MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Fokstrot

Pow. użytkowa: 130.27 m2   /   Koszt realizacji: 385 890 zł
projekt-domu-fokstrot-wizualizacja-frontowa
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3290 zł


Projekt domu Fokstrot jest kolejną wersją projektu z kolekcji „roztańczonych” domów, czyli: Party, Party 2, Biba, Rumba, Salsa, Samba, Tango. Jest to kolejna odsłona popularnego projektu Party, ale w nowocześniejszym ujęciu - domu typu „stodoła”, bez okapów, z parterowymi dobudówkami, z płaskimi daszkami otaczającymi zasadniczą bryłę. Dom jest propozycją dla Klientów lubiących nowoczesną architekturę i życie w takiej oprawie. Główna bryła domu to prostopadłościan przykryty dwuspadowym dachem. Z przodu dom urozmaica wystający garaż i zadaszenie wejścia. Od strony ogrodu natomiast podcień - zadaszenie tarasu. Bryła została podzielona poziomymi pasami. Dolny pas parteru wypełniono dużymi oknami do podłogi i szarymi płytami (z betonu architektonicznego, płyt włókowo-cementowych, lub z tynku o innym kolorze i strukturze imitującego płyty). W ścianach szczytowych poddasza zaprojektowano zestawy okien balkonowych połączonych kontrastującymi środkowymi słupkami. Pozostała cześć elewacji domu jest biała. Dach przykryto płaską grafitową dachówką. W dachu po obu stronach umieszczono rzędy okien połaciowych. Architektura domu jest nowoczesna, prosta, czysta. Budynek doskonale wpasuje się w dowolne otoczenie. Wnętrze : na parterze zaprojektowaliśmy jednoprzestrzenne wnętrze pomieszczeń salonu, kuchni i holu. Kuchnia z wyspą, ścianą w pełnej zabudowie, z pięknym przeszkleniem do podłogi i sąsiadującą spiżarnią będzie doskonałym miejscem do krótkich spotkań domowników. Salon ze ścianą kominkowo-telewizyjną otwiera się szerokimi przeszkleniami na otaczający ogród i częściowo zadaszony taras. Na parterze mamy też dodatkowy pokój, łazienkę z prysznicem i schowkiem porządkowym, dwustanowiskowy garaż i kotłownię. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie : apartament rodziców z własną łazienką i garderoba, oraz tarasem nad garażem, oraz dwie sypialnie dziecięce, z wbudowanymi szafami i oddzielną łazienką. Dodatkowo na poddaszu przewidziano też pralnię. Ścianki kolankowe na poddaszu są dość wysokie, więc skosy nie powinny być dużym utrudnieniem. Koszty i eksploatacja : dom ma bardzo prostą konstrukcję. Jego bryła to prostokąt przykryty dwuspadowym dachem. Dom będzie niedrogi w budowie, a dzięki energooszczędnym rozwiązaniom i „czystej” bryle - będzie również tani w późniejszej eksploatacji. Propozycja w sam raz dla współczesnej, dynamicznej rodziny, lubiącej nowoczesną architekturę. Zapraszamy !

Dane techniczne:
 • Kubatura: 618 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez pocieni 132,54 m2
  • z podcieniami 157,75 m2
 • Powierzchnia całkowita: 207,28 m2
 • Powierzchnia netto: 134,87 m2 + garaż 33,93 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 130,27 m2 wg PN-70/B-02365
  • 134,87 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Wymiary domu: 14,14 x 10,29 m
 • Minimalne wymiary działki: 21,14 x 19,59 m
 • Wysokość do kalenicy: 8,20 m (8,50 z podmurówką)
 • Powierzchnia dachu: 129,5 m2 + płaski dach 51,6 m2
 • Kąt nachylenia dachu: 40 stopni
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane – pustaki porotherm 25 + styropian
 • Strop - teriva
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 84,3 kWh/(m2)
 • Ek - 71,8 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 60,12 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 69,16 kWh/(m2)
 • EUco - 31,03 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.


Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 106 880,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 177 450,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 208 440,00 zł
Realizacja domu pod klucz 385 890,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Fokstrot - plik szczegółowy

Projekt domu Fokstrot - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Fokstrot 8294 Sandra J.
2018.02.16 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Czy ktoś rozpaczał budowę domu w woj. śląskim?

Projekt domu Fokstrot 8292 Janusz Palczyński
2018.02.14 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam ,chciałbym nawiązać kontakt z Panem Danielem,mam zamiar budować Fokstrota-mój adres [email protected] .Pozdrawiam!

Projekt domu Fokstrot 8291 Anna Jesionowska
2018.02.13 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam, mam dwa pytania. 1.Czy można zrobić zadaszony taras z boku ( zamiast z tyłu tak jak w projekcie Albatros 2? Tylko bardziej masywny. Jak to wpłynie na ogólny wygląd budynku? 2. Czy ten komin na tarasie przy sypialni głównej na górze, można jakoś przenieść? ukryć, zlikwidować? Trochę mnie on kłuje w oczy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Mocno zastanawiamy się nad tym projektem. Wersja bez okapów najbardziej przypadła nam do gustu. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anno, 1. Tak, można tak zrobić i bryła budynku, przy takim rozwiązaniu nie straci swojego wyglądu. 2. Komin można kosztem pomieszczeń zlicować z elewacją i wtedy z zewnątrz nie będzie już tak widoczny. MG :)
Projekt domu Fokstrot 8286 Wojciech Kamiński
2018.02.10 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Część Daniel. Mógłbym prosić o kontakt na maila ([email protected])? Moglibyśmy wymieniać się spostrzeżeniami, zdjęciami z realizacji i zawsze jakoś się wspomagać. :)

Projekt domu Fokstrot 8276 Daniel
2018.02.01 4 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam. Wychodzi na to, iż jako jeden z pierwszych rozpocząłem budowę proj. Fokstrot :) Na obecną chwilę montuje nadproża na parterze... Dom buduję w woj. dolnośląskim.

Projekt domu Fokstrot 8263 Agnieszka Jarosińska
2018.01.27 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Zamierzamy zakupić projekt Fokstrot. Czy ktoś rozpoczął już budowę, Byłabym wdzięczna za kontakt i przesłanie kilki zdjęć z realizacji. Dom chcemy budować w woj. łódzkim.

Projekt domu Fokstrot 8237 Wojciech Kamiński
2018.01.07 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Budowę projektu zaczynam w marcu/kwietniu na pomorzu, a gdzie Pani buduje i na jakim etapie obecnie się znajduje?

Projekt domu Fokstrot 8207 Karolina Heleniak
2017.12.04 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam czy ktoś buduję teraz dom fokstrot chciałabym porady

Projekt domu Fokstrot 8128 Rafal
2017.09.24 1 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam, jaka jest wysokosc scianki kolankowej. Moge prosic o przeslanie rysunkow szczegolowych: [email protected] jakie zastosowano ogrzewanie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, ogólnie standardowo w naszych projektach proponujemy ogrzewanie na piec gazowy, ale na dole strony projektu podajemy również pakiety na inne rodzaje ogrzewania, wedle potrzeby. Ścianka kolankowa ma wysokość: 128cm. Rysunki szczegółowe są do pobrania z zakładki Rysunki szczegółowe lub pod linkiem: https://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/projekt-domu-fokstrot-plik-szczegolowy-0d837b9f7896b6c03aad970e2aed8df4.pdf. MG
Projekt domu Fokstrot 7916 Marcin
2017.04.10 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam. Chciałem się zapytać czy ten projekt jest już ukończony i czy ktoś już budował ten dom? Czy są lub mogą wystąpić jakieś problemy z przeciekaniem wody po opadach przy wystających zadaszeniach płaskich tj. nad garażem i nad tarasem z tylu? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marcinie, projekt jest niestety jeszcze w przygotowaniu, więc prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość oraz zapraszamy do zaglądania na naszą stronę. Z góry przepraszamy za utrudnienia. MG
Projekt domu Fokstrot 7810 Paweł Helt
2017.02.21 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Dzień Dobry. Kiedy można spodziewać się zestawienia materiałów do tego projektu. Bardzo mi się podoba ten projekt.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Pawle, to jest nasza supernowość i zestawienie materiałowe jest jeszcze w przygotowaniu, ale już wkrótce pojawi się na stronie projektu. Za utrudnienia z góry przepraszamy :). MG
Projekt domu Fokstrot 7750 AnnaWąsik
2017.02.06 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Dzień dobry, czy ktoś buduje ten dom w mazowieckim?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anno, to jest jedna z naszych supernowości, więc projekty dopiero są zamawiane i pierwsze budowy ruszą już za kilka miesięcy. MG :)
Projekt domu Fokstrot 7749 Stefan Kowalik
2017.01.27 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam-Jakie są dostępne warianty kolorystyczne? Nie chodzi mi o „nasz klient nasz pan” tylko o kolorystykę zalecaną przez projektanta !!

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Stefanie, zalecaną kolorystykę podajemy na wizualizacji na stronie projektu. Ozcywiście to nie jest tak, że tylko „nasz klient nasz Pan” i każdy robi co chce, ale staramy się nie narzucać, więc można wedle uznania przy adaptacji dobrać swoja kolorystykę. Tutaj można zmienić kolory, czy okładziny, ale do tego projektu wybraliśmy właśnie taki zestaw kolorystyczny, jaki przedstawiony jest na stronie projektu i uważamy że jest ładny i pasuje do stylu domu. MG :)
Projekt domu Fokstrot 7748 M
2017.01.24 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Jak wyliczacie koszty budowy i czy są w miarę aktualne?

Odpowiedź MG Projekt
Witam. Koszty realizacji, znajdujące się pod opisem projektu są aktualizowane przez kosztorysanta dwa razy w roku na podstawie średnich cen materiałów budowlanych w hurtowniach warszawskich i średniego kosztu robocizny. Są to ceny netto dla metody gospodarczej. W przypadku realizacji domu metodą zleconą, z jedną firmą budowlaną koszt wzrośnie o około 27%-34%. Do kosztów należy doliczyć w tym przypadku 8% vat. MG
Projekt domu Fokstrot 7747 Bartosz
2017.01.23 1 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam . Kupilibyśmy ten projekt, ale czy np. po kilku latach była by możliwość dodania jeszcze jednej kondygnacji ?? z jakimi kosztami należałoby się wtedy liczyć ??

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Bartoszu, to już dostosowuje się przy adaptacji projektu na działkę i wtedy projektant adaptacji przelicza projekt i wprowadza dodatkowe rozwiazania, tak aby można było w przyszłości dobudować kolejną kondygnację. My na takie zmiany wystawiamy bezpłatną zgodę. Koszty określa już projektant adaptacji. MG
15

Podobne projekty


Albatros 2
Biba
Gala
Party
Party 2
Rumba
Salsa
Samba
Tango

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.