• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Zosia 4

5,740 zł 4,592 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 592 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
322 813 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
70,72 m2
Min szerokość działki:
16,76 m
Min długość działki:
18,91 m
Projekt domu Zosia 4 jest kolejną wersją wariantową popularnego projektu domu jednorodzinnego z serii ”Zosia”. Domek ma prostą budowę, prostą bryłę.

Zobacz całą serię projektów: Zosia

Rzuty:

Zosia 4 - rzut parteru

Zosia 4 - rzut parteru

Zosia 4 - rzut strychu

Zosia 4 - rzut strychu

Sytuacja:

Zosia 4 - sytuacja

Zosia 4 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Zosia 4 - elewacje

Zosia 4 - elewacje

Zosia 4 - elewacje

Zosia 4 - elewacje

Zosia 4 - elewacje

Zosia 4 - elewacje

Zosia 4 - elewacje

Zosia 4 - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
438,00 m3
N/D
70,72 m2
N/D
95,57 m2
74,28 m2
N/D
95,57 m2
95,57 m2
N/D

70,72 m2 wg PN-70/B-02365

74,28 m2 wg PN-ISO 9836:1997)

139,70 m2
30 stopni
6,43 m (6,73 m z podmurówką)
2,70
8,76 m
10,91 m
16,76 m
18,91 m
jednorodzinny
parterowy
nie
bez garażu
dwuspadowy
murowany
tradycyjny
N/D
2
4
4
N/D
N/D
Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane – bloczki gazobeton 24 cm + styropian
  • Strop drewniany belkowy
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
77 395 zł
107 731 zł
215 083 zł
322 813 zł
58 341 zł
19 683 zł
10 653 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 69,4 kWh/(m2)
Ek 57,4 kWh/(m2 rok)
EUCO 47,2 kWh/(m2 rok)
Opis projektu:

Projekt domu Zosia 4 

Projekt domu Zosia 4 to projekt parterowego domu jednorodzinnego bez poddasza, Projekt przeznaczony jest dla 4 domowników. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 70,72 m2 (kubatura 438 m3). Domek ma prostą bryłę co wpływa na łatwość budowy. Całość zwieńcza dach dwuspadowy o kącie nachylenia 30 stopni. Minimalna wielkość działki na jakiej można realizować projekt to: 16,76 x 18,91 m.

Zosia 4 architektura

Domek ma prostą budowę, prostą bryłę. Dzięki oszczędnej formie i swojej prostocie jest łatwy w budowie, a przez to niedrogi. Jednocześnie dom jest wygodny dzięki funkcjonalnie rozplanowanemu wnętrzu. Projekt domu Zosia 4 jest wąski i zmieści się na węższej parceli. Ma też głęboką bryłę, dzięki czemu wnętrze domu to nadal pierwotne cztery pokoje. Dom przykryty jest dwuspadowym dachem o kącie 30 stopni. Nad parterem przewidziano strop drewniany belkowy oraz klasyczną więźbę dachową krokwiową. Dzięki temu nad parterem mamy jeszcze sporą przestrzeń magazynową strychu do wykorzystania. Oczywiście wariantowo można wykonać konstrukcję dachu z wiązarów kratownicowych.

Projekt domu Zosia 4 wnętrza

Do domu wchodzimy przez podest. Za drzwiami wejściowymi zaplanowany jest przedsionek z dużą szafą na okrycia wierzchnie. Przedsionek łączy nas z holem i salonem. Z boku przedsionka znajduje się kotłownia, która w projekcie bazowym ma kocioł gazowy. Można jednak dowolnie zaadaptować na kotłownię na paliwo stałe. Obok kotłowni mamy przytulną łazienkę dla wszystkich domowników. Po przeciwnej stronie są zaprojektowane sypialnie dziecięce z wbudowanymi szafami i WC. Od strony ogrodu mieści się sypialnia rodziców oraz oczywiście część dzienna - salon z wypoczynkiem i stołem jadalnym. Jadalnia łączy się z aneksem kuchennym tworząc miejsce sprzyjające rozmowom podczas wspólnych posiłków. Na środku salonu mamy ścianę kominkową na której można również powiesić ekran lub telewizor.

Zosia 4 koszty budowy domu

Dom Zosia 4 jest zaprojektowany jako energooszczędny,  a zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych, izolacji i instalacji pozwala na ekonomiczne utrzymanie domu. Dzięki optymalnej wielkości koszty budowy domu są niskie. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu do stanu surowego zamkniętego wynosi 78 661 zł netto, a całkowite koszty budowy pod klucz to 224 859 zł netto. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

W gotowym projekcie domu Zosia 4 można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe czy instalacja fotowoltaiczna.

Dom Zosia 4 jest oczywiście domem całorocznym, ale może też być drugim domem wakacyjnym. Zdecydowaną zaletą domków z serii Zosia jest ich prostota i funkcjonalność,  co przekłada się na maksymalny efekt inwestycji uzyskany za nieduże pieniądze.

Domek z zewnątrz ma bardzo sympatyczną stylistykę. Architektura domu jest bezpretensjonalna i przyjemna dla oka. Budynek będzie się świetnie komponował z otoczeniem zarówno na przedmieściach jak i na wsi. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pracowni MG Projekt tej serii: projekt domu Zosiaprojekt domu Zosia 2projekt domu Zosia 3projekt domu Zosia 5projekt domu Zosia 6projekt domu Zosia 7projekt domu Zosia 7Bprojekt domu Zosia 8.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna