• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (10)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Hiacynt 2

7,940 zł 6,352 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6 352 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
873 052 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
157,32 m2
Min szerokość działki:
24,19 m
Min długość działki:
29,08 m

Projekt domu Hiacynt 2 to projekt parterowego domu jednorodzinnego przykrytego wielospadowym dachem, przeznaczonego dla 4-5 osobowej rodziny. Dom ma nowoczesną stylistykę - łączy w sobie tradycyjną bryłę ze spadzistym dachem z wygodnym i funkcjonalnym wnętrzem.

Zobacz całą serię projektów: Hiacynt

Rzuty:

Hiacynt 2 - rzut parteru

Hiacynt 2 - rzut parteru

Hiacynt 2 - rzut strychu

Hiacynt 2 - rzut strychu

Sytuacja:

Hiacynt 2 - sytuacja

Hiacynt 2 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Hiacynt 2 - elewacje

Hiacynt 2 - elewacje

Hiacynt 2 - elewacje

Hiacynt 2 - elewacje

Hiacynt 2 - elewacje

Hiacynt 2 - elewacje

Hiacynt 2 - elewacje

Hiacynt 2 - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
1299,00 m3
34,8 m2
157,32 m2
N/D
253,45
164,39 m2 + garaż 34,80m2+strych 94,70m2
N/D
271,64
364,80
94,7 m2

157,32 m2 wg PN-70/B-02365

164,39 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

287,22 m2 + dach płaski 49,60 m2
30 stopni
6,95 m (7,15 m z podmurówką)
2,80
17,39 m
21,08
24,19 m
29,08 m
jednorodzinny
parterowy ze strychem
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
nowoczesny
poddasze do adaptacjii
2
5
5

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe betonowe
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane – pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop monolityczny betonowy
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
377 659 zł
485 287 zł
387 766 zł
873 052 zł
107 610 zł
56 505 zł
51 124 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 63,8 kWh/(m2)
Ek 59,2 kWh/(m2 rok)
EUCO 22,8 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Hiacynt 2 to projekt parterowego domu jednorodzinnego przykrytego wielospadowym dachem, Kąt nachylenia dachu wynosi 30 stopni. Dom przeznaczony jest dla 4-5 osobowej rodziny. Hiacynt 2 podobnie jak inne projekty z tej serii ma nowoczesną stylistykę - projekt łączy w sobie tradycyjną bryłę ze spadzistym dachem z atrakcyjnymi detalami architektonicznymi. Powierzchnia użytkowa projektu Hiacynt 2 to 157,32 m2 ( kubatura 1299,00 m3). Projekt domu Hiacynt 2 można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach 24,19 x 29,08 m.

Projekt domu Hiacynt 2 bryła budynku

Bryła budynku MG Projekt Hiacynt 2 została zaprojektowana na planie litery "T". W Hiacyncie 2 na parterze domu mieści się cały program funkcjonalny wnętrza. Nad parterem projektu jest jeszcze duża przestrzeń strychowa do dowolnej aranżacji - na strych nieużytkowy lub na poddasze użytkowe. Elewacje domu Hiacynt 2 podzielono poziomymi pasami o zróżnicowanej kolorystyce - od dołu jest to pas przeszkleń, potem nadproży wieńczących kondygnację parteru i u góry pas dachu ze ścianami kolankowymi. Szerokie okna otwierające wnętrze w projekcie na ogród oraz okładziny ścian z betonu architektonicznego i drewna ozdabiają bryłę domu Hiacynt 2.

Projekt domu Hiacynt 2 wnętrze

W gotowym projekcie domku Hiacynt 2 wnętrze podzielono na część dzienną, nocną i część domu z pomieszczeniami gospodarczymi. Część dzienna to przestrzeń salonu. Część gospodarcza to garaż dwustanowiskowy oraz pomieszczenia gospodarcze. W części nocnej znajdują się sypialnie domowników. Gotowy projekt domu Hiacynt 2 ma elastyczny program funkcjonalny - dzięki przestrzeni strychowej jego wnętrze użytkowe może rosnąć wraz z potrzebami mieszkańców. Na parterze projektu mamy piękny salon z jadalnią. W centralnej części salonu ozdobą wnętrza są ściana telewizyjna i kominek z ustawionymi meblami wypoczynkowymi zorientowanymi w ich stronę. Z salonu wychodzimy na częściowo osłonięty pergolą taras budynku. Od frontu przechodzimy do kuchni otwartej na salon i ulicę. W kuchni przewidziana jest spiżarnia. Na lewo od reprezentacyjnego przedsionka z szatnią jest bezpośrednie przejście do dużego garażu, kotłowni i pralni. W części budynku za schodami mamy sypialnię rodziców z wyjściem na taras i garderobą. Znajdują się tu również dwie sypialnie dziecięce z szafami wbudowanymi, łazienkę i dodatkowy pokój, który można urządzić jako gabinet, bibliotekę czy pokój zabaw.

Projekt domu Hiacynt 2 koszty budowy

Budynek Hiacynt 2 zaprojektowano jako energooszczędny - zastosowane materiały, izolacje i instalacje pozwolą na rozsądne koszty eksploatacji budynku. Pomimo tego, że Hiacynt 2 to budynek energooszczędny, dom jest tani w budowie. Koszty budowy domu Hiacynt 2 został oszacowany przez naszych kosztorysantów na 292 284 zł za stan surowy zamknięty. Stan pod klucz to wydatek rzędu 586 380 zł. Do projektu Hiacynt 2 można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, dziennik budowy, tablica budowy czy instalacja fotowoltaiczna.

Projekt domu Hiacynt 2 można zbudować na działce o wymiarach: 24,19 x 29,08 m. Projekt domu jednorodzinnego Hiacynt 2 to przykład domu przeznaczonego dla Inwestorów ceniących nowoczesną architekturę. Budynek ten wyróżnia się na tle otoczenia elegancką i współczesną bryłą budynku. Hiacynt 2 swoją formą, sylwetką i detalem doskonale odda nowoczesny i ambitny charakter przyszłych domowników.

Gotowy projekt domu jednorodzinnego Hiacynt 2 to budynek w murowanej technologii wykonania ścian zewnętrznych, który występuje w dwóch wersjach wariantowych: jako dom z dachem z tradycyjną więźbą i stropem żelbetowym oraz w wersji bardziej ekonomicznej -  jako budynek z prefabrykowaną więźbą dachową i stropem z wiązarów kratownicowych. Pracownia MG Projekt oferuje wykonanie i montaż wiązarów w zakładzie prefabrykacji MG Domy.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40, wszystkie projekty domów serii Hiacynt dostępne są w odbiciu lustrzanym. Dostępne są też inne projekty domów Hiacynt: projekt domu Hiacyntprojekt domu Hiacynt 3, projekt domu Hiacynt 4, projekt domu Hiacynt 5, projekt domu Hiacynt 6, projekt domu Hiacynt 7, projekt domu Hiacynt 7 B, projekt domu Hiacynt 8.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja domu - Hiacynt 2
Realizacja domu - Hiacynt 2
Realizacja domu - Hiacynt 2
Realizacja domu - Hiacynt 2
Realizacja domu - Hiacynt 2
Realizacja domu - Hiacynt 2

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna