MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Słoneczny 2

Pow. użytkowa: 84.68 m2   /   Koszt realizacji: 222 913 zł
Projekt domu Słoneczny 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Słoneczny 2 jest kolejną wersją popularnego projektu Słoneczny - parterowego domu dla czteroosobowej rodziny. Projekt domu Słoneczny 2 ma : podwyższony kąt nachylenia dachu, drewniany strop nad parterem zamiast wiązarów (dzięki czemu można zagospodarować strych), jest lepiej izolowany, oraz ma większą kotłownię, w której swobodnie można zainstalować dowolny rodzaj kotła ( również na paliwo stałe ). Projekt domu Słoneczny 2  jest prosty i niedrogi w budowie. Można go z powodzeniem realizować metodą gospodarczą, przy udziale własnej pracy i inwencji. Nie ma tu zbędnych kosztownych rozwiązań, każdy element budynku przemyślany jest pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym. Bezpretensjonalna architektura domu wpasuje się doskonale w każde otoczenie. Czytelna prostokątna bryła, przekryta dwuspadowym dachem ozdobiona jest od frontu gankiem z kolumienkami, od tyłu zaś praktycznym zadaszeniem tarasu. Okładziny z płytek klinkierowych na ścianach, okiennice - wszystkie te elementy ozdabiają dom i podkreślają jego urodę. Wnętrze Słonecznego 2 podzielono na część dzienną - z salonem, holem i kuchnią, oraz na część z sypialniami i łazienką. Wygodny salon z kącikiem jadalnym, ścianą telewizyjną, kominkiem i ładnymi przeszklonymi drzwiami na taras i ogród, łączy się przestrzennie z holem i wygodną kuchnią. W przedsionku mieści się szafa ubraniowa - z sieni przechodzimy do sporej kotłowni. Każda z dwóch sypialni dziecięcych posiada szafy wnękowe, w sypialni rodziców znajdziemy garderobę. Projekt domu Słoneczny 2 mimo niewielkiej powierzchni jest bardzo funkcjonalny. Praktycznie przewidziano w nim wszystko, czego potrzebuje czteroosobowa rodzina. Dom jest łatwy i niedrogi w realizacji, a dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań - tani w późniejszej eksploatacji. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 445 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 112,15 m2
  • z podcieniami 122,24 m2
 • Powierzchnia całkowita: 112,1 m2
 • Powierzchnia netto: 89,01 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 84,68 m2 wg PN-70/B-02365
  • 89,01 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 168,24 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 5,81 m (6,11 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 13,32 m
 • Długość budynku: 8,42 m
 • Min szerokość działki: 20,32 m
 • Min długość działki: 16,42 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - drewniany belkowy
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 91,9 kWh/(m2)
 • Ek - 84,7 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,54 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 75,39 kWh/(m2)
 • EUco - 33,83 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 71 656,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 104 200,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 118 713,00 zł
Realizacja domu pod klucz 222 913,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Słoneczny 2 - plik szczegółowy

Projekt domu Słoneczny 2 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Słoneczny 2 8047 Ania

2017.07.03 0

Witam, czy jest możliwość żeby były widoczne krokwie dachu, chciałabym mieć sufit drewniany z widocznym drewnem, bez zabudowania czy poddasza, i czy przez to koszt budowy wzrośnie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Aniu, można dostosować projekt do zmian, które Pani opisała i wtedy wprowadza to już miejscowy projektant na etapie adaptacji projektu na działkę. Nasza pracownia na zmiany wystawia bezpłatną zgodę. Tutaj przy rezygnacji ze stropu nad parterem, koszty budowy ogólnie się zmniejszą. MG
Projekt domu Słoneczny 2 6528 Kasia

2015.06.16 33

Witam, okno w kuchni ma wymiary 150/140, a okno w pokoju od frontu 150/150? Czym podyktowana jest różnica w rozmiarze okien? Wolę symetryczny rozkład. Czy można to zmienić?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Kasia. To, że okno w kuchni ma mniejszą wysokość często jest stosowane ze względu na blaty kuchenne, bo w kuchni lepiej jak parapet jest wyżej, ale oczywiście jeśli to Pani nie odpowiada można to zmienić. Takie zmiany robi się już na etapie adaptacji, a my wystawiamy wówczas bezpłatną zgodę.
Projekt domu Słoneczny 2 6071 Ola Z

2014.12.01 0

Witam, czy taka wysokość budynku pozwala zagospodarować na poddaszu miejsce na pokój lub dwa?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Olu. W tym domku, jest za nisko żeby zrobić tam pokoje. Można podnieść ewentualnie ściankę kolankową, lub może wybrać Słoneczny z poddaszem, ale wtedy bez garażu, gdzie jest już wystarczająca wysokość na poddaszu. MG
Projekt domu Słoneczny 2 5544 zibi z

2014.04.27 1

Witam. Mam pytanie odnośnie tego projektu. Czy w projekcie tym uwzględniona jest zmiana współczynnika przenikania ciepła na 0,25. Z tego co mi wiadomo to od 1 stycznia 2014 jest zmiana przepisów.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak, przy każdej nowelizacji przepisów, dostosowujemy nasze projekty do nowych wymagań na bieżąco. MG
Projekt domu Słoneczny 2 5211 Błażej Rojewski

2014.03.13 9

Mnie i żonie przypadł ten projekt do gustu.W związku z tym mamy pytanie,czy jest możliwość aby ten dom miał strop wylewany a nie drewniany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Błażeju. Miło nam, że projekt się Państwu spodobał. Oczywiście jest możliwość zmiany stropu z drewnianego na wylewany. MG :)
Projekt domu Słoneczny 2 4667 Renata_

2013.11.18 1

Czy można zamontować piec na paliwo stałe – nie mamy gazu na działce. Czy trzeba przerabiać projekt

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Renato. Tak jak najbardziej można zastosować w tym domku kotłownię na paliwo stałe. Do wersji podstawowej projektu można zakupić gotowy pakiet kotłowni na paliwo stałe, więc nie ma potrzeby przerabiać projektu. MG
Projekt domu Słoneczny 2 4666 M.M

2013.11.16 39

Witam Czy można zabudować podcień przy wejściu , żeby wyszła oszklona weranda ? czy domek nie straci fasonu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Taka opcja może być bardzo ciekawa i na pewno możliwa . Domek z werandą będzie miał swój niepowtarzalny urok , więc proszę się nie obawiać , bo domek nie straci fasonu .MG
Projekt domu Słoneczny 2 4665 Agata i Witek

2013.11.09 9

My planujemy z bliskimi znajomymi zbliźniaczyć ten domek , a w środku dać jeszcze garaże. Chcemy kupić domek w dwóch wersjach – podstawę i lustro , a przy adaptacji dorobi się garaże.Czy pracownia da nam zgodę na taką wersję i co z adaptacją ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak pracownia wyraża bezpłatna zgodę na taką wersję , a adaptację do działki możecie Państwo zamówić w naszej pracowni - szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] , lub u miejscowego architekta. MG
Projekt domu Słoneczny 2 4663 Marta Woźniak

2013.11.07 29

Czy można zrobić kotłownię z boku , a wtej istniejącej spiżarnię?Zależy mi żeby był też domek gospodarczy z drzwiami na dwór , a wejście do kotłowni z domu. Jakie wtedy są koszty zmiany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marto. Tak można zrobić kotłownię z boku , wraz np.: z częścią gospodarczą z wejściem z zewnątrz . Aby do kotłowni dostać się z domu , trzeba by było zrezygnować z garderoby w sypialni i tam wydzielić mały korytarzyk . Koszty takiego opracowania podajemy drogą mailową: [email protected] .MG
Projekt domu Słoneczny 2 4668 Dariusz Migura

2013.11.05 7

Czy macie dom w szkielecie? Jakie to koszty projektu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Dariuszu. Na razie nie posiadamy gotowej wersji tego domu w konstrukcji szkieletowej , ale za dopłatą do projektu typowego może Pan zamówić taką wersję w naszej pracowni. Szczegóły i koszty projektu podajemy telefonicznie lub mailowo. MG :)
Projekt domu Słoneczny 2 4664 Bartosz

2013.10.10 9

Spodobał nam się ten dom i chcemy go zamówić . Robimy drobne zmiany – dużą łazienkę bez oddzielnego wc. Czy pracownia wyrazi zgodę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Bartoszu. Tak pracownia wyraża bezpłatną zgodę na takie zmiany i przy zamówieniu prosimy o informację o dołączeniu tej zgody.MG :)
Projekt domu Słoneczny 2 4316 Ewelina Jabłońska

2013.08.11 4

Witam, chcę zamówić ten projekt, ale mam pare pytań co do tego projektu. Czy jest mozliwosc zrobienia plyty betonowej i czy wtedy projekt jest drozszy? Czy projekt jest dostepny w odbiciu lustrzanym Czy jest mozliwosc zmian np. Z wc zrobic spizarnie A i czy trzeba zamowic projekt kotłownie na paliwo stałe I czy jest pismo ktore wyraza zgode na zmiany i czy jest bezplatne.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Ewelino. Jak najbardziej można wykonać takie zmiany o , których Pani pisze. Można to zrobić na etapie adaptacji i wtedy udzielamy bezpłatnej zgody , lub można za dopłatą do projektu podstawowego zamówić te zmiany w naszej pracowni - szczegóły podajemy drogą mailową , lub telefonicznie. MG :)
Projekt domu Słoneczny 2 3932 krzysztof niziałek

2013.03.17 0

Witam! Bardzo podoba mi się projekt domku Słoneczny oraz Słoneczny 2. W tym drugim odpowiada mi usytuowanie kominka oraz powierzchnia pomieszczeń głównie kotłowni. Jednak ze względów finansowych chciałbym aby budynek miał mniejszy kąt nachylenia tj.24 stopnie jak to jest w przypadku projektu Słoneczny. Jakie kroki powinienem zrobić by dokonać takich zmian? A może ktoś się orientuje jaka jest różnica cenowa w tych konstrukcjach dachowych tj. 30 stopni a 24?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Panie Krzysztofie - może Pan : 1 / zamówić Słonecznego i poprzestawiać w nim ścianki działowe aby wyglądały jak w Słonecznym 2 . Taka zmiana nie musi być nanoszona na projekt - można ścianki przestawiać w trakcie budowy ( potrzebny jest jedynie wpis do dziennika budowy ) . 2/ może Pan zmienić kąt nachylenia dachu w Słonecznym 2 . Taką zmianę trzeba nanieść na projekt . Zmianę może wprowadzić projektant adaptujący dom do działki , możemy ją wprowadzić również my ( za dodatkową opłatą do ceny projektu ) . Jaka jest różnica w kosztach między dachem o kącie 30 a 24 stopni - znikoma , powiem szczerze . Może nie warto sobie zawracać głowy i zamówić dom z dachem 30 stopni - przynajmniej będzie Pan miał kawałek przyzwoitego strychu . Zapraszamy ! MG
Projekt domu Słoneczny 2 3906 fanwroclaw

2013.03.07 7

czy ktoś w pobliżu Wrocławia buduje ten dom?

Projekt domu Słoneczny 2 3542 Martyna Mikuła

2012.12.11 3

Witam wszystkich, bardzo ładny dom. Czy w nim można zastosować piec na paliwo stałe? Proszę o odpowiedź, ponieważ chciałabym zamówić dokumentację! Pozdr. Martyna

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Tak , można w Słonecznym 2 zastosować kocioł na paliwo stałe . Specjalnie zwiększyliśmy pomieszczenie kotłowni w stosunku do podstawowego Słonecznego . Wystarczy dokupić pakiet "kotłownia na paliwo stałe" . MG
Projekt domu Słoneczny 2 3396 Sandra_b

2012.11.08 2

Super projekt, skrojony jak dla mnie i rodzinki. Pytanie techniczne do autora, czy można zamienić wc + łazienka w jedno pom. (dużą łazienkę)?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Oczywiście , Pani Sandro , można połączyć wc i łazienkę w jedno pomieszczenie . To mała zmiana - nie musi jej Pani nanosić na projekt . Można to zrobić wpisem do dziennika budowy . Zapraszamy :) MG
Projekt domu Słoneczny 2 3304 Ludwik

2012.10.26 0

Kolejna nowość w MG, ale tępo!!! Czy to koncepcja, czy jest już gotowa dokumentacja? Proszę o odpowiedź bo poważnie myślę o kupnie !!!! Oczywiście można nanosić zmiany za waszym pozwoleniem?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Ludwiku projekt jest już gotowy i do kupienia , a na zmiany wysyłamy bezpłatna zgodę . MG :)
Ocena 4.9/5 na podstawie 17 opinii.

Podobne projekty


Bonifacy
Cypisek 2
Kajtek
Niezapominajka
Perełka
Słoneczny
Szpak
Żabka
Zosia

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.