• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (9)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Wymarzony 3

5,640 zł 4,512 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 512 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
678 677 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
127,48 m2
Min szerokość działki:
29,00 m
Min długość działki:
21,05 m
Projekt domu Wymarzony 3 jest kolejnym projektem z serii domów „Wymarzonych” - budynek parterowy, zbudowany na planie prostokąta, z wystającą na froncie częścią garażową przykryty wielospadowym dachem o kącie nachylenia 30 stopni.

Zobacz całą serię projektów: Wymarzony

Rzuty:

Wymarzony 3 - rzut parteru

Wymarzony 3 - rzut parteru

Wymarzony 3 - rzut strychu

Wymarzony 3 - rzut strychu

Sytuacja:

Wymarzony 3 - sytuacja

Wymarzony 3 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Wymarzony 3 - elewacje

Wymarzony 3 - elewacje

Wymarzony 3 - elewacje

Wymarzony 3 - elewacje

Wymarzony 3 - elewacje

Wymarzony 3 - elewacje

Wymarzony 3 - elewacje

Wymarzony 3 - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
931,00 m3
33,63 m2
127,48 m2
N/D
207,35 m2
133,11 m2 + garaż 33,63 m2
N/D
218,41 m2
207,35 m2
58,21 m2

127,48 m2 wg PN-70/B-02365

133,11 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

N/D
30 stopni
6,48 m (6,78 m z podmurówką)
2,7
23,00 m
13,05 m
29,00 m
21,05 m
jednorodzinny
parterowy ze strychem
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
miejski, nowoczesny
N/D
2
4
4
N/D
N/D
Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - bloczki gazobetonowe gr, 24 cm + styropian + tynk cienkowarstwowy
  • Strop monolityczny betonowy
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
282 730 zł
379 599 zł
299 077 zł
678 677 zł
103 590 zł
87 133 zł
38 644 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 69,5 kWh/(m2)
Ek 56,7 kWh/(m2 rok)
EUCO 26,4 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Wymarzony 3 jest do budynek parterowy, zbudowany na planie prostokąta z wystającą na froncie częścią garażową, Powierzchnia użytkowa wynosi 127,48 m2 (kubatura 931 m3), a jego układ pomieszczeń gwarantuje komfortowe życie dla 3-4 osobowej rodziny. Projekt można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 29 x 21,05m.

Architektura domu Wymarzony 3

Projekt Wymarzony 3 jest zaplanowany na planie prostokąta o wymiarach: 23 x 13,05 m i zwieńczony dachem wielospadowym. Kąt nachylenia dachu wynosi 30 stopni. To finezyjna bryła z ciekawymi detalami i rozwiązaniami architektonicznymi. Całość ma nietuzinkowy i oryginalny efekt nowoczesnego, miejskiego domu. Nowoczesną stylistykę projektu uzyskano przez odpowiedni dobór materiałów, okładzin, dużych przeszkleń. Głównymi elementami nadającymi charakter bryle są: wystający przed ścianę frontową garaż z narożnym zadaszeniem nad podcieniem wejściowym, pięknie zaakcentowane drzwi wejściowe z naświetlami oraz część tarasowa przedłużająca salon. Dzięki lokalizacji tarasów z boku budynku dom nadaje się doskonale nawet na działkę z wjazdem od południa. Salon w domu „Wymarzony 3” jest oświetlony z trzech stron, zatem budynek można lokalizować na działce z ogródkiem z boku albo z tyłu, a nawet od frontu domu, w narożniku działki.

Wnętrze domu Wymarzony 3

Oryginalna lokalizacja garażu w centralnej części bryły daje łatwy dostęp między garażem, przedsionkiem i kotłownią. Jest to rzadko spotykane w domach parterowych o prostokątnym kształcie, ale bardzo praktyczne. Tutaj garaż jest w idealnym miejscu - przy wejściu, blisko holu i kuchni. Kotłownia obok salonu i kominka sprawia, że mamy jeden wspólny komin w całym budynku. Z przedsionka wchodzimy do holu i części dziennej połączonych pomieszczeń salonu, jadalni i kuchni. Kuchnia jest oddzielona od jadalni półwyspem z barkiem. Z kuchni mamy dostęp do spiżarni, pralni i wyjścia gospodarczego na tył domu. Salon doświetlony jest z każdej strony, a przez piękne przesuwne drzwi w elewacji bocznej wychodzimy na taras częściowo przykryty pergolą. Z drugiej strony domu mamy trzy sypialnie, łazienkę i garderobę. Nad parterem zaprojektowano strop i krokwiową więźbę dachową, dzięki czemu do dyspozycji jest dodatkowy duży strych - magazyn, do dowolnej aranżacji. Na strych dostajemy się schodkami drabinkowymi z holu.

Koszty budowy domy Wymarzony 3

Projekt Wymarzony 3 to propozycja dla osób marzących o funkcjonalnej mini willi w rozsądnym budżecie. Konstrukcję dachu można przeprojektować też na wiązary kratownicowe i wyłączyć tę przestrzeń z jakiegokolwiek użytkowania. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów budowa do stanu surowego zamkniętego to wydatek rzędu 309 348 zł netto, a realizacja pod klucz wyniesie 571 131 zł netto. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

Projekt domu Wymarzony 3 to komfortowa, wygodna mini-willa dla czteroosobowej rodziny - funkcjonalna, praktyczna bez biegania po schodach.

W gotowym projekcie domu Wymarzony 3 można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu Wymarzony 3 można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład: tablica budowy, projekty ogrodzeń, charakterystyka energetyczna, dziennik budowy czy instalacja solarna.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pracowni MG Projekt tej serii: 

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja dom Wymarzony 3
Realizacja dom Wymarzony 3
Realizacja dom Wymarzony 3
Realizacja dom Wymarzony 3
Realizacja dom Wymarzony 3
Realizacja dom Wymarzony 3

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna