MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Słoneczny z poddaszem

Pow. użytkowa: 89.78 m2   /   Koszt realizacji: 284 284 zł
Projekt domu Słoneczny z poddaszem - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Słoneczny z poddaszem to wersja Słonecznego z podniesionym dachem. Dzięki temu w projekcie przewidziano strych do adaptacji na poddasze użytkowe. Na parterze oprócz salonu połączonego przestrzennie z holem i kuchnią, trzech sypialni, pomieszczenia gospodarczego, zaprojektowano garaż z kotłownią. Nad parterem zaprojektowano strych, który w drugim etapie budowy domu może zostać wykorzystany jako poddasze z dwiema sypialniami i łazienką. Wówczas w miejsce wyciąganych składanych schodków należy zaplanować w holu schody na poddasze. Architektura budynku: bezpretensjonalna, prosta w wyrazie i oszczędna w detalu. Prosta konstrukcja domku Słoneczny z poddaszem pozwala na ekonomiczną i łatwą budowę. Pracownia posiada wersję projektu w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 439 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 141,66 m2
 • Powierzchnia całkowita: 141,66 m2 + garaż + strych
 • Powierzchnia netto: 115,67 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 89,78 m2 + strych
 • Powierzchnia dachu: 213,2 m2
 • Nachylenie dachu: 35 stopni
 • Wysokość budynku: 6,60 m (6,90 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 17,04 m
 • Długość budynku: 8,34 m
 • Min szerokość działki: 24,04 m
 • Min długość działki: 16,34 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,60 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe
 • Ściany - dwuwarstwowe: gazobeton + wełna mineralna lub styropian
 • Strop - drewniany belkowy
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 92,5 kWh/(m2)
 • Ek - 92,3 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,97 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 75,89 kWh/(m2)
 • EUco - 34,05 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 83 517,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 125 496,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 158 789,00 zł
Realizacja domu pod klucz 284 284,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Słoneczny z poddaszem - plik szczegółowy

Projekt domu Słoneczny z poddaszem - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Słoneczny z poddaszem 7353 Agnieszka S

2016.07.24 0

Jakiej szerokości jest przejście między salonem i kuchnią? Czy jest możliwość poszerzenia go ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko, to przejście ma wymiar 2.41m i widać to dokładnie na rysunkach w zakładce Rysunki szczegółowe: http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/projekt-domu-sloneczny-z-poddaszem-plik-szczegolowy-a2799d36bb02d5e984d7795afdf5ea24.pdf. Ewentualnie można to poszerzyć na etapie adaptacji projektu na działkę, a wtedy my na zmiany wystawiamy bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Słoneczny z poddaszem 4993 Darek

2014.01.12 8

Witam. Pytanie w zasadzie kieruje do pracowni MG Projekt. Czy jest możliwość wybudowania tego domku w takiej formie jak "Słoneczny z poddaszem" czyli z dachem 35' ale bez typowego poddasza użytkowego a jedynie z funkcjonalnym strychem by móc tam przechowywać różne rzeczy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Darku. Oczywiście jest taka możliwość i nie ma wymogu, że poddasze musi być mieszkalne. Można zrobić po prostu strych gospodarczy według uznania i potrzeb. MG :)
Projekt domu Słoneczny z poddaszem 4371 Anna Sierhej

2013.08.30 11

Witam wybudowaliśmy ten dom, podnieśliśmy go o cztery kamienie i mamy całkowicie użyteczne pięterko niewielkim kosztem. Jesteśmy zadowoleni miejsca jest w nim dużo co najważniejsze, dzieci mają swoje pokoje a i otwarta przestrzeń jest ogromna. Koszty przy tak prostym projekcie nie są wygórowane .

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 3261 Ola

2012.10.22 2

Idealny projekt, pod warunkiem że będzie posiadał piwnicę! Może być pod częścią budynku! MG Może zrobi taka poprawkę ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Olu . Takie zmiany za dopłatą może Pani zamówić w naszej pracowni ( informacje szczegółowe podajemy drogą mailową - nasz kontakt: [email protected] , lub telefonicznie ). Można też zlecić takie zmiany , projektantowi adaptacji na działkę. MG :)
Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2544 Bartosz Marlena

2012.03.28 4

Warunki, jakie musiał spełniać nasz przyszły dom były następujące: pow. użyt. max 100 m2, parterówka z poddaszem, garaż w bryle domu, z zewnątrz prosty, bez wykuszy, 4 ewentualnie 3 sypialnie, kuchnia ze spiżarnią, widok z kuchni na wejście, dwie łazienki. Sugerując się wytycznymi wybraliśmy „Słonecznego z poddaszem” z biura MG Projekt.

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2550 Iguśka

2012.03.27 0

Słoneczny z poddaszem spełnia wytyczne co do ilości pokoi i wielkości , a także układu funkcjonalnego, oczywiście jest to tylko niezbędne minimum.

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2553 Radziszewska Patrycja

2012.03.26 0

Witam, chcę zakupić projekt domu słoneczny z garażem - odb. lustrzane (garaż prawa strona). Zastanawiam się czy ktoś z Was posiada kosztorys inwestorski tego domu. Chciałabym się zorientować w kosztach budowy. Z góry dziękuję za informację!

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2545 Marta_D

2012.03.24 0

Nasze wymagania i oczekiwania w stosunku do projektu przyszłego domu były takie, że dom musi być parterowy z poddaszem i bez piwnicy. Szukaliśmy po stronach różnych pracowni, ale w końcu wybralismy ten, który nam się podobał jest to słoneczny z poddaszem w odbiciu lustrzanym. Projekt odpowiada naszym wymaganiom pod każdym względem. Wybór nie należy do łatwych decyzji, w końcu jaki projekt wybierzemy to w takim domu bedziemy mieszkać, dlatego w tym przypadku nie można podejmować pochopnych decyzji. Pozdrawiam, Marta

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2551 G_Kondzio

2012.03.24 0

Macie słuszną racę, że podejmując decyzję budowy domu, trzeba być w 100% pewnym, że wybrany przez nas dom przede wszystkim spełnia warunki zagospodarowania terenu, a po drugie odpowiada naszym wymaganiom. Gratuluję wyboru i powodzenia w budowie.

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2552 Bargieł Basia

2012.03.23 7

My najpierw zaczęliśmy od projektu, a dopiero potem udało nam się "dokupić" działkę. Dom miał mieć w miarę prostą bryłę i dach, koniecznie domek parterowy z poddaszem. Chcieliśmy częściowo podpiwniczony, ale o taki teraz trudno z gotowych. W końcu adaptowaliśmy i mamy niedużą piwnicę.

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2548 Goshia Ciemińska

2012.03.17 0

Wciąż na etapie wybierania :( Co biorę pod uwagę? Dla mnie dom powinien mieć: garaż; przynajmniej częściowo zadaszony taras; 3 sypialnie + pokój dzienny (kominek); spiżarnię przy kuchni (widok z kuchni na podjazd); pomieszczenie gospodarcze; dużą łazienkę i najlepiej osobno wc. Niby proste założenia, a jednak ciężko znaleźć projekt, który spełniałby wszystkie wytyczne (metraż, wygoda, funkcjonalność). I niestety nadal nie mam pewności czy to powinna być parterówka czy z poddaszem. Mam kilka faworytów, ale wciąż decyzja ostateczna nie jest podjęta :(

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2546 Michał_P

2012.03.08 0

Świetny domek, my już się zdecydowaliśmy, chociaż muszę się przyznać, że około miesiąca przymierzałem się do zamówienia. W końcu dojrzałem do decyzji, nic innego równie pięknego nie znalazłem i poszło :) Zależało mi na domu parterowym z poddaszem użytkowym, w którym poddasze będzie można wykończyć w późniejszym etapie. Niestety finansowo nie wyrobimy się na wykończenie całości domu.

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2547 Ada_M38

2012.03.04 6

Najpierw były szaleństwa pt. co nam się najbardziej podoba, potem założenia i ograniczenia, a po mocnej selekcji został nam jeden projekt z pracowni MG „Słoneczny z garażem”. Od podjętej decyzji minęły już trzy miesiące i nadal jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru.

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 2549 AnciaK

2012.02.15 6

Kryteria były takie: duży salon z kominkiem, bo lubimy życie towarzyskie, garaż połączony z domem i odpowiednia komunikacja: czyli pomieszczenie gospodarcze obok kuchni. Przeanalizowaliśmy nasze wybory i wybraliśmy słoneczny z garażem. W sumie zajęło nam to 3 wieczory :)

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 727 buź_ka

2012.02.14 6

Od początku zakładałam, że mój dom będzie niewielki z poddaszem użytkowym, na rzucie prostokąta, z prostym dwuspadowym dachem. „SŁONECZNY Z PODDASZEM” to było to. Mamy nadzieję, że będzie również tani i prosty w budowie. Na wiosnę prawdopodobnie rozpocznę budowę i dopiero wtedy będe mogla podzielić się doświadczeniem.

Projekt domu Słoneczny z poddaszem 728 Condzio Konrad

2012.02.14 6

Byłem zainteresowany tylko domem bardzo prostym, funkcjonalnym i tanim w budowie. Szukałem prawie pół roku i udało się znaleźliśc projekt, który zaakceptowalem od razu, mowa o słonecznym z poddaszem, odbicie lustrzane.

Ocena 4.9/5 na podstawie 16 opinii.

Podobne projekty


Anatol
Bursztyn
Cypisek 3
Fraszka 2
Nektarynka
Niezapominajka z garażem
Perełka 2
Radosny z garażem
Słoneczny

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.