• Animacja
 • Komentarze (0)
 • Dodatki i gratisy

Projekt domu Zosia 7

5,540 zł 4,432 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 432 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
428 153 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
82,43 m2
Min szerokość działki:
21,10 m
Min długość działki:
19,76 m
Projekt domu Zosia 7 jest wersją wariantową projektu „Zosia” - powiększona wersja domu o kwadratowym planie o wymiarach 10,7 x 10,7 m oraz z dobudowanym garażem.

Zobacz całą serię projektów: Zosia

Rzuty:

Zosia 7 - rzut parteru

Zosia 7 - rzut parteru

Zosia 7 - rzut strychu

Zosia 7 - rzut strychu

Sytuacja:

Zosia 7 - sytuacja

Zosia 7 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Zosia 7 - elewacje

Zosia 7 - elewacje

Zosia 7 - elewacje

Zosia 7 - elewacje

Zosia 7 - elewacje

Zosia 7 - elewacje

Zosia 7 - elewacje

Zosia 7 - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
538,00 m3
18,6 m2
82,43 m2
N/D
139,57 m2
87,48 m2 + garaż 18,60 m2
N/D
144,80 m2
139,57 m2
N/D

82,43 m2 wg PN-70/B-02365

87,48 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

N/D
30 stopni
6,39 m (6,69 m z podmurówką)
2,70
14,10 m
11,76 m
21,10 m
19,76 m
jednorodzinny
parterowy
nie
jednostanowiskowy
dwuspadowy
murowany
tradycyjny
N/D
2
4
4
N/D
N/D
Materiały:
 • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne ściany murowane – bloczki gazobeton 24 cm + styropian
 • Strop strop drewniany belkowy
 • Elewacje tynk cienkowarstwowy
 • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
103 615 zł
153 998 zł
274 155 zł
428 153 zł
73 089 zł
31 328 zł
13 720 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 69,6 kWh/(m2)
Ek 64,4 kWh/(m2 rok)
EUCO 48,3 kWh/(m2 rok)
Opis projektu:

Projekt Zosia 7 to jednorodzinny, parterowy dom dla 3-4 osobowej rodziny, Powierzchnia użytkowa domu wynosi 82,43 m2 (kubatura 538 m3). Dom ma prostą bryłę, ale zyskał nowoczesny sznyt. Projekt można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 21.10 x 19.76 m.  Całość zwieńczona jest dachem dwuspadowym.

Architektura domu Zosia 7

Projekt Zosia 7 zaprojektowany jest na planie prostokąta o wymiarach: 14,10 x 11,76 m. Prosta bryła urozmaicona jest detalami: garaż z płaskim dachem czy komponujące się z garażem zadaszenie drzwi wejściowych, czy wreszcie pergola przykrywająca część tarasu ogrodowego. Jasna elewacja przełamana jest kontrastowymi kolorami, które akcentują wejście, okna czy garaż. Budynek przykryto dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 30 stopni. Ten projekt jest na tyle uniwersalny, że będzie się dobrze prezentował w każdym krajobrazie.

Wnętrze domu Zosia 7

Do domu wchodzimy przez przedsionek z dużą szafą do holi i salonu. Z boku, przy wejściu przechodzimy do kotłowni i dalej do garażu. Kotłownia została przewidziana w projekcie jako gazowa, ale łatwo można ją przerobić na kotłownię na paliwo stałe. Dalej, we wnętrzu z lewej strony mamy trzy sypialnie  - w tym sypialnię główną z garderobą. Pozostała część wnętrza to salon z aneksem kuchennym o powierzchni około 35m2. Z salonu wydostajemy się do ogrodu i na tarasy. Taras o kształcie litery L jest częściowo odkryty, a częściowo przesłonięty pergolą. Dom jest bardzo funkcjonalny i ma rozbudowany program pomieszczeń. Nie ma tutaj żadnej zmarnowanej przestrzeni – wszystko jest praktycznie wykorzystane.

Koszty budowy Zosia 7

Zdecydowaną zaletą domu Zosia 7 jest prostota i funkcjonalność. Przekłada się to na maksymalny efekt inwestycji uzyskany za niewielkie pieniądze. Nad parterem przewidziano drewniany strop belkowy i krokwiową więźbę dachową. Powstały w ten sposób strych można wykorzystywać jako domową przestrzeń magazynową z dostępem do niej za pomocą schodków drabinkowych. Można modyfikować projekt, np. zamienić strop i więźbę krokwiową na wiązary kratownicowe. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów etap budowy do stanu surowego zamkniętego wyniesie 136 567 zł netto, a realizacja pod klucz to inwestycja na poziomie 293 412 zł netto. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

Dom, mimo kilku urozmaiceń, dzięki swojej prostocie jest łatwy w budowie, co jest ważną cechą szczególnie dla Inwestorów planujących budowę metodą gospodarczą.

W gotowym projekcie domu Zosia 7 można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, charakterystyka energetyczna, tablica budowy czy instalacja fotowoltaiczna.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pracowni MG Projekt tej serii: 

projekt domu Zosiaprojekt domu Zosia 2projekt domu Zosia 3projekt domu Zosia 4projekt domu Zosia 5projekt domu Zosia 6projekt domu Zosia 7Bprojekt domu Zosia 8.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna