• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Hiacynt 5

6,840 zł 5,472 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 472 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
798 373 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
146,29 m2
Min szerokość działki:
22,00 m
Min długość działki:
29,51 m

Projekt domu Hiacynt 5 to projekt parterowego domu ze strychem do adaptacji. Jest to wersja domu zakładająca budowę stropu nad parterem i więźby dachowej z wiązarów prefabrykowanych, bez stropu żelbetowego, co znakomicie upraszcza, przyspiesza budowę i przede wszystkim obniża koszty realizacji domu.

Zobacz całą serię projektów: Hiacynt

Rzuty:

Projekt domu Hiacynt 5 - rzut parteru

Projekt domu Hiacynt 5 - rzut parteru

Projekt domu Hiacynt 5 - rzut strychu

Projekt domu Hiacynt 5 - rzut strychu

Sytuacja:

Projekt domu Hiacynt 5 - sytuacja

Projekt domu Hiacynt 5 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Hiacynt 5 - elewacja

Projekt domu Hiacynt 5 - elewacja

Projekt domu Hiacynt 5 - elewacja

Projekt domu Hiacynt 5 - elewacja

Projekt domu Hiacynt 5 - elewacja

Projekt domu Hiacynt 5 - elewacja

Projekt domu Hiacynt 5 - elewacja

Projekt domu Hiacynt 5 - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
1190,00 m3
34,81 m2
146,29 m2
N/D
233,43 m2
151,24 m2 + garaż 34,81 m2 + strych 61,59 m2
N/D
246,42 m2
295,02 m2
61,59 m2

146,29 m2 wg PN-70/B-02365

151,24 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

344,38 m2
30 stopni
6,83 m (7,03 m z podmurówką)
2,80
15,00 m
21,51 m
22,00 m
29,51 m
jednorodzinny
parterowy ze strychem
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
miejski, nowoczesny
strych
3
5
5

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe betonowe
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane – pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop strop i konstrukcja dachu z wiązarów drewnianych prefabrykowanych
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu blacha na rąbek
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
215 154 zł
327 730 zł
470 644 zł
798 373 zł
97 227 zł
68 648 zł
43 929 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 61,3 kWh/(m2)
Ek 55,0 kWh/(m2 rok)
EUCO 24,4 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Hiacynt 5

Projekt domu Hiacynt 5 to projekt parterowego domu ze strychem, Powierzchnia użytkowa wynosi 146,29 m2 (kubatura 1190 m3). Przeznaczony jest dla 4-6 osobowej rodziny.  Dom przykryty jest wielospadowym dachem. Projekt jest nowoczesny, łączy w sobie tradycyjną bryłę ze spadzistym dachem z atrakcyjnym detalem architektonicznym. Projekt domu Hiacynt 5 można zrealizować na działce o minimalnej wielkości: 22,00 x 29,51 m.

Architektura projektu Hiacynt 5

Projekt domu Hiacynt 5 zaplanowano na planie litery T. To parterowy budynek z poddaszem użytkowym. Elementami wyróżniającymi sylwetkę budynku są: od frontu – zadaszona strefa wejściowa podcieniem i szerokimi drzwiami frontowymi z naświetlami, a od tyłu narożnik tarasu ogrodowego. Żelbetowa rama zakończoną pergolą jest nie tylko ozdobą, ale również zamyka powierzchnię tarasu. Ściany domu zostały zaprojektowane na zasadzie kontrastu białych fragmentów z okładzinami z betonu architektonicznego i drewna. Duże przeszklenia dodatkowo zdobią elewacje i otwierają wnętrze na otaczający ogród. Dom zaprojektowano tak, aby pasował zarówno na działkę z ogrodem z tyłu jak i na posesję z ogrodem z boku. Na dachu przyjęto blachę na rąbek stojący, doskonale pasującą do nowoczesnego stylu budynku.

Wnętrze projektu Hiacynt 5

Wnętrze domu Hiacynt 5 podzielono na trzy części: dzienną z salonem i kuchnią, gospodarczo-garażową przy wejściu oraz część z sypialniami domowników w głębi ogrodu. Do budynku wschodzimy przez wygodny przedsionek z szatnią, połączony z garażem, wprost do holu i dalej do pokoju dziennego. W salonie mieści się zestaw mebli wypoczynkowych naprzeciw ściany kominkowo – telewizyjnej oraz duży stół jadalny. Częściowo otwarta kuchnia ze spiżarnią i narożnymi oknem dopełnia to wnętrze. Szerokie wyjście przesuwnymi drzwiami na taras dodatkowo powiększa przestrzennie salon. W części prywatnej domu mamy apartament z garderobą i łazienką, dwie sypialnie dziecięce z łazienką i dodatkowy pokój – gabinet. Przy garażu przewidziano miejsce na kotłownię i pomieszczenie pralni. Nad parterem zaprojektowano strych do dowolnej aranżacji i wykorzystania przez mieszkańców. Można tam zmieścić dodatkowe dwa pokoje. Projekt domu Hiacynt 5 zaprojektowano jako dom parterowy z dodatkową przestrzenią strychową do dowolnej adaptacji według potrzeby właściciela.

Koszty budowy projektu Domu Hiacynt 5

Projekt domu Hiacynt 5 jest domem energooszczędnym, z bardzo dobrymi izolacjami i nowoczesnymi instalacjami. Technologia budowy domu jest znacznie uproszczona dzięki zastosowaniu wiązarów. Prace murarskie kończą się na wieńcach nad ścianami parteru - pozostała część budynku wykonana jest z prefabrykowanych wiązarów.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do NF 40. Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

W gotowym projekcie domu Hiacynt 5 można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu Hiacynt 5 może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do projektu Hiacynt 5 można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność domu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, pakiet powietrzna pompa ciepła, tablica budowy czy instalacja fotowoltaiczna. 

Pracownia MG posiada projekt w odbiciu lustrzanym.

Projekt domu Hiacynt 5 to doskonała propozycja dla Inwestorów marzących o wygodnym, parterowym domu o nowoczesnej architekturze. Ten dom pozwala cieszyć się bliskością ogrodu każdego dnia.

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi wersjami projektu:

projekt domu Hiacynt, projekt domu Hiacynt 2, projekt domu Hiacynt 3, projekt domu Hiacynt 4projekt domu Hiacynt 6, projekt domu Hiacynt 7, projekt domu Hiacynt 7 B, projekt domu Hiacynt 8.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna