MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Budynki z więźbą z wiązarów kratowych

1 2 3
Pokaż: Nowości| Polecane
Pokazuj: 12| 24| 48| wszystkie
Tylko miniaturki Szczegółowa lista
Znaleziono 34 projektów.
Bryza
Bryza 2
Bryza 3
Bursztyn
Czaruś
Cztery kąty
Cztery kąty 2
Dudek
Jak marzenie
Jak marzenie 3
Jak marzenie z garażem
Jaś

Projekty domów z więźbą z wiązarów kratowych

Projekty domów z więźbą z wiązarów drewnianychProjekty domów z więźbą z wiązarów kratownicowych stanowią wyjątkowo interesującą alternatywę dla tradycyjnej więźby ciesielskiej.

Nasze propozycje w tej kategorii dotyczą ofert, które mają uwzględnione wiązary kratownicowe już w projekcie podstawowym bądź projekt zakłada zastosowanie wiązarów, jako wersji wariantowej.

Pragniemy podkreślić, że projekty więźby z wiązarów kratownicowych zostały przygotowane przez lidera technologii prefabrykacji więźb dachowych w Polsce – firmę Mitek.

Dlatego mogą mieć Państwo pewność, że dach wykonany w tej technologii spełni wszelkie oczekiwania jakościowe i estetyczne.

 

Domy z wiązarami kratowymi

Wiązary kratowe nadal nie są tak popularne, jak tradycyjna więźba dachowa, ale to rozwiązanie nieustannie zyskuje nowych zwolenników, którzy doceniają lekkość konstrukcji, a także prostotę i łatwość wykonania. 

Co więcej, wiązary dachowe nadają się do wszystkich rodzajów dachu.

Szczególne zastosowanie mają w domach z poddaszem nieużytkowym i to zarówno parterowych, jak i piętrowych, przy dachu dwuspadowym.

W takim przypadku nawet przy przenikaniu się dachów nie będzie problemów z ich wykonaniem, ponieważ wystarczy zastosować prostą konstrukcję kosza farmerskiego.

Chociaż do niedawna wiązary kratownicowe stosowano wyłącznie w domach z poddaszem nieużytkowym, to obecnie jest możliwość wykorzystania takiej konstrukcji w budynkach z poddaszem użytkowym – najczęściej będą to dachy mansardowe.

Zwracamy Państwa uwagę na fakt, iż przy dachu czterospadowym lub wielopołaciowym znacznie wyższe byłyby koszty robocizny, a wykonanie trochę bardziej skomplikowane z powodu konieczności zastosowania różnego rodzaju wiązarów.

Jednocześnie część elementów konstrukcyjnych wymagałaby metod tradycyjnych, jak ma to miejsce przy tradycyjnej więźbie.

Dlatego właśnie zalecamy ten rodzaj więźby zwłaszcza do domów z dachem dwuspadowym i jednospadowym.

Technologia ta świetnie się sprawdza również przy dachu płaskim.

W takiej sytuacji potrzeba tylko jeden rodzaj wiązarów na całą powierzchnię dachu.

 

Prosta i lekka konstrukcja więźby z wiązarów kratowych

Wiązary kratownicowe stanowią rodzaj drewnianej konstrukcji, która jest złożona z pasa dolnego, czyli podstawy oraz pasa górnego, który można uznać za odpowiednik tradycyjnej krokwi.

Elementy usztywniające całość będą zaś wypełnieniem.

Projekty domów z więźbą z wiązarów kratownicowych pozwalają nie tylko na wygodę budowania, ale przede wszystkim ogromne oszczędności czasu.

Dach zbudowany w tej technologii jest gotowy w ciągu jednego-dwóch dni. 

Dzieje się tak, ponieważ całą konstrukcję składa się poza bryłą domu – prace montażowe przy kratownicy prowadzi się na płaskiej powierzchni, a nie na wysokości.

Dopiero gotową konstrukcję montuje się na dachu.

To również bardzo wygodny i stosunkowo niedrogi sposób budowania dachu.

Nie ma potrzeby robienia stropów betonowych, co znacznie podwyższałoby koszty. 

Po prostu pasy dolne zamontowanych wiązarów tworzą konstrukcję stropu nad ostatnią kondygnacją budynku.

Dachy wykonane w tej technologii są lekkie i nie powodują nadmiernego obciążenia konstrukcji domu.

Otrzymują Państwo jednocześnie produkt charakteryzujący się wyjątkowo wysoką jakością – zostaje wykorzystane w produkcji drewno wysokogatunkowe, a sam sposób przygotowania eliminuje ewentualne błędy popełniane przez cieśli przy technologii tradycyjnej.

Można więc liczyć na idealną geometrię dachu oraz perfekcyjnie wykonane łączenia poszczególnych elementów.

Warto podkreślić, że dom z zewnątrz niczym nie różni się od budynku z więźbą tradycyjną.

Jest to jednak bardzo nowoczesne rozwiązanie dla Inwestorów szukających ciekawych technologii, oszczędności czasu i stosunkowo niedrogich pomysłów.

 

Różnorodne projekty domów z wiązarami drewnianymi

Prezentujemy Państwu bardzo różne projekty domów z więźbą z wiązarów dachowych drewnianych. 

W tej kategorii dostępne są projekty domów parterowych, w których konstrukcja dachu została oparta na ścianach zewnętrznych, natomiast wewnątrz znajdują się wyłącznie ścianki dzielone nadające się do dowolnego przestawienia.

Warto podkreślić, że technologia budowy więźb z wiązarów kratownicowych pozwala na budowanie dachów o większej rozpiętości niż ma to miejsce w przypadku więźb tradycyjnych.

Dlatego w tej kategorii dostępne są nie tylko małe domy parterowe, ale też takie o większej powierzchni użytkowej.

Proponujemy również projekty domów z poddaszem oraz projekty domów ze strychem z więźbą z wiązarów kratownicowych, w których podstawą są więzary ramowe z belkami tworzącymi nie tylko krokwie dachu, ale i belki stropowe poddasza oraz wiązary jętkowe.

Podobne są one w swojej formie do tradycyjnej więźby krokwiowo-jętkowej.

Do Państwa dyspozycji oddajemy również ciekawe projekty domów piętrowych z więźbą z kratownic, które wyróżniają się niezwykłą estetyką architektoniczną.

Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z wszystkimi propozycjami w tej kategorii. Projekty domów z więźbą z wiązarów dostępne są w wielu wariantach i odbiciu lustrzanym. Projekty są połączone z bezpłatnym pakietem Prefabrykowana więźba dachowa.

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.