MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Zosia 7

Pow. użytkowa: 82.43 m2   /   Koszt realizacji: 293 412 zł
Projekt domu Zosia 7 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3090 zł 2472 zł


Projekt domu Zosia 7 jest wersją wariantową projektu „Zosia” - powiększona wersja domu o kwadratowym planie o wymiarach 10,7 x 10,7 m (czyli po 1 metr szerszym i dłuższym od pierwotnego projektu), oraz z dobudowanym garażem. Dom ma nadal - podobnie jak pozostałe projekty z serii „Zosia” - prostą bryłę i konstrukcję, ale zyskał nowoczesny sznyt i jest urozmaicony detalami jak garaż z płaskim dachem, czy komponujące się z garażem zadaszenie drzwi wejściowych, czy wreszcie pergola przykrywająca część tarasu ogrodowego. Dom, mimo kilku urozmaiceń, dzięki swojej prostocie jest łatwy w budowie, a przez to niedrogi. Jednocześnie funkcjonalnie w stu procentach spełnia wymagania komfortowego mieszkania dla czteroosobowej rodziny. Budynek przykryto dwuspadowym dachem o kącie 30 stopni. Nad parterem przewidziano drewniany strop belkowy i krokwiową więźbę dachową. Powstały w ten sposób strych można wykorzystywać jako domową przestrzeń magazynową z dostępem do niej za pomocą schodków drabinkowych. Posiadamy wariant projektu Zosia 7B, ze stropem betonowym nad parterem, gdzie strych zamieniony jest na poddasze użytkowe z dwoma dodatkowymi pokojami. Oczywiście można też projekt zmodyfikować z drugą stronę – czyli zamienić strop i więźbę krokwiową na wiązary kratownicowe i wyłączyć przestrzeń nad parterem z jakiegokolwiek użytkowania. Do domu wchodzimy przez przedsionek z dużą szafą do holu i salonu. Z boku przy wejściu przechodzimy do kotłowni i dalej do garażu. Kotłownia została przewidziana w projekcie jako gazowa, ale łatwo można ją przerobić na kotłownię na paliwo stałe. Dalej we wnętrzu z lewej strony mamy trzy sypialnie, w tym sypialnię rodziców z garderobą. Pozostała część wnętrza to salon z aneksem kuchennym o powierzchni około 35 m2. Z salonu wydostajemy się do ogrodu i na tarasy. Taras o kształcie litery L jest częściowo odkryty, a częściowo przesłonięty pergolą. Dom jest bardzo funkcjonalny i ma rozbudowany program pomieszczeń. Nie ma tutaj zmarnowanej przestrzeni - wszystko jest praktycznie wykorzystane. Dom ma bezpretensjonalną i przyjemną dla oka stylistykę. Zdecydowaną zaletą domków z serii „Zosia” jest ich prostota i funkcjonalność, przekładające się na maksymalny efekt inwestycji uzyskany za niewielkie pieniądze. Każdą kolejną wersję domu z tej serii staramy się projektować jeszcze lepiej i sensowniej. Dom jest zaprojektowany jako energooszczędny, bardzo dobrze ocieplony. Będzie dzięki temu tani w późniejszej eksploatacji. Zapraszamy !

Dane techniczne:
 • Kubatura: 538 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 139,57 m2
  • z podcieniami: 144,80 m2
 • Powierzchnia całkowita: 139,57 m2
 • Powierzchnia netto: 87,48 m2 + garaż 18,60 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 82,43 m2 wg PN-70/B-02365
  • 87,48 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 164,70 m2 + dach płaski 28,85 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,39 m (6,69 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 14,10 x 11,76 m
 • Minimalne wymiary działki: 21,10 x 19,76 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane – bloczki gazobeton 24 cm + styropian
 • Strop - strop drewniany belkowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 84,9 kWh/(m2)
 • Ek - 83,6 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 60,55 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 69,65 kWh/(m2)
 • EUco - 31,25 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2472 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 89 120,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 136 567,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 156 845,00 zł
Realizacja domu pod klucz 293 412,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Zosia 7 - pliki szczegółowe

Projekt domu Zosia 7 - pliki szczegółowe - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Zosia 7 8896 Konrad B.

2019.06.19 9

Witam, Zastanawiam sie nad tym projektem, ale potrzebuje wprowadzic kilka zmian: 1. kat nachylenia dachu na 35 stopni 2. dobudowanie kotłowni za garażem 3. zamiast kotłowni garderoba/powiększenie łazienki. Czy takie zmiany są mozliwe i jaka była by cena projektu ze zmianami.

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Panie Konradzie, Wprowadzenie takich zmian jest jak najbardziej możliwe, może to zrobić projektant adaptujący projekt na działkę, jeśli chce Pan wprowadzić zmiany w naszej pracowni, to bardzo prosimy o maila na adres: [email protected], w celu ustalenia szczegółów i wyceny zmian. Pozdrawiam, MG
Projekt domu Zosia 7 8897 Marta G.

2019.06.08 0

Dokumentacja już w urzędzie, czekamy na pozwolenie i ruszamy z budową :) Czy ktoś już też buduje ten domek, może jakaś grupa na fb?

Projekt domu Zosia 7 8895 Marek

2019.06.06 7

Ciekawy projekt, podpisuje się pod poprzednikiem :)

Projekt domu Zosia 7 8879 Krzysiek

2019.06.03 10

Mały, ale wariat :) Hasło w sam raz o tym projekcie :) Planuje budowę w następnym roku, bo w tym, to za późno się zabrałem :) ale chętnie obejrzę jakieś realizację innych :) Ktos-coś? :)

Ocena 4.9/5 na podstawie 4 opinii.

Podobne projekty


Żabka
Zosia
Zosia 2
Zosia 3
Zosia 4
Zosia 5
Zosia 6
Zosia 7 B
Zosia 8

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.