MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Słoneczny

Pow. użytkowa: 89.78 m2   /   Koszt realizacji: 190 692 zł
Projekt domu Słoneczny - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Słoneczny to parterowa, jednorodzinna willa dla rodziny czteroosobowej. Budynek o prostej bryle, łatwy i niedrogi w budowie. Pokój dzienny połączony przestrzennie z holem, aneksem jadalnym i częściowo otwartą kuchnią tworzą duże jednoprzestrzenne, przestronne wnętrze. W projekcie Słoneczny sypialnie z łazienką i oddzielnym wc tworzą strefę nocną domu. Wygląd zewnętrzny Słonecznego to bezpretensjonalny detal i dobrze dobrane proporcje. Pracownia posiada również projekt Słoneczny w innych wersjach wariantowych - z garażem i z dachem wielospadowym. Dostępna jest także wersja projektu w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 346 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 110,42 m2
 • Powierzchnia całkowita: 110,42 m2
 • Powierzchnia netto: 89,78 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 89,78 m2 wg PN-70/B-02365
  • 89,78 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 158 m2
 • Nachylenie dachu: 24 stopnie
 • Wysokość budynku: 5,01 m (5,33 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 13,24 m
 • Długość budynku: 8,34 m
 • Min szerokość działki: 20,24 m
 • Min długość działki: 16,34 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,61 m
Materiały:
 • Fundamenty - żelbetowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - pustaki ceramiczna max + styropian
 • Strop - drewniany
 • Elewacje - tynk cienkopowłokowy
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub blachodachówka

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 88,2 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 86,7 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 59,80 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 60 849,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 89 494,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 101 198,00 zł
Realizacja domu pod klucz 190 692,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Słoneczny - plik szczegółowy

Projekt domu Słoneczny - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Słoneczny 8109 Paweł P

2017.09.07 0

Witam.Mam pytanko czy dało by rade wylać strop z monolitu bo w przyszłości może bedzie pieterko i gdzieś beda musialy byc schody. Najważniejsze o ile podrożyłoby koszt budynku? Dziekuje z góry za odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Pawle, można tak zrobić, a w sprawie kosztów przy takiej zmianie to proszę wysłać zapytanie na [email protected], bo to już podaje szef pracowni. MG
Projekt domu Słoneczny 7446 Witold Dojlido

2016.09.13 0

Witam.Interesuje mnie projekt słoneczny.Chcialbym zapytać o kilka szczegolow.Czy jest mozliwosc zmiany wyjścia na taras a mianowicie zamienic okno z elewacji bocznej na tylna,a wyjście na taras na elewacje boczna.Czy można zrezygnować z osobnego wc.I jeszcze jedno czy można uwzglednic w projekcie garaz na elewacji bocznej lewej tej bez okna.Prosze o informacje jak to zalatwic jeśli możliwe sa te zmiany.Prosze tez o podanie kosztu realizacji pod klucz metoda zlecona(polecona przez Panstwa firmie budowlanej).Wymiary działki to 16,5m na ok,35m.wiec mam nadzieje ze taki projekt jest odpowiedni na moja dzialke.Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Witoldzie, Koszty realizacji, znajdujące się pod opisem projektu są aktualizowane przez kosztorysanta dwa razy w roku na podstawie średnich cen materiałów budowlanych w hurtowniach warszawskich i średniego kosztu robocizny. Są to ceny netto dla metody gospodarczej. W przypadku realizacji domu metodą zleconą, z jedną firmą budowlaną koszt wzrośnie o około 27%-34%. Jeśli chodzi o zmiany to bez problemu wprowadza je już projektant adaptujący projekt na działkę i z nim ustala się koszty, zarówno adaptacji, jak i zmian. Nasza pracownia na zmiany wystawia bezpłatną zgodę. Tutaj podajemy adresy firm wykonawczych, dla poszczególnych regionów: http://www.mgprojekt.com.pl/wykonawcy?woj=7 . MG:)
Projekt domu Słoneczny 7110 Andrzej Bogun

2016.03.22 3

Witam. Kupiliśmy ten projekt i czekamy na pozwolenie na budowę. Proszę o kontakt osoby, które wybudowały już Słonecznego. [email protected] Jesteśmy z Górnego Śląska.

Projekt domu Słoneczny 6977 rbi

2016.02.03 3

Mam pytanie dla tych którzy ten dom wybudowali by odpowiedzieli mi na emaila czy jest realne wybudowanie tego domu systemem gospodarczym plus tańsze materiały kwotą do 200.000 zł ? Proszę o odp na email: [email protected]

Projekt domu Słoneczny 6639 Sylwia Dz

2015.08.18 20

Witam, chciałabym się dowiedzieć gdzie znajdują się w projekcie schody w wariancie z dachem o kącie 35^ ? Ponieważ jest uwzględnione poddasze, ale nie ma nigdzie schodów.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Sylwio, w tym wariancie przewidziane są schodki składane poprzez właz, umiejscowiony przy ściance kuchennej. Widać to na rysunku szczegółowym parteru: http://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/sloneczny-wariant-e-plik-szczegolowy-572b1b15566dd5f4fb9a8e141ca66727.pdf . Schody nieduże można ewentualnie zrobić przy ścianie narożnej salonu, tyle że z wejściem na górę od strony drzwi tarasowych, tak by wyjście na górze wyszło w najwyższym punkcie poddasza pod kalenicą . MG:)
Projekt domu Słoneczny 4895 Dariusz Grabka

2013.12.22 10

Witam mam pytanie czy nie ma problemu jakbym chciał dom Podnieść o 50 cm wyżej. Mianowicie żeby ściana z bloczków fundamentowych zamiast standartowej wysokości 95 cm miała 145 cm.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Dariuszu. Tak nie ma problemu i można podnieść ściany fundamentowe na wys. 145cm , wtedy należy doprojektować schodki przed wejściem i przy tarasie ( zwiększy się ich liczba ). MG :)
Projekt domu Słoneczny 4662 Don [email protected]

2013.11.12 8

Czy jak kupie ten projekt , to skorzystam z dopłat NF-40?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Witam serdecznie . Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób można dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Słoneczny 3993 Grzegorz Kalamon

2013.04.22 1

Zmieści się kocioł na pellety. Tylko trzeba wiedzieć jaki kupić. Ja mam w tym domu juza czwarty rok Fu-wi 15kw. Podobno teraz mozna jeszce mniejsze kupic Fu-wi 9 kw(absolutnie wystarczy). Koszt ogrzewania z cieplą wodą 2700 zł na rok

Projekt domu Słoneczny 3362 sanchez

2012.11.03 1

do tak małej kotłowni zmieści się pompa ciepła

Projekt domu Słoneczny 3226 Julian Pestka

2012.10.18 1

Witam, mam pytanie do MG, czy można podwyższyć budynek i zrobić powierzchnię użytkową na poddaszu ? Proszę o odpowiedź .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Julianie. Ten domek jako parterowy ma prostą konstrukcję , a zarazem jest tani w budowie . Jeśli chciał by Pan , aby zaprojektować poddasze , to trzeba by było go praktycznie przeprojektować prawie na nowo( zmiana więźby , bo są wiązary , doprojektowanie stropu , gdyż w wersji podstawowej przewidziano sufit podwieszany do dolnego pasa wiązarów itd ). Oczywiście zmiany te są jak najbardziej możliwe . Może Pan je zamówić w naszej pracowni ( szczegóły : koszt i termin realizacji, podajemy mailowo , lub telefonicznie ). Można też zlecić zmiany projektantowi adaptacji na działkę , lub wybrać projekt podobny z gotowym poddaszem w naszej ofercie . MG :)
Projekt domu Słoneczny 2677 oliwia wieczorkowska

2012.04.04 0

do Pana Michała Gąsiorowskiego z MG Projekt znalazłam ten projekt na waszej stronie "Projekty domów z możliwością instalacji kotła na paliwo stałe" http://www.mgprojekt.com.pl/projekty-domow-z-mozliwoscia-instalacji-kotla-na-paliwo-stale?list_type=thumbs&special=&order_by=usable_asc&limit=24¤t_page=2 więc nie rozumiem ? wprowadzacie w błąd? proszę o odpowiedz

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Rzeczywiście , nastąpiła pomyłka w odpowiedzi na Pani maila . Słoneczny może mieć nieduży kocioł na paliwo stałe ,ale na ekogroszek . Konsultowałem się z instalatorem i dostałem odpowiedź , że nie może tam być kotła na pelety , bo nie mieści się taki kocioł z podajnikiem do tak niewielkiego pomieszczenia . Natomiast mały kocioł na ekogroszek mieści się . Wystarczy wejście do kotłowni , aby było z przedsionka . Może Pani nabyć projekt z pakietem kotła na paliwo stałe .Przepraszam za wprowadzenie w błąd - czasem może się i autorowi coś pomieszczać ... Michał Gąsiorowski
Projekt domu Słoneczny 2646 oliwia wieczorkowska

2012.04.02 0

Witam! tez jesteśmy zainteresowani tym projektem czy w pomieszczeniu gospodarczym zmieści się kocioł na paliwo stałe????? proszę o odpowiedz???

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt . Pani Oliwio , niestety w projekcie domu Słoneczny nie uda się zmieścić kotłowni na paliwo stałe . Pomieszczenie gospodarcze jest trochę zbyt małe . Może rozważycie Państwo zakup innego podobnego projektu z naszej oferty , w którym można zainstalować kotłownię na paliwo stałe .
Projekt domu Słoneczny 2670 oliwia wieczorkowska

2012.04.02 0

mam pytanie !!! Pomieszczenie gospodarcze ( kotłownie jest malutka czy zmieści się w niej kocioł na ekogroszek?? będę wdzięczna za odpowiedz

Projekt domu Słoneczny 2518 Natalia Kołacz

2012.03.28 1

Szukałam domu taniego i prostego w budowie oraz taniego w eksploatacji. Po prawie półrocznych poszukiwaniach kupiłam projekt domu "słoneczny". Domek jest mały, ale ma wszystkie niezbędne pomieszczenia.

Projekt domu Słoneczny 2529 Rafał Żebrowski

2012.03.27 3

Nie wiem czy jestem pierwszy, który zaczął budowę, ale radośnie donoszę, że w końcu zaczęliśmy, na razie są fundamenty, ale od czegoś trzeba zacząć :)

Projekt domu Słoneczny 2526 Osmolińska_E

2012.03.26 0

Jestem kolejną osobą, która przymierza się do budowy domu, a projekt "słoneczny" to mój faworyt. Cieszę się, że coraz więcej osób wypowiada się nt. tego projektu. Na etapie zaawansowanej budowy będzie z kim wymieniać sie uwagami :)

Projekt domu Słoneczny 2523 Damscy_A&P

2012.03.25 4

Też przymierzamy się do zakupu tego projektu. Właściwie przyglądając się innym projektom tylko słoneczny odpowiada naszym wymaganiom, funkcjonalność odpowiada nam w 100%.

Projekt domu Słoneczny 2525 Karolina Harla

2012.03.22 0

Witajcie, postanowiłam napisać kilka słów, by coś się działo :-). W zeszłym tygodniu zamówiliśmy projekt domu z pakietem wentylacja i kominek. Na razie biegamy i załatwiamy całe mnóstwo dokumentów. Planujemy w tym roku w czerwcu rozpocząć budowę naszego wymarzonego domku, taki jest plan, a jak będzie to zobaczymy. Pozdrawiam wszystkich cieplutko ;-)

Projekt domu Słoneczny 2528 Wortmann Klaudiusz

2012.03.18 1

Prosty, skromny domek. W zupełności na nasze potrzeby. Szukaliśmy projektu, spełniającego nasze oczekiwania, a Słoneczny spełnia je w 100 %.

Projekt domu Słoneczny 2521 Weronika Michalczuk

2012.03.16 1

Też będziemy budować ten dom. Odpowiada nam przede wszystkim pod kątem funkcjonalności pomieszczeń oraz pod kątem ekonomicznym. Podział na część dzienną i nocną wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Otwarty salon połączony z kuchnią i holem sprawia wrażenie ogromnej przestrzeni i co najważniejsze pozwala na stały kontakt z innymi domownikami.

Projekt domu Słoneczny 2520 Janusz_OP

2012.03.13 0

Także zmierzamy wybudować ten dom ale w wersji z garażem. Planujemy też częściowo podpiwniczyć budynek, ogólnie mówiąc to zewnętrznie zostanie jak w projekcie, wewnętrznie chcemy trochę zmienić go do naszych potrzeb.

Projekt domu Słoneczny 2519 Wziątek Piotr

2012.03.08 1

Przez ponad 20 lat mieszkaliśmy z żoną w 11 piętrowym blokowisku. Mamy tylko jedno dziecko więc nie chcieliśmy budować ogromniastego, piętrowego domu, bo nie było takiego sensu. Od samego początku byliśmy zdecydowani na prosty, parterowy domek bez garażu (niższe koszty), najlepiej dwuspadowy dach (łatwość w budowaniu). Wybraliśmy ten domek i naprawdę jesteśmy zadowoleni.

Projekt domu Słoneczny 2522 Kamila Kazanecka

2012.03.02 0

Przy wyborze projektu najważniejsze było, aby dom był parterowy miał dach dwuspadowy, pow. użytkowa max. 100m2, a cała reszta jest bez znaczenia, bo do wszystkiego można się przyzwyczaić. Jednak żeby nie wyszło, że „słoneczny” mi się nie podoba, bo tak wcale nie jest. Moim zdaniem jest rewelacyjny pod każdym względem.

Projekt domu Słoneczny 2527 Klaudia Popowska

2012.03.01 2

Witam, właśnie zastanawiam się z mężem nad zakupem tego projektu, jednak zanim go zamówimy chcielibyśmy się zapytać, może ktoś z Państwa orientuje się bądź wie z własnego doświadczenia jak kształtują się rzeczywiste koszty stanu surowego zamkniętego w odniesieniu do kosztorysu przedstawionego na stronie MG Projekt.

Projekt domu Słoneczny 2524 Marek_K

2012.02.19 6

Wygląda na to, że i my dołączymy do grona „słonecznych”, na dniach chcemy zakupić ten projekt.

Projekt domu Słoneczny 720 Różyczka

2012.02.14 1

Skromny jest ten domek, ale właśnie ta skromność najbardziej ujmuje. Zależało mi na prostym domku, ale jednocześnie mającym ciekawe rozwiązania. Myślę, że SŁONECZNY ładnie wkomponuje się w działkę :-0

Projekt domu Słoneczny 721 Paulisia_Kozi

2012.02.14 0

Przyjrzałam się dokładnie temu projektowi i muszę szczerze przyznać, że niczego sobie……podstawa spiżarka przy kuchni, oddzielona łazienka od wc, oddzielna częśc dzienna od nocnej, dla mnie bomba!

Projekt domu Słoneczny 722 Inga06

2012.02.14 0

Szukając projektu lepiej już mieć wypis z planu zagospodarowania dla działki lub warunki zabudowy bo tam mogą być określone linie zabudowy i max. długość ściany frontowej, kąty pochylenia połaci dachowej. Na tym się można nieźle przejechać. Masz w ręku projekt i widzisz, że nie możesz go zbudować, bo nie spełnia miejscowych warunków. Tak było w naszym przypadku, zamówiliśmy projekt „słonecznego” i okazało się, że problemem jest kąt nachylenia dachu. Według naszych norm powinien mieć 30-35 st. Na szczęście pracownia jest na tyle uczciwa, że zgodzili się wymienić słonecznego na wariant E, który na szczęście ma odpowiedni kąt nachylenia. Panie Michale bardzo dziękuję :)))

Projekt domu Słoneczny 723 marko_40

2012.02.14 0

W moim przypadku nie było żadnych, ale to żadnych mozolnych poszukiwań. Dom, wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, wybralem zanim jeszcze znalazłem działkę, po prostu projekt SŁONECZNY spełniał wszystkie moje oczekiwania, nawet te nie całkiem jeszcze uświadomione. Ten dom to prosta bryła i dach, a więc niższe koszty budowy i ponadczasowy styl projektu.

Ocena 4.9/5 na podstawie 29 opinii.

Podobne projekty


Bonifacy
Cypisek
Dom dla trojga
Niezapominajka
Perełka
Promyk
Słoneczny 2
Szpak
Żabka

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.