Projekt domu Fokstrot to kolejna odsłona popularnego projektu Party, ale w nowocześniejszym ujęciu - domu typu „stodoła”, bez okapów, z parterowymi dobudówkami, z płaskimi daszkami otaczającymi zasadniczą bryłę.
130,25 m² wg PN-70/B-02365
134,85 m² + garaż wg PN-ISO 9836:1997
grawitacyjna
ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.
Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:
Ep | 68,3 kWh/(m2) | |
Ek | 56,3 kWh/(m2 rok) | |
EUCO | 46,2 kWh/(m2 rok) |
Projekt domu Fokstrot jest propozycją dla Klientów lubiących nowoczesną architekturę i życie w takiej oprawie. Jest to projekt domu jednorodzinnego parterowego z poddaszem użytkowym. Fokstrot przeznaczony jest dla 4-5 mieszkańców. Powierzchnia użytkowa wynosi 130,27 m2 ( kubatura 618 m3). Projekt można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 21,14 m x 19,59 m. To projekt domu typu „stodoła”, ale bez okapów, za to z parterowymi dobudówkami z płaskimi daszkami otaczającymi zasadniczą bryłę.
Projekt domu Fokstrot bryła
Główna bryła domu to prostopadłościan przykryty dwuspadowym dachem. Z przodu dom urozmaica wystający garaż i zadaszenie wejścia. Od strony ogrodu natomiast podcień jako zadaszenie tarasu. Bryła została podzielona poziomymi pasami. Dolny pas parteru wypełniono dużymi oknami do podłogi i szarymi płytami. Płyty wyprodukowane są z betonu architektonicznego, płyt włókowo-cementowych lub z tynku o innym kolorze i strukturze imitującego płyty. W ścianach szczytowych poddasza zaprojektowano zestawy okien balkonowych połączonych kontrastującymi środkowymi słupkami. Pozostała część elewacji domu jest biała. Całość budynku jest przykryta dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 40 stopni. Dach przykryto płaską grafitową dachówką. W dachu po obu stronach umieszczono rzędy okien połaciowych. Architektura domu jest nowoczesna, prosta, czysta. Budynek doskonale wpasuje się w dowolne otoczenie.
Projekt domu Fokstrot wnętrze
Na parterze zaprojektowaliśmy jednoprzestrzenne wnętrze pomieszczeń salonu, kuchni i holu. Kuchnia z wyspą, ścianą w pełnej zabudowie z pięknym przeszkleniem do podłogi i sąsiadującą spiżarnią będzie doskonałym miejscem do krótkich spotkań domowników. Salon ze ścianą kominkowo-telewizyjną otwiera się szerokimi przeszkleniami na otaczający ogród i częściowo zadaszony taras. Na parterze mamy też dodatkowy pokój, łazienkę z prysznicem i schowkiem porządkowym, dwustanowiskowy garaż i kotłownię.
W projekcie domu Fokstrot na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie: apartament rodziców z własną łazienką i garderobą oraz tarasem nad garażem. Dodatkowo mieszczą się dwie sypialnie dziecięce z wbudowanymi szafami i oddzielną łazienką. Dodatkowo na poddaszu przewidziano też pralnię. Ścianki kolankowe na poddaszu są dość wysokie zatem skosy nie powinny być dużym utrudnieniem.
Koszt budowy domu Fokstrot
Fokstrot ma bardzo prostą konstrukcję. Jego bryła to prostokąt przykryty dwuspadowym dachem. Budynek wg projektu domu Fokstrot będzie niedrogi w budowie. Dzięki energooszczędnym rozwiązaniom i „czystej” bryle będzie również tani w późniejszej eksploatacji. Zgodnie z szacunkami kosztorysantów budowa do stanu surowego wynosi 212 789 zł netto, a około 430 tys. netto za realizację pod klucz.
W gotowym projekcie Fokstrot można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany”. Dzięki temu modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami. Do projektu Fokstrot można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność. Projekt dostępny jest również w odbiciu lustrzanym.
Ten dom to fantastyczna propozycja dla współczesnej, dynamicznej rodziny, która lubi nowoczesną architekturę.
Zapraszamy do zapoznania się z całą serią "roztańczonych domów": projekt domu Makarena, projekt domu Bolero, projekt domu Lambada, projekt domu Party, projekt domu Party 2, projekt domu Biba, projekt domu Tango, projekt domu Salsa, projekt domu Rumba, projekt domu Mambo, projekt domu Mambo, projekt domu Fokstrot, projekt domu Samba.
Komentarze: