MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Słoneczny z garażem 2

Pow. użytkowa: 89.86 m2   /   Koszt realizacji: 278 081 zł
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Słoneczny z garażem 2 to parterowy budynek jednorodzinny dla rodziny cztero-pięcioosobowej. Słoneczny z garażem 2 jest kolejną wersją popularnej serii Słonecznych z  pracowni MGProjekt. Domek jest parterowy, zbudowany na rzucie prostokąta, przekryty dwuspadowym dachem. Podstawowy atut budynku to jego prosta konstrukcja, która pozwoli na niedrogą i niekłopotliwą realizację. Każdy majster bez trudu podejmie się zbudowania tak prostego budynku. Dzięki właściwym proporcjom i odpowiednio dobranym materiałom i detalom Słoneczny z garażem 2 jest jednocześnie zgrabny i ma sympatyczny wygląd. Okna ozdobione okiennicami, okładziny z płytek klinkierowych na ścianach, oraz ganek wejściowy i zadaszenie ogrodowe tarasu - urozmaicają elewacje domu. Duże drzwi balkonowe otwierają piękny widok z salonu na taras i otaczający dom ogród. Wnętrze domu podzielono na część dzienną - z salonem, holem i kuchnią, sypialnie, oraz część gospodarczą – z garażem i kotłownią. Wchodząc do domu z przedsionka możemy wejść do pomieszczenia gospodarczego - spiżarni i magazynu koło kuchni (bardzo przydatnego). Połączone wnętrze salonu, holu i kuchni tworzy ładną wspólną przestań dzienną. Obok korytarzem przechodzimy do trzech sypialni z łazienką i wc. Wreszcie przez oddzielny korytarz możemy przejść do garażu i umieszczonej za nim kotłowni. Kotłownia może być zasilana gazem, ale również można ją łatwo przystosować do paliwa stałego. Słoneczny z garażem 2 to dom energooszczędny, zaprojektowany z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii, prosty i niedrogi w budowie. W późniejszej eksploatacji tani i łatwy w utrzymaniu. W sam raz dla rozsądnie myślących i oszczędnych Inwestorów. Pracownia posiada projekt w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 560 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 144,82 m2
  • z podcieniami 151,73 m2
 • Powierzchnia całkowita: 144,82 m2
 • Powierzchnia netto: 95,82 m2 + garaż 19,14 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 89,86 m2 wg PN-70/B-02365
  • 95,14 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 205,22 m2
 • Nachylenie dachu: 25 stopni
 • Wysokość budynku: 5,31 m (5,61 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 17,20 m
 • Długość budynku: 8,42 m
 • Min szerokość działki: 24,2 m
 • Min długość działki: 16,42 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - drewniany belkowy
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 89,1 kWh/(m2)
 • Ek - 84,2 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 63,55 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,10 kWh/(m2)
 • EUco - 32,80 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 86 902,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 130 572,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 147 509,00 zł
Realizacja domu pod klucz 278 081,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Słoneczny z garażem 2 - plik szczegółowy

Projekt domu Słoneczny z garażem 2 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 6092 Jacek Nowacki

2014.12.29 1

Witam, projekt idealny po kilku zmianach: 1) czy jest możliwa zamiana sypialni obok salonu z łazienka i wc? 2) czy jest możliwa rezygnacja z pomieszczenia gospodarczego poprzez powiększenie sieni i kuchni? 3) czy jest możliwa zamiana okna tarasowego z oknem miedzy kuchnia a salonem? 4) czy jest możliwe dodanie okna w garażu? Wejście do budynku byłoby od strony południowej i zmiany miałyby na celu dopasowanie układu pomieszczeń do stron świata. pozdrawiam J&M

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Jacku. Zmiany, o których Pan pisze są jak najbardziej możliwe i najprościej jest je zrobić już przy adaptacji domku na działkę. Na zmiany pracownia wystawia bezpłatną zgodę. MG :)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 6072 Magda

2014.12.03 1

domek taki jak potrzebowalismy i chcielismy :) prawie nic nie zmieniamy, projekt kupiony, wlasnie zalatwiamy przylacza i adaptację, czy ktos moglby podzielic się zdjęciami? doswiadczeniami? :) [email protected]

Projekt domu Słoneczny z garażem 2 5539 Dorota W

2014.04.26 8

Witam, od bardzo długiego czasu szukam projektu na wąską działkę. Projektu prostego i taniego w realizacji a zarazem bardz funkcjonalnego w użytkowaniu. I Słoneczny z garażem 2 jest prawie idealny dla Mnie pod tym względem. Ale jak bym czciała wprowadzić troszkę zmian będzie to bardzo kosztowne? A o czy myślimy razem z mężem: chcemy zlikwidować okno tarasowe zastępując je oknem takim samym jak w kuchni na przeciwko. Taraz i podcień też chcemy zlikwidować by zyskać dodatkowe "metry" potrzebne nam bardzo do budowy na naszej działce. Okno tarasowe chcemy wstawić koło kuchni, bo tylko tam możemy stworzyć sobie malutki ogródeczek:) W pomieszczeniu gospodarczym chcemy mieć prostą ścianę a nie pod skosem. I najważniejsze dla mojego męża, poszeżyć garaż o jakieś 1,5m. Troszkę mam obawy że powstanie ta zwany ''jamnik'' i będzie wyglądał okropnie:( Najlepszym rozwiązaniem dla nas byłby również wjazd do garażu od strony bocznej domku, ale nic nie znalazłam o tych gabarytach, i w parterze. Może Wy pomożecie. A może ktoś buduje słoneczny z garażem na Lubelszczyźnie? Pozdrawiam:)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Doroto, często zdarza się, ze dom trzeba troszkę przerobić, bo nazrzucają to warunki na działce. Przy założeniach, o których Pani napisała dom nie będzie przypominał wspomnianego jamnika i można takie zmiany wykonać. Jeśli chodzi o koszty zmian to wycenę podajemy drogą mailową: [email protected], ale można to również zrobić na etapie adaptacji i wtedy negocjować bezpośrednio z architektem adaptującym. MG :)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4921 Agnieszka Sikorska

2014.01.03 4

Witam Chciałabym kupić słoneczny z garażem 2 lecz w technologii szkieletowej, zależy mi również na obrysie prostokąta bez uskoków. Jakie są ew. koszty dodatkowe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko. Można bez problemu wykonać takie zmiany w naszej pracowni za dopłatą do projektu standardowego, a szczegóły realizacji, w tym koszty podajemy mailem: [email protected] . MG :)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4658 Bogdan Łotocki

2013.11.19 7

W naszych warunkach zabudowy mamy napisane że dach musi mieć od 30 do 45 stopni. Czy można tak zrobić ,żeby było zgodnie z warunkami , ale nie chcemy poddasza. Ten dół jest dla nas idealny i nie chcemy schodów.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Bogdanie. Tak można przeprojektować dach , aby miał wymagane min.30 stopni i nie robić poddasza jeśli nie ma takiej potrzeby. MG:)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4661 Grażyna i Stanisław

2013.11.14 0

Mamy pytanie , bo chcemy dodatkowo wiatę z częścią gospodarczą na kosiarkę , taczki i takie tam różne ogrodowe narzędzia .Czy to możliwe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Oczywiście można wykonać zmiany o , których Państwo piszecie . Taką wiatę z częścią gospodarczą można za dopłatą do projektu typowego zamówić u nas w pracowni , lub u architekta od adaptacji domku na działkę. MG :)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4659 Maria

2013.11.04 1

Czy można powiększyć ten garaż razem z kotłownią , żeby było miejsce na dwa samochody i rowery? Czy wtedy domek nie będzie jak jamnik?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Mario , tak można bez problemu poszerzyć garaż z kotłownią. Aby uniknąć „efektu jamnika” , można nad tą częścią domu obniżyć połać dachową . MG.
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4660 Janusz Kaczmarek

2013.10.16 0

Czy można zastosować tutaj pompę ciepła? Jakie to koszty?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Januszu. Można bez problemu zastosować w tym domu pompę ciepła . Dodatkowo można na naszej stronie wybrać alternatywne pakiety do tego projektu. Szczegóły i koszty podajemy telefonicznie , lub drogą mailową: [email protected] . Zapraszamy. MG
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4521 Irena i Waldemar

2013.09.14 0

Czy z pomieszczenia gospodarczego można zrobić spiżarkę z wejściem tylko z kuchni? I chcielibyśmy scianę prosto , anie pod skosem . Kto robi takie zmiany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Takie rozwiązanie o którym Państwo piszecie jest jak najbardziej możliwe. Zmiany za dopłatą do projektu podstawowego można zamówić w naszej pracowni ( szczegóły podajemy mailowo: [email protected] ) , lub można to zrobić na etapie adaptacji. MG :)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4522 Alina

2013.09.11 14

Zamawiamy z mężem ten sliczny dom i nie robimy zadnych zmian – dla nas jest super.

Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4520 Konrad Cieś[email protected]

2013.09.08 0

Czy ten domek może być do dopłat z programu nf40, czy pracownia robi ewentualne zmiany i jak to wygląda ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Konradzie . Oczywiście - robimy . Możemy przystosować dowolny domek do standardu NF40 . Wymaga to dodatkowego ocieplenia domu , dołączenie wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz wykonania instalacji c.o. dedykowanej dla konkretnej lokalizacji , tj. działki w konkretnych strefach klimatycznych , oraz usytuowania domu względem stron świata tak jak będzie w rzeczywistości stał . Taka usługa jest dodatkowo płatna - koszt to :1,0 tys zł zmiany architektoniczne + 800 zł zmiany instalacyjne . Bilans : 1,8 tys zł wydatku , za 30 tys zł dopłaty :) MG
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 4164 Ania

2013.07.05 6

Witam Mam pytanko , czy w tym ślicznym domku można zastosować solary?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Aniu. tak jak najbardziej można zastosować w tym domu panele solarne . Jeśli orientacja domu na działce uniemożliwia montaż paneli na dachu ,wtedy montujemy je na wolno stojącym stelażu. MG :)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 3824 liliput

2013.02.11 0

Dlaczego prawie wszystkie parterówki mają strop drewniany? Czy można go zmienić na np. Teriva? liliput

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Podstawowym atutem takiego rozwiązania w budynkach parterowych to jego prosta konstrukcja, która pozwoli na niedrogą i niekłopotliwą realizację. Można dokonać zmiany stropu na np. Teriva , po uprzednim przeliczeniu elementów konstrukcji i przystosowaniu wieńców pod wybrany strop. MG
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 3497 Marlena Zys

2012.12.03 1

Widzę, że to nowość, jaki będzie czas realizacji zamówienia? Czy w domu można robić zmiany, architekt potrzebuje zgodę od autora? Po co został w pomieszczeniu gospodarczym komin, skoro kotłownia jest za garażem?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Marleno , projekt jest gotowy , więc nie trzeba będzie czekać dłużej na realizację zamówienia . W projekcie oczywiście można wykonywać zmiany - dajemy zawsze podstawową zgodę na przeróbki ( http://www.mgprojekt.com.pl/zmiany-i-adaptacja ) , którą możemy dowolnie rozszerzyć - bez żadnego problemu. Komin w pomieszczeniu gospodarczym przy kuchni ( schowek porządkowy lub spiżarnia ) jest od kominka salonu . Kominek przylega do ściany pomieszczenia gospodarczego i kuchni . MG
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 3444 Marcin Prącik

2012.11.21 0

Witam Serdecznie Mam dwa pytania. Czy istenieje możliwosć powiekszenia (poszerzenia) garażu w raz z kotłownią o powiedzmy o 1-1,5m? Drugie pytanie dotyczy braku toalety w łazience, czy możliwe jest takie rozwiązanie jak w projekcie Słoneczny z garażem? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Panie Marcinie , można oczywiście poszerzyć garaż o 1-1,5 metra . Może to zrobić Pański projektant adaptujący dom do działki - my dajemy zawsze bezpłatną zgodę na zmiany . Druga ewentualność to zamówienie projektu z przeróbką u nas w pracowni - za dodatkową opłatą . Szczegółową informację na temat kosztu przeróbki i terminu wykonania możemy przekazać mailem lub telefonicznie . Jeśli chodzi o dodatkową toaletę w łazience - nie ma z tym problemu . Taką zmianę również możemy - przy okazji - nanieść ( taką zmianę może Pan wprowadzić na budowie wpisem do dziennika budowy - nie trzeba tego nanosić na projekcie .. ) . Zapraszamy . MG :)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 3390 Zbigniew Rekosz

2012.11.07 1

Czy można podnieść dach do wysokości 30 stopni.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Można podnieść dach - oczywiście . Zmianę może zrobić projektant adaptujący . Przeróbkę możemy też Pan zamówić u nas - za dodatkową opłatą do ceny projektu . Jeśli interesuje Pana wycena i określenie terminu - proszę o krótkiego maila z zapytaniem do nas - odpowiemy na wszystkie pytania . Zapraszamy :) MG
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 3240 Marek R

2012.10.19 1

Witam, kiedy będą dostępne rysunki techniczne do tego projektu? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marku. Już są rysunki techniczne tego domu. Zapraszamy na naszą stronę: http://www.mgprojekt.com.pl/sloneczny-z-garazem-2 , do działu: "Rysunki szczegółowe" . MG :)
Projekt domu Słoneczny z garażem 2 3917 Róża&Edward

0000.00.00 1

Zgrabny domek, bardzo nam się z mężem podoba. Mamy kilka pytań do autor, czy można się umówić na spotkanie do Was ? Czy robicie zmiany i adaptacje do działki?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Różo i Panie Edwardzie w naszej pracowni wykonujemy i zmiany i adaptacje do działki . Można również umówić się u nas na spotkanie . O informacje szczegółowe zapraszamy do kontaktu mailowego do naszej pracowni [email protected] . MG :)
Ocena 4.9/5 na podstawie 18 opinii.

Podobne projekty


Anatol
Bursztyn
Cypisek 3
Luna
Miluś
Niezapominajka z garażem
Perełka 2
Promyk
Słoneczny z garażem

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.