• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Willa Parkowa B

8,440 zł 6,752 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6 752 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
723 379 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
145,29 m2
Min szerokość działki:
25,16 m
Min długość działki:
25,64 m
Projekt domu Willa parkowa B jest kolejną wersją projektu z serii „rezydencja parkowa – willa parkowa”. Budynek o bardziej zwartej bryle, węższy o niemal dwa metry od wersji bazowej, przeznaczony na mniejszą działkę.

Zobacz całą serię projektów: Willa Parkowa

Rzuty:

Willa Parkowa B - rzut parteru

Willa Parkowa B - rzut parteru

Willa Parkowa B - rzut poddasza

Willa Parkowa B - rzut poddasza

Sytuacja:

Willa Parkowa B - sytuacja

Willa Parkowa B - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Willa Parkowa B - elewacje

Willa Parkowa B - elewacje

Willa Parkowa B - elewacje

Willa Parkowa B - elewacje

Willa Parkowa B - elewacje

Willa Parkowa B - elewacje

Willa Parkowa B - elewacje

Willa Parkowa B - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
789,00 m3
33,8 m2
145,29 m2
N/D
227,74 m2
149,90 m2 + garaż 33,88 m2 + strych/poddasze 21,34 m2
N/D
255,86 m2
259,65 m2
21,34 m2

145,29 m² wg PN-70/B-02365

149,90 m² wg PN-ISO 9836:1997

N/D
30 stopni
6,81 m (7,11 m z podmurówką)
2,8
18,16 m
18,64 m
25,16 m
25,64 m
jednorodzinny
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
dworek, tradycyjny
poddasze użytkowe
4
5
5

grawitacyjna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop monolityczny żelbetowy nad parterem
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
267 334 zł
370 902 zł
352 478 zł
723 379 zł
108 352 zł
50 076 zł
53 493 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 69,6 kWh/(m2)
Ek 88,6 kWh/(m2 rok)
EUCO 59,70 kWh/(m2 rok)
Opis projektu:

Projekt domu Willa parkowa B jest kolejną wersją projektu z serii „rezydencja parkowa – willa parkowa”, Projekt przeznaczony jest dla 5 użytkowników. Willa parkowa B to dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej blisko 150 m2 ( kubatura 789 m3).  Dom jest zwieńczony dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 30 stopni. Budynek o bardziej zwartej bryle, węższy o niemal dwa metry od wersji bazowej, przeznaczony na mniejszą działkę. Minimalne wymiary działki na której można zrealizować projekt to: 25,16 x 25,64 m.

Willa parkowa B bryła budynku

Dom jest komfortową parterową willą, która nawiązuje architektonicznie do amerykańskich podmiejskich rezydencji i do naszych polskich dworków. Zastosowane w nim detale to połączenie nowoczesnych materiałów i rozwiązań oraz klasycznej formy. Taki dom nigdy się nie zestarzeje, a jego styl będzie zawsze modny.

Budynek został zaprojektowany jako parterowy co przekłada się na wygodę użytkowania. W projekcie domu Willa parkowa B wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Front budynku zaakcentowano reprezentacyjnym podcieniem wejściowym z dużymi przeszklonymi drzwiami z naświetlami prowadzącymi do obszernego przedsionka. Wystający przed elewację frontową garaż pozwala na cofnięcie ściany frontowej od ogrodzenia, co tworzy właściwy dystans domu od drogi.

W elewacji ogrodowej zaprojektowano duży zadaszony taras - miejsce towarzyskich biesiad i rodzinnego relaksu. Dom ma duże przeszklenia z ładnymi podziałami. Całość przykryta jest proporcjonalnym dachem.

Willa parkowa B wnętrze

Wszystkie pokoje - zarówno salon jak i sypialnie mają bezpośredni kontakt z otaczającym ogrodem. Wnętrze domu podzielono na część dzienną i nocną. W projekcie domu Willa parkowa B  część dzienna to duży salon z pustką łączący się z jadalnią, hol, kuchnia. W części nocnej zmieszczono trzy sypialnie (w tym sypialnia rodziców z garderobą) i dwie łazienki. Dużym atutem jest przejście przez szatnię do kotłowni i dużego garażu dwustanowiskowego. Nad parterem mamy duży strych – poddasze. Może ono być użytkowe - z pokojami i łazienką albo może pozostać po prostu strychem. Na poddaszu mamy dodatkową przestrzeń do dowolnego wykorzystania poza podstawowym programem użytkowym.

Koszty budowy domu Willa parkowa B

Gotowy projekt domu Willa parkowa B jest energooszczędny, a zastosowanie materiałów o najwyższych parametrach pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Dzięki zoptymalizowanej bryle koszty budowy do stanu surowego szacuje się na 278 280 zł netto, a  533 018 zł netto do stanu surowego zamkniętego.  Istnieje możliwość dostosowania projektu do NF 40.

W gotowym projekcie domu Willa parkowa B można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie "Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Polecamy również zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność.

 

Willa parkowa B to bardzo zgrabny stylowy dom jednorodzinny, dający komfort i prestiż jego przyszłym mieszkańcom. W budynku zastosowano dobre izolacje, oraz nowoczesne energooszczędne materiały. Wbrew pozorom nie będzie on bardzo drogi w budowie tak samo jak w późniejszym utrzymaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pracowni MG Projekt: (Willa Parkowa), (Willa Parkowa 2), (Willa Parkowa 3), (Willa Parkowa 4), (Willa Parkowa 5), (Willa Parkowa 6), (Willa Parkowa C), (Willa Parkowa D).

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna