W szkielecie domu drewnianego umieszcza się warstwę termoizolacyjną i obkłada się go z zewnątrz balami. 

W ten sposób można uzyskać wyjątkowo atrakcyjny wizualnie efekt. Takie bale mają około 10-12 cm grubości. 

Wszystkie projekty z kategorii projektów domów z bali drewnianych charakteryzują się ujmującą prostotą i mają na celu maksymalne wyeksponowanie naturalnej urody drewna. 

Domy z bali drewnianych zachowują określony styl, ale w poszczególnych detalach architektonicznych można pozwolić sobie na większą kreatywność. 

Efektownie wyglądają na przykład lukarna z balkonikiem na frontowej elewacji, czy weranda wykonana na całą szerokość domu z bali drewnianych podparta na słupach z zastrzałami, co kojarzy się mocno z sielską atmosferą terenów wiejskich. 

Ciekawie się też zaprezentuje elegancki portyk wejściowy.

Rysu nowoczesności drewnianemu domowi z bali może nadać zadaszony taras, który można częściowo przeszklić.

Funkcjonalne projekty domów z bali

W kategorii projektów domów z bali znajdą Państwo przede wszystkim bardzo kameralne, ale zarazem dobrze przemyślane projekty małych domów, projekty domów parterowych oraz niezwykle popularne w ostatnim czasie projekty domów z poddaszem użytkowym

Nasi architekci zadbali o wszelkie detale, aby dom był nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również bardzo funkcjonalny. 

Do wyboru są projekty domków z bali dwu-, trzy- i czteropokojowych, a więc łatwo wyborać projekt domu stosownie do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. 

Domy z bali mają funkcjonalnie rozplanowane wnętrza, aby zapewnić wszystkim domownikom maksymalny komfort mieszkania. 

Istotna będzie niewątpliwie szybkość stawiania konstrukcji, a zarazem stosunkowo niewysokie koszty eksploatacyjne. 

Krótki czas budowy domu z bali wynika z faktu, że jedynie na etapie fundamentów konieczna jest sprzyjająca aura, natomiast pozostałe prace można realizować także w okresie zimowym. 

Gotowe projekty domów z bali drewnianych to ciekawa propozycja na własny dom, nawet przy ograniczonych możliwościach finansowych.

Co prawda budowa domu drewnianego jest nieco droższa niż domu w technologii murowanej, ale krótki czas budowy i niskie koszty eksploatacji jakimi charakteryzują się domy z bali z nawiązką rekompensują początkowo większy wydatek. 

Większość projektów domów z bali drewnianych dostępna jest również w wersji lustrzanej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami projektów domków z bala drewnianego MGProjekt.